Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Kaczyński przerwał milczenie..

Kaczyński ma pomysł na służbę zdrowia: Prywatne przychodnie założą gabinety w szkołach, albo nie dostaną pieniędzy
Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawia swój sposób na usprawnienie działania służby zdrowia. Chce przede wszystkim zmienić zasady jej finansowania, by skończyć „grabież, która w służbie zdrowia ma miejsce na niesłychaną skalę”. Dlatego szpitale i przychodnie nie będą mogły osiągać zysków – to co zarobią, będą musiały wydać np. na prowadzenie gabinetów lekarskich w szkołach.

Chce pan zlikwidować komercyjne spółki?
Publiczne pieniądze będą dostawały tylko te szpitale, które będą działać non profit.

Prywatne spółki nie dostaną kontraktów?
Jeśli prywatny ZOZ miałby utrzymać dofinansowanie w takiej skali jak obecnie, to w ramach tej sumy musiałby np. założyć w swojej gminie gabinety w szkołach

http://natemat.pl/95985,kaczynski-m...abinety-w-szkolach-albo-nie-dostana-pieniedzy
 

szeryf2

Wolny narkoman
172
281
Bardzo stare, ale jakoś teraz mnie to poraziło.
"Związki zarejestrowane są lepsze (...) ponieważ państwo ma nad nimi kontrole"


ed: kurde, czemu nie działa od danego momentu?? W każdym razie w 2:13 to mówi.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Bardzo stare, ale jakoś teraz mnie to poraziło.
"Związki zarejestrowane są lepsze (...) ponieważ państwo ma nad nimi kontrole"
To chyba nie jest jakimś odkryciem, że cała lewica w Polsce jest pro-państwowa :)

Biedroń powiedział to samo:



Ten cep po prostu nie rozumie (albo rżnie głupa), że można zmienić prawo tak, by sfera związków (homo/hetero, obojętnie) była regulowana tylko i wyłącznie za pomocą prywatnej umowy, np. u notariusza. Wtedy takie umowy będą honorowane wszędzie.
 
Ostatnia edycja:

szeryf2

Wolny narkoman
172
281
Hehe, niedawno ten filmik gdzieś tu wrzucałem :p

A w tamtym z seszynką, jak kiedyś, dawno temu, oglądałem to w pamięci mi zostało, że popiera związki homo, ale trójkątów już chce zakazać - i tak mi pozostał jej obraz jako homofilki i trójkątofobki :). A teraz właśnie na pierwszy plan rzuciła mi się w oczy właśnie ta otwarta i bezczelna kontrola ludzi.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 863
12 252
Odejście od regulacji związków przez państwo i zastąpienie ich dobrowolnymi umowami zaowocowałoby pojawieniem się o wiele ciekawszych konfiguracjami związków niż to się marzy Biedroniowi. Ja osobiście nie mam nic przeciwko, ale niejednemu konserwatyście pękłaby żyłka, co więcej, niejeden przedstawiciel postępactwa ze zdumieniem by stwierdził, że w akapie to on nie jest już postępowy, tylko konserwatywny :)
 

workingclass

Well-Known Member
2 134
4 153
Zastanawiam się skąd mu się we łbie uroiło, ze jak ktoś ma poglądy libertariańskie czy wolnościowe to na waleta powinien śmigać, zboczeniec jakiś czy co?:rolleyes:
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Uwaga potrzebuję pomocy tłumacza z lewicowego na Polski ! Akapit z cia.media.pl rozjebał mi mózg.

Jak informuje rosyjski serwis Lenta.ru, Paweł Gubariew, który wraz ze zwolennikami przyłączenia do Rosji Donbasu, zajął budynki administracji Doniecka i ogłosił się "gubernatorem ludowym" i lokalną władzą, jest nie tylko kapitalistą, ale także był członkiem neonazistowskiej organizacji "Rosyjskiej Jedności Narodowej"(Русском национальном единстве) a następnie radnym rasistowskiej i antysemickiej Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy

http://cia.media.pl/pawel_gubariew_trybun_ludowy_z_doniecka_okazal_sie_rosyjskim_neonazista
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Lewaki propsują Bastiata, cytując jego krytykę redystrybucjonizmu :)


10014662_628546423891123_1757535719_n.jpg
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Cytat wypowiedzi jednego z użytkowników wykopu:

"Nie tak dawno na wykopie głośna była historia biednej lewicowej pisarki - http://www.wykop.pl/link/1901918/68...ej-pracy-lewicowa-pisarka-chce-dotacji-bo-tak

Okazuje się, że wydawcą książki, czego nie wiedziałem, jest...lewacka Krytyka Polityczna, która najbardziej broniła pisarki i oczywiście obwiniała za wszystko liberałów i krwiożercy wolny rynek...

Natomiast Adam Leszczyński* w "Magazynie Świątecznym" ("Wyborcza", 22-23 marca) uznał, że praźródłem krzywdy Malanowskiej są liberałowie, którym rzucił w twarz: "Chcieliście Polski, to ją macie. Proszę nie grymasić. Było myśleć dwadzieścia lat temu. (...) Kiedy w życiu powinie wam się noga i będziecie przymierać głodem, (...) zagłosuję za tym, żeby państwo wam wypłaciło zasiłek, bo wiem, że wasza wiara w sprawiedliwość rynku była szkodliwą iluzją".

[*Adam Leszczyński należy do zespołu "Krytyki Politycznej"]

Tymczasem...http://wyborcza.pl/1,75968,15692181.html

Dyskusja wywołana przez pisarkę Kaję Malanowską zatacza coraz szersze kręgi. Przypomnijmy: oburzyła się Malanowska, że na powieści "Patrz na mnie, Klaro", nad którą pracowała 16 miesięcy, zarobiła ledwie 6800 złotych. Bo sprzedało się tylko 3 tysiące egzemplarzy. Dziwne. Przecież 3 tysiące to niezły wynik. Wiem, co mówię, bo kilka miesięcy temu sam wydałem książkę, wciąż ją sprzedaję i do 3 tysięcy jeszcze nie dobiłem. Nie rozumiem, dlaczego Malanowska dostała tylko 6800 złotych.

Policzmy koszty: druk jakieś 10 tys. zł (licząc po 3,5 zł za egzemplarz). Projekt okładki - powiedzmy tysiąc. Redakcja, korekta, łamanie - pewnie 3 tysiące. Razem 14-15 tysięcy.

Książka Malanowskiej ma cenę 39,90 zł brutto z VAT, czyli 38 zł netto. Kolportaż z tego zabiera ok. 58 proc. - zatem wydawcy z każdego sprzedanego egzemplarza zostaje jakieś 16 zł. W sumie powinno być ok. 48 tys. zł.

Odejmijmy wyżej wyliczone 15 tys. kosztów - zostają 33 tys. zł. Malanowska dostała z tego 6800 zł. Faktycznie mało, kiepską umowę zawarła z wydawcą - Krytyką Polityczną. Następnym razem, niech ostrzej negocjuje warunki i stawkę honorarium.

Podsumowując. Wydawca książki Krytyka Polityczna zarobiła najwięcej, wychujała (jak sama twierdzi) autorkę książki niskim honorarium, obwiniła w mediach za ten stan rzeczy - krwiożerczy rynek i liberalizm. Typowa, lewacka logika."
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
z15730053Q.jpg


Pełna wypowiedź Kaczyńskiego brzmiała tak:

"Wolałbym żeby wojska USA stacjonowały w Polsce niż wojsko Niemieckie, ponieważ źle by mi się to kojarzyło, musi minąć conajmniej 7 pokoleń zanim to będzie dopuszczalne"
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Skąd Kaczor bierze te przeliczniki? Czemu nie 6 pokoleń? Czemu min. 7? Widzę, że politycy uzurpują sobie prawo do wyrażania sądów, na które - by stać się choć trochę miarodajnymi - musiałoby pracować wielu doświadczonych analityków z przeróżnych dziedzin.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 983
15 147
Anarchiści z Kalifornii robią akcje protestacyjne przeciwko Google i tak piszą (podkreślenie moje):

To this end, we now make our first clear demand of Google. We demand that Google give three billion dollars to an anarchist organization of our choosing. This money will then be used to create autonomous, anti-capitalist, and anti-racist communities throughout the Bay Area and Northern California. In these communities, whether in San Francisco or in the woods, no one will ever have to pay rent and housing will be free. With this three billion from Google, we will solve the housing crisis in the Bay Area and prove to the world that an anarchist world is not only possible but in fact irrepressible. If given the chance, most humans will pursue a course towards increased freedom and greater liberty. As it stands, only people like Kevin Rose are given the opportunity to reshape their world, and look at what they do with those opportunities.
 

military

FNG
1 766
4 727
Jakby im dali i jakby te pieniądze przepierdolili i wpędzili się w jeszcze większy kryzys, to oczywiście winne byłyby panujące bezwzględne realia rynkowe, ograniczenia prawne uniemożliwiające sprawowanie pełnej kontroli, przeciwnicy itp. Bo socjalista nigdy nie postępuje źle - zawsze coś staje na drodze jego wielkim, wspaniałym planom.
 
Do góry Bottom