Hitch
悟
- 3 220
- 4 877
Ma. Będzie nawet sprawdzał, ile osób siedzi przed konsolą, coby dopłacać za innych użytkowników.
Po wczorajszej decyzji greckiego rządu o czasowym zamknięciu publicznych mediów, przez Grecję przelała się fala protestów. Związki zawodowe wzywały do strajku generalnego. Nie pracują urzędnicy, kolejarze kierowcy ateńskich autobusów. Dwugodzinną akcję protestacyjną zapowiedzieli również kontrolerzy ruchu lotniczego. Hotele, supermarkety oraz banki pracują normalnie.
Związkowcy oskarżają premiera Antonisa Samarasa o próbę "zakneblowania źródła obiektywnych informacji". Rząd tłumaczy swoją decyzję względami oszczędnościowymi i zapewnia, że publiczne radio i telewizja wrócą na antenę, ale w innej formie. Zwolnienia w mediach mają objąć około 400 osób z 2600 zatrudnionych.
Grecki premier uważa, że zamknięcie ERT jest dowodem politycznej woli przekształcenia kraju. Opozycja uważa ten fakt za zagrożenie dla demokracji podkreślając że telewizję publiczną zamyka się tylko wtedy gdy kraj jest okupowany, lub gdy dochodzi do zamachu stanu.
Publiczne media... obiektywne źródła informacji... zabawne
jeśli się nam uda
Jedna pracownica służby parkingowej wystawiła mandaty dla zaparkowanych, spalonych aut…
Kobieta tłumaczyła się, że wraki samochodów nie miały kwitu z datą rozpoczęcia postoju. Zdaniem dziennikarzy, którzy uwiecznili służbistkę na zdjęciu, nie przekonywały jej nawet argumenty o tym, iż kwity spłonęły, gdy paliły się pojazdy…
Jest córką Jana Dziadzi (1924–1980) i Józefy z domu Deptuły (ur. 1929; pierwotnie Hany Rojer), którzy w 1954 zmienili nazwisko na Dembowscy. Oboje byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem Spraw Wewnętrznych – w 1968 na fali czystek antysemickich oboje zostali wysłani na wcześniejszą emeryturę
Podzielił klasę na komunistów i terrorystów. Sam określił się jako terrorysta, który tą klasę rozwali.
http://biznes.onet.pl/sondaz-68-pro...orme-s,18493,5545426,5535500,474,1,news-detal
68 proc. Polaków uważa, że rozwiązania ustawy śmieciowej są dobre lub bardzo dobre - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie resortu środowiska.
Obserwuję to trochę "od środka" i jeszcze nie spotkałem NIKOGO kto by się pozytywnie o tym wypowiadał. Ani jednej osoby
Obserwuję to trochę "od środka" i jeszcze nie spotkałem NIKOGO kto by się pozytywnie o tym wypowiadał.
Sytuacja rudzkiego parku wodnego jest zła i firmie grozi upadłość - ogłosiła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.
Aquadrom to jeden z największych aquaparków w regionie. Wybudowało go miasto za 119 mln zł. Termin oddania obiektu był kilkakrotnie przekładany, aż w końcu kompleks basenów został otwarty we wrześniu zeszłego roku.
Budowa Aquadromu kosztowała 119 mln złotych. Obiekt w całości został wybudowany z pieniędzy pochodzących z kredytu, który poręczył rudzki samorząd. Zakończenie spłaty kredytu ma nastąpić w 2035 roku. To dlatego nowe władze Rudy Śląskiej od początku kładły nacisk na jeszcze większe uatrakcyjnienie oferty budowanego parku wodnego. – Od tego ile osób odwiedzi Aquadrom zależy to, czy miasto będzie musiało spłacać kredyt – zwraca uwagę Grażyna Dziedzic. - Dlatego Aquadrom długo jeszcze będzie dla mnie przysłowiowym oczkiem w głowie - dodaje prezydent Rudy Śląskiej.
Liczba zgonów przewyższyła w tym roku liczbę urodzin - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Dramatyczny wskaźnik dzietności plasuje Polskę na niechlubnym 212. miejscu na 224 kraje.
Wciąż wiele młodych osób nie chce mieć dzieci. Z powodów ekonomicznych, takich jak warunki bytowe, mieszkanie. Ale, co ciekawe, te powody podają najbiedniejsze i najbogatsze grupy Polaków. Najbogatszym trudniej zrezygnować z kariery lub pewnych wydatków kosztem dziecka. Także dla nich pomoc państwa, zapewnienie solidnej opieki przedszkolnej, szkolnej i zdrowotnej, jest istotnym argumentem za posiadaniem dzieci - nie ma wątpliwości prof. Czapiński.
Turystyka to jedna z najpotężniejszych gałęzi gospodarki. W Chorwacji bezpośrednio i pośrednio żyje z niej około 1 mln ludzi, pod względem konkurencyjności umieszczana jest na 35. miejscu na świecie. (...)
Rząd w Zagrzebiu przygotowuje plan rozwoju jednego z najważniejszych sektorów gospodarki, do jakich bezprecedensowo zaliczyć można turystykę. O ile ten przepiękny kraj posiada doskonałe warunki do rozwijania turystyki, o tyle zauważalne w ostatnich latach zubożenie inwestycji przeznaczanych na ten sektor skutkuje pogarszającym się stanem kurortów turystycznych. Jednym słowem potrzebne są zmiany. Wejście do Unii Europejskiej ma przyspieszyć proces podnoszenia jakości infrastruktury turystycznej.
Planowane inwestycje to głównie zmiana struktury bazy noclegowej. Na liście są też nowe otwarcia hoteli, kwater prywatnych, kempingów. Z kolei istniejące już obiekty mają uzyskać wyższy standard. Emocje wzbudzają plany budowy pól golfowych. Wkrótce mają ruszyć rządowe programy budowy 1000 basenów. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Wejście do UE przysporzyło kłopotów turystom z Rosji, Ukrainy, Turcji oraz Bośni i Hercegowiny. Oni od 1 lipca będą musieli mieć wizy na wjazd do Chorwacji.