1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Śmieszne newsy z rana

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Trigger Happy, 10 Luty 2012.

 1. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 217
  Polubienia:
  7 807
  Nietypowa dziura na ul. Arkońskiej. Zaginiona łopata sprzed lat
  [​IMG]
  Ulica Arkońska kryje w sobie wiele tajemnic. Ostatnie opady deszczu i niskie temperatury sprawiły, że ziemia odkryła przed nami swoje skarby.

  Niesamowitego odkrycia dokonali kierowcy, którzy każdego dnia przejeżdżają ulicą Arkońską. W oddanej w 2012 drodze zrobiła się dziura, której kształt przypomina znane narzędzie.

  Okazuje się, że faktycznie jest to ukryta pod warstwą asfaltu łopata.

  - Inwestycja była realizowana przez miasto i zakończyła się w 2012 roku, a wskazane zdarzenie to sytuacja dość nietypowa i prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo małe.

  W tej chwili, z racji upływu czasu ciężko stwierdzić jak mogło do niej dojść. Najbardziej prawdopodobną wersją wydarzenia jest niedopatrzenie ze strony jednego z pracowników, który po prostu zapomniał uprzątnąć z terenu wskazane narzędzie - wyjaśnia Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta.

  Jak zapowiadają miejskie służby dziura w nawierzchni zostanie jeszcze dzisiaj załatana.

  Zimą warunki atmosferyczne powinny przede wszystkim cieszyć, niestety duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę, przysparzają wielu problemów. Nastał sezon na powstawanie dziur. W trakcie użytkowania nawierzchnie asfaltowe ulegają tak zwanemu „zmęczeniu powierzchni drogowej”.

  W mikropęknięciach gromadzi się woda, która zamarzając zwiększa swoją objętość, a gdy przychodzi ocieplenie powraca do stanu ciekłego. W ten sposób powstają znacznie większe pęknięcia w drogach. Im większe uszkodzenie, tym większa podatność na jego powiększenie się.

  Uzupełnianie ubytków w drogach asfaltowych odbywa się dwoma metodami: „na ciepło”, czyli używa się gorącej, rozgrzanej mieszanki mineralno-asfaltowej i „na zimno” poprzez użycie zimnej MMA (popularnie określanej mianem asfaltu).

  W okresie letnim używa się głównie pierwszej metody, a w okresie zimowym drugiej. Jest ona stosowana przy dziurach wymagających szybkiej interwencji. Ze względu na to, że nie jest to metoda długoterminowa, stosuje się ją tylko w sytuacjach awaryjnych. Do takich dziur naprawionych metodą „na zimno” drogowcy na pewno wrócą latem.

  Czy zatem istnieje sposób budowania dróg niewymagający naprawy?

  Niestety nie, a dziury w drogach występują na całym świecie. Wystąpienie dziury w drodze powinno jak najszybciej zostać zgłoszone, bo stanowi niebezpieczeństwo.

  Dlatego prosimy o zgłaszanie dziur na interwencyjny nr telefonu 91 48 00 401. Uwaga! Numer dyspozytora służy wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń, bez możliwości udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.
   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  Delfiny nie mają ulubionego programu, po prostu lubią telewizję

  [​IMG]

  Delfiny lubią oglądać telewizję. Samce butlonosów spędzają przed ekranem więcej czasu niż samice.

  Naukowcy z Dolphins Plus Marine Mammal Responder w Key Largo na Florydzie odtwarzali delfinom fragmenty "Planety Ziemi" Davida Attenborough, na których widać było walenie, inne filmy przyrodnicze, a także "SpongeBoba Kanciastoportego".

  Zachowanie delfinów monitorowano. Biolodzy skupiali się na oznakach zainteresowania, czyli np. na przyciskaniu głowy do ściany zbiornika czy kiwaniu głową, a także agresji (zaciskaniu szczęk czy pływaniu z nagłym zwrotami).

  Okazało się, że generalnie delfinom było wszystko jedno, co działo się na ekranie, ale niektóre osobniki były bardziej zainteresowane pokazami od reszty.

  W porównaniu do delfinów butlonosych, steno długonose przejawiały znacząco więcej zachowań; chodzi zwłaszcza o zainteresowanie i puszczanie bąbelków. Nie odnotowano jednak międzygatunkowych różnic w tym, jaki procent czasu przypadał na oglądanie - napisali naukowcy w artykule zamieszczonym w periodyku Zoo Biology.

  Wśród butlonosów samce oglądały telewizję dłużej i silniej reagowały behawioralnie (przejawiały więcej zachowań agresywnych i bąbelkowania niż samice).

  U delfinów długonosych samce przejawiały znacząco więcej zachowań agresywnych. Poza tym nie stwierdzono różnic międzypłciowych.

  Amerykanie przypuszczają, że zachowania agresywne wynikały z tego, że delfiny nie mogły wchodzić w fizyczne interakcje z ekranem.

  Naukowcy przekonują, że skoro delfiny lubią telewizję, telewizory można by wykorzystać jako narzędzie do urozmaicania otoczenia. Trzeba by przy tym, oczywiście, uwzględniać preferencje mieszkańca akwarium, czyli brać poprawkę np. na jego płeć i reprezentowany gatunek.

  Wg ekipy z Dolphins Plus Marine Mammal Responder, przyglądając się reakcjom na różne materiały wideo, można też badać sposoby myślenia delfinów.

  https://kopalniawiedzy.pl/delfin-bu...e-Dolphins-Plus-Marine-Mammal-Responder,29302
   
 3. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 133
  Sylwester Marzeń TVP2.
  Sylwester Marzeń z Dwójką otworzy Sławomir Zapała z żoną Magdaleną "Kajrą" Kajrowicz z ich wielkim przebojem "Miłość w Zakopanem"
  Sylwestrowa impreza TVP2 odbędzie się rytmach disco i disco polo.

  - Cieszę się, że mamy świetnego sylwestra. Inni podkradają nam artystów. Ale nas nie dogonią. Mamy wspaniałego sylwestra - powiedział prezes TVP, odnosząc się do dwóch występów Sławomira na sylwestrze Dwójki i Polsatu. Potwierdził także, że artysta będzie poruszał się helikopterem.

  - Moim marzeniem było, aby telewizja tworzyła dobre formaty i tworzy. Takim formatem jest Sylwester Marzeń z Dwójką
  https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazd...to-wystapi-w-zakopanem-aa-M5Ma-uG6N-m8qj.html

  Pamiętajcie ludzie - abonament trzeba płacić;)
   
  nazimno, sabat, inho oraz 3 uzytkowników lubi to.
 4. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  na sylwestrze z Dwójką we Wrocławiu parę lat temu Nosowska zaśpiewała "Dancing With Tars in My Eyes". Byłem na domówce u laski, z jej rodziną i oglądałem to. Kopara mi opadła.

   
 5. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
 6. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 217
  Polubienia:
  7 807
  Animacja pewnie będzie do kitu (jak większość animek DC), ale sam materiał źródłowy jest całkiem niezły. Superman mimo, że dobry to prowadzi łapanki i podobny komunistyczny syf. Luthor z kolei jest dobry i pokonuje Supermana uświadamiając mu, że naprawdę jest zamordystycznym skurwielem.
   
  tomky lubi to.
 7. Boobert

  Boobert Member

  Posty:
  15
  Polubienia:
  29
 8. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  332
  Polubienia:
  1 826
 9. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 252
  Polubienia:
  3 483
  nazimno, FatBantha i The Silence lubią to.
 10. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 535
  Polubienia:
  3 509
  Petru i Scheuring-Wielgus apelują o comiesięczne upamiętnienie Adamowicza

  Obiecujemy rodzinie Pawła Adamowicza, że nigdy nie będziemy cicho i będziemy realizować testament Pawła Adamowicza, który mówi o walce z mową nienawiści, z dyskryminacją - przekazali liderzy partii Teraz!. Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus zaapelowali też o comiesięczne upamiętnienie śmierci Pawła Adamowicza w całej Polsce. [...]

  Apel o miesięcznice
  Posłanka zaapelowała też, aby przez najbliższy rok, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 19.55 w całej Polsce, a w szczególności w Gdańsku, upamiętniać śmierć prezydenta Gdańska i "przypominać PiS, dlaczego został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz".

  Lider partii Teraz! Ryszard Petru podkreślił, że zabójstwo Pawła Adamowicza było mordem politycznym. "Odpowiedzialnym za język nienawiści w Polsce jest PiS. Ja, szczerze mówiąc, nie wierzę w refleksję po ich stronie. Gdyby refleksja miała miejsce, Jacek Kurski nie byłby od kilku dni prezesem TVP" - mówił Petru.

  "Nie zgadzamy się na hasło 'ciszej nad tą trumną'. Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby nigdy taka sytuacja się w Polsce nie powtórzyła. Oczekiwałbym również od całej opozycji wspólnego działania. Razem możemy dużo, razem jest nas więcej. Ważne jest, żeby postawić tamę, bo ta nienawiść, ten hejt będzie się dalej w Polsce rozlewał" - podkreślił.
  ***

  W sumie to nie wiem, czy mnie to jeszcze śmieszy. Ludzie, którzy przez lata szydzili z pisowskich miesięcznic, domagają się miesięcznic upamiętniających Adamowicza, którego sami wyklęli ze swojego środowiska, a którego zabójstwo, mimo wszystko, jest wydarzeniem o wiele mniejszego kalibru niż katastrofa smoleńska...

  Swoją drogą, Petru musi uważać z retoryką, bo wołając: "Razem możemy dużo, razem jest nas więcej" - może niechcący promować konkurencyjną partię.
   
 11. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  Nie palcie tego świństwa, lelum polelum.

  comment_J1zPEYcVizbEMpIzOiVaVcoreB8h0Ox3.jpg
   
  Mad.lock i wah lubią to.
 12. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  2 217
  Polubienia:
  7 807
 13. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 722
  zagadka wyginięcia dinozaurów rozwiązana
   
 14. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 356
  Polubienia:
  19 100
  Jednak ta cała Rada Języka Polskiego na coś się przydaje. Może ta kasa z podatków nie jest zupełnie marnowana:


  Państwo nerdów to krok w dobrą stronę. Nie wiesz jak wymawiać nazwę własną oryginalnych budowiczych Pałacu Jabby i jego pierwotnych mieszkańców, boisz się kompromitacji na konwencie? Akademicy pomogą uniknąć ambarasu...

  Przy okazji warto przypomnieć również o prawidłowej terminologii w przypadku statków kosmicznych. N'Loriel walczył z nieuctwem, zwłaszcza tłumaczy, od niepamiętnych czasów.
  http://www.sluisvan.net/t.php?secid=know&l=klasyfikacja_statkow_kosmicznych

  Niech mi teraz ktoś pomyli statek z okrętem albo klasę z typem, to zadzwonię do Rady Języka Polskiego i się poskarżę!
   
  Ostatnia edycja: 31 Styczeń 2019
 15. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 356
  Polubienia:
  19 100
  Zyklonwurst to byłby prawdziwy hit marketingowy.

  Muzeum kiełbasy na terenie byłego obozu koncentracyjnego
  Deutsche Welle
  1 godz. 3 minuty temu
  Na terenie filii byłego obozu koncentracyjnego Buchenwald powstać ma muzeum kiełbasy. Plany wywołały krytykę. Władze zapowiadają rozmowy.

  Muzeum pieczonej kiełbasy (Bratwurstmuseum) znajduje się obecnie w miejscowości Holzhausen. Według planów ma zostać przeniesione do Mühlhausen.

  Rada miasta Mühlhausen (Turyngia) zatwierdziła stosowny plan zagospodarowania przestrzennego - potwierdziła w piątek (1.02.2019) rzeczniczka władz miejskich.

  Szczegółowy plan zabudowy nie został jednak jeszcze uchwalony. Na terenie, na którym w czasie II wojny światowej znajdowała się filia obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie, oprócz muzeum kiełbasy powstać ma miejsce pamięci.

  W odległej o 3 km od głównego obozu filii w latach 1944-1945 więziono około 700 kobiet z Węgier i Polski. Wykonywały one pracą niewolniczą w znajdujących się tu zakładach zbrojeniowych.

  Plany budowy muzeum kiełbasy akurat w tym miejscu wywołały falę krytyki. Burmistrz Mühlhausen Johannes Bruns (SPD) zapowiedział rozmowy z przedstawicielami gminy żydowskiej oraz dyrekcji muzeum miejsca pamięci Buchenwald i Mitellbau-Dora.

  Działka, na której znajdowała się kiedyś filia obozu należy od 2008 r. do prywatnego inwestora. Przedtem należała ona do państwa.

  Redakcja Polska "Deutsche Welle"
  W akapie obozy koncentracyjne przemianuje się na Muzea Zbrodni Etatyzmu. Zmieni trochę narrację, uogólniając i nadadzą się w sam raz. W każdym postawi się pomniki Ofiar Państwowej Przemocy i po wyjściu ludzie będą się cieszyć, że żyją w lepszych, akapowych czasach.
   
 16. Gość niedzielny

  Gość niedzielny Well-Known Member

  Posty:
  972
  Polubienia:
  2 014
  W sumie to nie wiedziałem, gdzie to wrzucić. Zerkałem sobie na konwencję założycielską partii Biedronia w TV - ostra jazda bez trzymanki z kierownicą dojebaną na maksa w lewo. W pewnym momencie Robert obiecał darmową aborcję. Nie wiem czemu, ale zgniłem przy tym niemiłosiernie. To po prostu zabrzmiało jak tekst z jakiegoś 4chanowego mema obśmiewającego lewicę. W sumie to zastanawia mnie, po kiego chuja gość chce forsować edukację seksualną, skoro obiecuje aborcję od ręki aż do 12 tygodnia ciąży.
   
 17. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 524
  Polubienia:
  12 853
  Bo edukacja seksualna ma także na celu nakłanianie do homoseksualizmu. A tak to by tylko dzieci robili z babami i się skrobali.
   
 18. Kalmar

  Kalmar Member

  Posty:
  14
  Polubienia:
  32
  Oglądałem niedługą chwilę tę konwencję i w sumie aż się trochę zawiodłem, bo liczyłem, że Biedroń się okaże skrytym akapem i wezwie do rewolucji, a tylko naobiecywał jakichś tam typowych gówien na wierzbie. Tylko refundowanie prywatnego leczenia przez NFZ trochę mnie rozbawiło.
   
  wah i Gość niedzielny lubią to.
 19. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  O Biedroniu jest już osobny wątek, więc...
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.