1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Śmieszne newsy z rana

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Trigger Happy, 10 Luty 2012.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 724
  Otrzymane Polubienia:
  10 598
  Skoro TVN się tam wkręcił, to znaczy że impreza nie była wystarczająco zamknięta. Tak więc propagowanie :D
   
 2. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 675
  Otrzymane Polubienia:
  5 348
  Trochę śmieszne, a trochę straszne. U nas zamykają za torty, a w Rosji za przewidywanie pogody.

  Blogerowi grozi grzywna za... prognozowanie pogody. Trafne prognozy zezłościły meteorologów
  Na początku lutego przed sądem stanie rosyjski bloger Rusłan Jurkowski, autor popularnej strony dotyczącej zjawisk pogodowych. Teraz państwowe służby meteorologiczne oskarżają mężczyznę, że zajmował się prognozowaniem pogody bez wymaganej licencji.

  Rosyjska instytucja Roshydromet, zajmująca się m.in. prognozami meteorologicznymi, domaga się od blogera-samouka Rusłana Jurkowskiego zaprzestania publikacji na tematpogody - podaje portal Mngz.ru.

  Mężczyzna z Lesozawodzka na co dzień pracuje na kolei. Od dziecka jednak interesował się zjawiskami meteorologicznymi. Założył popularną stronę, na której pisał o własnych prognozach, opartych na własnej intuicji i analizie oficjalnych danych. Popularność blogaprzeszła jego najśmielsze oczekiwania. Nazywany był w mediach społecznościowych "meteorologiem ludu". Udało mu się przewidzieć m.in. powodzie, które pojawiły się po nadejściu tajfunów Goni i Lionrock. Na swoim blogu nie zarabiał.

  Doszło nawet do tego, że na prognozy Jurkowskiego zaczęły powoływać się lokalne media.

  Blogera czeka grzywna?

  Na początku lutego będzie jednak musiał tłumaczyć się przed sądem. Przedstawiciele oficjalnych służb meteorologicznych twierdzą, że mężczyzna do prowadzenia takiej działalności powinien mieć licencję. Wskazują, że może ona być niebezpieczna. Prognozy są często jednym z głównych elementów, które biorą pod uwagę m.in. turyści wychodzący w góry czy rybacy wypływający na łowy.

  Rusłanowi Jurkowskiemu grozi grzywna. Niektóre rosyjskie media podają kwoty od 500 do nawet 3000 rubli (równowartość ok. 30-190 zł).
   
  wah, Taki Owaki, Hanki and 9 others like this.
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 724
  Otrzymane Polubienia:
  10 598
  Trochę nieaktualne. Ktoś na wypoku zajrzał do ruskiego źródła i okazało się że maksymalna kara wynosiła 500 rubli a nie 3000, a sąd już wyśmiał tę sprawę i nie ma żadnej kary
   
  Taki Owaki, lernakow and tomky like this.
 4. xawas

  xawas Guest

  wah, tomky, kr2y510 and 6 others like this.
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 002
  Otrzymane Polubienia:
  16 414
  Turcja znów zaskakuje. Zabraniają jedzenia lewą ręką! Mańkuci mają przejebane. Mogą nawet być ścięci jako demony. Ale za to można jebać 9-letnie dziewczynki. I wszystko to dlatego, by udobruchać proroka.
  Reporters.pl -> Turcja zabrania obywatelom jedzenia lewą ręką! “Tylko demony są leworęczne”

  Oficjalny dekret w tej sprawie wydał państwowy Dyrektoriat ds. Religijnych – donosi Euronews.

  Każdy pobożny muzułmanin musi używać do jedzenia i picia tylko prawej dłoni. Osoby, które urodziły się leworęczne, powinny to szybko zmienić dla własnego dobra, przynajmniej w czasie jedzenia i picia – głosi wydana w Turcji nowa religijna fatwa, która zgodnie z obowiązującym prawem ma w tym kraju moc “państwowej rekomendacji”.

  Najwyższy organ religijny Turcji uzasadnia swoją decyzję tym, że “tylko demony są leworęczne”. “Ustanawiając zasady w zakresie jedzenia i picia Prorok Mahomet przywiązywał wielką wagę do tego problemu i nigdy nie jadł lewą ręką. Prorok ostrzegał, że tylko demony tak robią. Obowiązkiem każdego muzułmanina jest przestrzeganie tych rad i wskazówek” – głosi dekret.

  Zgodnie z nim, rodzice mają też obowiązek nauczyć dzieci używania wyłącznie prawej ręki do jedzenia i picia. Wyjątek zrobiono tylko dla osób niepełnosprawnych, które nie mają prawej ręki albo nie mogą nią władać.

  Warto przypomnieć, że w islamskiej Turcji jedzenie lewą ręką jest tym bardziej źle widziane, iż jest ona także używana przez muzułmanów w ubikacjach zamiast papieru toaletowego. “Pobożni muzułmanie w tym kraju, którzy są leworęczni, musieli poczuć się okropnie po opublikowaniu tej fatwy” – pisze na Twitterze ekspert ds. Turcji Marc Guillet.​

  Na marginesie.
  W Indiach Hindusi również jedzą prawą ręką, bo lewą wybierają bobki z pupy.
   
  wah, FatBantha and Hitch like this.
 6. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 167
  Otrzymane Polubienia:
  4 154
  Jako mańkutowi, nie pozostaje mi nic innego jak ostentacyjnie jeść lewą ręką przed kozojebami.
   
  kr2y510 likes this.
 7. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 245
  Otrzymane Polubienia:
  3 297
  nuri, Madmar318, xawas and 6 others like this.
 8. libertarianin.tom

  libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

  Posty:
  2 279
  Otrzymane Polubienia:
  4 257
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 873
  Otrzymane Polubienia:
  13 686
  Kupili za to nieprawdziwy alkohol... Chcącym z obu stron nie stała się krzywda.

  Rzeszów: Dwaj mężczyźni zapłacili banknotami z napisem "rekwizyt"
  WIADOMOŚCI LOKALNE
  Dzisiaj, 13 lutego (10:59)
  Dwaj młodzi mężczyźni w jednym z rzeszowskich klubów dyskotekowych zapłacili za alkohol fałszywymi banknotami z napisem "rekwizyt". Obaj zostali zatrzymani przez ochronę. Prokuratura postawiła im zarzut usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.
  Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Ewa Romankiewicz, do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lutego br. Pracownik lokalu, zliczając utarg, który klub osiągnął do północy, znalazł sześć banknotów o nominale 100 zł z nadrukiem "rekwizyt".

  "W czasie, gdy próbował ustalić w rozmowie z pracownikami baru, kto zapłacił fałszywymi banknotami, pracownicy ochrony zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który usiłował w barze zapłacić za alkohol identycznym fałszywym banknotem" - mówiła Romankiewicz.

  Za chwilę do baru podszedł kolejny mężczyzna, który również usiłował zapłacić za alkohol takim samym fałszywym banknotem. Jego także zatrzymała ochrona; tym razem był to 22-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego.

  Obaj mężczyźni zostali przekazani policji. Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  "Co prawda obaj przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, ale treść złożonych przez nich wyjaśnień stoi w opozycji do tego oświadczenia" - poinformowała prok. Romankiewicz.

  Dodała, że prokuratura będzie sprawdzała m.in. to, czy mężczyźni się znali.

  Dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.
   
  xawas likes this.
 10. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 702
  Otrzymane Polubienia:
  5 297
 11. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 873
  Otrzymane Polubienia:
  13 686
  Dream teamem w neonazistów
  Dzisiaj, 18 lutego (10:11)
  Minister Joachim Brudziński z rozmachem zabrał się za walkę z neonazistami.
  [​IMG]
  Joachim Brudziński pokieruje pracami MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB
  /Jakub Wosik /Reporter

  Jak czytamy w komunikacie ministerstwa spraw wewnętrznych, Joachim Brudziński przedłożył premierowi projekt zarządzenia powołującego Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

  MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB ma imponować nie tylko nazwą, ale i skutecznością w walce z propagowaniem totalitaryzmów.

  W skład MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB wejdą przedstawiciele rządu, policji, prokuratury czy ABW.

  Trzymamy kciuki za skuteczność MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB i nie zazdrościmy protokolantom spotkań MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB.

  (mim)
  Nie postarali się. Gdyby przedłużyli jeszcze ten skrótowiec, wyglądałoby to bardziej profesjonalnie... :)
   
 12. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  1 834
  Otrzymane Polubienia:
  5 416
  Błysk, łoskot granatów hukowych. Drzwi od kwatery neonazistów wypadają z zawiasami. Do środka wpada ekipa komandosów w kominiarkach. Na taktycznych kamizelkach kuloodpornych szereg liter ciągnących się w trzech rzędach. I wtedy słychać ten mrożący krew w żyłach okrzyk: MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB GLEBA !!!!
   
  wah, Brehon, Finis and 12 others like this.
 13. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 702
  Otrzymane Polubienia:
  5 297
  Przypomniał mi się komiks z Kaczora Donalda, gdzie siostrzeńcy naśladowali echo celem wysępienia kasy Donaldowi. Ten domyślił się podstępu i próbował ich (nieudolnie) przechytrzyć dając coraz to trudniejsze dźwięki. I jednym z nich było wypożyczone z zoo ptaszysko, którego głos w dymkach był przedstawiany jako "GKKKQZFFJGMMMSSFXXXWLLVKKKSX" :D.
   
  Last edited: 18 Luty 2018
  wah, GoldenColt, xawas and 3 others like this.
 14. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 702
  Otrzymane Polubienia:
  5 297
  Radny Prawa i Sprawiedliwości kłusownikiem? Straż Łowiecka znalazła u niego pułapkę na jastrzębie, wnyki i amunicję
  [​IMG]Niedawno radny otrzymał Krzyż Zasługi. Straż Łowiecka znalazła na jego posesji amunicję i wnyki. ©archiwum

  To był rutynowy patrol. Straż Łowiecka pojawiła się w bliżyńskich lasach. - Obecnie, w związku z zagrożeniem Afrykańskim Pomorem świń prowadzimy wzmożone działania, wspólnie ze Strażą Leśną i Policją - wyjaśnia starszy strażnik Artur Soboń. Gdy doszli do skraju wsi Kucębów, między budynkami zobaczyli pułapkę na jastrzębie. - Tak zwany kosz jastrzębi, typowe narzędzie kłusownicze. W środku jako przynęta znajdował się żywy gołąb. Ślady od kosza prowadziły do jednej z posesji. Zastaliśmy tam około 50 - letniego mężczyznę. Przyznał się od razu, że pułapka należy do niego.

  Łapał koty?
  Wyjaśnił, że łapał koty - opowiada strażnik. Funkcjonariusze zaczęli przeszukanie obejścia. W stolarni znaleźli kilka zaplecionych ze stalowej linki wnyków na zwierzynę, a potem 10 naboi. - To była fabryczna amunicja myśliwska z Pionek - relacjonuje Artur Soboń. - Okolice Bliżyna to teren, gdzie kłusownictwo wciąż ma się dobrze. Sądzę, że jest tu jeszcze przechowywane sporo broni, głównie z czasów wojny. To specyfika świętokrzyskiego - dodaje strażnik.

  Wnyki u...radnego
  Jak się okazuje, mężczyzna, na posesji którego znaleziono amunicję i narzędzia kłusownicze to radny gminy Bliżyn, członek Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Bednarz, bo o niego chodzi,zgodził się na podanie jego nazwiska. - Sprawa jest wyjaśniana, na razie nie chcę jej komentować - powiedział nam. Co ciekawe, niedawno podczas sesji samorządu został przez wicewojewodę świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego odznaczony Krzyżem Zasługi. Polityk jest szefem powiatowych struktur PiS i wie o zdarzeniu.

  - Kłusownictwo - za duże słowo
  Badam sprawę. Nie wiem, czy chodzi tu o radnego, czy bardziej o jego ojca. Kłusownictwo - może to za duże słowo. Była jakaś łapka na jastrzębie. Nie chcę tłumaczyć tego człowieka, ale muszę się zapoznać z faktami. Straż Łowiecka mi podlega, niezwłocznie zapoznam się ze szczegółami - zapowiada wicewojewoda. Do prokuratury Młodszy inspektor Jarosław Jasieńczuk, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Skarżysku - Kamiennej potwierdza, że zdarzenie miało miejsce. - 12 lutego na terenie posesji w Kucębowie znaleziono pułapkę na jastrzębie, trzy sztuki wnyków, oraz 10 sztuk amunicji kalibru 12 i 16. Właściciel został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Zebrane materiały przesłaliśmy do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku, z wnioskiem o wszczęcie śledztwa pod kątem kłusownictwa i nielegalnego posiadania amunicji - informuje.

  Chluby nie przynosi
  Wójt gminy Bliżyn, Mariusz Walachnia, również wie o sprawie. - Co tu komentować. Chluby naszej gminie na pewno to nie przyniesie - przyznaje. Jeśli prokuratura uzna, że posiadaczem nielegalnych przedmiotów jest radny Bednarz i postawi mu zarzuty, samorządowcowi grozić będzie nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności za samą amunicję. Ewentualną sankcją jest też utrata mandatu.
   
  wah, tomky, xawas and 3 others like this.
 15. The Silence

  The Silence Well-Known Member

  Posty:
  198
  Otrzymane Polubienia:
  1 025
  Polacy stworzyli aplikację, która pomaga znaleźć partnera do wypicia kielicha
  Znalezienie kompana do wypicia kielicha nigdy nie było tak proste. Wszystko za sprawą aplikacji stworzonej przez Polaków. Ich dzieło to projekt Bimber, który ułatwia poszukiwania partnera do „połówki”.

  Funkcjonowanie aplikacji Bimber jest zbliżona do wielu aplikacji randkowych. Przy czym w tym wypadku nie umawiasz się na randkę, a na spotkanie gdzie można napić się piwa lub innego alkoholu.

  Na spotkanie można się umawiać we dwójkę lub tworzyć duże imprezy. A wszystko zaczyna się od wybrania poszczególnych osób, dostępnych w aplikacji. Pokazuje się również jak duża odległość dzieli użytkowników. Może się okazać, że nawet sąsiad potrzebuje kumpla do napicia się. Po dokonaniu wyboru rozpoczyna się konwersacja, gdzie ustalane są szczegóły spotkania.

  Obecnie aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android. Zatem właściciele iPhonów póki co wciąż pozostają z problemem braku kompana do kieliszka. Jednak według zapowiedzi twórców, aplikacja będzie również dostępna na telefony Apple’a prawdopodobnie w kwietniu tego roku.

  https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/...ga-znalezc-partnera-do-wypicia-kielicha-82611
   
 16. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 724
  Otrzymane Polubienia:
  10 598
  U mnie słabo działa
  Screenshot_2018-02-16-12-33-09-057_com.bimber.png IMG_20180216_163053_008.jpg
   
 17. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  802
  Otrzymane Polubienia:
  2 255
  To może z tej okazji kasandryczny klasyk

  orliki, orliki tyki tyki tyki ♫ ♪ :)
   

Udostępnij Tą Stronę