1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Śmieszne newsy z rana

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Trigger Happy, 10 Luty 2012.

 1. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 190
  Otrzymane Polubienia:
  9 732
  Skoro TVN się tam wkręcił, to znaczy że impreza nie była wystarczająco zamknięta. Tak więc propagowanie :D
   
 2. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 621
  Otrzymane Polubienia:
  5 009
  Trochę śmieszne, a trochę straszne. U nas zamykają za torty, a w Rosji za przewidywanie pogody.

  Blogerowi grozi grzywna za... prognozowanie pogody. Trafne prognozy zezłościły meteorologów
  Na początku lutego przed sądem stanie rosyjski bloger Rusłan Jurkowski, autor popularnej strony dotyczącej zjawisk pogodowych. Teraz państwowe służby meteorologiczne oskarżają mężczyznę, że zajmował się prognozowaniem pogody bez wymaganej licencji.

  Rosyjska instytucja Roshydromet, zajmująca się m.in. prognozami meteorologicznymi, domaga się od blogera-samouka Rusłana Jurkowskiego zaprzestania publikacji na tematpogody - podaje portal Mngz.ru.

  Mężczyzna z Lesozawodzka na co dzień pracuje na kolei. Od dziecka jednak interesował się zjawiskami meteorologicznymi. Założył popularną stronę, na której pisał o własnych prognozach, opartych na własnej intuicji i analizie oficjalnych danych. Popularność blogaprzeszła jego najśmielsze oczekiwania. Nazywany był w mediach społecznościowych "meteorologiem ludu". Udało mu się przewidzieć m.in. powodzie, które pojawiły się po nadejściu tajfunów Goni i Lionrock. Na swoim blogu nie zarabiał.

  Doszło nawet do tego, że na prognozy Jurkowskiego zaczęły powoływać się lokalne media.

  Blogera czeka grzywna?

  Na początku lutego będzie jednak musiał tłumaczyć się przed sądem. Przedstawiciele oficjalnych służb meteorologicznych twierdzą, że mężczyzna do prowadzenia takiej działalności powinien mieć licencję. Wskazują, że może ona być niebezpieczna. Prognozy są często jednym z głównych elementów, które biorą pod uwagę m.in. turyści wychodzący w góry czy rybacy wypływający na łowy.

  Rusłanowi Jurkowskiemu grozi grzywna. Niektóre rosyjskie media podają kwoty od 500 do nawet 3000 rubli (równowartość ok. 30-190 zł).
   
  ultimate, Taki Owaki, Hanki and 8 others like this.
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 190
  Otrzymane Polubienia:
  9 732
  Trochę nieaktualne. Ktoś na wypoku zajrzał do ruskiego źródła i okazało się że maksymalna kara wynosiła 500 rubli a nie 3000, a sąd już wyśmiał tę sprawę i nie ma żadnej kary
   
  Taki Owaki, lernakow and tomky like this.
 4. xawas

  xawas Well-Known Member

  Posty:
  196
  Otrzymane Polubienia:
  422
  tomky, kr2y510, Racibor and 5 others like this.
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 759
  Otrzymane Polubienia:
  15 355
  Turcja znów zaskakuje. Zabraniają jedzenia lewą ręką! Mańkuci mają przejebane. Mogą nawet być ścięci jako demony. Ale za to można jebać 9-letnie dziewczynki. I wszystko to dlatego, by udobruchać proroka.
  Reporters.pl -> Turcja zabrania obywatelom jedzenia lewą ręką! “Tylko demony są leworęczne”

  Oficjalny dekret w tej sprawie wydał państwowy Dyrektoriat ds. Religijnych – donosi Euronews.

  Każdy pobożny muzułmanin musi używać do jedzenia i picia tylko prawej dłoni. Osoby, które urodziły się leworęczne, powinny to szybko zmienić dla własnego dobra, przynajmniej w czasie jedzenia i picia – głosi wydana w Turcji nowa religijna fatwa, która zgodnie z obowiązującym prawem ma w tym kraju moc “państwowej rekomendacji”.

  Najwyższy organ religijny Turcji uzasadnia swoją decyzję tym, że “tylko demony są leworęczne”. “Ustanawiając zasady w zakresie jedzenia i picia Prorok Mahomet przywiązywał wielką wagę do tego problemu i nigdy nie jadł lewą ręką. Prorok ostrzegał, że tylko demony tak robią. Obowiązkiem każdego muzułmanina jest przestrzeganie tych rad i wskazówek” – głosi dekret.

  Zgodnie z nim, rodzice mają też obowiązek nauczyć dzieci używania wyłącznie prawej ręki do jedzenia i picia. Wyjątek zrobiono tylko dla osób niepełnosprawnych, które nie mają prawej ręki albo nie mogą nią władać.

  Warto przypomnieć, że w islamskiej Turcji jedzenie lewą ręką jest tym bardziej źle widziane, iż jest ona także używana przez muzułmanów w ubikacjach zamiast papieru toaletowego. “Pobożni muzułmanie w tym kraju, którzy są leworęczni, musieli poczuć się okropnie po opublikowaniu tej fatwy” – pisze na Twitterze ekspert ds. Turcji Marc Guillet.​

  Na marginesie.
  W Indiach Hindusi również jedzą prawą ręką, bo lewą wybierają bobki z pupy.
   
  FatBantha and Hitch like this.
 6. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 127
  Otrzymane Polubienia:
  3 969
  Jako mańkutowi, nie pozostaje mi nic innego jak ostentacyjnie jeść lewą ręką przed kozojebami.
   
  kr2y510 likes this.
 7. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 087
  Otrzymane Polubienia:
  2 828
  Madmar318, xawas, kr2y510 and 5 others like this.
 8. libertarianin.tom

  libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

  Posty:
  2 144
  Otrzymane Polubienia:
  3 843
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 453
  Otrzymane Polubienia:
  12 239
  Kupili za to nieprawdziwy alkohol... Chcącym z obu stron nie stała się krzywda.

  Rzeszów: Dwaj mężczyźni zapłacili banknotami z napisem "rekwizyt"
  WIADOMOŚCI LOKALNE
  Dzisiaj, 13 lutego (10:59)
  Dwaj młodzi mężczyźni w jednym z rzeszowskich klubów dyskotekowych zapłacili za alkohol fałszywymi banknotami z napisem "rekwizyt". Obaj zostali zatrzymani przez ochronę. Prokuratura postawiła im zarzut usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat więzienia.
  Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Ewa Romankiewicz, do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lutego br. Pracownik lokalu, zliczając utarg, który klub osiągnął do północy, znalazł sześć banknotów o nominale 100 zł z nadrukiem "rekwizyt".

  "W czasie, gdy próbował ustalić w rozmowie z pracownikami baru, kto zapłacił fałszywymi banknotami, pracownicy ochrony zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który usiłował w barze zapłacić za alkohol identycznym fałszywym banknotem" - mówiła Romankiewicz.

  Za chwilę do baru podszedł kolejny mężczyzna, który również usiłował zapłacić za alkohol takim samym fałszywym banknotem. Jego także zatrzymała ochrona; tym razem był to 22-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego.

  Obaj mężczyźni zostali przekazani policji. Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  "Co prawda obaj przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, ale treść złożonych przez nich wyjaśnień stoi w opozycji do tego oświadczenia" - poinformowała prok. Romankiewicz.

  Dodała, że prokuratura będzie sprawdzała m.in. to, czy mężczyźni się znali.

  Dochodzenie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.
   
  xawas likes this.
 10. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 640
  Otrzymane Polubienia:
  4 860

Udostępnij Tą Stronę