Sierp do europarlamentu!

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
Ale zauważcie że 90% komentarzy pod filmem jest o Sierpie, chyba jedyny taki film na YT z udziałem JKM gdzie nie ma niemal wyłącznie komentarzy typu: "teraz czas na KNP", "Korwin znowu dowalił lewakom", "głosujcie na KNP". Sierp tak czy inaczej jest charakterystyczny, co można dobrze wykorzystać. A z czasem wyrobić się w mediach to zawsze można. Korwina też z początku każdy kojarzył głównie jako tego "świra z muszką".
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Nie przesadzałbym z tym optymizmem, bo większość komentarzy na temat Sierpa jest prześmiewcza.

Naćpany Dalajlama, który wysławia się przez pół godziny.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
No właśnie, trochę za dużo tu racjonalizacji i naciągania faktów. Gdyby Jacek zasuwał swoje teksty stylem Farage'a nie było wcale gorzej, a znacznie lepiej. To jest słabość Jacka i tyle. Myślę, że każdy, kto go znał z tekstów, a zobaczył IRL, to zaliczył podobne zdziwienie.
 

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 625
Amel napisał:
Nie przesadzałbym z tym optymizmem, bo większość komentarzy na temat Sierpa jest prześmiewcza.
Naćpany Dalajlama, który wysławia się przez pół godziny.
Ale z tego co widzę niektórzy pierwszy raz w życiu usłyszeli nazwisko Sierpiński, nawet z choćby czystej ciekawości potem sobie go wygooglowali itd. Po za tym obeznani w temacie popisali w komentarzach kto to jest, podlinkowani jego bloga, stronę Partii Libertariańskiej itp. Fakt że występ mógłby być lepszy, ale jest jeden pozytyw: ileś tam ludzi dowiedziało się w ogóle o jego istnieniu, jaki o PL.
 
D

Deleted member 4476

Guest
Te liczne komentarze to pewnie dlatego, że większość widzów to kuce z PL albo kuce z KNP, które widzą, że ktoś mówi podobnie do Korwina, który w dodatku zaaprobował Sierpa.

Niektórzy z was piszą, że wygląda jak sekciarz. Dla mnie wspomniana "pidżamka" może stać się jego elementem rozpoznawczym. Ludzie szybko go zapamiętają. Poza tym co to za mówienie komuś jak ma się ubierać? Jesteśmy na forum libertarian, a nie młodych komuchów.
Mi się podoba. Lubię takich ludzi. Chciałbym tylko wiedzieć dlaczego to ubrał, bo mnie to prywatnie ciekawi. Jaka historia się za tym kryje? To nie jest przypadkowe, pierwsze lepsze ubranie ze sklepu, musiał poświęcić na jego zdobycie większy wysiłek. Jaki miał w tym cel?

Korwin ostentacyjnie podpisał listę poparcia pod wnioskiem o rejestrację PL, kilka razy pozytywnie się wypowiedział w tej kwestii (choć bez specjalnego łaszenia się). Moim zdaniem powstanie PL to było dla KNP zdarzenie pozytywne, kolibry przestały być izolowaną grupą wolnorynkowców, powstała grupa partii (KNP, UPR, PL), która zaczęła być ogniskiem wolnościowej debaty. Imo jest to korzystniejsze niż jeden podmiot i towarzystwo wzajemnej adoracji. Jak widać KNP taka sytuacja nie szkodzi, właśnie dobili do 7% poparcia.

Wydaje mi się, że Korwin ma odczucia podobne, albo zbliżone.
Korwin zawsze ciepło wypowiada się o libertarianach w ogóle, w tym PL, no i o Sierpie (stwierdził co prawda, że praktycznie nie istnieją, ale to przecież fakt). Mam swoją teorię, że Korwin uważa liba za wyższy typ człowieka ale coś nie pozwala mu nim zostać, albo jest nim w głębi serca...

Zacznijcie go reklamować jako Ghandiego polskiej polityki :) "Papież" nie brzmi dobze, bo papa jest komunistą :)
A Gandhi wyznawał ASE ;)?
 

military

FNG
1 766
4 727
Mnie się tam podoba, że Sierp to tak spokojny i opanowany człowiek, ale nie oszukujmy się - ludzi to on nie przyciągnie. Ludzie oczekują energicznych polityków, którzy potrafią kogoś słownie dojechać albo przynajmniej zaszczepić w nich optymizm. Spokojny racjonalizm się nie sprzeda. Więc OK, PL może być dumna, że ma fajnego gościa w szeregach - ale jeśli on będzie jej twarzą, PL nie wygra nigdy nigdy nigdy.
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Nie wiem jak tam Korwin ostatecznie sobie poradzi, ale on też przez 30 lat słyszał - nigdy, nigdy, nigdy. Po kolei "racjonalni" odchodzili, żeby zrobić coś "na poważnie" i trafiali do czarnej dziury.

Sorry - ale to jest stare jak świat. Wojny wygrywają generałowie, którzy zadziałają inaczej niż standardowo. I nie chodzi tu o racjonalizację, tylko o wykorzystanie tego co się ma. Gdyby Jacek miał inny styl, to należałoby wykorzystać inne walory.

Poczytajcie sobie Sun Tzu, w szczególności fragmenty o ukształtowaniu terenu i umiejętności jego wykorzystania. Przed bitwą nie wprowadza się na jej teren buldożerów, żeby dostosować go do planów walki, tylko dostosowuje się plany walki do ukształtowania terenu.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Ale czy Jacek jest terenem? Terenem są raczej wyborcy i to do nich się trzeba dostosować. Idąc tropem podkreślania "siły" Sierpa, to Sierp powinien mówić jeszcze wolniej i ciszej a Korwin jeszcze bardziej się jąkać...

Z jakiegoś powodu styl Jacka nie jest zbyt częsty w polityce (w każdym razie nie tej robionej w mediach), choć trudno powiedzieć czy dlatego że jest nieskuteczny czy dlatego, że "mało energiczne" osoby unikają roli frontmana.
 
Ostatnia edycja:

Hitch

3 220
4 872
Milton ma rację. Lider musi z pierdolnięciem i charyzmą pokazywać "jak się to robi", żeby szaremu człowiekowi ciarki przechodziły po plecach i natychmiast miał ochotę robić to samo.
 
  • Like
Reactions: fds

Brehon

Well-Known Member
555
1 483
@up Dokładnie o tym samym pomyślałem. Staszek Domin, obecny szef partii, to konkret koleś, choć niekoszerny. On mógłby grać rolę frontmana (choć obecnie jest trochę mało widoczny w PL), a Sierp byłby odwodem, mocno kontrastującym z tym, co na co dzień widzi się w polityce.
 

Hitch

3 220
4 872
Tak na poważnie, nie jest to zły pomysł. Przynajmniej byłby gwarant zapobiegania cwelowaniu ideologii :)
 
Do góry Bottom