Rządy Prawa i Sprawiedliwości

hrab

Well-Known Member
246
438
Prestiżowe pismo medyczne The Lancet opisuje podejście polskiej władzy do walki z pandemią.


Three quarters of Poland's COVID-19 medical advisory body have resigned amid claims that the government is ignoring its pandemic advice and tolerating anti-vaccine sentiment.

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
SMS-y Horbana wyciekły.
– Prof. Horban w grudniu 2020 roku, kiedy umierają ludzie, kiedy mamy pierwszy szczyt zakażeń i zgonów, pisze, że trudno się dyskutuje z "płaskoziemcami", choć mają rację.


View: https://www.youtube.com/watch?v=XuUabh4IGfQ
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
SMS-y Horbana wyciekły.



View: https://www.youtube.com/watch?v=XuUabh4IGfQ

Szacunek dla prof. Horbana, że nie jest covidiotą, tylko sprzedajną łajzą. Chyba to lepiej świadczy o naukowcu. W sumie, czy my sami nie sprzedali byśmy się za 2mln zł jak prof.Horban? Odetchnąłem z ulgą, że mamy potwierdzenie, że większość naukowców to sprzedajne kurwy, a nie covidioci. Ufff....
 

kran

Well-Known Member
703
698

kran

Well-Known Member
703
698
Ja bym krzyczał po prostu:
"Zdychaj dziadu!"
Jest to parafraza jego dawnej odpowiedzi do jednego z petentów, gdy ten był preziem Warszawy.
Mnie nie dziwi że wyśmieli. na co on liczył??
"kto sieje wiatr, ten zbiera burzę "
powinien pójść już dawno na emeryturę i przestać wymyślac bzdury.
szkoda tylko kota
 
Ostatnia edycja:

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Unia zakręci nam kurek?

TSUE podjął decyzję w sprawie kluczowego dla Polski mechanizmu warunkowości. Oznacza to, że Komisja Europejska może już za chwilę doprowadzić do odcięcia nas od unijnego budżetu. - Najpewniej Polskę czekają sankcje — stwierdził w rozmowie z money.pl mec. Michał Wawrykiewicz. Szefowa KE przekazała z kolei, że w przypadku łamania zasad praworządności Unia będzie działać z determinacją.

Ile pieniędzy możemy stracić?

- Zobaczymy, jakiej części środków unijnych sankcje będą dotyczyć. Mechanizm jednak dotyczy wszystkich pieniędzy przewidzianych w tej perspektywie budżetowej, a więc tych 770 mld zł, które miały trafić do Polski w ramach budżetu UE — dodał Wawrykiewicz.

- Najpewniej Polskę czekają sankcje. Osiągnęliśmy tak drastyczny stopień zniszczenia państwa prawa, niezależności sądownictwa i prokuratury, że Unia nie ma pewności co do właściwego wydawania funduszy unijnych przez Polskę. Mechanizm warunkowości to system ochrony środków unijnych – wyjaśnił Michał Wawrykiewicz.

Satysfakcję z wyroku TSUE wyraziła już szefowa KE Ursula von der Leyen. - Trybunał podtrzymał legalność tego ważnego narzędzia, które umożliwia nam lepszą ochronę budżetu UE i interesów finansowych Unii przed naruszeniami zasad praworządności — przekazała. Jak zaznaczyła, mechanizm ten gwarantuje, że budżet Unii będzie chroniony i wykorzystywany zgodnie z zasadami należytego zarządzania finansami, na czym skorzystają wszyscy obywatele UE.

Ursula von der Leyen poinformowała jednocześnie, że Komisja Europejska przeanalizuje dokładnie uzasadnienie wyroków. - W najbliższych tygodniach przyjmiemy wytyczne i uściślimy zasady, na jakich funkcjonować będzie mechanizm — poinformowała.


Trybunał Konstytucyjny ma uprawnienia do rozstrzygania tej kwestii?
 

kran

Well-Known Member
703
698
Marek Kubala, były przedsiębiorca, który od 21 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości

– PiS wykorzystało moją walkę z wymiarem sprawiedliwości. Nagłaśniali mój przypadek, gdy wspierałem reformę sądownictwa, a gdy zacząłem ją krytykować, stałem się ich wrogiem – mówi Marek Kubala
Chcę przekazać, że reforma, którą wprowadził Zbigniew Ziobro, jest jedną wielką demolką sądów i ich upolitycznianiem. Wszystkie nasze krzywdy, które były pokazywane w TVP, zostały wykorzystane przez PiS i Prokuratora Generalnego do brudnej, politycznej walki. Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński powiedział, czy wie, co się dzieje z pokrzywdzonymi, którym obiecał dobrą zmianę w sądach. Czy wie, co się dzieje w takich procesach jak mój? Myślę, że nie zdaje sobie z tego sprawy.


O, obudził się ze zwidu, trochę późno bo przecież kiedyś im ufał, taki był naiwny. Szczerze współczuję i powodzenia
 

kran

Well-Known Member
703
698
Jak dowiedziała się Interia, w ubiegłym roku ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego z siedmiu resortów przyznali swoim podwładnym ponad 18,5 mln zł nagród. Najhojniejszy okazał się Zbigniew Rau, szef MSZ.

Wysokość nagród podało siedem ministerstw, cztery przyznały, że żadnych dodatkowych środków nie było.

Niektórzy uznali jednak, że nie muszą odpowiadać nawet na poselską interpelację. Dlatego w zestawieniu przygotowanym przez Interię zabraknie danych z Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, MSWiA Mariusza Kamińskiego czy resortu obrony narodowej rządzonego przez Mariusza Błaszczaka.

Z odpowiedzi udzielonych przez poszczególne ministerstwa wynika, że najlepiej pracować dla ministerstwa mieszczącego się przy ul. Szucha 23 w Warszawie. W 2021 r. Zbigniew Rau przyznał bowiem nagrody w wysokości ponad 6,2 mln zł. Podzielono je pomiędzy pracowników resortu i placówek zagranicznych.

czytajcie dalej bo dużo tego :
a wiadomo, że " "do polityki nie idzie się dla pieniędzy""
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Warzecha: Rząd powinien działać natychmiast. Przede wszystkim skasować Polski Ład.

Dzisiaj ogromna większość Polaków przeżywa wojnę i współczuje Ukraińcom. Rządzący powinni jednak już działać w sprawie nadciągającego ekonomicznego załamania. Są sprawy, w których rząd mógłby i powinien działać natychmiast. Przede wszystkim skasować Polski Ład.

Ludzie mają prawo ulegać emocjom, ale nie mają prawa im ulegać rządzący ani odpowiedzialni analitycy czy liderzy opinii. Właśnie wtedy, gdy większość poddaje się rozgorączkowaniu, władza ma obowiązek patrzeć na sytuację chłodno i planować. Choć po prawdzie, planować powinna już wcześniej, na wiele wariantów rozwoju zdarzeń. Patrząc na rozwój sytuacji można mieć jednak niemal całkowitą pewność, że tak nie było.

To, co piszę, nie jest dzisiaj popularne. Większość Polaków drży teraz o Ukrainę i burzy się na widok zrujnowanych przez rosyjskich najeźdźców miast – domów, szpitali, szkół. Rosjanie zaczęli prowadzić wojnę totalną w swoim najgorszym stylu i oburzenie, jakie to budzi, jest całkiem zrozumiałe. Szczególnie że dzieje się to obok nas i dotyka narodu, z którym od lat koegzystujemy w zgodzie i sympatii, niezależnie od zaszłości historycznych. Te ostatnie zresztą może łatwiej będzie wyjaśnić, gdy konflikt się skończy.

Jednak podstawowe prawa rządzące światem nie zostały zawieszone. Wszystko kosztuje. Pięknoduchy mogą się oburzać, że „życia ludzkiego nie przelicza się na pieniądze”, ale, powiedzmy sobie szczerze, to frazes.

W tej chwili większość ludzi zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy niesie zapał. Ale zapał ma to do siebie, że z czasem opada. Jakkolwiek irytująco brzmiałoby to dla niektórych dzisiaj – ludzie nie będą w stanie gościć u siebie uchodźców miesiącami. A tymczasem rząd chwali się tym, że nie stworzył obozów dla uchodźców, bo w ogromnej części wzięli ich do siebie Polacy. Wspaniale – ale chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to rozwiązanie tymczasowe. Trwałego nie widać, a przecież sytuacja uniemożliwiająca powrót Ukraińców do ojczyzny może trwać miesiącami.

Najbardziej realne zagrożenie​

Ubożejący obywatele będą płacić mniejsze podatki i mniej kupować, a to przełoży się na zmniejszenie się popytu, niższe wpływy z VAT, w końcu rosnące bezrobocie. Bezrobocie to z kolei brak miejsc do pracy dla uchodźców, którzy chcieliby ją w Polsce podjąć – a znając Ukraińców, nie mam wątpliwości, że wielu by chciało. Problem w tym, że fala uchodźców to nie imigranci ekonomiczni, jakich znamy z poprzednich lat, ale głównie starsi ludzie i kobiety z dziećmi, którzy w jakiejś części pracować nie mogą. W każdym razie nie szybko.

Ubożsi Polacy będą mieć mniejszą chęć, aby pomagać uchodźcom – a nawet nie tyle chęć, ile po prostu możliwości. Jeśli ktoś będzie musiał wybierać, czy utrzymywać w swoim domu rodzinę z Ukrainy, czy móc kupić swoim dzieciom nowe buty, oczywiście wybierze to drugie. A takie wybory, które dziś wydają jeszcze może abstrakcyjne dla większości, wkrótce mogą się stać realne.

Ubożejące państwo nie zapewni ani sobie bezpieczeństwa, ani dachu nad głową potrzebującym, będzie za to narażone na zdominowanie przez innych i rosnące społeczne napięcia. To ostatnie może również napędzać poczucie frustracji wynikające z pogarszającej się własnej sytuacji w zestawieniu z korzyściami, jakie Polska bardzo hojnie i chyba bez kalkulowania kosztów przyznała uchodźcom.

cd.

 

kran

Well-Known Member
703
698
1647521785548.png
Morawiecki i Kaczyński pojechali do Kijowa, czyja to inicjatywa? ? czy to dobry wyjazd i czym może kiedyś się skończyć??
 
Do góry Bottom