Rządy Prawa i Sprawiedliwości

noniewiem

Well-Known Member
533
896
No to wybiorą innych pachołków systemu i nic się nie zmieni. System przygotował motłochowi alternatywę wyborczą.
Mnie ciekawi czy jako reakcja na PiS ludzie przesuną się w stronę ekonomicznego konserwatyzmu że tak to nazwę. Mainstream i wielu ludzi chyba narzekają na inflacje ale równocześnie zdaje się że popierają rozdawnictwo. Ciekawe jakie obecnie jest poparcie programu 500+. Pewnie spadło troszkę.
 

szeryf17

"No reason it's a good reason"
780
2 675


projekt dotyczy możliwości wykonywania przez pracownika (lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z pracodawcą) nieodpłatnych testów w kierunku SARS-CoV-2; możliwości żądania pracodawcy od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o posiadaniu ważnego negatywnego wyniku tekstu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2, lub wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19

Wszyscy kapo obozów łączmy się


View: https://www.youtube.com/watch?v=T-AVc6D_7e4
 

ckl78

Well-Known Member
1 210
1 509
Medyczna marihuana odrzucona.

– To nie chodzi o sprawy leczenia chorych, sytuację rolników i możliwość dania im dodatkowej formy zarobkowania. Chodzi o marihuanę rekreacyjną! To jest eufemizm, który ma zastąpić twardą rzeczywistość. Osoby pod wpływem marihuany powodują wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Jest zbadany wpływ używania marihuany na zwiększone zagrożenie depresją i próby samobójcze. Czy wnioskodawcy biorą odpowiedzialność za cierpienie tych ludzi? Jest skandalem, że istnieje w Sejmie Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Ten zespół, powinien zostać zdelegalizowany! – grzmiał z mównicy Sejmowej poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości.

 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 562
Przegłosowano ustawę...

PiSiory cieszą się, że indoktrynacji nie będzie. Ale jest pewne ALE... Z ustawy wykluczono harcerstwo.
A ja się pytam:
A co jak lemparcice, rafalolki, roztomaite odmieńce i inne mamuny opłacane przez Sorosa czy innego Schwaba założą własne harcerstwo gender?
Już widzę Związek Harcerstwa Tęczowego... :p
 

workingclass

Well-Known Member
2 057
4 085
"W samym tylko XX wieku wojna doprowadziła do wymordowania większej liczby ludzi niż kiedykolwiek wcześniej; podatki i inflacja przyczyniły się do kradzieży mienia o wartości większej niż wszystkie wytworzone kiedykolwiek wcześniej bogactwa, a polityczne kłamstwa, propaganda i – nade wszystko – „edukacja”, spaczyły więcej umysłów niż wszystkie wcześniejsze przesądy. Niemniej wśród wszystkich celowych działań dezorientujących i zaciemniających rzeczywistość, nić rozumu wytworzyła włókna oporu, aby spleść je w stryczek dla państwa: libertarianizm."

Samuel Edward Konkin
 
Ostatnia edycja:

ckl78

Well-Known Member
1 210
1 509
Prywatna wizyta z transmisją na całą Polskę.


Wielka mobilizacja w szeregach PiS.
Zbliża się rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej – matki Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego. Z tej okazji lider partii rządzącej w niedzielę odwiedzi jej rodzinne Starachowice. Chociaż wizyta prezesa PiS w Starachowicach będzie prywatna, to pokaże ją TVP.

Co roku msza w intencji Jadwigi Kaczyńskiej odprawiana jest w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Po niej składane są kwiaty przed tablicami w Panteonie Pamięci Narodowej, który znajduje się na placu przy świątyni. Tak też będzie w niedzielę.

Przyjazd Jarosława Kaczyńskiego to duże wydarzenie dla mieszkańców Starachowic, ale jeszcze większe dla lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyńskiemu zazwyczaj towarzyszy wierchuszka PiS z centrali partii — choć większość z polityków nigdy nie znała Jadwigi Kaczyńskiej.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że z kieleckiego oddziału TVP3 do Starachowic mogą pojechać dwie ekipy – jedna realizatorska z trzema kamerami, a druga typowo reporterska, czyli złożona z dziennikarza i operatora kamery. Wszystko dlatego, że Jarosław Kaczyński prawdopodobnie po raz kolejny wygłosi przemówienie, które będzie odnosiło się do obecnej sytuacji politycznej w kraju.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku prezes PiS w starachowickiej świątyni mówił m.in. o atakach na kościół czy o aferze Amber Gold.

— Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki – stwierdził rok temu Jarosław Kaczyński. — Być może wśród państwa są tacy, którzy obejrzeli film o aferze Amber Gold. Może to nie zawsze łatwy w odbiorze film, ale on doskonale pokazuje, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu dziesięcioleci, które ostatecznie zakończyły się dopiero w roku 2015 – dodał w dalszej części swojego przemówienia.

Dwie ekipy to wiadomo, ale jest jeszcze polsat - a na youtubie będzie?
 

ckl78

Well-Known Member
1 210
1 509

Hanki

Secessionist
1 472
4 903
"W samym tylko XX wieku wojna doprowadziła do wymordowania większej liczby ludzi niż kiedykolwiek wcześniej; podatki i inflacja przyczyniły się do kradzieży mienia o wartości większej niż wszystkie wytworzone kiedykolwiek wcześniej bogactwa, a polityczne kłamstwa, propaganda i – nade wszystko – „edukacja”, spaczyły więcej umysłów niż wszystkie wcześniejsze przesądy. Niemniej wśród wszystkich celowych działań dezorientujących i zaciemniających rzeczywistość, nić rozumu wytworzyła włókna oporu, aby spleść je w stryczek dla państwa: libertarianizm."

Samuel Edward Konkin

Zapraszam po więcej:
 

kompowiec

freetard
2 345
2 389
@Hanki świetny projekt, zasugerowałbym tylko HTTPS dodać bo dziś to nawet strony scamerskie mają (nawet wikipedia zrezygnowała z wsparcia dla HTTP w 2015)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 562

ckl78

Well-Known Member
1 210
1 509
Nigdy nie wiesz co ta du rna władza wymyśli następnego dnia.
Rząd analizuje pomysł uzależnienia świadczeń emerytalnych od dochodów dzieci emeryta.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", Ministerstwo Rodziny analizuje wprowadzenie systemu emerytalnego zwanego w literaturze fachowej alimentacyjnym. Według gazety polega on na powiązaniu emerytury z zarobkami dzieci emeryta, czyli im więcej zarabiają dzieci, tym wyższe emerytury dostają ich rodzice. Najbardziej prawdopodobne byłoby powiązanie wysokości świadczeń nie tyle z dochodami, ile składkami emerytalnymi płaconymi przez dzieci.

To jeden z niewielu konkretów - wskazuje gazeta. Nie wiadomo, jak wysokość składek wpłynęłaby na świadczenia rodziców, bo w ministerstwie trwają jedynie analizy i nie ruszyły prace legislacyjne. Choć ich rozpoczęcie jest możliwe, bo przygotowywana przez rząd Strategia Demograficzna zakłada m.in. "dalszy rozwój systemu emerytalnego w kierunku zwiększenia partycypacji rodziców we wkładzie ich dzieci w funkcjonowanie systemu" - czytamy.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 861
25 418

W listopadzie 2016 r. doszło do spotkania ówczesnej premier Beaty Szydło i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jak informuje "The New York Times", to właśnie niedługo po tej kolacji Polska miała kupić system inwigilacyjny Pegasus.
Dzisiaj, 13:44
Jak twierdzą autorzy "NYT", sprzedaż Pegasusa rządom na całym świecie przyczyniła się do umocnienia władzy prawicowych przywódców, którzy nie mieli oporów, aby korzystać z tego typu oprogramowania do inwigilacji swoich przeciwników politycznych.
W tej grupie zdaniem "NYT" znalazła się również Polska. 21 listopada 2016 r. doszło do spotkania premierów Polski i Izraela. Benjamin Netanjahu razem z żoną gościli w swoim domu na kolacji premier Beatę Szydło i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Niedługo później polskie władze miały zakupić Pegasusa dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
"Gazeta Wyborcza" informowała, że ostateczna decyzja o zakupie zapadła w lipcu 2017 r. Wówczas Beata Szydło kolejny raz spotkała się z premierem Izraela wraz z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.
"NYT" zauważa, że Benjamin Netanjahu nie wycofał się ze sprzedaży Polsce Pegasusa, nawet mimo nowelizacji ustawy o IPN w 2018 r., która wzbudziła w Izraelu wiele kontrowersji. Nie zmienił również zdania w obliczu słów Mateusza Morawieckiego, który podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium powiedział, że podczas II wojny światowej "byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy".

Jak powstawał Pegasus?

Pegasus narodził się oficjalnie w 2011 r. po latach starań trzech izraelskich wspólników, którzy założyli firmę NSO. W swoim poprzednim wcieleniu firma oferowała pracownikom wsparcia technicznego możliwość przejęcia kontroli nad urządzeniami swoich klientów — na razie za ich zgodą. Gdy pojawiło się większe zainteresowanie ich produktem, postanowili rozszerzyć działalność.
W 2011 r. Shalev Hulio, jeden z trzech wspólników, zaprosił do współpracy Awigdora Ben-Gala. To ocalały z Holokaustu izraelski wojskowy. Zdaniem "NYT" to on miał być odpowiedzialny za ekspansję produktu i sprzedaż na rynki światowe. Postawił jednak cztery warunki.
Po pierwsze, NSO nie miała samodzielnie obsługiwać Pegasusa. Po drugie, firma sprzedawałaby oprogramowanie tylko agencjom rządowym, a nie osobom prywatnym czy firmom. Po trzecie, NSO dokonywałyby selekcji, którym rządom pozwoliłaby używać oprogramowania. I w końcu, miała współpracować z Izraelską Agencją Kontroli Eksportu Obronnego, aby licencjonować każdą sprzedaż.
Dzięki temu Pegasus stał się popularnym narzędziem, chętnie kupowanym przez rządy na całym świecie. Na początku trafił do Meksyku, później m.in. do Polski, na Węgry czy do Indii, ale i do wielu krajów arabskich.

Pegasus w Polsce

W Polsce również nie cichnie sprawa dotycząca doniesień o wykorzystywaniu podsłuchów za pomocą systemu Pegasus. Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press powołującej się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab oprogramowaniem Pegasus inwigilowany był: senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek. Później podane zostały informacje o kolejnych osobach, wobec których wykorzystywany był ten zaawansowany technologicznie system.
 
Do góry Bottom