Rządy Prawa i Sprawiedliwości

myname

Active Member
218
177

tolep

five miles out
8 454
15 227
1. Kasjerka z CBA wyniosiła latami gotówkę z kasy, łącznie 10 baniek. (nic specjalnego, zwykła niekompetencja i brak nadzoru nad wydatkami)


2. Pieniądze te były dla męża, który przejebał wszystko u buków, legalnych, polskich buków, jest rejestr operacji, wszystko jawne i opodatkowane.

(nadal nic ciekawego, normalny hazardzista)

3. (i dopiero tutaj zazyna się mięsko) Prokuratura Regionalna w Warszawie... zajęła 10 baniek na koncie firmy bukmacherskiej, na podstawie przepisu o konfiskacie rozszerzonej, który brzmi:

Art. 45 § 3 kodeksu karnego
Jeżeli mienie stanowiące korzyść uzyskaną z popełnienia przestępstwa, o którym mowa w § 2, zostało przeniesione na osobę fizyczną, prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, faktycznie lub pod jakimkolwiek tytułem prawnym, uważa się, że rzeczy będące w samoistnym posiadaniu tej osoby lub jednostki oraz przysługujące jej prawa majątkowe należą do sprawcy, chyba że na podstawie okoliczności towarzyszących ich nabyciu nie można było przypuszczać, że mienie to, chociażby pośrednio, pochodziło z czynu zabronionego.
 

ukos

Well-Known Member
505
936
Sąd wolności słowa. Ministerstwo Zbigniewa Ziobry zawalczy z fake newsami.

Wzorując się na prawie amerykańskim, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało przepisy, które mają ukrócić naruszanie dóbr osobistych użytkowników sieci oraz wypowiada wojnę nieprawdziwym informacjom. Skargami zajmie się specjalny sąd, a postępowanie ma trwać maksymalnie kilka dni.

Na czwartkowej konferencji prasowej minister Ziobro podkreślał, że wolność słowa i wolność debaty jest "istotą demokracji".


- Nierzadko ofiarami ideologicznych zapędów cenzorskich padają też przedstawiciele funkcjonujących w Polsce rozmaitych środowisk, których treści są usuwane bądź też blokowane, tylko dlatego, że wyrażają poglądy i odwołują się do wartości, które są nieakceptowalne z punktu widzenia środowisk (...), które wywierają coraz mocniejszy wpływ na funkcjonowanie szeroko rozumianych mediów społecznościowych - mówił.

- Proponujemy, żeby w jednym Sądzie Okręgowym w Polsce powstał sąd wolności słowa, który to sąd rozpatrywałby w trybie elektronicznym te skargi, które do niego trafią - wyjawił.

- Jednocześnie wobec faktu, że media społecznościowe w zakresie organizacji, czyli ustanawiania pełnomocnika, stosowania się do polskich orzeczeń czy też sprawozdawczości względem tego co się dzieje na terenie Rzeczypospolitej, prezes urzędu komunikacji elektronicznej mógł nakładać kary administracyjne, gdyby takie obowiązki nie byłyby realizowane - dodał.

Źródło – https://www.polsatnews.pl/
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 890
25 481
I to by było na tyle, jeżeli chodzi o omnipotencję państwa.

Najnowsze dane GUS udowodniły ostateczną klęskę flagowego programu PiS. 500 plus nie tylko nie przyniósł wzrostu dzietności, wręcz przeciwnie – spadła ona do poziomu najniższego od 15 lat. Okazało się zatem, że nie jest to program demograficzny. Nie jest też programem socjalnym, bo korzystanie z niego nie jest uzależnione od dochodów.
Jaki to zatem jest program? Ano – oczywiście wyborczy. Naczelnik Kaczyński akurat poważnych lektur zdaje się nie unika i prawdopodobnie zapoznał się z diagnozą Tocqueville’a, że demokracja kończy się tym, że rząd kupuje sobie wyborców ich własnymi pieniędzmi. I – niczym pomysłowy Dobromir – pomyślał sobie: czemu to nie miałby być właśnie mój rząd?
Tymczasem program 500 plus był absurdalny już z założenia. Jego twórcy zaplanowali, iż dzięki niemu będzie rodzić się co roku o 28 tys. dzieci więcej. Czyli demografii nie zmieniłoby to w istotny sposób nawet w założeniach (jak wiemy – i tak nie zrealizowanych). Dr Sławomir Mentzen (jeden z liderów partii KORWiN) przyjrzał się zaś temu programowi pod kątem inwestycyjnym. Przyjmując szacowane koszty programu na ok 20 mld zł netto rocznie (po odjęciu wpływów ze zwiększonych przychodów podatkowych) wychodzi, że jedno dziecko kosztuje prawie 800 tys. zł, zaś po dodaniu kosztów obsługi długu (bo pieniądze na ten program trzeba pożyczyć) – ok. 1,5 mln zł. Nawet gdyby założyć, że wszystkie dzieci po dorośnięciu okażą się na tyle miłe, że zostaną w Polsce i tu będą odprowadzać podatki i składki, to i tak mało które z nich „zwróci” tym sposobem do budżetu i ZUS taką kwotę. A zdecydowana większości „zwróci” kilkaset tys. zł.
Nie ma zatem szans na to, by ta „inwestycja” się kiedyś zwróciła. Co gorsza – obsługa programu 500 plus będzie pogarszać sytuację kolejnych pokoleń dodatkowo obciążanych – oprócz obsługi bieżących wypłat emerytur i rent – kosztami obsługi rosnącego zadłużenia. Realistyczne prognozy demograficzne wskazują zaś na istotne prawdopodobieństwo, że wkrótce liczba emerytów do utrzymania znacząco przekroczy liczbę pracujących. A jak podkreśla choćby ex Przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS prof. Robert Gwiazdowski – w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie ma ŻADNYCH pieniędzy, poza tym wpłacanymi bieżąco przez aktualnie pracujących. A i tak FUS musi być wspomagany z budżetu państwa.
Ale na tym nie koniec dowodów na nie tylko bezsens, ale również szkodliwość tego programu. Najzwyczajniej – odwodzi on wiele Polek i wielu Polaków od pracy. Bo i po co pracować, skoro można pewnie i licho ale jakoś żyć z zasiłków (bo do 500 plus należy dodać jeszcze szereg innych – w Polsce de facto powstał ostatnio nowy zawód: specjalista od korzystania z pomocy społecznej). Zatem – siłą rzeczy coraz mniej osób pracować będzie na zasiłki dla coraz większej liczby osób. Nietrudno się domyślić do czego to doprowadzi.
No i aspekt wręcz cywilizacyjny – Polki i Polacy powoli już oswajali się z myślą, że ich los jest zasadniczo w ich rękach (chyba, że nie są w stanie tej odpowiedzialności udźwignąć ze względu na niepełnosprawność). Tymczasem PiS dokonał „epokowego” w tym zakresie przełomu – oto ludzie, na masową skalę (wiem o czym mówię, słucham rozmów np. w środkach komunikacji publicznej) nabrali przekonania, że coś im się od państwa „należy”. I tym czymś jest oczywiście żywa gotówka, bo tak najłatwiej. Co gorsza – furorę robi hasło: „ci też kradną, ale przy najmniej się dzielą”, o którego szkodliwości nie muszę chyba nikogo tu przekonywać.
Fatalna informacją jest fakt, iż na polskiej scenie politycznej nie widać istotnych sił politycznych, które chciałyby ten program zlikwidować i przyznać, że był tragiczną pomyłką. Ugrupowania opozycyjne są w tym względzie podzielone. Jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, to nieśmiałe głosy w tej sprawie słyszałem jedynie wśród posłów ginącej już chyba „Nowoczesnej”. O ile partia KORWIN jest programowi 500 plus przeciwna, o tyle narodowcy z Konfederacji wychwalają go jako sukces rządu Beaty Szydło. Z kolei liderzy PSL nie są skłonni do otwartej krytyki tego programu (zwłaszcza, że sami za jego wprowadzeniem głosowali) i z nadmierną moim zdaniem nieśmiałością wspominają tylko czasami o programie własnym – o wiele w tym zakresie sensowniejszym – czyli Karcie Dużej Rodziny, wprowadzonej w 2014 roku. Bo chcąc zachęcić do posiadania dzieci należy moim zdaniem iść m.in. właśnie w tym kierunku – czyli obniżania kosztów usług i towarów dedykowanych dzieciom. Rozważyłbym wręcz objęcie wszystkich towarów i usług dla dzieci zerową stawką VAT. Ewentualnie stosowne dalsze ulgi w PIT. Wszystko to jest w mej opinii lepsze od prostego rozdawania gotówki.
Natomiast rozwiązaniem systemowo wspierającym dzietność byłaby zmiana struktury naszej gospodarki, najlepiej za pomocą instrumentów rynkowych i dzięki systemowi podatkowemu, który nie faworyzowałby – tak jak dziś – dużych korporacji kosztem małych firm, często rodzinnych. W tych ostatnich istnieje większa szansa na wzajemne zrozumienie i zaufanie między właścicielem a pracobiorcą, a zatem również na zawodową stabilizację, która ułatwia decyzję o odpowiedzialnym rodzicielstwie.
Znane mi są badania, które dowodzą, że na posiadanie dzieci częściej decydują się dziś – paradoksalnie – małżeństwa, w których oboje potencjalni rodzice pracują, ale są tej pracy pewni i w dodatku towarzyszy im odpowiednia infrastruktura umożliwiająca dostęp do wysokiej jakości usług edukacyjno – opiekuńczych i medycznych. Tymczasem rząd rzuca dziś małym (często rodzinnym) firmom kłody pod nogi w postaci skomplikowanego i opresyjnego systemu podatkowego czy niezależnego od dochodów (a nawet od przychodów) rosnącego ryczałtowego ZUS. Zaś korporacje, zwłaszcza te z centralami za granicą, śmieją się z CIT, który można w dziecinny sposób obejść za pomocą tzw. cen transferowych.
Ale naprawa systemowa nie jest prosta, ani też nie nastąpi szybko. Natomiast nieszczęsny i szkodliwy program 500 plus nadaje się do likwidacji natychmiastowej. Ruch ten można zaś amortyzować sensownymi i właściwie kierowanymi programami typu Karta Dużej Rodziny lub stosowne zmiany w VAT i PIT. Tylko czy znajdzie się ktoś odważny, by z takim postulatem wystąpić otwarcie? A przecież, z uwagi na zapaść budżetową, na realizację tego programu pieniędzy i tak prędzej czy później zabraknie.
Jacek Matusiewicz
Myśl Polska, nr 1-2 (3-10.01.2021)
 

ukos

Well-Known Member
505
936
Prezydent chwali policję za reakcje na protestach kobiet. "Nikt nie zginął"

"Uważam, że policja zachowuje się w niezwykle profesjonalny sposób, nikt nie zginął na tych protestach. Jeżeli policja postępuje tak, że nie ma poszkodowanych, to znaczy, że wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze, czasem policja musi działać w sposób bardzo stanowczy – mówił prezydent, nawiązując do ostrych reakcji mundurowych we Francji czy Niemczech.

Prezydent odniósł się też do bulwersującego tematu delegowania patrzących władzy na ręce prokuratorów po 300-400 kilometrów od miejsca zamieszkania, praktycznie z dnia na dzień. Był dosadny w swojej szczerości. "Prokuratura od zawsze jest wewnętrznie zhierarchizowana. Decyzję podejmuje Prokurator Generalny. Jest też wolność wyboru zawodu. Jeśli państwu prokuratorom jest tak źle, to zawód prawniczy można zmienić. Problemu nie widzę. To jest zawód państwowy. Można być radcą prawnym, notariuszem?" – odparł prezydent Duda.


Był taki kretyński dowcip : Dwóch skinów uratowało życie staruszce. Przestali ją kopać.
 
Ostatnia edycja:

ukos

Well-Known Member
505
936
Jadwiga Emilewicz nie poniesie konsekwencji

Jeszcze kilka dni temu szef klubu PiS nie wykluczał, że posłanka będzie zawieszona w prawach członka klubu PiS. Dziś się wycofuje. Powinna być ukarana? – To jest trudne pytanie – rzucił Ryszard Terlecki. Marszałek Sejmu też się uchyliła. – Ludzie na nas patrzą. Politycy na świeczniku powinni dawać przykład. Nie wiem, czy nastąpiło złamanie prawa, bo tego nie śledziłam – stwierdziła Elżbieta Witek.

O tym, że parlamentarzystce nie spadnie włos z głowy, informował Marek Suski. Poseł podkreślił, że nie można porównywać "oszustwa zaszczepienia się poza kolejnością ze zjazdem na nartach ze stoku". – Pani Jadwiga okazała skruchę – dodał. Kiedy? Nie wiadomo. W kuluarach politycy PiS mówią, że przy tak niewielkiej większości "nikt przytomny" nie będzie się pozbywał posła. Do złożenia mandatu Jadwigę Emilewicz wzywali politycy Porozumienia – partii, w której do niedawna zasiadała.


Nie jest to wielka niespodzianka. Girzyński też przeprosi ?
 

ukos

Well-Known Member
505
936
Kaczyński: "Obajtek to nadzieja dla Polski". Opozycja pyta, czy Morawiecki jest już spakowany.


- Mam średnie zdanie o Mateuszu Morawieckim, ale zamiana jego na Obajtka to już jest kuriozum - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz o scenariuszu zmiany na stanowisku premiera. Sugestie, że nowym premierem mógłby zostać Daniel Obajtek pojawiły się po wywiadzie, w którym Jarosław Kaczyński chwalił osiągnięcia prezesa PKN Orlen, nazywając go nadzieją dla Polski.

W wywiadzie udzielonym telewizji wPolsce Jarosław Kaczyński powiedział, że Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen odpowiadający za przejęcie grupy medialnej Polska Press, to "zupełnie niezwykły człowiek" oraz nadzieja "nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski, wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu, którzy chcą żyć w kraju silnym".

https://wiadomosci.gazeta.pl/

Czy ktoś to utrwala dla potomnych?
 

ukos

Well-Known Member
505
936
Skarbówką w zbuntowanych przedsiębiorców. Rząd idzie na wojnę z firmami łamiącymi obostrzenia.

W ostatnich dniach wiele osób liczyło na to, że pod presją narastającego buntu przedsiębiorców, którzy otwierają swoje firmy wbrew obowiązującym zakazom, rząd zdecyduje się na częściowe odmrożenie gastronomii i czy branży fitness. Nie tylko nic takiego nie nastąpiło, ale rząd wręcz dokręci firmom, które łamią obostrzenia.

Jak informuje RMF FM, podczas specjalnej narady w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji do walki z niepokornymi przedsiębiorcami postanowiono użyć różnych służb państwowych, które mają ich złamać możliwie najbardziej dolegliwymi kontrolami.

Największym postrachem przedsiębiorców – jak powszechnie wiadomo – jest skarbówka i rząd chce użyć tych służb do łamania najbardziej opornych. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, służby skarbowe dostały polecenie przeprowadzenie szczegółowych kontroli podatkowych u przedsiębiorców, którzy nie zrezygnują z działalności wbrew obostrzeniom.

Cios koncesją na alkohol​


To jeszcze nie wszystko. Rząd chce odebrać właścicielom klubów nocnych i dyskotek chęć do dalszego buntowania się, odbierając im koncesje na sprzedaż alkoholu. To opcja atomowa, ponieważ w przypadku odebrania firmie przez gminę koncesji na alkohol, przedsiębiorca może o nią wystąpić dopiero po trzech latach.

Jak pisze serwis Prawo.pl, MSWiA naciska na samorządy, by szybko odbierały firmom koncesje na alkohol, jeśli zawnioskuje o to do gminy policja po skontrolowaniu dyskoteki czy klubu łamiącego zakaz działalności. W normalnych okolicznościach cofnięcie koncesji na alkohol zdarza się dość rzadko i jest efektem notorycznego łamania przez przedsiębiorców ustalonych zasad.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik podczas ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu nie ukrywał, że rząd zamierza użyć wszelkich dostępnych narzędzi, by uprzykrzyć życie przedsiębiorcom buntującym się przeciw obostrzeniom.

Wąsik zapowiedział, że już od 29 stycznia rozpoczną się na szeroką skalę działania prowadzone przez wszystkie służby państwowe, które mają doprowadzić do „zmniejszenia opłacalności prowadzenia tego typu biznesu w okresie pandemii”.

https://www.msn.com/pl
View: https://twitter.com/BizblogPl/status/1354383125586079744
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 280
3 158
#cenzuraView: https://www.facebook.com/fpjaceksierpinski/posts/1879647152211509


Jacek Sierpiński napisał:
Projekt ustawy o "ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych", lansowany ostatnio przez polityków związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości i Solidarną Polską, ujrzał światło dzienne (https://bit.ly/2NGSr3J). Nieoficjalnie, z komentarzem prawników z organizacji pozarządowych, bo na stronach Rządowego Centrum Legislacji nadal go nie ma. I co się okazuje?

Wstępna ocena projektu ustawy o ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych
 
Do góry Bottom