Polska - hoplofobia, broń palna

tolep

five miles out
8 081
14 305
Nie uważacie, że po tym jak nie raz pojawiały się w GW reportaże, które delikatnie mówiąc na kilometr śmierdziały fake'ami trzeba z dużą niewiarą podchodzić do takich relacji? Równie dobrze dziennikarz mógł to napisać nie wychodząc z biura.

To było autentyczne zdziwienie i kupa szczegółów. Sam byłem postrzelać w Stowarzyszeniu Zbrojownia kiedy kol. @Oreł był tam bossem i podobnie to wyglądało.
 

Hitch

3 152
4 629
Chcę mieć pozwolenie na broń. Szykowałem się na masę kłopotów. Okazuje się, że prawo do własnej broni zdobędę łatwiej niż prawo jazdy.

OK, skoro broń w Polsce tak łatwo zdobyć... to gdzie te trupy na ulicach? Gdzie dzieci podkradające broń rodzicom i mordujące rówieśników w szkołach? Gdzie te wypadki, w których ktoś sam do siebie strzela (sorry, ale jeden dziewulski nie może robić za grupę kontrolną dla całego kraju ;))? Gdzie masakry na eventach kulturalnych i politycznych? Gdzie ten lewacki Dziki Zachód?
 

ingosr

Member
40
70
Klasyczek
zenIjnAGTfat-nV7dtEmoQ.png

gq97z6

gq97z6
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 326
Pierwsze czytanie projektu ustawy o broni i amunicji:

PiS krytyczny, ale za skierowaniem do dalszych prac w komisji.
PO krytyczna, ale za skierowaniem.
Kukizowcy bardzo pozytywnie.
Nowośmieszna całkowicie przeciw, za odrzuceniem w pierwszym czytaniu.
PSL nie pamiętam. ;)
Posłanka niezrzeszona Błeńska przedstawiła stanowisko Republikanów, którzy uważają, że zniesienie uznaniowości w proponowanym kształcie jest niewystarczające.

Odpowiedź ministra Zielińskiego:
Brak oficjalnego stanowiska rzadu, przedstawiał głównie stanowisko mswia. Przede wszystkim był stanowczo przeciw odebraniu decyzyjności policji na rzecz starostów. Odpowiadając na pytanie o przyrównanie siły rażenia nowoczesnej broni palnej do niewymagającej pozwolenia broni czarnoprochowej stwierdził, że można rozważyć dodatkowe regulacje tej drugiej.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 643
6 364
Komentarz na wolnosc24:

"Po co dostęp do broni. Zaostrzyć prawo karne żeby napastnik obawiał się prawa a nie napadnięty. Żadnych ulg na niepoczytalność wprowadzić karę śmierci z wykonaniem natychmiastowym. Kara śmierci za gwałt morderstwo pedofilie znęcanie się. Nie wpuszczać żadnych czarnuchów i innych brudasów. Po wprowadzeniu tych zmian myślę że broń nie będzie nikomu potrzebna"

Rzad jebie Polakow od stuleci a ci dalej mysla, ze bron jest tylko do obrony przed pospolitymi rabusiami. Zalamka.
 

bombardier

Well-Known Member
1 412
6 632
Za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel, tylko państwo i stosowne służby, które to państwo powołuje. Nie wolno tak myśleć, tzn. wolno, ale ja się z tym nie zgadzam i to chcę wyraźnie powiedzieć, że to ma być tak, że to obywatele sami mają sobie gwarantować bezpieczeństwo, dajmy im łatwy dostęp do broni i oni będą sami sobie zapewniali bezpieczeństwo. Nie! Od tego jest państwo. Po to płacimy podatki, aby to bezpieczeństwo zapewniła Policja i inne służby.

 

mikioli

Well-Known Member
2 724
5 163

bombardier

Well-Known Member
1 412
6 632
No i zaczęło się. Polacy z czarno-prochowców zabijają się na ulicach... No i już nie możecie kuce powiedzieć, że nie słyszeliście by ktoś wykorzystał w PL do przestępstwa czarno-prochowiec.
Zawsze powtarzałem, że broń czarnoprochowa nadaje się gorzej do obrony, niż do jakiejś małej ofensywy. Wychodzi na to, że jednak ktoś ogląda transmisje z sejmu:


Mężczyzna zabił żonę, a następnie popełnił samobójstwo

Mężczyzna, który w piątek wieczorem zastrzelił żonę w Pcimiu, popełnił samobójstwo podczas akcji policji - podał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.
Jak dodał, 40-letni mężczyzna zastrzelił się z tzw. broni czarnoprochowej, kiedy policjanci weszli do pomieszczenia, w którym przebywał. Na miejscu działają policjanci i prokuratorzy. Przesłuchiwany jest m.in. ojciec samobójcy.
41-letnią kobietę z trzema ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej znaleziono w piątek wieczorem na terenie jednej z posesji, natomiast w domu zabarykadował się 40-letni mąż ofiary. W akcji uczestniczyli policyjni antyterroryści i negocjatorzy.

____________________________________________________________________________________

Strzelanina w Chodzieży - więcej szczegółów
Autor: Bożena Wolska
2017-09-29, Aktualizacja: wczoraj 18:46

59ce6fbd4f250_o,size,933x0,q,70,h,d74bdd.jpg

45-latek, który wczoraj w Chodzieży strzelał do psów i groził także ludziom, został zatrzymany w areszcie policyjnym.

Rezcznik prasowy KPP Chodzież Dariusz Szefel przedstawił więcej szczegółów dotyczących wczorajszego zdarzenia, gdy 45-letni mieszkaniec Chodzieży oddał dwa strzały do zwierząt i groził osobom postronnym.
Oto relacja policji:
Około godziny 19.40 dyżurny chodzieskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie sklepu przy ulicy Podgórnej w Chodzieży mężczyzna, który posiada broń palną strzela w kierunku zwierząt oraz grozi jej użyciem osobom postronnym. Natychmiast w rejon zgłoszenia zostały skierowane patrole. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że mężczyzna posiadał przy sobie broń palną, z której oddał co najmniej dwa strzały w kierunku psów na terenie jednej z posesji. Gdy świadkowie próbowali interweniować, mężczyzna skierował broń w ich kierunku i zaczął im grozić. W tej sytuacji osoby wycofały się, a agresor oddalił się. Na podstawie sygnałów otrzymywanych od mieszkańców patrole były kierowane w miejsca, w których mężczyzna był widziany. Gdy funkcjonariusze dotarli w rejon kolejnego zgłoszenia przy ul. Kochanowskiego, zauważyli podejrzanego, dobyli broń i zachowując szczególne środki ostrożności wezwali mężczyznę do porzucenia rewolweru oraz noża. Gdy napastnik wykonał polecenia policjantów został obezwładniony oraz zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również nóż oraz rewolwer, którym posługiwał się 45-latek. Okazało się, że była to tzw. broń czarnoprochowa z ołowianą amunicją.
Na szczęście nikt nie ucierpiał. Całe zdarzenie trwało kilkanaście minut, a sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie. Szybka reakcja policjantów była możliwa między innymi dzięki wielu sygnałom przekazywanym od mieszkańców miasta, którzy informowali o kierunku, w którym mężczyzna się przemieszczał.
W chwili zdarzenia zatrzymany 45-latek był nietrzeźwy. Miał bowiem prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz sprawą zajmie się sąd. Mężczyźnie grozi kilka lat więzienia.​
 

pawlis

Samotny wilk
2 408
9 610
A czego się spodziewaliście? Przez lata utrzymywano niekorzystny status quo i ci sami ludzie mają zrobić wszystko, by ten status quo przerwać?

Zwłaszcza, że zarówno jak PiS i PO zgadzają się w tej samej kwestii, to już węszyłbym podstęp.

Nawet jeśli ta ustawa przejdzie, to wyjdzie jak z LexSzyszko. Kwik w mediach, szybkie wycofanie się, a po chwili wyjdzie, że ustawa była robiona pod znajomych królika i prawdopodobnie celowo zatwierdzona, by zohydzić pewne prywatne kwestie (a to prawo własności, a to dostęp do broni).

Poza tym ustawa o przekraczaniu obrony koniecznej jeszcze chyba nie zdechła i mamy kolejne popisy sądów.
 
Do góry Bottom