Polska - hoplofobia, broń palna

MarekAK

Member
63
24
Ech... Co do broni białej. Pamiętam te czasy późnej podstawówki/wczesnego liceum, kiedy ze sporej sztabki stali robiliśmy z kumplem miecz. Nawet, że tak powiem, kurwa nie wiecie ile urządzeń zniszczyliśmy żeby powstało ostrze, a i tak bolało jak uderzałeś tym w drzewo. Potem robiliśmy jeszcze włócznie i próbowaliśmy zrobić nóż na łańcuchu, więc kupiliśmy toporek (tylko dlatego, że było można) i łańcuch... Mina ochroniarza sklepu, a później ludzi którzy podróżowali wtedy w autobusie były bezcenne.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
No ja kiedyś prawie codziennie biegałem po centrum miasta ze szkockim dwuręcznym mieczem klanowym i o ile policjanci nas ignorowali, to przygłupy z SM ciągle nas nagabywali "a po co wam to" , "a gdzie idziecie", "co macie w plecakach" tak że cała nasza grupa wyryła się UoBiA na blachę (tych fragmentów dotyczących broni białej) i po prostu rzucaliśmy im paragrafy z pamięci. Po kilku spięciach dali nam spokój - nie spodziewali się, że siedemnastolatek może znać ustawy na pamięć, hehe.
Ale muszę powiedzieć, że dzięki tym przygodom nauczyłem się wyszukiwania ustaw i ogólnie nabrałem jakiegoś obycia w systemie prawnym, a jest to coś, co jest w sumie niezbędne w dorosłym życiu.
Muszę też stwierdzić, że zdecydowana większość ludzi myśli podobnie jak Gekon, że jest jakieś ograniczenie co do noży. Najpowszechniejszym mitem jest ograniczenie co do długości ostrza , innym, że zabronione są scyzoryki otwierane jedną ręką, albo w ogóle noże składane. Trochę to irytujące, gdy na imprezie wyciągam nóż, by sobie np. pokroić chlebek, albo obrać pomarańczę a wszyscy wokół robią wielkie oczy i rzucają komenty "OMG, czy to legalne":eek:
W tym kraju nawet człowiek ze scyzorykiem w kieszeni postrzegany jest jak psychopata, a wy chcecie promować broń palną w polsce, wśród tych homo sovieticusów
 
D

Deleted member 4151

Guest
Oj tam u mnie w szkole co drugi ma przy sobie nóż od tak na wszelki wypadek :D Co do ograniczeń w stosunku do noży to myślałem że są z 2 powodów:
1. Te zjeby teraz wszystko regulują.
2. Coś na tv24 o tym pierdolili.

Ech... Co do broni białej. Pamiętam te czasy późnej podstawówki/wczesnego liceum, kiedy ze sporej sztabki stali robiliśmy z kumplem miecz. Nawet, że tak powiem, kurwa nie wiecie ile urządzeń zniszczyliśmy żeby powstało ostrze, a i tak bolało jak uderzałeś tym w drzewo. Potem robiliśmy jeszcze włócznie i próbowaliśmy zrobić nóż na łańcuchu, więc kupiliśmy toporek (tylko dlatego, że było można) i łańcuch... Mina ochroniarza sklepu, a później ludzi którzy podróżowali wtedy w autobusie były bezcenne.
Och pamiętam jak we wczesnej podstawówce bawiłem się z kuzynami w kowali :) Braliśmy taką blachę ostrzyliśmy, łaziliśmy z tym po lesie... to były czasy.

W tym kraju nawet człowiek ze scyzorykiem w kieszeni postrzegany jest jak psychopata, a wy chcecie promować broń palną w polsce, wśród tych homo sovieticusów
W mniej zabudowanych rejonach Bieszczad posiadanie broni nie jest niczym niezwykłym. Ostatnio gdy tam byłem to strzałami odganiano wydry bo ryba ze stawu podpierdalały :)
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
No ja pracuję 5 minut samochodem od centrum miasta i u mnie ludzie w pracy mają gaz pieprzowy i kije żeby odganiać dziki :D Ech, gdybym umiał kłusować...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Zobacz na dół strony, to Agora SA, więc cała redakcja dobrana wg klucza politycznego.
(A pewnie też i wg pochodzenia XD)
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Witki opadają.

Rozjebał mnie ten fragment:
A ostatnio 5-latek (!) zastrzelił 2-letnią siostrę (!) bronią, którą dostał w prezencie (!) od firmy specjalizującej się w produkcji broni dla dzieci i młodzieży (!!!).

Dlaczego tak mało wykrzykników? Hoplofob level 1000. Swoją drogą to trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby uzewnętrzniać się pisząc artykuły o grach komputerowych. Do tego w tak prymitywny sposób.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Sam się zastanawiam jak można wmówić ludziom, że broń niesie śmierć i niszczenie. Przecież szkolne maskary to wzorcowy przykład na to co się dzieje, kiedy ludzie nie mają się czym bronić. Oczywiście nikt nie wspomni, że jest tam GFZ bo po co?

Patrzcie na to:
to-mi-zrobilo-stare-jajo-425x448.jpg

Jajko (!) kupione w sklepie (!) bez żadnego zezwolenia (!!!) wybiło oko emerytce (!) i prawie doprowadziło ją do śmierci (!!!) a władze nie zareagowały (!!!!!).
 
D

Deleted member 4151

Guest
Dlaczego tak mało wykrzykników? Hoplofob level 1000. Swoją drogą to trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby uzewnętrzniać się pisząc artykuły o grach komputerowych. Do tego w tak prymitywny sposób.
No cóż trzeba uwzględnić, że większość komentujących to lemingowate mieszczuchy z bogatych dzielnic :) W biedniejszych ludzie mają inne myślenie takie bardziej propowe :) np. kiedyś dziadek mojego kolegi pogonił mnie kijem bo hałasowałem pod jego domem :D
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
W biedniejszych ludzie mają inne myślenie takie bardziej propowe :) np. kiedyś dziadek mojego kolegi pogonił mnie kijem bo hałasowałem pod jego domem :D
Proszę! Oto do czego może doprowadzić galopująca hoplofilia obecna w polskim społeczeństwie. Do nieproporcjalności kary, nadwyrężania osób starszych (i co za tym idzie służby zdrowia), stygmatyzacji młodzieży i przekazywania niewychowawczych wzorów przez jakie schodzi ona na złą drogę agresji.

Miejmy nadzieję, że przytoczony precedens skłoni rząd do zaostrzenia legislacji i ostatecznej delegalizacji kijów lub przynajmniej wprowadzenia specjalnych licencji. Nie każdy obywatel jest golfistą czy hokeistą, nie każdy potrzebuje zatem kija.
 
D

Deleted member 4151

Guest
A co jeśli tan człowiek miał by broń? Co jeśli zabiłby cię z zimną krwią? Gdyby to działo się w anarchii zabiłby by go i rzucił psom :( Właśnie dla tego potrzebujesz nasz rządu. A teraz dawaj kasę.
 
D

Deleted member 4151

Guest
O widzę że panowie złotośrodkowcy orani są równo tak trzymać :) I ten piękny diss kolesia który napisał że w USA jest drugie tyle wypadów z bronią co morderstw.
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 123
Właśnie kolejne traktory wypuściłem w pole. Knyp się stawia, ale już desperacko i bez żadnych argumentów właściwie. Swoją drogą co to za syfny serwis, na którym nie mogę edytować ani kasować własnych postów?
 

military

FNG
1 766
4 727
Bardzo ładna orka, oczywiście doszło do żądania linków - choć jeśli je podasz, na 99% gość nawet ich nie przeczyta, a nawet jeśli przeczyta, to powie że różne źródła różnie mówią i kwestia jest nadal otwarta. Hoplofobia jest wiarą - i z tym niestety nic nie zrobisz. Próba wprowadzenia w Polsce dostępu do broni to tak jak próba skłonienia całego narodu, żeby przeszedł na protestantyzm.
 

Aterlupus

Well-Known Member
474
971
Porównanie do Szwajcarii mnie nie przekonuje - to jest jednak społeczeńswto o kulturze zupełnie inej niz nasza. Statystyki w Szkocji? Po pierwsze interesuje mnie Polska i ew. porównanie do USA jako kraju gdzie broń jest dostępna i niby poprawia bezpieczeństwo.
Ohohooho! Dwójmyślenie xD.

Tak się samemu rozjebać. W dwóch następujących po sobie zdaniach, w dodatku.

W Polsce nie ma broni, jest mało morderstw.
W Szwajcarii jest broń, jest mniej morderstw.
Szwajcaria to kraj o innej kulturze. Porównanie irrelewantne.

W Polsce nie ma broni, jest mało morderstw.
W USA jest broń, jest więcej morderstw.
USA jest świetnym przykładem kraju gdzie duża ilość broni jest przyczyną licznych przestępstw.

Niech ktoś mu napisze o New Hampshire, jedne z najbardziej liberalnych przepisów w USA i morderstw mniej niż u nas, można dodać że jest tam wyjątkowo mało czarnych i zobaczyć jak zareaguje na to. Jest raczej nieprawdopodobne, że zaakceptuje fakt "więcej czarnych = więcej przestępstw", więc można go potrollować :).

Będę się czuł zagrożony wiedząc, ze każdy wokół (w tym potencjalny świr) może mieć broń
Nóż 30cm do kupienia w każdym sklepie z artykułami kuchennymi. Zgrabne zastosowanie na ciele ofiary gwarantuje stu-procentową skuteczność ;).
 
Do góry Bottom