Podziel się zażenowaniem

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
mnie żenują komentarze pod demotami, zwłaszcza zwolenników demokracji "sami sobie jesteście sobie winni, bo na nich głosowaliśmy", było "głosować na kogoś innego", "było iść na wybory" itd. (co dziwne podobny koment dał korwinista). No i około 4,5 k głosów na obrazek z "prywatnymi" pomysłami jakiegoś kolesia (pewnie zerżnięty z jakiejś strony), żeby opodatkować kościół i reformować demokrację. Ogólnie na demotach lemingoza panuje, już tam nie wchodzę, a przynajmniej nie w komentarze.
 
OP
OP
N

nowy.świt

Guest
Na czacie dziś dowiedziałem się od pseudo-narodowej łysej pały, która chwali Hitlera, że to kapitalizm zabił najwięcej ludzi (a nie 3 Rzesza) i nadal to robi - normalnie gdyby był w zasięgu mojego wzroku to skończyłbym dyskusje, zakasałbym rękawy i się rzucił na niego z pięściami i napierdoliłbym mu jak się patrzy, bo nic tutaj innego już się nie da zrobić - To jest jakiś trolling ? skąd oni się biorą?
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
A

Antoni Wiech

Guest
Na czacie dziś dowiedziałem się od pseudo-narodowej łysej pały, która chwali Hitlera, że to kapitalizm zabił najwięcej ludzi (a nie 3 Rzesza) i nadal to robi - normalnie gdyby był w zasięgu mojego wzroku to skończyłbym dyskusje, zakasałbym rękawy i się rzucił na niego z pięściami i napierdoliłbym mu jak się patrzy, bo nic tutaj innego już się nie da zrobić - To jest jakiś trolling ? skąd oni się biorą?

Chcesz tłuc ludzi za poglądy??? I czemu się dziwisz, że ktoś kto popiera narodowy-SOCJALIZM (i to w wydaniu hitlerowskim) jest antykapitalistyczny? Brunatny komuch i tyle.
 
A

Antoni Wiech

Guest
"Gronkiewicz-Waltz będzie komisarzem, jeśli przegra referendum

Premier Donald Tusk powiedział na posiedzeniu zarządu PO, że jeśli w referendum zostanie odwołana Hanna Groniewicz-Waltz, to zamierza właśnie ją powołać na komisarza stolicy - poinformowały PAP trzy niezależne źródła we władzach partii."

Czujecie to? A co z wrzaskami o szacunku dla demokracji? Co z wrzaskami o monopolizację władzy?

A tu Donek sobie stwierdził, że CHUJ i tak będzie jego laska rządzić i pies wam mordę lizał. I to na legalu. A co się będzie pierdolił.
Najpewniej to też akcja, żeby zniechęcić ludzi do pójścia na referendum.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Gro...isarzem-jesli-przegra-referendum-2923388.html
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287


Jan Helfeld ukazuje hipokryzję lewackiej zdziry Nazi Pelosi z Izby Reprezentantów. Gdy pytania podczas wywiadu stają się zbyt niewygodne woła ochronę. Wszystko okraszone komentarzem Petera Schiffa.


Tutaj bez komentarza Schiffa:

 
A

Antoni Wiech

Guest
Jan Helfeld ukazuje hipokryzję lewackiej zdziry

Niezłe. Warto przypomnieć głośną sprawę z naszego rodzimego podwórka jaką akcję odjebali lewacy z Krytyki Politycznej.

Najpierw oczywiście krytykowali tzw. umowy śmieciowe np.

"Nieposiadanie dzieci jest bardzo rozsądną i odpowiedzialną decyzją w sytuacji, gdy ludzie muszą być całkowicie dyspozycyjni, żeby dać się maksymalnie wycisnąć, pracując na umowy zlecenia i umowy o dzieło. Elastyczny rynek pracy pasożytuje na rodzinach, ale zapłacić za to przyjdzie dopiero po latach."

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/GdulaNadchodziprzyszlosc/menuid-197.html

A później okazało się, że sami takie umowy mają w swojej knajpie. Info o tym jest pełno, wystarczy wpisać w google: krytyka polityczna umowy śmieciowe. Nawet nie-kawiorowi lewacy im za to pojechali:

http://cia.media.pl/warszawa_wkurwieni_przeciw_prekaryzacji_pod_lokalem_krytyki_politycznej
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
A może być mniej efektywna, zakładając, że dajemy wolności kilka lat na przestawienie się ekonomii?
Ta efektywność państwa to według mnie też utopia. Jakieś początki USA trzeba przywoływać, chociaż istnieje bogactwo tysiącleci istnienia innych państw. Efekt skali jakby był decydujący, to by większość państw była efektywna. I większe państwa byłyby bardziej efektywne od małych. Po drugie, Gwiazdowski nie rozróżnia ludzi od rządu, albo nie chce odróżniać i zakłada, że obie strony mają wspólne interesy i dobro jednych jest dobrem drugich.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4151

Guest
dla libertarian najważniejsza jest wolność i nie ważne czy będzie ona mniej efektywna ekonomicznie.
Jak ja nie cierpię tego tekstu. Owszem jest prawdziwy ale brzmi jak coś co mówi się gdy nie mam się argumentów. Wejdźcie sobie na forum korwinistów. Ja raz w jednym bardzo krótkim temacie (3 posty) widziałem to 2 razy bo ich wielce oświecony prorok nie mówił jak z tym jest.
Ale tu jest wiele osób które mają argumenty więc po jakiego chuja to pisać.
edit: oczywiście tam nie pisali dla libertarian tylko dla liberałów :D
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
dla libertarian najważniejsza jest wolność i nie ważne czy będzie ona mniej efektywna ekonomicznie.
Wiem, że jest parę osób na tym forum, które nie mają 100% pewności, że wolny rynek jest efektywniejszy. Zastanawiam się, czy jest ktokolwiek, kto jest absolutnie przekonany, że wolny rynek jest mniej efektywny, ale mimo to wciąż chce być libertarianinem. :) To by dopiero było prawdziwie, szczerze deontologiczne stanowisko.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 853
12 246
Wiem, że jest parę osób na tym forum, które nie mają 100% pewności, że wolny rynek jest efektywniejszy. Zastanawiam się, czy jest ktokolwiek, kto jest absolutnie przekonany, że wolny rynek jest mniej efektywny, ale mimo to wciąż chce być libertarianinem. :) To by dopiero było prawdziwie, szczerze deontologiczne stanowisko.
Wolny rynek czego? Ja np. jestem przekonany, że wolny rynek instalacji związanych z ochroną środowiska (np. spalarnie odpadów) jest mniej efektywny niż rynek zamordystyczny, z tego prostego względu, że by go zwyczajnie nie było i jestem o tym absolutnie przekonany :) No i co to w ogóle jest "efektywność"? Jak mam tonę śmieci i zakopię je w lesie za 50 zł, podczas gdy unieszkodliwienie ich w spalarni kosztowałoby 150 zł, to które rozwiązanie jest właściwie bardziej efektywne, no i właściwie dla kogo bardziej?

Mnie bardziej zastanawia jak na każde pytanie można odpowiedzieć "w akapie jest efektywniej" albo "za hitlera było lepiej" bez głębszego zastanowienia się i dostrzeżenia potencjalnych problemów (np. te spalarnie odpadów, ubezpieczenia zdrowotne dla staruszków, czy choćby nieszczęsne "a kto będzie budować drogi" - bo w moim Akapowie jak wiadomo droga nad jezioro nie powstała, tylko zrobiłem wyrób drogopodobny i znów mi go rozjebują terenówki :) ).
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Mnie bardziej zastanawia jak na każde pytanie można odpowiedzieć "w akapie jest efektywniej" albo "za hitlera było lepiej" bez głębszego zastanowienia się i dostrzeżenia potencjalnych problemów
Tak, że to wynika z definicji. Nie masz żadnej kontroli nad tym, co władca zrobi z Twoimi pieniędzmi, masz kontrolę nad tym, co Ty zrobisz ze swoimi pieniędzmi, ergo - jest bardziej prawdopodobne, że uzyskasz rezultat pożądany dla siebie, jeśli zatrzymasz sobie pieniądze i nimi zagospodarujesz. To nie znaczy, że nie da się wymyślić sytuacji, w której władca zabierze wszystkim 20% dochodów i z tego zbuduje Tobie osobiście pałac. Kwestia oszacowania prawdopodobieństwa.

Twierdzę, że nie da się argumentować (w jakiejkolwiek sytuacji) za tym, że "w państwie będzie mi lepiej" bez popełniania błędu nirwany (chyba że mówimy o państwie, w którym rzeczona osoba jest dyktatorem).

Ja np. jestem przekonany, że wolny rynek instalacji związanych z ochroną środowiska (np. spalarnie odpadów) jest mniej efektywny niż rynek zamordystyczny, z tego prostego względu, że by go zwyczajnie nie było i jestem o tym absolutnie przekonany.
Jakieś argumenty?
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 853
12 246
Jakieś argumenty?
Przedstawiłem już główny argument - myślę, że w ogóle by nie było np. spalarni odpadów, które są moim zdaniem niezłym wynalazkiem. Nie wierzę też w prywatne ubezpieczalnie oferujące ubezpieczenia zdrowotne w pełnym zakresie dla staruszków po przystępnej cenie. Argument - za 2 stówki miesięcznie nie da się skalkulować ubezpieczenia dla 70 latka.
 
Do góry Bottom