Paweł Kukiz kandydatem na prezydenta RP

nastel

New Member
11
0
pierwszy post ;) cześć.

dla mnie to bardzo dobra wiadomość. uważam, że to jedyny kandydat mający szanse osiągnąć moje cele.

co do jego osoby - nie znalazłem do tej pory żadnych błędów/minusów/kłamstw. póki co, ma mój głos.

znajomym zadaję pytanie: co jest źle, że jest tak źle? ale tak do samego początku tego złego...
kandydat, który chce i ma szanse to zmienić - ma mój głos.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
pierwszy post ;) cześć.

dla mnie to bardzo dobra wiadomość. uważam, że to jedyny kandydat mający szanse osiągnąć moje cele.

co do jego osoby - nie znalazłem do tej pory żadnych błędów/minusów/kłamstw. póki co, ma mój głos.

znajomym zadaję pytanie: co jest źle, że jest tak źle? ale tak do samego początku tego złego...
kandydat, który chce i ma szanse to zmienić - ma mój głos.
Poza JOW to Kukiz nie ma programy... o jego poglądach też wiadomo niewiele... ale wątpię w ich wolnościowość...
 

nastel

New Member
11
0
@mikioli
jego program jest dość prosty, ale bardzo konkretny i 'duży'.
1- jow
2- referendum
3- sądy i prokuratury.

tylko, że te 3 punkty powodują lawinę działań na dłuuugi czas.

dla mnie, w obecnej 'różowej' sytuacji: kukiz wygrywa, referendum, jow, nowy ZArząd (bo tak to powinno się nazywać) i kiedy wszystko rusza i się prostuje, to on się podaje do dymisji, bo prezydent w dobrze działającym kraju ma rolę reprezentacyjną, a kukiz w mojej ocenie lepiej wygląda na 'luźno'...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
JOWy macie już w wyborach do Senatu, więc żyjemy już połowicznie w Raju, nie?

Mnie w wyborach prezydenckich zawsze fascynuje to, że kandydaci pierdolą o jakiś programach, które chcieliby zrealizować, a ciemny lud to kupuje jak ciepłe bułeczki. Tymczasem uprawnienia Prezydenta są bardzo ograniczone, nie stanowi on władzy ustawodawczej, czyli mówiąc krótko gówno może, bo te programy są (nie)realizowane w Sejmie i Senacie. Dlatego też zamiast fantazji o tym co kandydat na Prezydenta by chciał, ja bym raczej słuchał czego by nie chciał, bo jego wpływ na sprawy kraju sprowadza się do możliwości wetowania ustaw i wtedy jest potrzebna większa liczba głosów do ich przepchnięcia. Ogólnie prowadzi mnie ta sytuacja do wniosku, że ani kandydaci na ten urząd nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, ani ich wyborcy, ot, taki urok demokracji.

P.S. BTW stosuj proszę wielkie litery, staramy się by forum wyglądało w miarę estetycznie. Jak się przyjrzysz, to na głównej stronie mamy nawet podlinkowany prosty poradnik dla tej części użytkowników, która sobie nie radzi z podstawami ojczystego języka w wersji pisanej.
 

nastel

New Member
11
0
@Ciek
co do ps. - duże litery opuszczam, bo znaki interpunkcyjne oznaczają to samo, ale oczywiście się postaram.
mój ps do ciebie: co wygląda estetyczniej: brak dużej litery po kropce czy może "Jak się przyjżysz (...)" ;)

co do możliwości prezydenta - podzielam zdanie, że może więcej poprzez blokowanie, ale: może czynnie wnioskować o referendum w sprawie jow - przecież chodzi o to, że my chcemy jow'ów, ale na siłę - zróbmy referendum, zobaczmy co powie naród. Jak jest na tyle 'głupi', że opowie się za dotychczasowym stanem - cóż... wolna wola narodu...

ps2. dzięki za przypomienie o mocy prezydenta - koledzy wyżej zarzucjaą 'krótkie' obiecanki przedwyborcze ;) prosto, byle skutecznie...
 

nastel

New Member
11
0
@Ronbill
dzięki za temat i linka ;) w imieniu popierających jow...

w odpowiedzi na twój post, pozwolę sobie się nie zgodzić ;) uważam, że każdy 'partyjny' kandydat będzie popierał obecny system - w końcu się z niego bezpośrednio wywodzi - co w efekcie nie przybliży nas do jow'ów ani o krok. Dlatego postanowiłem poprzeć, kogoś kto skupił się na tym samym celu (chyba najważniejszym) i ma spore szanse i poparcie (tak wiem, że media widzą to inaczej, ale jakby śledzę akcję jow od dłuższego czasu), żeby te jowy w końcu ruszyć. w przypadku porażki - może ignorancka część społeczeństwa sprawdzi +/- tych systemów i spojrzy inaczej.. ufff
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
@Ciek
mój ps do ciebie: co wygląda estetyczniej: brak dużej litery po kropce czy może "Jak się przyjżysz (...)" ;)
Wypadek przy pracy zawsze wygląda trochę lepiej niż uporczywe działanie z rozmysłem ;)

może czynnie wnioskować o referendum w sprawie jow
Zarządzić referendum może ... za zgodą Senatu :) Obywatele też mogą wnioskować, nawet już kilka razy wnioskowali o referenda w różnych sprawach.

przecież chodzi o to, że my chcemy jow'ów, ale na siłę - zróbmy referendum, zobaczmy co powie naród. Jak jest na tyle 'głupi', że opowie się za dotychczasowym stanem - cóż... wolna wola narodu...
Jeśli pamięć mnie nie zwodzi, to już kilka razy na tym forum orano bezlitośnie pomysł wprowadzenia JOWów. W skrócie, obawiano się wyeliminowania z życia publicznego mniejszych partii, a na poparcie tej tezy przedstawiano wyniki wyborów do Senatu. Dlatego bym nie szarżował z tymi głupotami.
 

nastel

New Member
11
0
@pLT
nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał, powtórzę więc: "jakby śledzę akcję jow od dłuższego czasu", do tego brak 'słabych' punktów.
1- jednym zdaniem: jowy dają możliwości, nam, tzw. ciemnej masie (stadu strzyżonych baranów - nie mylić z owieczkami :p). możliwości lepszego zarządzania i kontroli nad państwem. czynnego i bardziej bezpośredniego.
2- pojęcia nie mam jakie masz plany, dlatego nie jestem w stanie ci odpowiedzieć ;)
3- czy to jeden z planów dotyczących sensu wyborów? hmm zarobić pewnie możesz tyle ile możesz ;)

kukiz mówi, że obecnie zarabia wiecej niż prezydent, więc motyw zarobkowy odrzucam ;)
 
OP
OP
R

Ronbill

Guest
Ja tam bym wolał, żeby kandydował Cthulhu.
cthulhu_by_justmick-d5kzr4s.jpg

he he he
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
@pLT
nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał, powtórzę więc: "jakby śledzę akcję jow od dłuższego czasu", do tego brak 'słabych' punktów.
1- jednym zdaniem: jowy dają możliwości, nam, tzw. ciemnej masie (stadu strzyżonych baranów - nie mylić z owieczkami :p). możliwości lepszego zarządzania i kontroli nad państwem. czynnego i bardziej bezpośredniego.

Serio?

300px-Senat_VIII_wyniki_wybor%C3%B3w.svg.png


Dobre zarządzanie w pizdu :)
 

nastel

New Member
11
0
@Ciek
domyślam się, że nie jestem pierwszym, od którego słyszycie o jow ;)

- żartobliwie - żadne tłumaczenia nie zmienią faktów, kto to powiedział? Poza tym staram się... special 4u
- żadnej inicjatywy obywatelskiej komorowski nie pchnął do przodu. nawet złamał przepisy nie udzielając odpowiedzi na formalne wnioski, ludzie jakby nie pamiętają o PO i 750k podpisów, właśnie o jow - a po wygraniu głosy zostały na zmieleni.pl. Obecnie, rząd po ojebaniu mnie z ofe - 10k pln mi skubnęli - bierze się za to co zostało, czyli kopalnie i lasy. Potem zakończy sie sotatni rozbiór polski (celowo z małej). trwa to od 30 lat. Lepiej nie będzie, bo nic się nie zmienia. Obecny system, nawet jak jest, to nie działa...
- przykład senatu to ściema, bo tam okręgi są 370k ludzi a w jow do sejmu okręg to 70k, więc ty znasz kandydatów, a nie media zrobią z bandziora anioła, i leszcze łykają ;) Do tego przykład jow'ów w samorządach pokazują, że polacy zaczynają korzystać z możliwości - kilku cwaniaków sie pożegnało ze stołkami. Wbrew temu co rząd, media i reszta kliki stara się nam wmówić - nie jesteśmy baranami...
- tutaj się powtarzasz - nietrafność przykładu senatu (wielkość okręgów) kontra udane samorządy plus kraje, w których są jow'y... jak chcesz inaczej sprawdzić czy może być lepiej (jakby to podlegało wątpliowści jakiejś, phi), jeśli nie spróbować, a przecież nawet jeśli 'tfutfu', to zawsze możemy zarządzić powrót do tego upodlajacego nas systemu. No problem... Może faktycznie polacy lubią narzekać - nie zabierajmy im powodów do narzekania, niech mają dobrze czyli źle? ;)
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Ja nie wiem, dlaczego gośc który wpada tutaj tylko po to by stręczyć nam Kukiza absolutnie nie odnosząc się do naszych poglądów i postulatów, zgodnych z nazwą forum, nie dostał z miejsca bana.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Kukiz nie jest żadną alternatywą. Ma odciągnąć część głosów od Korwina/Brauna/Kowalskiego. Zbyt dużo układów i znajomości z przedstawicielami partii systemowych, żebym mógł uznać jego kandydaturę za prawdziwie anty. To osóbka przyzwyczajona do kompromisów. Jeszcze nie dawno najgłośniej krzyczał, teraz już spuścił z tonu. Zbyt często pokazują jego ryjek w telewizji i nie słyszałem żadnej krytyki ze strony mediów głównego nurtu. Przebieraniec i tyle.
Chociaż kiedyś fajne piosenki nagrywał.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Serio?

300px-Senat_VIII_wyniki_wybor%C3%B3w.svg.png


Dobre zarządzanie w pizdu :)
Sam pokazujesz ,że w senacie nie ma TRepów od Palikota i Postkomuny... ,nie sądzisz ,że to deko jednak lepiej:D

Poza tym nie przesadzałbym z tą ograniczonością władzy prezydenta... Weto... wyobraź sobie ,że taki prezydent mówi, rządowi, że jeśli koalicja nie poprze jego ustaw (toć ma nawet inicjatywę ustawodawczą) to on wetuje każdą ustawę jak leci... Jak dobrze wiemy od początku 3 RP ,żadna koalicja nie miał 3/5 tzn. większości kwalifikowanej, więc takie weto jest w zasadzie nieodrzucalne. Prezydent to takie stanowisko jak kiedyś król w Rz-plitej ... jeśli zasiadł by ktoś ogarnięty to ma wystarczające prerogatywy ,żeby przejąć zupełną władzę. Taki Stefan Batory "wymusił" na Sejmie ogromne podatki na wojnę z Moskwą ,mimo iż wiemy jak szlachciury lubiły groszem sypać.
 
Do góry Bottom