Paweł Kukiz kandydatem na prezydenta RP

nastel

New Member
11
0
@tolep
- nie jestem pewien czy znasz znaczenie słowa: stręczyć...
- poza tym nie wydaje mi się, że jesteś osobą, która może mówic w moim imieniu 'po co wpada tutaj'
- na koniec - nie odniosłem się do waszych poglądów i postulatów, bo żadne nie padły w tym temacie.

reasumując - nie wiem czego i dlaczego czegoś nie wiesz, ale pytaj, może ci ktoś pomoże ;)
idę poczytać ;)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
- przykład senatu to ściema, bo tam okręgi są 370k ludzi a w jow do sejmu okręg to 70k, więc ty znasz kandydatów, a nie media zrobią z bandziora anioła, i leszcze łykają ;) Do tego przykład jow'ów w samorządach pokazują, że polacy zaczynają korzystać z możliwości - kilku cwaniaków sie pożegnało ze stołkami. Wbrew temu co rząd, media i reszta kliki stara się nam wmówić - nie jesteśmy baranami...
- tutaj się powtarzasz - nietrafność przykładu senatu (wielkość okręgów) kontra udane samorządy plus kraje, w których są jow'y... jak chcesz inaczej sprawdzić czy może być lepiej (jakby to podlegało wątpliowści jakiejś, phi), jeśli nie spróbować, a przecież nawet jeśli 'tfutfu', to zawsze możemy zarządzić powrót do tego upodlajacego nas systemu. No problem... Może faktycznie polacy lubią narzekać - nie zabierajmy im powodów do narzekania, niech mają dobrze czyli źle? ;)

Udane samorządy? A gdzie? U "mnie" jest PO. Co to w ogóle za argument, że Senat jest złym przykładem, bo okręgi są zbyt duże? To znaczy, że tych darmozjadów powinno być więcej by było lepiej? Jaka jest "optymalna wielkość" okręgu wyborczego, kto to wyliczył i jak udowodnił? Jak Zielona Wyspa zakwitnie do tego stopnia, że zamieszka na niej 100 milionów tubylców, to trzeba będzie zrobić sejm wielkości 1500 "wybrańców"? Dla mnie kandydat z mniejszego okręgu jest tak samo zły jak z większego, nie mam pojęcia co miałyby zmieniać mniejsze okręgi, nie widzę tutaj związku przyczynowo - skutkowego między mniejszą liczbą wyborców, a wyższą jakością "wybrańca". Stosunek idiotów do ludzi świadomych jest w grupie zawsze mniej więcej taki sam, ci drudzy są w mniejszości.

Sam pokazujesz ,że w senacie nie ma TRepów od Palikota i Postkomuny... ,nie sądzisz ,że to deko jednak lepiej:D
No... nie? Konkurencja jest zawsze lepsza niż jej brak.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
@tolep
- nie jestem pewien czy znasz znaczenie słowa: stręczyć...
- poza tym nie wydaje mi się, że jesteś osobą, która może mówic w moim imieniu 'po co wpada tutaj'
- na koniec - nie odniosłem się do waszych poglądów i postulatów, bo żadne nie padły w tym temacie.

reasumując - nie wiem czego i dlaczego czegoś nie wiesz, ale pytaj, może ci ktoś pomoże ;)
idę poczytać ;)

Ok, chłopie. Proste pytanie. Czemu libertarianin powinien na tego populistycznego przygłupa głosować?
 

nastel

New Member
11
0
@Amel
no to może być coś co może mnie skłonić do zmiany zdania ;) Możesz podesłać jakieś linki, albo podać jakieś namiary na info o:
"Zbyt dużo układów i znajomości z przedstawicielami partii systemowych (...)"
Z tego co mi wiadomo, to znajomości się skończyły, kiedy jego koledzy (poznani w czasach szkolnych) z władzy obecnej rąbnęli go w rogi na jow'ach. Wtedy Kukiz się wypiął na partiokrację - bo nie chcieli wprowadzić obiecanych jow'ów. To było kilka lat temu. Dziś Kukiz walczy ze wszystkimi nadal o wprowadzenie jow. Nie widzę tu kłamstw, nieścisłości czy układów. I wszyscy go chcą zniszczyć, bo wiedzą, że w nowym systemie nie utrzymają się przy korycie...

To jest właśnie mój osobisty cel polityczny - wprowadzić zmiany, bo bez nich nie ma szans na poprawę...

@Ciek
krótko ;) "nie widzę tutaj związku przyczynowo - skutkowego"
jak wyżej, bardziej znany ludziom polityk (eliminacja głosowania na nieznajomych z telewizora). Jest to zwykły argument, czego znowu nie wiesz? Tak, zmienne mają wpływ na wynik. Wow. Dalej to czysta ignorancja. Twierdzisz, że nic nie wiesz, pojecia nie masz, ale wiesz, że to gorsza opcja?
Stosunek idiotów do mądrych nie ma znaczenia - chodzi o danie narodowi możliwości, do kontrolowania. Na kolesia, którego znasz ze złej strony nie zagłosujesz, bo go znasz. Na nieznajomego z tv głosujesz na podstawie kłamstw bardzo często.
co do wspomnianych 70k - to da akurat 460 posłów; tyle jest 'naturalnych' okręgów wyborczych; taki system jest w kraju, na którym 'bazuje' idea jow kukiza...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
T

Tralalala

Guest
No spoko tak samo zagłosujesz na znajomego co go znasz, chuj w to, że będzie dalej kradł jak to każda władza robi.
Prezydent jak już musi być, powinien blokować każdą ustawę uderzającą w wolność i tyle.

Nie musisz pisać 2 postów pod sobą, można napisać jeden lub jeżeli chcesz coś dodać to jest opcja edycji.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
pomijając już wszystkie bzdury na temat JOW

W jaki sposób prezydent Kukiz mógłby wpłynąć na wprowadzenie JOW?

A w kolejce czeka jeszcze nieodpowiedziane pytanie

Czemu libertarianin powinien na tego populistycznego przygłupa głosować?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
No... nie? Konkurencja jest zawsze lepsza niż jej brak.
Od kiedy konkurencja w złodziejstwie jest dobra?:p

pomijając już wszystkie bzdury na temat JOW

W jaki sposób prezydent Kukiz mógłby wpłynąć na wprowadzenie JOW?

A w kolejce czeka jeszcze nieodpowiedziane pytanie

Czemu libertarianin powinien na tego populistycznego przygłupa głosować?
Weto weto wszędzie weto :p Pisałem już o tym.

Ps. Propos Prezia to o ile wiem jest w zasadzie nieodwołalny... Ponadto ma prawo łaski... w teorii mógłby rozkazać (oczywiście potajemnie) zabić wszystkich posłów ,a potem jednym podpisem wszystkich ułaskawić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Od zawsze? W warunkach konkurencji część czasu i energii polityczni złodzieje poświęcają na walkę między sobą, a przy monopolu tylko konsumują owoce twojej pracy :)
Tak ale rozwijają techniki złodziejskie i sposoby ukrywania swoich zbrodni, czego normalnie by nie-robili ... dobra zresztą nvm szkoda psuć se ratio na poboczny wątek.
 

nastel

New Member
11
0
yyy jak wprowadzi jow, to czemu ma wetować wolę narodu?
to naród będzie 'zwalniał' posłów mających 'głupie' pomysły...
znaczy, liczę na tą roządniejszą część, nie na przygłupów ;)

@Tralalala
ja nie głosuję na znajomych co kradną - to na pewno nie są moi znajomi. Nie mierz wszystkich swoją miarą ;) Myk właśnie polega na tym, że oni się już nie będą wybierać samia, jak do tej pory. będziemy mogli im się przyglądać i 'zwalniać'. Do skutku.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Od kiedy konkurencja w złodziejstwie jest dobra?:p

Weto weto wszędzie weto :p Pisałem już o tym.

Ps. Propos Prezia to o ile wiem jest w zasadzie nieodwołalny... Ponadto ma prawo łaski... w teorii mógłby rozkazać (oczywiście potajemnie) zabić wszystkich posłów ,a potem jednym podpisem wszystkich ułaskawić

Weto prezydenta nie ma żadnej siły wobec większościowej koalicji parlamentarno-rządowej, więc rżniesz głupa.

Poza tym nie pytałem co może każdy prezydent, bo to wiem lepiej od ciebie. pytałem dlaczego libertarianin miałby poprzeć Kukiza, populistycznego przygłupa
 
T

Tralalala

Guest
@nastel
Czyli będziesz głosował na tych co chcą zniesienia WSZYSTKICH podatków? Jeżeli tak to jak myślisz ile osób będzie głosowało na takich ludzi?
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
@nastel
Po pierwsze mógłbyś chociaż trochę się wysilić i zobaczyć, gdzie trafiłeś; pomocne linki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawicowy_libertarianizm http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm (wcześniej były lepsze artykuły, ale to tak, żebyś wiedział mniej więcej). Po drugie raczej tu nie znajdziesz zwolenników demokracji bezpośredniej (ani w ogóle demokracji). Po trzecie JOWy są chujowe, spójrz na USA i podział strefy wpływów między Partię Demokratyczną, a Partię Republikańską, które dla libertarianina różnią się tak bardzo jak PO i PiS (jeśli kogoś taka różnica i wybór zadowala, znaczy, że leming). Po czwarte po chuj ktoś miałby głosować na tak podejrzanego kandydata (jeśli by mu się w ogóle chciało) skoro jest chociażby Korwin albo Deska (mniejsze zło, ale chociaż lepszy wybór, niż Kukiz).
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Myk właśnie polega na tym, że oni się już nie będą wybierać samia, jak do tej pory. będziemy mogli im się przyglądać i 'zwalniać'. Do skutku.
Pierwsze słyszę żeby ktoś się sam wybierał. Myślałem, że wybory są powszechne.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Weto prezydenta nie ma żadnej siły wobec większościowej koalicji parlamentarno-rządowej, więc rżniesz głupa.
Większościowa koalicja mniejsza niż 3/5 (pamięta ktoś kiedykolwiek by koalicja miała większość konstytucyjną? ) nie ma żadnej siły wobec weta prezydenta.
Poza tym nie pytałem co może każdy prezydent, bo to wiem lepiej od ciebie. pytałem dlaczego libertarianin miałby poprzeć Kukiza, populistycznego przygłupa
Oczekujesz ,że mój post będący luźnym nawiązaniem do Twojej wypowiedzi ,będzie odpowiadał na Twoje pytania i to zadane nie do mnie?
 

nastel

New Member
11
0
@Lancaster
dzięki za linki ;) zostałem chyba lekko wprowadzony w błąd, co nie zmienia faktu, że do 'waszych celów' jest jeszcze dalej niż do jow'ów. no ale wy może będziecie żyć dłużej i macie czas czekać ;)

@Ciek
a to myślenie o powszechności to skąd u ciebie? z dupy czy z nosa wyciągnięte?

@Tralalala
Nie. Obecnie nie to jest celem mojego głosowania, nie czytasz uważnie.

@Mance
chłopczyku, w dupie to może byłeś i gówno widziałeś...

@mikioli
czemu zakładasz, że prezydent będzie walczył z sejmem? O współpracę przecież chodzi...
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
@mikioli - pytałem tego fana Kukiza a nie Ciebie, chyba że masz dwa konta ;)

A co do weta prezydenckiego: nie chodziło mi o przełamanie weta wobec jakiejś konkretnej ustawy, a o generalną przewagę - w ilości uzbrojenia - koalicji rządowo-parlamentarnej nad prezydentem dysponującym tylko jednym pistoletem.
 

nastel

New Member
11
0
@tolep

"Weto prezydenta nie ma żadnej siły wobec większościowej koalicji parlamentarno-rządowej, więc rżniesz głupa."
po czym
"nie chodziło mi o przełamanie weta wobec jakiejś konkretnej ustawy, a o generalną przewagę"
czy to nie zagrywka
"przygłupa"?
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
@mikioli - pytałem tego fana Kukiza a nie Ciebie, chyba że masz dwa konta ;)

A co do weta prezydenckiego: nie chodziło mi o przełamanie weta wobec jakiejś konkretnej ustawy, a o generalną przewagę - w ilości uzbrojenia - koalicji rządowo-parlamentarnej nad prezydentem dysponującym tylko jednym pistoletem.

Moim zdaniem kaliber tego urządzenia jest bardzo znaczny... tylko trza mieć tam człowieka ,który umie strzelać... Ponadto taką władzę dzierży 1 człowiek ... z koalicjami wiadomo jak bywa.
 
Do góry Bottom