Papież Franciszek - ciekawostki, kontrowersje, bzdury

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
gdzie to w biblii jest to nie wiem, skąd sie wziął ten koncept grzechu pierworodnego?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
a sam koncept - na czym on polega Twoim zdaniem ? Możesz napisać jak go rozumiesz ?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no to jak jest to co piszesz że pierwsze słyszysz i gdzie to w biblii?
sam nie wiesz cego chcesz...
przecie jasne że szamany ładniej to dla swoich mentalnych niewolników opisali...
 
D

Deleted member 4683

Guest
no to jak jest to co piszesz że pierwsze słyszysz i gdzie to w biblii?
sam nie wiesz cego chcesz...

Po prostu - błędnie posługujesz się pojęciem którego znaczenia nie znasz. W ten sposób zawsze zrobisz z siebie debila - nie tylko w dyskusji o mitologii czy religii.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Po prostu - błędnie posługujesz się pojęciem którego znaczenia nie znasz. W ten sposób zawsze zrobisz z siebie debila - nie tylko w dyskusji o mitologii czy religii.
aha ok

nie podałeś tu nic co by wyjaśniało sprawe od początku, więc pozostane jednak przy wersji bombardiera i mojej interpretacji...
 
D

Deleted member 4683

Guest
Grzech pierworodny to biblijne wyjaśnienie braku doskonałości istot ludzkich. Śmiertelność człowieka i wady ludzkiej natury uznawane za naturalne mają stanowić wynik grzechu pierwszych rodziców ( pierworodnego ). Oznacza to tylko tyle, że ludzie nie są już doskonali w takim stopniu jak prarodzice a nie, że "każdy zgrzeszył nawet jak nie zgrzeszył"
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Grzech pierworodny to biblijne wyjaśnienie braku doskonałości istot ludzkich. Śmiertelność człowieka i wady ludzkiej natury uznawane za naturalne mają stanowić wynik grzechu pierwszych rodziców ( pierworodnego ). Oznacza to tylko tyle, że ludzie nie są już doskonali w takim stopniu jak prarodzice a nie, że "każdy zgrzeszył nawet jak nie zgrzeszył"
ok to w takim razie czemu kościelne sankcje za odjebke pełnowartościowego człeka są mniejsze niż za odjebke dziecka z którego może coś użytecznego wyrośnie, czy nawet usunięcie zawartości brzucha z którego ewentualnie powstanie dopiero człowiek i jak dorośnie bedzie do czego użyteczny?
o to ino mi chodziło, bambi mi tym wytłumaczył i mi sie przypomniało że coś takiego było z tym...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
bo ja wiem?
np jakieś gównopaństewko uważające sie za ważne grozi jakiemuś supermocarstwu a ci nawet nie zwracają uwagi i olewają machanie szabelką tego pierwszego.
jest ignor ale zdecydowanie nie jest to kapitulacja ino olewka

offtopoff
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Rewolucja w kościele katolickim. Papież Franciszek chce zmienić słowa modlitwy „Ojcze Nasz”

Podczas oficjalnego spotkania z włoskimi wiernymi papież Franciszek zaapelował o zgodę na akceptację ujednolicenia fragmentu modlitwy codziennej „Ojcze Nasz”.

Według Nowego Testamentu Jezus przekazał modlitwę „Ojcze Nasz” swoim uczniom. Zdaniem papieża Franciszka niektóre słowa użyte w modlitwie zostały błędnie przetłumaczone w językach: polskim, angielskim oraz włoskim. – Tamte tłumaczenia nie są dobre, ponieważ mówią o Bogu, który wywołuje pokusę – tłumaczył Ojciec Święty. Papież przyznał, że chodzi o słowa: „I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego”. W opinii Franciszka Bóg nie może wodzić na pokuszenie, ponieważ jest to rola szatana. Dlatego też Ojciec Święty zaproponował, aby ostatecznie we wszystkich językach modlono się słowami: „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie”.

W trakcie spotkania z wiernymi głowa kościoła katolickiego zaznaczyła, że problem podjął już kościół we Francji. – Francuzi argumentowali to w ten sposób, że przecież to ja upadam, ale nie dlatego, że Pan Bóg mnie kusi, abym upadł. Bóg tego nie robi, ona pomaga ci natychmiast wstać. To Szatan prowadzi na pokuszenie – zaznaczył papież Franciszek.

Komentatorzy biblijni zwrócili uwagę na fakt, iż tego typu zmiana to prawdziwa rewolucja, ponieważ słowa modlitwy „Ojcze Nasz” są znane niemal na całym świecie. Modlitwa była kilkukrotnie aktualizowana, odkąd została przetłumaczona z języka greckiego.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
ok to w takim razie czemu kościelne sankcje za odjebke pełnowartościowego człeka są mniejsze niż za odjebke dziecka z którego może coś użytecznego wyrośnie, czy nawet usunięcie zawartości brzucha z którego ewentualnie powstanie dopiero człowiek i jak dorośnie bedzie do czego użyteczny?
o to ino mi chodziło, bambi mi tym wytłumaczył i mi sie przypomniało że coś takiego było z tym...
Może dlatego, że dziecko jest niewinne i bezbronne? Dorosły może się bronić, trudniej go zabić. Może zaistnieć też zabójstwo w afekcie. Dziecka nie zabijesz w afekcie, tylko z zimną krwią, co znaczy, że popełniasz większe przewinienie na bezbronnej istocie.
Zawsze też możesz oddać dziecko do adopcji. A jak decydujesz się po okresie, kiedy już system nerwowy jest wykształcony na aborcje, to twoja moralność jest wysoce kwestionowalna.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Może dlatego, że dziecko jest niewinne i bezbronne? Dorosły może się bronić, trudniej go zabić. Może zaistnieć też zabójstwo w afekcie. Dziecka nie zabijesz w afekcie, tylko z zimną krwią, co znaczy, że popełniasz większe przewinienie na bezbronnej istocie.

Nie planuję ich zabijać. Ale... Jak czerwoni doprowadzą mnie już swoją polityką do szału, to komuszą parkę odjebię WRAZ Z POTOMSTWEM. Co to będzie, jak nie zabójstwo w afekcie???!



Zawsze też możesz oddać dziecko do adopcji. A jak decydujesz się po okresie, kiedy już system nerwowy jest wykształcony na aborcje, to twoja moralność jest wysoce kwestionowalna.

Życie psychiczne większości dużych ssaków jest nieporównywalnie bardziej rozbudowane niż żałosne życie psychiczne nawet bardzo dojrzałego, choćby i przenoszonego płodu. Nie jesteś wegetarianinem lub przynajmniej wspierasz żonę (matkę, itp.) finansowo przed świętami (przy okazji kupna wołowiny), to TWOJA moralność jest wysoce kwestionowalna.
 
Do góry Bottom