1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Papież Franciszek - ciekawostki, kontrowersje, bzdury

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Matrix, 29 Marzec 2013.

 1. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  Z tego co kojarze to polska szlachta mowila czesto po francusku, nosila tureckie szable i golila glowy na "donice" jak na Ukrainie (chyba). Czyli elity wszedzie staraly sie upodobnic do elit innych krajow. To troche jak z Chinczykami robiacymi sobie operacje aby powiekszyc oczy i nos.
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Nie do końca. Na Białorusi szlachta mówiła w domach po białorusku. Radziwiłłowie tego pilnowali u siebie i dawali przykład. Taki Bazyl Potocki przeszedł nawet na prawosławie. Francuski do Rzeczpospolitej przyszedł później. Na Ukrainie szlachta często nie znała żadnego słowiańskiego języka mimo tego, że wywodziła się z lokalnej ludności.
  Szable to przyszły ze środkowej Azji, od Tatarów. Potem Turcy i Polacy kopiowali nawzajem ulepszenia. Wygrał wzór Węgierski.
  Jedynie ubiór szlachty, choć importowany, był w miarę niezmienny.
  A w pozostałych kwestiach rządziła moda, jak dziś. Dziś nosimy jeansy rodem z USA, kobiety polewają się perfumami z Francji, żremy tureckie kebaby, hot-dogi rodem z Danii i włoską pizzę. Wtedy było to samo.
   
 3. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
  Wątpię i to z paru względów. Na rusi/litwie było dużo typowej szlachty z zaścianków z korony. Ten Potocki to wyjątek, by zdać sobie sprawę z wynarodowienia elit i to nie tylko językowego a religijnego to wystarczy uświadomić sobie, że za powstania chmielnickiego Adam Kisiel który posłował w imieniu Rz-plitej był jedynym prawosławnym w izbie. Która to szlachta nie znała języka słowiańskiego? Ta garść tatarów? Nie żartujmy nawet, bo musieli znać z czysto praktycznych powodów.
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Nie na terenie dzisiejszej Litwy i Białorusi, a na terenie Ukrainy, dokładniej na terenach zabranych Księstwu Litewskiemu, które zostały przyłączone do Korony. Rejon Żytomierza itp. Tam przed zaborami więksi właściciele ziemscy byli od dziecka wychowywani po francusku. Do rozmowy z lokalsami używali tłumaczy. Dla Ukraińców oni byli Polakami, a dla Polaków byli bydłem, bo źle traktowali lokalnych chłopów, z których awansowali i chcieli uchodzić za kogoś kim nigdy nie byli.
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Wcześniej w postach w tym wątku rzuciłem hipotezę, że B16 nadal jest papieżem, a jezuita jest tylko wystawiony do zbierania ciosów i rzucania herezji. No i zaczyna się potwierdzać. Jeśli znawca masonerii i jej spisków dr. Krajski zaprasza arcybiskupa Lenga, który mówi w podobnych klimatach, to coś jest na rzeczy.
   
 6. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 538
  Nie wiem czy wiesz, że mamy 4 papieży! 2 białych (to wiesz zapewne) i 2 czarnych. To jest precedens w historii świata!
   
 7. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 524
  Polubienia:
  12 853
  A którzy z nich są za chemtrails, a którzy przeciw?
   
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 100
  Niebezpieczne związki Watykanu – depopulacja
  #WATYKAN #DEPOPULACJA #LUDNOŚĆ #ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ #PAPIEŻ #FRANCISZEK #ANTYKONCEPCJA
  Wskutek kolejnych odsłon kościelnego „otwierania się na świat”, Stolica Apostolska otworzyła się na promotorów antykoncepcji, aborcji i sterylizacji. Do Watykanu zaproszono guru lewicowych aktywistów, nawołującego do pilnego ograniczenia liczby ludzi o, bagatela, 6 miliardów. Jego wykładowi przysłuchiwali się najważniejsi katoliccy hierarchowie.

  Kilka dni temu katolickie stowarzyszenie Voice of the Family opublikowało analizę dotyczącą „oenzetowskiego” programu zrównoważonego rozwoju – Agenda 2030 – dążącego do znacznego ograniczenia liczby ludności pod pretekstem konieczności ochrony klimatu. Okazją do publikacji raportu była zapowiedź zorganizowania w Watykanie konferencji dotyczącej „zrównoważonego rozwoju”, na którą zaproszono takich specjalistów, jak skrajnie antykatolicki dr Paul Ehrlich, propagator idei radykalnej depopulacji.

  W dokumencie przygotowanym przez Voice of the Family wskazano na co najmniej 20 wspólnych inicjatyw ONZ i Watykanu popierających Agendę 2030, a nawet przynaglających do jej szybkiego wdrożenia. VoF wydała dramatyczny apel: katolicy muszą powstrzymać sojusz Watykanu z ONZ, który uwiarygodnia pro-aborcyjną globalną agendę kontroli populacji i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rodziny!

  Zdumiewający sojusz
  VoF przypomniała, że ten nowy sojusz był nie do pomyślenia w czasach pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI. Za Franciszka wszystko się zmieniło i obecnie stanowi on poważne zagrożenie dla życia i rodziny. W analizie wskazuje się na szereg wspólnych inicjatyw instytucji „oenzetowskich” promujących zrównoważony rozwój oraz instytucji Watykanu, w tym ostatnią konferencję pt. „Biological extinction” z udziałem jawnie proaborcyjnych naukowców, którzy nawet już nie ukrywali, że celem Agendy 2030 jest depopulacja i zmniejszenie liczby mieszkańców globu zaledwie do miliarda!

  Agenda 2030 przyjęta na sesji ONZ z udziałem Franciszka we wrześniu roku 2015 zawiera 17 celów i 169 zadań, które będą musiały być realizowane przez najbliższych 15 lat, by wprowadzić świat na tzw. ścieżkę zrównoważonego rozwoju.

  Czym naprawdę jest Agenda 2030?

  Wśród dwóch z siedemnastu głównych celów Agendy 2030 znajduje się chociażby zapewnienie szeroko pojętych „praw reprodukcyjnych i seksualnych” na świecie (co w języku postępowców oznacza aborcję i antykoncepcję), kompleksowej edukacji seksualnej w postępowym wydaniu oraz inkluzyjności społeczeństw pod każdym względem itp.

  W roku 2015 Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych Sekretariatu ONZ oraz Komisja na rzecz Ludności i Rozwoju wydały raport pt. „Trends in contraceptive use worldwide” (Trendy w stosowaniu antykoncepcji na świecie). Stwierdzono w nim, że środki antykoncepcyjne są stosowane przez większość małżeństw lub kobiet pozostających w nieformalnych relacjach niemal we wszystkich regionach świata. W roku 2015, 64 proc. kobiet na świecie w wieku do 49 lat stosowało jakąś formę antykoncepcji. Mniej antykoncepcji używano w mniej rozwiniętych państwach (40 proc.) i - jak napisano - „szczególnie niski” wskaźnik jej wykorzystania jest w Afryce (33 proc.). W Oceanii wskaźnik ten wynosi 59 proc., zaś w Ameryce Północnej - aż 75 proc!

  Podkreślono, że przynajmniej jedna dziesiąta kobiet w większości regionów świata „ma niezaspokojone potrzeby dotyczące planowania rodziny” i prognozowano, że docelowo do roku 2030 aż 800 mln kobiet na świecie będzie używało „nowoczesnych metod antykoncepcji”.

  Jeśli zawarte w raporcie dane są rzetelne, to obraz, jaki się z niego wyłania jest porażający. Wskazuje bowiem, że w roku 2015 najpowszechniejszą „nowoczesną metodą antykoncepcji” była... sterylizacja. Zastosowało ją aż 19 proc. kobiet korzystających z „nowoczesnych metod antykoncepcji” (sic!). Przerażające! 14 proc. kobiet używało wkładek domacicznych, powodujących śmierć dziecka w wyniku poronienia, 9 proc. stosowało pigułki antykoncepcyjne, 8 proc. polegało na prezerwatywach, a 5 proc. stosowało zastrzyki hormonalne (długotrwała antykoncepcja).

  Raport wprost stwierdza, że „upowszechnienie antykoncepcji pomogło w realizacji podstawowego prawa par i osób indywidualnych do posiadania tylu dzieci ilu chcą” i dzięki temu „ograniczono śmiertelność matek i dzieci” (po prostu rodzi się ich mniej), a także poprawiono sytuację ekonomiczną kobiet i dzieci (walka z ubóstwem to formalnie główny cel Agendy 2030).

  Agenda 2030 a Kościół

  Co zdumiewające, Agenda 2030 została z entuzjazmem przyjęta przez blisko współpracującą z Franciszkiem część watykańskich hierarchów, a także przez samego papieża. Wątpliwe jest, aby współpracownicy Ojca Świętego nie wiedzieli, co się kryje pod Agendą 2030.

  O stosunku do Agendy 2030 dużo mówi „niefortunna” wypowiedź jednego z najwyższych dostojników Kościoła katolickiego, kardynała Petera Turksona z 2015 roku. Powiedział wtedy, że „kontrola urodzeń” może złagodzić niektóre skutki zmian klimatycznych, w szczególności braku żywności w krajach cieplejszych. Stwierdził ponadto, że „to już zostało powiedziane i poruszone przez Ojca Świętego w jego drodze powrotnej z Filipin, by zachęcić ludzi do jakiejś formy kontroli urodzeń, ponieważ Kościół nigdy nie był przeciwko kontroli urodzeń i planowaniu urodzin. Więc to może przynieść jakieś rozwiązania”. Kard. Turkson co prawda wspomniał, że Kościół nie popiera pigułek antykoncepcyjnych, ale nie zmienia to faktu, że uważa, iż grozi nam „katastrofa” z powodu rzekomych zmian klimatycznych, które rzekomo mieliby powodować ludzie. Kilka dni później prostował swoją wypowiedź, mówiąc, że niepotrzebnie użył określenia „kontrola urodzeń” i że miał na myśli po prostu „odpowiedzialne rodzicielstwo”.

  Kardynał pełnił wówczas funkcję szefa Papieskiej Rady Iustitia et Pax. Od 1 stycznia tego roku jest już prefektem nowej super-dykasterii, łączącej aż cztery watykańskie instytucje w jednym - Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Mówiąc o słowach papieża powracającego z Filipin, kardynał Turkson nawiązał do zdumiewającej wielu wypowiedzi Franciszka mówiącego o „odpowiedzialnym rodzicielstwie” i krytykującym kobietę, która urodziła siedmioro dzieci w wyniku cesarskiego cięcia, co zagrażało jej życiu. Stwierdził wówczas, że „katolicy nie powinni rozmnażać się jak króliki”. Watykan później tę wypowiedź prostował i wyjaśniał używając zupełnie innych słów.

  W Watykanie znowu o konieczności depopulacji
  Podczas zakończonej właśnie watykańskiej konferencji pt. „Biological Extinxtion” (O biologicznym wymieraniu gatunków), zaproszony na to wydarzenie zajadały wróg Kościoła dr Paul Ehrlich stwierdził w obecności licznych hierarchów: Jeśli cenicie ludzi, to musicie chcieć takiej liczby ludności, której będziecie w stanie zapewnić zrównoważony rozwój. Nie możecie pożądać 12 mld istnień do końca stulecia! Byłoby to niezrównoważone dla Ziemi i przyniesie taki skutek, że cywilizacja upadnie i pozostanie tylko kilkaset ocalonych.

  Choć sympozjum poświęcone było wymieraniu np. nosorożców, naukowiec z „renomowanej” uczelni Stanforda głosił wprost, iż „pozostawienie jedynie 1 mld ludzi miałoby sens i ogólny efekt pro-life (sic!), gdyż pozwalałoby utrzymać o wiele więcej istnień ludzkich przez tysiąclecia niż teraz z naszym obecnym niekontrolowanym wzrostem i perspektywą nagłego załamania”.

  Taki punkt widzenia poparł biolog profesor Peter Raven. Przywołano szacunki ONZ, zgodnie z którymi liczba ludności na świecie wzrośnie z obecnego 7,4 mld do 11,2 mld do roku 2100. On i inni uczeni snuli ponurą wizję wzrostu ludności Afryki i exodusu imigrantów do Europy. Przynaglali do szybkich działań w walce ze wzrostem ludności.

  Prof. Ehrlich przekonywał jednak, że świat „ma zdolność” do zatrzymania procesu wzrostu ludności: Problem polega na tym, że niebezpieczeństwo nie wydaje się oczywiste dla większości ludzi i to jest coś, z czym musimy walczyć.

  Jeden z organizatorów watykańskiej konferencji, sir Partha Dasgupta z uniwersytetu w Cambridge, stwierdził, że celem sympozjum było „odkrycie procesów, które doprowadziły do patologii, z jaką teraz mamy do czynienia”. O jakiej patologii mówił?
  Agnieszka Stelmach
   
  Mad.lock, kr2y510 i Non Serviam lubią to.
 9. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  xD a ci czarni to którzy?
   
 10. Non Serviam

  Non Serviam dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...

  Posty:
  797
  Polubienia:
  1 811
  Na wikipedii jest coś takiego:
  Jak widać jego prognozy się sprawdzają równie dobrze co prognozy korwina o upadającej unii europejskiej

  XDDDDD

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Statyczna_teoria_zasobów

  Kto tego maltuzjańskiego przychlasta w ogóle zaprasza?
   
  Ostatnia edycja: 15 Grudzień 2018
 11. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 538
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  snajper lubi to.
 12. Solitary Man

  Solitary Man Człowiek raczej piwnicy

  Posty:
  492
  Polubienia:
  1 638
  Mamy też zielonego patriarchę :)
  [​IMG]
   
  snajper lubi to.
 13. kowaI

  kowaI Well-Known Member

  Posty:
  412
  Polubienia:
  471
  Czasu mamy mało (temat czerwonego ruma)
  A zacząć od kogoś trzeba!!
  Jak ten "jego" dożył takiego wieku głosząc teorie o depopulacji od ponad dekady?
  Przecież na dobrą sprawę powinien zacząć od siebie już ze 30 lat temu.
   
  wah i Jaranek lubią to.
 14. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 871
  Papież Franciszek oszalał? Wzywa do przyjmowania imigrantów! „Bogu powinniśmy dziękować za multikulti”
  https://nczas.com/2019/04/08/papiez...ntow-bogu-powinnismy-dziekowac-za-multikulti/

  Tytuł zostawiłem oryginalny, choć korciło by zmienić. Franciszek oczywiscie nie oszalał, a jest po prostu agentem realizującym politykę rządową. Watykan to taki sam organ władzy jak Facebook, CNN albo policja. Jakiś kolo strasznie mi kiedyś nawrzucał od pedałów i innych za tego Facebooka. Jak śmiałem podważyć oficjalną wykładnię, twierdząć że to banksterski komunizm udający kapitalizm a nie prywatna firma? Chłopaku, jeśli to czytasz, zastanów się z łaski swojej czemu cała Dolina Krzemowa jest tak zlewaczona, że nawet gówno w rodzaju Patreona banuje ludzi za poglądy i to ZAWSZE według jednego i tego samego klucza. Wskazówka: za jaką cenę venture capital i wszelkie "anioły biznesu" dają kasę? To już widzą postronni obserwatorzy (tzn. nie analitycy ale zwykli ludzie). Ale nie widzi tego jakiś koleżka udający "wolnościowca".
   
  Ostatnia edycja: 8 Kwiecień 2019
  wah, luke27, snajper oraz 4 uzytkowników lubi to.
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Moja teoria spiskowa się potwierdza. Ja od początku uważałem za papieża B16, a Franciszka za kogoś kto pełni rolę papieża i ma brać wszystko na klatę, by chronić "konserwatywnego" B16. Zresztą sam Franciszek tytułuje się skromnie "biskupem Rzymu".
   
 16. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 722
  Konserwatywny papież chowa się w cieniu a miejsce na scenie zajmuje postępowiec-figurant. Jaki sens miałaby taka ustawka z punktu widzenia tego konserwatywnego papieża ?
   
 17. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Czytaj maile Clintonowej udostępnione przez WikiLeaks.
  Komuchy siłą kręgów waszyngtońskich naciskały bardzo ostro na Watykan, domagając się "postępowego papieża". Siła złego na jednego.
   
 18. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 582
  Polubienia:
  4 514
  Pewnie uchroniło to od zamachu jak na Kennedy'ego ;)
   
 19. Jaranek

  Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

  Posty:
  2 260
  Polubienia:
  7 722
  Ok, ale jeśli plan był taki jak mówisz to wraz ze mianą władzy w USA "papież-klaun" powinien zostać zwinięty w cień a na scenę powinien wrócić "prawdziwy papież". A nic takiego się nie dzieje.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.