Ostateczne Zaoranie Keynesistów

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Wiecie, że Lord Keynes sam się bardzo zgrabnie zaorał?

It is a great fault of symbolic pseudo-mathematical methods of formalising a system of economic analysis (...) Too large a proportion of recent “mathematical” economics are mere concoctions, as imprecise as the initial assumptions they rest on, which allow the author to lose sight of the complexities and interdependencies of the real world in a maze of pretentious and unhelpful symbols.

W wolnym tłumaczeniu:

To jest wielki błąd symbolicznych, pseudo-matematycznych metod formalizowania systemu analizy ekonomicznej (...) Zbyt duży odsetek współczesnej "matematycznej" ekonomii to jedynie spreparowane wymysły, tak samo niedokładne jak początkowe założenia, na których się opierają. Pozwalają one autorowi stracić z oczu złożoność i wzajemne powiązania istniejące w rzeczywistym świecie, i zagubić się w labiryncie pretensjonalnych, bezużytecznych symboli.

Cytat z jego opus magnum - "The General Theory of Employment, Interest and Money".
 
Ostatnia edycja:

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Czy Zbyszek już się nachapał lajków i mógłby wkleić tutaj osobiście lub ktoś za niego ten tekst?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
The cake is a lie.

Zbyszek sprzedaje jakiegoś matriksa. Ja poproszę o darmową próbkę, jakieś demo. Na przykład w formie kilku akapitów, zrzutu ekranu czy czegoś podobnego...
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Co to znaczy "już się nachapał lajków"? Apetyty kapitalistów są nienasycone.
 
OP
OP
Z

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Czy Zbyszek już się nachapał lajków i mógłby wkleić tutaj osobiście lub ktoś za niego ten tekst?
Niestety, to byłoby nieuczciwe względem osób, które zapłaciły. A nikt inny nie udostępni bo wszyscy podpisali umowę o głowę w razie opublikowania tekstu bez mojej zgody.
Nie pozwolę na żadnych gapowiczów. ;)
Simek, ty jeszcze wierzysz że jest jakiś tekst?:)
I kto to mówi? ;)
Klikałem już 28 razy na twój link i ani razu nie wyskoczyły mi gołe baby, to na pewno jest jakieś oszustwo.
The cake is a lie.
Zbyszek sprzedaje jakiegoś matriksa. Ja poproszę o darmową próbkę, jakieś demo. Na przykład w formie kilku akapitów, zrzutu ekranu czy czegoś podobnego...
Jak to powiadają, mój cyrk - moje małpy. Taką mam politykę dystrybucji i jej nie zmienię. Ty możesz publikować własne teksty po swojemu.

Niech za próbkę robią pozytywne opinie. Czy to możliwe abym sprzedał kit 90% forum i nikt się nie żalił? ;)
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Klikałem już 28 razy na twój link i ani razu nie wyskoczyły mi gołe baby, to na pewno jest jakieś oszustwo. ;)
U mnie tak samo, gdzie jest UOKIK? :(
Niech za próbkę robią pozytywne opinie. Czy to możliwe abym sprzedał kit 90% forum i nikt się nie żalił? ;)


Tak się kończy brak akapu - poczuciem zupełnej bezkarności, a wystarczyłaby tylko świadomość, że za krzywe spojrzenie (agresja optyczna) zagrożone byłoby do 5 pokoleń wstępnych i zstępnych ...
 
Ostatnia edycja:

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Simek, ty jeszcze wierzysz że jest jakiś tekst?:)
Myślałem o takiej ewentualności(że nie istnieje), bo dziwne, że na trzech stronach tego tematu nikt nie gada o produkcie, tylko o sposobie zapłaty na niego. Tak w ogóle to zbierałem się do napisania takiego posta od początku powstania wątku i w końcu się przełamałem :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Widzę, że nie znasz się na nowoczesnym markietingu. Nikogo nie obchodzi dzisiaj żaden produkt, tylko sposób jego sprzedaży. A najpopularniejsze dziś metody sprzedaży to:
- zwykłe oszustwo (w większości przypadków uchodzi bezkarnie)
- wykorzystanie czyjejś ułomności umysłowej (osoby starsze)
- ustawiczne nękanie namowami (tzw. reklama)
- siłowe zmuszenie do zakupu produktu (tzw. metoda "na państwo")
 

MvL

New Member
17
3
Polubiłem, a nie dostałem tekstu :p. Kiedy mógłby mi Pan go przesłać, bo po komentarzach, wygląda to na "good job".
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Czy tekst można gdzieś jeszcze zdobyć? Z tego co rozumiem Zbyszek został zbanowany.
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Ale jeśli chodzi o Keynesa, to jego "teorie" miałyby zostać wprowadzane tylko w czasie spadku koniunktury, zakładał że po kryzysie miał być powrót do wolnorynkowego kapitalizmu (to naiwne, ale jednak etatystyczni politycy zepsuli to,bo to dobrze działac na dłuższą metę nie może).
 
Ostatnia edycja:

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Sprostowanie dotyczące Zbyszka:

Co roku w wakacje wyjeżdża na wieś do swojej rodziny i miał to chyba robić w tym terminie, więc pewnie tam siedzi.
Mniej optymistyczna wersja - dorwał go seryjny samobójca i to on pojechał za Zbyszka do rodziny.
 
Do góry Bottom