Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Jezus to...

  • Komuch.

    Votes: 25 31,3%
  • Zwykła kanalia.

    Votes: 15 18,8%
  • Libertarianin.

    Votes: 15 18,8%
  • Liberał klasyczny/minarchista.

    Votes: 17 21,3%
  • Leming.

    Votes: 10 12,5%

  • Total voters
    80

osman

Well-Known Member
380
2 300
Chrystus ze Świebodzina będzie miał komkurencje

cytuje z faktu

Pomnik Chrystusa Króla Wszechświata już wkrótce stanie w Polsce. Gdzie będzie można zobaczyć 13 metrowy monument przedstawiający Zbawiciela? Na Podkarpaciu, w miejscowości Jasło. Budowę pomnika ma sfinansować miejscowa parafia, a koszt rzeźby, z której będzie można m.in podziwiać panoramę Jasła ma wynieść 100 tys. zł.
Najciekawsze w tym projekcie wydaje się to, że figura Chrystusa Króla ma być punktem widokowym. Będzie można z niej podziwiać panoramę Jasła i okolic.Według pomysłodawców koszt tej budowli ma wynieść 100 tys. zł. To jednak zbyt mała kwota jak na takie przedsięwzięcie - Jezus ze Świebodzina kosztował ok. 6 mln zł.
W Urzędzie Miasta w Jaśle są już wszystkie potrzebne dokumenty do rozpoczęcia budowy. Jest też zgoda władz diecezji rzeszowskiej oraz proboszcza z parafii pw. Chrystusa Króla. Projekt figury Chrystusa Króla Wszechświata podobnie jak słynny Jezus ze Świebodzina jest inspirowany rzeźbą Jezusa Odkupiciela z Rio de Janeiro.
------------------------------
głupota ludzi, chore to wszystko
 

jkruk2

A fronte praecipitium a tergo lupi
828
2 386
14202596_812561342212979_7069354646335792767_n.jpg

13921036_800637093405404_5940108059845668385_n.jpg

14068172_810772379058542_4697624257676189889_n.jpg

13906901_799513516851095_3789614515888148759_n.jpg
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
a może był anarcho-kapitalistą? http://www.notbeinggoverned.com/jesus-anarchist/ z tego linku dowiecie się:
-czemu jezus rozjebał stragany w świątyni (byli to oszuści)
-czemu powiedział żeby oddać cesarzowi co cesarskie (bo chciał zostać zdradzonym przez judasza a jakby obstawał przy ankapie to by go zapakowali do więzienia i by nie umarł na krzyżu jak pan buk przykazał)
-że w liście do Rzymian 13 to chodziło o władze boską a nie świecką
-że w ogóle to nawet jak coś jest etatystycznego w ewangelii napisane to jest chuj oszustwo bo ewangeliści byli prawie anarchistami uciekającymi przed wojskiem rzymskim
-że akap nastanie jak ponownie przyjdzie Jezus zgładzić ziemskie władze za którymi stoi szatan
-że jezus popierał lichwiarstwo więc był za wolnością zawierania umów
-że jezus nie zakazywał narkotyków ani innego ćpania
-że jezus powiedział że prawodawcy inni niż Bozia nie wejdą do raju
-że jezus bywał konsumpcjonistą zamiast oddać te dobra biednym
-że z boską pomocą wielbłąd może przejść przez przez ucho igielne
-że jezus popierał pokojowe załatwianie sprawy a nie uciekanie się do państwowego sądownictwa
-że ci co nie płacą podatków są wolni
-że w raju nie będzie podatków i będzie tam akap

przesyłajcie ten link znajomym chrześcijanom, może się przekabacą na akap. z mojego doświadczenia z anarcho-chrześcijanami mogę powiedzieć że sporo z nich podchodzi pod libertarianizm właśnie.

tutaj autor cytuje Tołstoja, twórce wolnościowego chrześcijaństwa anarchistycznego https://dailyanarchist.com/2014/12/22/jesus-is-an-anarchist/
 
W

Werner Richardson

Guest
Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić [Ewangelię] w ich miastach.

Na pewno nie jest hipisem.
 

Patriciush

akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO
118
281
To jest tak głupie, że aż śmieszne. To tak jakby pszczoły wysłały delegację do właściciela ula z informacją, że niniejszym darowują mu ten ul.
Chyba że pszczoły uważają, że ul został zawłaszczony przez jakiegoś uzurpatora. Ale nie wiem co rzymskokatolickie pszczoły akurat w tym wypadku uważają:D
 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
Nie przepadam za Keltem ale co do tych gimbo-studentów to ma jednak sporo racji
Co? Dupcia boli, że matka boża nie była matką bożą tylko zwyczajnie puszczalską flądrą, która te bajeczki wymyśliła aby jej nie ukamieniowali? Jak widać białorycerstwo leży u podstaw chrześcijaństwa xD
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
No tak, a ja kiedyś na jasełkach w szkole grałem tego cucka, Józefa...
 
Do góry Bottom