Ostateczne rozwiązanie kwestii Jezusa Chrystusa

Jezus to...

  • Komuch.

    Votes: 25 31,3%
  • Zwykła kanalia.

    Votes: 15 18,8%
  • Libertarianin.

    Votes: 15 18,8%
  • Liberał klasyczny/minarchista.

    Votes: 17 21,3%
  • Leming.

    Votes: 10 12,5%

  • Total voters
    80

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale lib z magicznymi siłami by chyba raczej zrobił se akap...
no chyba że był masochistą... abo pojebem... abo po prostu nie był libem...
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Mnie tam nie jarają po prostu nauki Jezusa. Jak czytam o "popełnianiu cudzołóstwa w sercu" to łapię się za głowę ;)

 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
gogla nie masz? tysiace a może nawet wiecej ludzi aktualnie bada fakty biblijne jak i osobe jezusa, tak samo robili to w przeszłości, a dokumentacja jest opublikowana....

No za duzo to tego nie ma:

http://en.wikipedia.org/wiki/Historical_Jesus

"In conjunction with Biblical sources, three mentions of Jesus in non-Christian sources have been used in the historical analyses of the existence of Jesus.[34] These are two passages in the writings of the Jewish historian Josephus, and one from the Roman historian Tacitus."

P.S. A google'a faktycznie nie mam. Ponad pol roku temu kurwy z Pekinu mi zablokowaly. Nawet moj lubiony program proxy zazwyczaj blokuja... Ale mam yahoo :).

jeśli był synem jahwe to jahwe złamał swe własne przykazanie robiąc maryśce (żonie józka) dziecko..i jeszcze raz nie dość ze jahwe zrobił dziecko babie józka, a niby jest wszechmogący i mógł ze z żeber wystrugać abo zmaterializować,.

A co to ma do byca komuchem? a jak ktos sie uwaza za reptalianina to tez nie moze byc libem tylko jest z automatu komuchem? Co to ma do rzeczy?! Przeciez ci napisalem, ze nie bede sie klocil o to czy Jezus byl Synem Bozym czy nie. Do tego potrzeba wiary i tyle. Teraz dyskutujemy tylko czy z czysto ludzkiego punktu widzenia byl libem czy nie.

to jeszcze jezus wpada do budynku na czyjejś ziemi, budynku który zbudowali i sfinansowali jacyś ludzi i rozpierdala czyjeś kramiki...rodzinka komuchów...

Ciagle zachowywal sie jak lib a raz mu sie zdarzylo przewrocic pare kramikow. Wow ale komuch! Mozesz rownie dobrze uznac, ze raz wypil za duzo wina albo wypalil za duzo jointow i my sie przytrafilo, ot co.

Rothbard np. chwalil Guevare i razem z Walterem Blockiem w latach 60-tych maszerowal z lewakami w protestach przeciw uwalnianiu oplat na mieszkania. Czyli co, tez komuch?
To czy ktos jest libem czy komuchem zalezy od caloksztaltu tworczosci a nie pojedynczego zdarzenia.

no ale lib z magicznymi siłami by chyba raczej zrobił se akap...
no chyba że był masochistą... abo pojebem... abo po prostu nie był libem...

No jasne, przyjdzie taki "V" i zrobi wszystko za ciebie... Jakby Jezus mial wszystko za ludzi robic to bylby komuchem a nie libem. Cala satysfakcja z bycia wolnym czlowiekiem to to, ze samemu mozesz cos osiagnac, wlasnymi silami rozpedzi panstwowa chalastre!

jak już ostatecznie rozwiązujemy kwestie jezusa to możemy też załatwic przy okazji jahwe...
ten komuch gada innym co kiedy mają robić lub nie robić i jakich bogów miec, ten komuch próbuje ustanowic monopol na boskośc i jak ktoś wierzy w inne to grzech czyli myślozrobnie wymyślił komuch i zamordysta jahwe...

A jak wierzysz w innych "bogow" to co ci sie stanie? Piorun cie w leb pierdolnie?
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
No za duzo to tego nie ma:
słabo szukasz

A co to ma do byca komuchem? a jak ktos sie uwaza za reptalianina to tez nie moze byc libem tylko jest z automatu komuchem? Co to ma do rzeczy?! Przeciez ci napisalem, ze nie bede sie klocil o to czy Jezus byl Synem Bozym czy nie. Do tego potrzeba wiary i tyle. Teraz dyskutujemy tylko czy z czysto ludzkiego punktu widzenia byl libem czy nie.
a czy ja pisałem że to go komuchem czyni?

Ciagle zachowywal sie jak lib a raz mu sie zdarzylo przewrocic pare kramikow. Wow ale komuch! Mozesz rownie dobrze uznac, ze raz wypil za duzo wina albo wypalil za duzo jointow i my sie przytrafilo, ot co.
zrobił to z przekonania i nie przeprosił nei naprawił szkód, a inne komuchy jego zwolennicy opisywali to jako jakiś heroiczny czyn...

Rothbard np. chwalil Guevare i razem z Walterem Blockiem w latach 60-tych maszerowal z lewakami w protestach przeciw uwalnianiu oplat na mieszkania. Czyli co, tez komuch?
w sumie jak ino chwalił a nie sam rozpierdalał to nie, ale i tak go za komucha uważam bo do treści umów sie podobno wtrącał...

To czy ktos jest libem czy komuchem zalezy od caloksztaltu tworczosci a nie pojedynczego zdarzenia.
no a jezus był komuchem, cały czas na bogatych napierdalał, chwalił biedyzm...

No jasne, przyjdzie taki "V" i zrobi wszystko za ciebie...
napisałem "zrobił se akap" a nie zrobił nam...

A jak wierzysz w innych "bogow" to co ci sie stanie? Piorun cie w leb pierdolnie?
no tak samo jak łamie wiele praw tworzonych przez komuchów od pańśtwa, co nei zmienia fakty ze komuszą i są komuchami tak jak ten komuch jahwe...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
słabo szukasz

No to pomoz koledze... Ja mam obecnie lacze China Telecom - czyli zagraniczne strony dzialaja mi z predkoscia max. 5kB/s. Idzie sie powiesic... Wiec jakbys dal mi jakiego konkretnego linka to bylbym wdzieczny.

a czy ja pisałem że to go komuchem czyni?

No tak to wygladalo... Byz moze zle cie zrozumialem w tym punkcie.

zrobił to z przekonania i nie przeprosił nei naprawił szkód, a inne komuchy jego zwolennicy opisywali to jako jakiś heroiczny czyn...

Przyjmij, ze mu raz odwalilo po winie. A jego ucznowie uwazali go za Syna Bozego to tez uwazali iz mial prawo do tego czynu.

w sumie jak ino chwalił a nie sam rozpierdalał to nie, ale i tak go za komucha uważam bo do treści umów sie podobno wtrącał...

ok, jesli nawet Rothbard (ktory pierwszy wogole uzyl slowa anarcho-kapitalizm!) jest dla ciebie komuchem to niby jak mialbym przekonac cie, ze Jezus nim nie byl. Najwyrazniej dla ciebie jedynym libem jestes ty sam Gazdo...

no a jezus był komuchem, cały czas na bogatych napierdalał, chwalił biedyzm...

Przeciez pare postow wyzej ci napisalem kto byl bogaty w tamtych czasach. A ty lubisz wspolczesnych bogaczy. np. banksterow, popierajacych Obame milionerow, Warrena Buffetta, i cala to popierajaca korporacjonizm i socjal-demokracje bande, ktora dorobila sie na kontaktach z panstwem?
Jezus nie ma nic przeciwko tym, ktorzy maja wlasne prywatne, niezwiazane z panstwem biznesy (wielu uczniow Jezusa to drobni p-cy (np. prywatni rybacy), wiele jego przypowiesci jest o winiarzach, farmerach etc.).

napisałem "zrobił se akap" a nie zrobił nam...


Nie po to na Ziemie przyszedl zeby akap robic.

no tak samo jak łamie wiele praw tworzonych przez komuchów od pańśtwa, co nei zmienia fakty ze komuszą i są komuchami tak jak ten komuch jahwe...

Nic komuszego nie ma w powiedzeniu: jak nie bedziesz przestrzegal moich zasad (przykazan) to cie nie wpuszcze do domu (Nieba). Komusze jest jak ktos mowi: "Masz przestrzegac moich praw bo jak nie to pojde do twojego domu, wszystko ci zabiore i wsadze do gulagu".
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
No to pomoz koledze... Ja mam obecnie lacze China Telecom - czyli zagraniczne strony dzialaja mi z predkoscia max. 5kB/s. Idzie sie powiesic... Wiec jakbys dal mi jakiego konkretnego linka to bylbym wdzieczny.
nie wierze że w chinach nie ma publikacji na temat jezusa, ciągle jacyś historycy i teologowie badają jego historie ciągle powstają nowe źródła... mi sie nie chce szukać, bo typek mnie aż tak nie interesuje, czasami przypadkiem na coś wpadne w necie abo w gazecie jakiejs abo ksiązce abo nawet w telewizorni na jakimś discovery czy history channelu...

Przyjmij, ze mu raz odwalilo po winie.
dlaczego mam to przyjmować? zrobił raz i nie przeprosił po wytrzeźwieniu, wiec całkiem możliwe że mu częściej odpierdalało...

ok, jesli nawet Rothbard (ktory pierwszy wogole uzyl slowa anarcho-kapitalizm!) jest dla ciebie komuchem to niby jak mialbym przekonac cie, ze Jezus nim nie byl. Najwyrazniej dla ciebie jedynym libem jestes ty sam Gazdo...
nie jestem libem...
a i nie przekonasz mnie taką argumentacją...

Przeciez pare postow wyzej ci napisalem kto byl bogaty w tamtych czasach. A ty lubisz wspolczesnych bogaczy. np. banksterow, popierajacych Obame milionerow, Warrena Buffetta, i cala to popierajaca korporacjonizm i socjal-demokracje bande, ktora dorobila sie na kontaktach z panstwem?
Jezus nie ma nic przeciwko tym, ktorzy maja wlasne prywatne, niezwiazane z panstwem biznesy (wielu uczniow Jezusa to drobni p-cy (np. prywatni rybacy), wiele jego przypowiesci jest o winiarzach, farmerach etc.).
ale nie gadał o nich ino o ogólnie bogatych ze to zło i nie wejdą do nieba... a i prywatny przedsiębiorca nie równa sie bogacz tak wtedy jak i teroz...
do tego to lewacko pedalskie gadanie o nastawianiu drugiego policzka i przebaczniu i kochaniu wrogów...

Nie po to na Ziemie przyszedl zeby akap robic.
ino po to by komuszyć...
nie pisałem że to był jego cel przybycia na ziemie...
ino jakby miał moce magiczne i był by libertarianinem to by se zrobił akap, bo to przecie cel każdego libertarianina by mieć wolność...

Nic komuszego nie ma w powiedzeniu: jak nie bedziesz przestrzegal moich zasad (przykazan) to cie nie wpuszcze do domu (Nieba). Komusze jest jak ktos mowi: "Masz przestrzegac moich praw bo jak nie to pojde do twojego domu, wszystko ci zabiore i wsadze do gulagu".
aha tych z sodomy i gomry też ino do siebie nie wpuścił? a tych co w potopie zalało? poza tym straszy piekłem jak ktoś grzeszy czyli sprzeciwa sie jego grzeszeniu...
poza tym nei dość że komuch i zamordysta to jeszcze hipokryta bo gada by nie pożadać baby czyjejś a robi maryśce dziecko... nie mógł se jako wszechmogący swojej włąsnej baby wystruugać?
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
nie wierze że w chinach nie ma publikacji na temat jezusa, ciągle jacyś historycy i teologowie badają jego historie ciągle powstają nowe źródła... mi sie nie chce szukać, bo typek mnie aż tak nie interesuje, czasami przypadkiem na coś wpadne w necie abo w gazecie jakiejs abo ksiązce abo nawet w telewizorni na jakimś discovery czy history channelu...

W Chinach pewno nie ma ale moge wyszukac w necie. Tylko, ze net mam tak wolny ze zadko mi sie chce surfowac, szczegolnie ze wiki pisze wyraznie iz tylko te pare zrodel istenieje. No ale wiki wszechwiedzaca nie jest wiec poszukam w wolnej chwili.

dlaczego mam to przyjmować? zrobił raz i nie przeprosił po wytrzeźwieniu, wiec całkiem możliwe że mu częściej odpierdalało...

Moze tak a moze nie. Dowodu nie ma.

nie jestem libem...

Zapomnialem. Jestes gazdysta. sorry.

a i nie przekonasz mnie taką argumentacją...

To tez napisalem, ze juz nie probuje.

ale nie gadał o nich ino o ogólnie bogatych ze to zło i nie wejdą do nieba... a i prywatny przedsiębiorca nie równa sie bogacz tak wtedy jak i teroz...

Nie pisal ze nie wejda tylko, ze bedzie to trudne (wielblad moze przejsc przez ucho igielne tylko jest to trudne! Ty lepiej sprawdz czym jest ucho igielne...). A trudno dlatego, ze wielu z nich bylo i jest szumowinami ktore dorobily sie kasy na kontaktach z panstwem i niszczeniu konkurencji za pomoca tego panstwa.

do tego to lewacko pedalskie gadanie o nastawianiu drugiego policzka i przebaczniu i kochaniu wrogów...

Chodzi o to by nie byc msciwym, wsobnym dypkiem, a nie o bycie "wuss'em" albo masochista... Ty sie nie ucz Biblii od Korwina :).

ino po to by komuszyć...
nie pisałem że to był jego cel przybycia na ziemie...

Przyszedl by nawracac ludzi na wlasciwa wedlug niego droge: aby ludzie przestali klamac, krasc i mordowac sie wzajemnie. A im wiecej ludzi to zrozumie tym szybciej do libertarianizmu dojdziemy.

ino jakby miał moce magiczne i był by libertarianinem to by se zrobił akap, bo to przecie cel każdego libertarianina by mieć wolność...

Po smierci krzyzowej i tak wrocil (albo wierzyl ze wroci) do Nieba gdzie mial wolnosc. To po co mialby sobie robic akap na Ziemi skoro tylko ok. 33 lat tu przebywal?

aha tych z sodomy i gomry też ino do siebie nie wpuścił? a tych co w potopie zalało? poza tym straszy piekłem jak ktoś grzeszy czyli sprzeciwa sie jego grzeszeniu...

Pieklo to miejsce gdzie nie ma Boga. Tylko tyle. Bog nie chce grzesznikow w swoim domu. Jego prawo. A to co jest poza jego domem to nie jego sprawa. Przeciez to bardzo libowa postawa, czyz nie?

poza tym nei dość że komuch i zamordysta to jeszcze hipokryta bo gada by nie pożadać baby czyjejś a robi maryśce dziecko... nie mógł se jako wszechmogący swojej włąsnej baby wystruugać?

Maria dalej byla dziwica czyli nikt jest nie posunal. Bog wybral ta droge aby ludzie widzieli, ze Jezus jest "jednym z nich" a nie wystruganym z zebra cyborgiem... (choc oczywiscie mogl to zrobi gdyby chcial) (P.S. Ja nie jestem naiwnym kreacjonista interpretujacym Stary Testament doslownie, wiec Ewa bynajmniej z zebra Adama dla mnie nie powstala tak wiec "cyborgiem" nie byla. To tylko alegoria).
 

Hitch

3 220
4 872
A ja dalej nie wierzę, że Jezus i jego ta cała hałastra - łącznie z niewidzialnym papciem, który kiedyś non-stop odpierdalał jakieś maniany (gadające, płonące krzaki; epickie triki jak zmiana wody w krew, ogień spadający z nieba czy masowe wymieranie dzieci), a dzisiaj podejrzanie wstrzymuje się od tego typu przedstawień i każe (ustami kapłanów oczywiście) brać wszystko na wiarę - kiedykolwiek istnieli.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
A ja dalej nie wierzę, że Jezus i jego ta cała hałastra - łącznie z niewidzialnym papciem, który kiedyś non-stop odpierdalał jakieś maniany (gadające, płonące krzaki; epickie triki jak zmiana wody w krew, ogień spadający z nieba czy masowe wymieranie dzieci), a dzisiaj podejrzanie wstrzymuje się od tego typu przedstawień i każe (ustami kapłanów oczywiście) brać wszystko na wiarę - kiedykolwiek istnieli.

Bo przed Chrystusem bylismy jak male dzieci albo i niewolnicy tak wiec dostawalismy w dupe nawet za drobne przewinienia (np. homoseksualizm). A od smierci Jezusa jestesmy dorosli i mamy prawo robic to co chcemy ("co najwyzej" po smierci tata nas do chaty nie wpusci) dlatego zadnych wielkich powodzi nie trzeba urzadzac aby nas ukarac a i krzak plonacy nie ma sie po co ukazywac bo Jezus juz cala prawde nam przedlozyl. Teraz jestesmy wolnymi doroslymi ludzmi.
Dlatego tez panstwowcow, ktorzy nam ta wolnosc odbieraja nalezy przeznaczyc na urabanie glow od korpusow, itd. Bo dzialaja oni wbrew planu Boga!
 

Hitch

3 220
4 872
Jacy "my"? Jesteś nieśmiertelny jak Lance? Bo ja to nie istniałem jeszcze 2000 lat temu. To trochę niesprawiedliwe, że dwa milenia temu ludzie dostawali pokazy magicznych F/Xów codziennie, a dzisiaj musimy się zadowalać oszczędnymi opisami z kiepsko napisanej książki. Cuda prawem nie towarem! Jak Jezus chce mi pokazać, że istnieje to niech zmieni w złoto graty, które mam w pokoju obok :)
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Jacy "my"? Jesteś nieśmiertelny jak Lance? Bo ja to nie istniałem jeszcze 2000 lat temu. To trochę niesprawiedliwe, że dwa milenia temu ludzie dostawali pokazy magicznych F/Xów codziennie, a dzisiaj musimy się zadowalać oszczędnymi opisami z kiepsko napisanej książki. Cuda prawem nie towarem! Jak Jezus chce mi pokazać, że istnieje to niech zmieni w złoto graty, które mam w pokoju obok :)
Przecież wszyscy wiedzą, że Jezus poczytał liberałów i został leseferystą, więc nie spodziewaj się, że będzie ingerował.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
W Chinach pewno nie ma ale moge wyszukac w necie. Tylko, ze net mam tak wolny ze zadko mi sie chce surfowac, szczegolnie ze wiki pisze wyraznie iz tylko te pare zrodel istenieje. No ale wiki wszechwiedzaca nie jest wiec poszukam w wolnej chwili.
a no tak zapomniałem że jak każdy fanatyk uznajesz ino jedynie właściwe źródła i żadne inne nowe nie są akceptowane...

Moze tak a moze nie. Dowodu nie ma.
dowód jest taki że zrobił to raz i to konkretnie i nie było przepraszam, nie było że naprawił czy zapłacił odszkodowanie... to mi zupełnie wystarczy...

Nie pisal ze nie wejda tylko, ze bedzie to trudne (wielblad moze przejsc przez ucho igielne tylko jest to trudne! Ty lepiej sprawdz czym jest ucho igielne...). A trudno dlatego, ze wielu z nich bylo i jest szumowinami ktore dorobily sie kasy na kontaktach z panstwem i niszczeniu konkurencji za pomoca tego panstwa.
wiem co to ucho igielne, no i wielu może i tak sei wzbogaciło, ale nie wszyscy a ten komuch gada ogólnie o bogatych, promuje biedyzm coby bogaci sie zrzekli swojego na rzecz jego komuny, bo przecie nie pracowali, żyli se w swej hipisowskosekciarkiej komunie, i pierwsze społeczności chrześcijan też w takich komunach żyli...
chrześcijaństwo to czysty kolektywizm i komunizm...

Chodzi o to by nie byc msciwym, wsobnym dypkiem, a nie o bycie "wuss'em" albo masochista... Ty sie nie ucz Biblii od Korwina :).
no dyć gadam, lewacka logika, nie wolno sie mścić, nei wolno sie bronić...

Przyszedl by nawracac ludzi na wlasciwa wedlug niego droge: aby ludzie przestali klamac, krasc i mordowac sie wzajemnie. A im wiecej ludzi to zrozumie tym szybciej do libertarianizmu dojdziemy.
nawrócił ino ludzi do tego by w komunach żyli... bo potem, jakieś 300 lat później kiedy rzym stał sie chrześcijański to juz całkiem wymsknęło sie to tym "wszechmogącym" spod kontroli...

Po smierci krzyzowej i tak wrocil (albo wierzyl ze wroci) do Nieba gdzie mial wolnosc. To po co mialby sobie robic akap na Ziemi skoro tylko ok. 33 lat tu przebywal?
nigdzie nie poszedł, zmarł, fanatycy upili strażników i wykradli w nocy ciało... takiego psikusa zrobili...

Pieklo to miejsce gdzie nie ma Boga. Tylko tyle. Bog nie chce grzesznikow w swoim domu. Jego prawo. A to co jest poza jego domem to nie jego sprawa. Przeciez to bardzo libowa postawa, czyz nie?
ok piekło to miejsce bez bogów czy bez jahwe? ale moment jahwe jest wszechmogący i jest wzędzie to skąd miejsce gdzie go nie ma? ok może jak było jest pisane jest leseferystą i siedzi ino w domu zwanym niebem, ale po chuj te jego interwencje na ziemi? potop, sodoma gomora, jezus...

Maria dalej byla dziwica czyli nikt jest nie posunal. Bog wybral ta droge aby ludzie widzieli, ze Jezus jest "jednym z nich" a nie wystruganym z zebra cyborgiem... (choc oczywiscie mogl to zrobi gdyby chcial) (P.S. Ja nie jestem naiwnym kreacjonista interpretujacym Stary Testament doslownie, wiec Ewa bynajmniej z zebra Adama dla mnie nie powstala tak wiec "cyborgiem" nie byla. To tylko alegoria).
nei ma znaczenia czy uprawiał z nią seks, zrobił jej dziecko, użył czyjejś baby, a w przykazaniu nie jest napisane nie bedziesz ruchał czyjejś baby ino nie bedzie jej pożądał...
 

Albert

Active Member
135
94
To trochę niesprawiedliwe, że dwa milenia temu ludzie dostawali pokazy magicznych F/Xów codziennie, a dzisiaj musimy się zadowalać oszczędnymi opisami z kiepsko napisanej książki.
Cuda dzieją się od początku istnienia świata aż do dzisiaj i jeszcze wiele ich się wydarzy. I co z tego? W Fatimie w 1917 roku kilkadziesiąt tysięcy osób widziało Cud Słońca, zapowiedziany przez Matkę Bożą. I co z tego? Wielokrotnie miały miejsce cuda eucharystyczne (widzialna przemiana hostii w żywą tkankę), również badane przez naukowców. I co z tego? Wiele razy święci Kościoła wykazywali się nadprzyrodzonymi umiejętnościami (polecam poczytać np. o Joannie D'Arc, która wygrała na czele oddziałów armii francuskiej kilka ważnych bitew, zanim została spalona na stosie w wieku 19 lat). I co z tego? Kto ma złą wolę, ten nie uwierzy, choćby mu gwiazdy spadły na głowę. A jednocześnie zauważ - jedno szczęście, że Wy to widzicie - jak oszukany jest cały świat wierzący w dobre intencje władzy. Wystarczy, że osoby z autorytetem władzy i nauki powiedzą w tv, że zamach na WTC to robota terrorystów - i ludzie uwierzą. Powiedzą, że musimy przeciwdziałać globalnemu ociepleniu - i ludzie uwierzą, chociaż nic nie rozumieją. Powiedzą, że socjalizm oznacza dobrobyt - i ludzie uwierzą. Powiedzą, że Ziemia ma miliardy lat - i ludzie uwierzą (elementarna logika wystarczy, aby zrozumieć, że niemożliwe jest zmierzenie czasu trwania danego zjawiska bez znajomości warunków początkowych i stanów pośrednich).

Ta jedna analogia powinna Was zastanowić: tak, jak ludzi głoszących wolny rynek uznaje się za oszołomów - a mimo to wiecie, że mają rację - tak samo ludzi wierzących Bogu uznaje się za oszołomów (a ja wiem, że mają rację). A przecież dobrze wiecie, że nazwanie kogoś oszołomem, szaleńcem nie jest żadnym argumentem.

Edit: składnia jednego zdania.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
albert to nie cuda ino fizyka i biologia, jak zostawisz kawałek chleba to w końcu spleśnieje, wielkie mi halo...
a jak ktoś wygrał bitwe to dowodzony był przez świętego z nadprzyrodzonymi umiejętnosciami??? ano fakt jak wehrmacht rozjebał wojska rzeczpospolitej we wrześniu to przecie mieli na klamrach gott mit uns hehe

a no i matka boża to matka jahwe czy jezusa? jezus przecie nie był bogiem bo bogowie są nieśmiertelni a jezuz zmarł na krzyżu...
 

Albert

Active Member
135
94
Gazda: możesz poczytać linki, tam znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadajesz. O szczegółach wiary katolickiej nie będę z Tobą dyskutował - nie w ten sposób i nie tutaj. Możesz na priv też zapytać.
 

Albert

Active Member
135
94
Oczywiście - jeżeli ma się dobrą wolę. Można też uwierzyć, modląc się np. w ten sposób: "Boże, jeżeli rzeczywiście istniejesz, daj mi chociaż częściowo zrozumieć, daj mi poznać chociaż część prawdy o Tobie". To wszystko wymaga dobrej woli.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ze niby nie jestem człowiekiem dobrej woli?

co do słońca to fanatycy religijni świrują już jak jest zaćmienie abo halo...

te "cuda" to mnie do niczego nie przekonują... zaszła jakaś reakcja i tyle, a że ludzie głupi to od razu cud...

cudem by było jakby sie coś dobrego stało a nie ze wafelek spleśniał...

a co do państwowców czy władzy nad innymi to przecie władcy argumentuja ze ta władza została im nadana przez jahwe...
dla mnie to zamordysta, hipokryta i morderca...
potop i sodoma i gomora to przykłady stalinowskiegj odpowiedzialnosci zbiorowej...

no i na koniec:
Rz 13 [1-7] 1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.
 
Do góry Bottom