Nowoczesna.pl - Balcerowicz i Petru

Król Julian

Well-Known Member
909
1 867
Największymi zmianami w notowaniach było wyssanie wyborców naszej planktonowej Nowoczesnej przez PO. Dzięki czemu partia Schetyny odbiła się od wyniku wyborczego od 2 do 5 proc. Co się stało, że Błękitny stracili większość elektoratu? Wybór Tuska oraz wpadki Petru to jedna rzecz, ona były zapalnikiem. Jednak moim zdaniem główna przyczyna to całkowita indolencja Nowoczesnej w tworzeniu bazy.

Na początku lecieli na efekcie świeżości oraz rozczarowaniu elektoratu PO i Twojego Ruchu. Mieli półtorej roku na zwołanie kongresu liberałów/centrystów, przyciągnięciu osobowości, napisaniu programu, planu rządzenia, stworzenia sieci partyjnej na prowincji czy choćby klubów, jak robiła to PO. Woleli jednak pozostać w sferze PR-u, bo jest łatwy i efektowny, cóż z tego, skoro nie efektywny.

Gdy więc przyszły pierwsze problemy, a PO zyskała wiatr w żagle, elektorat nie widział żadnego powodu, by pozostać przy .N. Platforma ma za sobą historię, przetestowanych przywódców, znany z życia program. Przy nich Nowoczesna jest cienka jak Mr Cellophane. Mogliby oczywiście powstrzymać odpływ elektoratu, ale przez ostatnie tygodnie byli jak ogłuszeni nokautem. Nie istnieli w przestrzeni publicznej, a PO zyskała pełne pole.

Na jesieni 2016 r. Nowoczesna wyprzedzała PO w 4 województwach i w każdym miałaby co najmniej kilku-kilkunastu radnych wojewódzkich. W ostatnim sondażu Polska Presse przegrywa z PO w każdym, w połowie z Kukizem, a w 5 województwach może nie zdobyć żadnego mandatu radnego.(...)

http://planktonpolityczny.blox.pl/html
 

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 868
Mieli półtorej roku na zwołanie kongresu liberałów/centrystów, przyciągnięciu osobowości, napisaniu programu, planu rządzenia
Korwa miał 27 lat i ani programu ani planu rządzenia jak nie było tak nie ma. No i jest 0.5%

Najwyższa pora żeby ludzie którzy zakładają nowe partyjki zrozumieli, że populolo i PRowe pierdolety to gra na krótką metę i po maks. roku uprawiania kabaretu trzeba dziś coś konkretnego pokazać.

To nie lata 90te, kiedy wystarczyło założyć partię typu "Polska Partia Przyjaciół Piwa", żeby dorwać się do żłoba.
 
Ostatnia edycja:

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 698
7 636
No i to jest smutne, bo elektorat prawicowo-wolnościowy (lub taki, który nigdy nie zagłosuje na POPiS jeśli tylko będzie miał jakąkolwiek sensowną alternatywę) powiększa się z każdym rokiem o jeden rocznik. To są osoby, które już nie oglądają telewizji, więc nie zostaną zindoktrynowani. Wolność powinna skopiować sposób działania komuchów z Razem, czyli happeningi lokalnie i ostre promowanie ich w internecie. Ale wątpie, że w tej partii jest ktoś rozgarnięty, który w ogóle myśli nad strategią. Zamiast tego myślą, że będą zbierać podpisy pod referendum i to da im rozgłos. Pracochłonna wielomiesięczna robota, której nikt nie chce robić, bo jest nudna i której efekt będzie... jednodniowy. Mogliby robić ciekawsze rzeczy tam gdzie urzędnik czy państwo gnębi obywatela. Wystarczy, kurwa, przeglądać internet, podrzucać sobie pomysły i działać.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Jak podaje Rafał Otoka-Frąckiewicz Joanna Scheuring-Wielgus była żoną Jacka Scheuringa, muzyka kapeli "Zadruga".
http://pikio.pl/dziennikarz-ujawnia-scheuring-wielgus-byla-zona-nazistowskiego-muzyka-video/

Wielgus to była żoną Jacka Scheuringa, gitarzysty nazistowskiego zespołu Zadruga, swoją drogą bardzo porządny człowiek, i można ją zobaczyć w 2 minucie załączonego wideo z koncertu tej kapeli. Aśka biegała wtedy w glanach i flejersach – zacytował list od internauty Otoka-Frąckiewicz.​

Poniżej rzeczona istota na koncercie Zadrugi.


No cóż, od narodowego socjalizmu, do różowego socjalizmu jest droga krótka. Członkowie Baader-Meinhof, też wywodzili się z narodowo-socjalistycznych rodzin.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Petruś zaszałał. Tym razem pomylił manifestacje. Przyszedł w towarzystwie dwóch przedstawicielek swego haremu i...

Update
później został dorwany przez niezależne media...
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Według mnie Nowoczesna wykonuje wrogie zlecenia. Od kogo? Tego nie wiem. Czy chodzi tu o pieniądze, czy o idee? A może o jedno i drugie?
http://niezalezna.pl/102230-szef-mswia-poslowie-od-petru-wywierali-presje-na-straz-graniczna


Politycy Nowoczesnej (...) w mojej ocenie wywierali presję na polską Straż Graniczną, żeby otworzyć polską granicę (...) na przemyt ludzi z Azji, bo to nie tylko obywatele rosyjscy narodowości czeczeńskiej, ale także Afgańczycy, Pakistańczycy, oni wszyscy bardzo by chcieli przez Polskę dotrzeć na zachód Europy

– powiedział w czasie konferencji prasowej Błaszczak.

Politycy Nowoczesnej są albo tak nierozumni, że chcieliby przenieść na grunt Polski kryzys, jaki jest we Francji, Belgi, Niemczech, albo ulegają poprzez swoją nieświadomość presji ze strony grup przestępczych, które przecież zarabiają olbrzymie, gigantyczne pieniądze właśnie na przemycie ludzi

– dodał.

Posłowie Nowoczesnej spotkali się z funkcjonariuszami SG, obserwowali wypełnianie procedur związanych z cudzoziemcami, którzy starają się o wjazd do Polski i uzyskanie statusu uchodźcy.

Jak obwieściła Scheuring-Wielgus, posłowie Nowoczesnej planują kolejną podróż – pociągiem z Brześcia (Białoruś) do Terespola, którym przyjeżdżają licznie czeczeńscy imigranci. Dodała, że posłowie będą zbierać kolejne informacje i analizować sytuację.

Według mnie ci skurwysyni szukali dziury w całym. Szukali czegoś do czego mogą się przyczepić, by wpuścić tu bydło.

____________
Update


NDIE piszą co ta czerwona swołocz kombinuje.

„Pytaliśmy o 13 rodzin, które po raz 30-40 próbują się przedostać przez granicę. To jest nasza pierwsza wizyta. Jeszcze tu wrócimy, będziemy chcieli też pojechać do Brześcia i przejechać drogę do Terespola” – mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłowie Nowoczesnej zapowiedzieli, że będą m.in. składać interpelacje i zapytania, które usprawnią procedury dotyczące przyjmowania wniosków i pracy Straży Granicznej na przejściu w Terespolu i w innych miejscach.​

Na razie będą trolować interpelacjami.
 
Ostatnia edycja:

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 666
4 947
Mnie to zastanawia czy tę partię nie toczy tzw. przypadłość korwinowska. Czyli z Petru (Korwinem) jest nie za dobrze, ale przynajmniej jakoś to się toczy, ale bez Petru (Korwina) jest jeszcze gorzej..
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 778
13 422
Raczej palikociarsko-kukizowa. BTW. Joaśka, królowa Madery też dziś rzuciła legitymację
 

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 666
4 947
Raczej palikociarsko-kukizowa. BTW. Joaśka, królowa Madery też dziś rzuciła legitymację
Palikot nie został odsunięty (nie stworzył też nowej partii), Kukiz sobie radzi w sumie całkiem nieźle. Korwin kiedy był odsuwany nawet nieformalnie, albo przechodził do swoich nowych partii poprzednie przepadały, albo ledwo dyszą.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Wojenka w żydokomunie z Unii Wolności. Balcerowicz zrugał Petru.
To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum
Balcerowicz napisał:
- Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii. Egocentryzm przesłania mu rozum
Balcerowicz napisał:
Bez względu na to, kto jaką odgrywał rolę w moim życiu zawodowym, jeżeli okazał się szkodnikiem, to musi być przedstawiany jako szkodnik. Dobrze by było, żeby przynajmniej był szkodnikiem mało skutecznym.
inne linki:
https://nczas.com/2018/07/16/petru-odpowiada-balcerowiczowi-wojna-pogrobowcow-unii-wolnosci/
https://wolnosc24.pl/2018/07/16/balcerowicz-beszta-petru-to-szkodnik/

Jeśli ta operetka się rozkręci, to będzie to znak, że demokratyczna opozycja jest w defensywie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Z początku Nowoczesna jawiła mi się jako prywatny harem Petru, z dodatkiem męskich eunuchów. A tu proszę. Rysiu poszedł sobie, a już do głosu dochodzą fallokraci, znawcy penisów męskich i końskich. Niejaki Przemysław Pytlik uznał, że pomnik księcia Kazimierza na opolskim Rynku to bubel. Koń na którym zasiada Kazimierz ma zbyt małego kutasa. Zdaniem Przemysława Pytlika jest to rozmiar męski, a nie koński. Jako znawca penisów wie to na pewno lepiej niż pozostali. W tej sprawie nawet konsultował się z ekspertami.
Być może oczekiwał, by ogier na pomniku dumnie prezentował swój organ w fazie erekcji? Nie jest też wykluczone, że jemu tylko penisy chodzą po głowie, jako że "głodnemu tylko chleb na myśli". :p

Rzeczony koń:


A penis jak na konia rzeczywiście, jakiś lilipuci. W sumie to gość z Nowoczesnej miał rację.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 581
20 456
Czasami naprawdę się zastanawiam, w jaki sposób docierasz do tego rodzaju newsów... ;)

Co zaś się tyczy pana Przemysława, to niech on sobie obejrzy sequel "Adrenaliny". [meh, jedynka była zdecydowanie lepsza!] Wszak tam bezkarnie można sobie popatrzeć na końskie przyrodzenie - w scenie, w której Amy Smart "występuje" na hipodromie.

Gdy zastanawiasz się, czy ta durna komedia może stać się jeszcze bardziej obelżywa, tadaam:

https://my.mixtape.moe/qgiogy.webm

Haha, benis.

Taki panu Pytlikowi wystarczy, czy trzeba zwołać jakieś dodatkowe posiedzenie partyjne? Warto też zapytać, czy jest możliwa koalicja Nowoczesnej z Partią Libertariańską, a przynajmniej z jej frakcją kynologiczną? A może to jednak za mały kaliber, jak na poważną politykę?
 
Do góry Bottom