Nowoczesna.pl - Balcerowicz i Petru

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Zastanawiam się skąd oni biorą kasę. W drodze do roboty mijam 2 duże billboardy. Jak na 5 km jednej z głównych tras w dużym mieście to niezły wynik. Korwinowych takich np. nigdy nie widziałem.
Mnie zaczepiają często na ulicy. Wczoraj dostałem od nich butelkę wody, serwetkę i muffinkę.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Zacznę częściej wychodzić, może mi też coś skapnie.

Petru pracował w takich miejscach, że na pewno ma wielu dzianych kolegów (sam też biedny raczej nie jest). Nie sądzę żeby billboardy wiszące parę tygodni były poza zasięgiem ich możliwości. To jest od kilkuset zł do kilku tysięcy za billboard, w zależności od lokalizacji i powierzchni. Mogli też wziąć kredyt.

Czemu KORWiN nie ma billboardów? Może zrobili badania i okazało się, że w ich przypadku byłyby nieskuteczne. A może po prostu nie lubi ich Korwin.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
Jakiś czas temu słyszałem w radio spot nowoczesnej. Chyba z okazji referendum. Spot był taki typowy - spiker czytał: "chcesz tego , nie chcesz tamtego to głosuj tak i tak". Jednak zupełna nowością było dla mnie to, że ten sam spot został odtworzony chyba z sześć razy pod rząd. Raz za razem bez żadnej przerwy. Za każdym razem obecni w pomieszczeniu zastanawiali się czy będzie powtórka i wybuchali śmiechem. Moim zdaniem to potwierdza, że mają kupę kasy do wydania.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Jeśli to prawda, że powstanie Platformy współfinansowała niemiecka CDU, to nie widzę problemu, żeby jej następca - Nowoczesna też sobie znalazła jakieś dobre źródełko kasy.
 
OP
OP
vast

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Wiedźmin 3

12106754_1075762519130987_670200665130696405_n.jpg
 

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 187
Zastanawiam się skąd oni biorą kasę. W drodze do roboty mijam 2 duże billboardy. Jak na 5 km jednej z głównych tras w dużym mieście to niezły wynik. Korwinowych takich np. nigdy nie widziałem.

http://www.wykop.pl/ramka/2806289/k...u-ministerstwo-gospodarki-dalo-mu-2-2-mln-zl/

Ponad 2,2 mln zł wydało Ministerstwo Gospodarki na emisję spotów z udziałem Ryszarda Petru w największych stacjach telewizyjnych i na najpoczytniejszych portalach internetowych. Koszt wyprodukowania filmu wraz z przekazaniem praw autorskich wyniósł ponad 285 tys. zł. Z kolei Narodowe Centrum Kultury wydało dwie książki Petru, a koszt druku jednego nakładu najnowszej z nich wyniósł 25 tys. zł.

PS.
 

military

FNG
1 766
4 727
Jaki to musiał być przekurwisty nakład, skoro koszt druku (tylko druku!) wyniósł 25 tys? Wiem skądinąd, że jeśli dobrze poszukacie, 200 egz. wydrukujecie za jakieś 500-800 zł. A im większy nakład, tym mniejsza cena jednostkowa. 25 tys. zł to nakład 12-15 tys egz. WTF? Kto tyle kupi?

Największe współczesne bestsellery, promowane w 50 kanałach rozchodzą się w 50 tys. egz. Mówię o Miłoszewskim, którego "posiada" Empik i promuje jako nr1 w empikach (co robi za darmo, podczas gdy taka promocja dla kogoś z zewnątrz to koszt idący w setki tysięcy zł), i którego ze względu na właściwy światopogląd promuje Agora.

Większość dobrze sprzedających się powieści w Polsce nie przekracza 8 tys. 5 tys. to już dobra sprzedaż. Nakład ponad 10 tys. - ja pierdolę, po co? I to jeszcze jakiegoś Petru? Węszę tu jakiś gruby przekręt albo akcję jak z Miłoszewskim: "jest nasz i sprawimy, że będzie nr 1".
 

Kenji

Member
45
104
1347234.jpg



No i proszę - drugi z kolei sondaż pokazujący mijankę PO z Nowoczesną. Wydaje się, że w elektoracie PO coś pękło a rozliczenia powyborcze w PO tylko pogłębiają stan degrengolady.

Największą bekę mam teraz z aparatczyka Grzegorza Schetyny (PO, Układ Wrocławski), który to montował kolejne afery przeciwko stronnictwu Tuska/Kopacz a teraz wychodzą tego efekty uboczne. Po rządach PiS-u, które mamy to Schetyna miał być premierem a Nowoczesna tylko przystawką koalicyjną z tymi swoimi 10-15 %. Jak tak dalej pójdzie to Schetyna zamiast głównego rozgrywającego stanie się syndykiem masy upadłościowej Platformy. ;)

Widać, że przeszarżowali w promowaniu Nowoczesnej i zapewne za chwilę nastąpi korekta, tak aby wrócić do sprawdzonego już podziału PO-PiS, co będzie widać po zachowaniu dziennikarzy.
Niemniej jednak scena polityczna przeobraża się znacznie szybciej niżby chcieli jej zakulisowi architekci.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 120
Ja pierdziele, myślałem, że pierwszy rok, albo chociaż kwartał po wyborach, to nikt nie będzie robił sondaży, bo i po co? A tutaj widzę, że non stop jakiś nowy się pojawia.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Ja jebie, w ponury sposób podziwiam polityków, że są w stanie produkować takie obślizłe odpowiedzi. Petru najpierw połechtał ego leminga, a później dał odpowiedź w chuj niekonkretną brzmiącą jako coś z sensem.

Pamiętam wypowiedź Borowskiego przed jakimiś wyborami co uważa o pomyśle postawienia pomnika, chyba Piłsudskiego gdzieś tam. Powiedział, że nie wie czy taki pomnik powstanie jeśli by się dostał do władzy, ale jest bardzo pozytywnie nastawiony do tego pomysłu. Podobna mowa-trawa co Petru.
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Skrajna nieodpowiedzialność Petru, graniczącą z turbo debilizmem. Popieranie pomysłów typu "bratniej pomocy" ze strony UE (która nie posiada żadnych organów wojskowych czy policyjnych) to jak próba leczenia kiły cholerą.

Wystarczy że UE forsuje totalniackie pomysły rozbrojenia obywateli w poszczególnych krajach..
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Może on myśli, że Bundeswehra stanie na wysokości zadania w razie czego? Ruch w naszym kierunku już kiedyś przećwiczyła.
 
Do góry Bottom