Nowoczesna.pl - Balcerowicz i Petru

Król Julian

Well-Known Member
909
1 867
Ale wtopa :D:

1, 32
Tyle dzieci przypada na jedną kobietę
w Polsce. To jedna z najniższych
wartości w Unii Europejskiej.
Wskaźnik dzietności we Francji
wynosi 2,01; w Irlandii 1,94,
w Wielkiej Brytanii 1,81, średnia
dla UE to 1,58 (Eurostat 2014).
Przyjmuje się, że zastępowalność
pokoleń zapewnia wartość wskaźnika
powyżej 2,0

Czyli sami mimowolnie przyznają że programy pronatalistyczne w Europie Zachodniej się nie sprawdzają - mimo ogromnych nakładów finansowych, dzietność nie przebiła poziomu 2,0 dzieci na kobietę (we Francji i Wielkiej Brytanii zawyżają ją zresztą muzułmanie) - mimo to deklarują m.in że:

Rodziny w potrzebie dostaną większą
pomoc finansową. Zmienimy program
zasiłków rodzinnych (500+), by nie
trafiały do najbogatszych. Nie zamierzamy

likwidować tego programu, tylko
zracjonalizować jego cele i ograniczyć
nieuzasadnione świadczenia. 500+ powinno
trafiać tylko do osób zatrudnionych, osoby
niepracujące powinny otrzymywać podobne
wsparcie na dzieci w ramach systemu
pomocy społecznej.


Albo kłamią, albo są kompletnymi durniami. Ciekawe jak chcą połączyć niskie podatki, zbilansowany budżet i coroczne wywalanie 20 mld złotych na "politykę prorodzinną".
 
Ostatnia edycja:

Volvek

Well-Known Member
758
1 695
Czyli wprowadzą próg, osoba zarabiająca powyżej załóżmy 5 tysięcy miesięcznie nie będzie mogła korzystać z 500+. Już widzę te tysiące ludzi zarabiających troszkę więcej niż 5 koła, które biegną do swoich szefów prosząc o ciut niższe wynagrodzenie. :D
 

Finis

Anarchoindywidualista
414
1 440
A tak btw, to co oni mogą wiedzieć o anarchii. Mogę się założyć, że dla nich słowa anarchia jest synonimem słowa chaos.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
Mamy wpadkę posłanki Nowoczesnej. Ta wpadka ukazuje poziom intelektualny i konformizm stadny członków partii 'Rumuna Balcerowicza' czyli Ryszarda Petru. Chodzi o głośną ostatnio sprawę księdza Międlara.

Co za kompromitacja poseł Nowoczesnej! Prokuratura miażdży Scheuring-Wielgus
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na publicznym nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub wyznaniowych. Sprawa dotyczyła kazania wygłoszonego przez księdza Jacka Międlara, a jedno z zawiadomień złożyła Joanna Scheuring-Wielgus. Przy okazji wyszło na jaw, że poseł Nowoczesnej zaliczyła żenującą wpadkę.

W toku postępowania białostocka prokuratura stwierdziła, że autorzy dwóch niezależnych od siebie zawiadomień o przestępstwie – Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” oraz poseł Joanna Scheuring-Wielgus – złożyli je bez zapoznania się z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń, opierając się na przekazach medialnych.

Prokurator Marek Czeszkiewicz, w informacji dotyczącej umorzenia dochodzenia, podkreślił, iż o tym, że zawiadamiający nie mieli pojęcia, co naprawdę się wydarzyło, świadczy m.in. „fakt, że Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” jako datę popełnienia czynu będącego przedmiotem zawiadomienia błędnie wskazało 20 kwietnia, a jako miejsce popełnienia czynu Pani Poseł RP wskazała Bazylikę Mniejszą Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, podczas gdy w tym mieście nie ma świątyni o takiej nazwie”.

Dalej prokurator punktuje:
Po dokładnym przeanalizowaniu treści kazania wygłoszonego w rzeczywistości 16 kwietnia 2016 roku w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przez księdza Jacka Międlara prokuratura stwierdziła, że w zawiadomieniach o przestępstwie posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających.

Duchowny w swoim kazaniu odwoływał się do treści historycznych i Biblii, wskazując negatywne przykłady zachowania przedstawicieli społeczności żydowskiej z czasów niewoli egipskiej, odnosząc je ogólnie do czasów współczesnych i bez piętnowania konkretnych narodowości oraz wywodząc na tej podstawie wzory postępowania. Jako pozytywny przykład podał m.in. postawy członków Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy zostali zamordowani w czasie II wojny światowej przez Niemców za ratowanie Żydów. Tego rodzaju ogólnych wypowiedzi nie można więc odebrać jako wyrazu uprzedzenia do jakiejkolwiek rasy, nacji czy wyznania.

Oględziny nagrań dokonanych 16 kwietnia 2016 roku w czasie manifestacji ONR w Białymstoku nie potwierdziły, że w jej trakcie padały cytowane w zawiadomieniach okrzyki: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści". Część świadków zeznała, że słyszała o nich z relacji innych osób. Część nie była w stanie określić, czy użyto cytowanego zwrotu czy też hasła: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". Dwóch świadków zeznało natomiast, że słyszało hasło z użyciem słowa „syjoniści", ale nie są w stanie wskazać, kto je skandował.

W uzasadnieniu decyzji o umorzeniu dochodzenia wskazano jednocześnie, że nie każde wyrażanie dezaprobaty jest wzywaniem do nienawiści. W przypadku znamion przestępstwa z art. 256 par. 1 i art. 257 Kodeksu karnego często dochodzi do kolizji interesów między naruszeniem dóbr osobistych, np. w wyniku znieważenia, a konstytucyjnie chronioną wolnością wypowiedzi.​

Nie to miejsce, nie ten czas, zarzuty oparte na wtórnych źródłach jakości propagandowej...
Toż to słynne Radio Erewań.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 778
13 422
"wpadka posła(nki) Nowoczesnej" to taka typowa oczywista zbitka językowa jak "złota polska jesień" albo "Zakopane, zimowa stolica Polski" :)
 

Max J.

Well-Known Member
410
425
Ten gest Junckera do Rysia jak do psa :D

Z dedykacjami dla Petru ;)
Juncker to zapijaczona menda bez kindersztuby. Przypomniał mi się jak kiedyś poklepał Orbana po ryju/karku jakby to byli ziomale od flaszki (wiadomo, ze piją, ale nie o to mi chodzi) to tak wyglądało jak typowe zachowanie lumpa, który najpierw z tobą wypija, a potem coś odjebie w twoim kierunku. Typowy ochlapus bez ogłady. Ja bym mu jebnął jakby mnie musnął, bo nie tolerują dotykania mnie przez takich zakłamanych typów.
 

Hanki

Secessionist
1 296
3 763
Dla tego typu osobników tak promowana i forsowana wręcz przez nich otwartość na innych i tolerancja są wybitnie jednokierunkowe.
 

rawpra

Well-Known Member
2 743
4 905
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 383
21 850
nie kazdy kto szkaluje zolnierzy przekletych jest czerwony.
Jeśli nie czerwony, to kto?
Kąserwatysta?
Nomokratysta?
Według mnie jak nie jest czerwony, to jest nie-czerwony inaczej.

dyskurs patiortyczny jest uzywany do wspierania posluszenstwa wobec panstwa polskiego no bo przeciez jest POLSKIE, a to mi jako libertarianowi nie odpowiada
Akurat wyklęci wypowiedzieli posłuszeństwo, oni robili antykomunistyczną rebelię.


Na marginesie.
Stanisław Michalkiewicz też skomentował to wydarzenie.
 
Ostatnia edycja:

osman

Well-Known Member
380
1 784
Petru to cwaniak, karierowicz komuch i dla wlasnego dobra zrobi wszystko jak to komuch, polityka dla nich wszystkich to dobry sposob na duża kasę i nietykalność
 
Do góry Bottom