Nowa stara "Antypartia"

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Chodzą plotki, że podobno 1 grudnia ma odbyć się w sejmie konferencja prasowa Tymochowicza z nowym projektem o nazwie "Antypartia".
W projekt mają być zaangażowani byli Palikociarze, min. Elsner, Dębski i...Ryfiński. Ponoć będą współpracować w jakiejś formie z Kukizem i Demokracją Bezpośrednią.

Założenie jest takie, że celują w elektorat protestu.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Nowy wentyl bezpieczeństwa.
To w sumie tłumaczy wcześniejsze umizgi Tymochowicza do Wilka (i późniejsze walenie w działaczy własnej partii tego drugiego, zwłaszcza w Wiplera) oraz zapowiedzi Tymochowicza d.t. "konieczności powstania nowej partii" w "TAK czy NIE".

Co jak co ale Tymochowicz ma nosa do wyszukiwania podobnych sobie cwaniaków, widać że nie jest to projekt ad hoc. Pewnie już od paru ładnych miesięcy krąży i sonduje różne środowiska. Dopiero co plótł, że zamierza stąd wyjechać do USA. Teraz będzie mógł nawijać, że został by "poświęcić swój czas oraz swoje zaangażowanie na rzecz pracy dla społeczeństwa" oraz by "zaoferować Polsce nową jakość, nową, nieistniejącą dotąd alternatywę"
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Chodzą plotki, że podobno 1 grudnia ma odbyć się w sejmie konferencja prasowa Tymochowicza z nowym projektem...
Tymochowicz musi zdechnąć!
...o nazwie "Antypartia".
Była już próba stworzenia Antyparti Libertariańskiej. Pamiętacie? ;)
https://libertarianizm.net/threads/partie-i-organizacje-liberalne-w-polsce.743/#post-8201
https://libertarianizm.net/threads/zaslugi-jkm-dla-idei-wolnosciowych-w-pl.3794/page-2#post-59215
https://libertarianizm.net/threads/zlot.785/#post-8740
Przypadeq?

Elsner, Dębski i...Ryfiński. Ponoć będą współpracować w jakiejś formie z Kukizem i Demokracją Bezpośrednią.
No tak, lewactwo skupione wokół wkurwiającej japy Ryfińskiego, ale Kukiz? Jako co? Jako podstarzały młody gniewny? Czyżby nie mieli młodych gniewnych naturszczików? I do tego kurwa Demokracja, kurwa Bezpośrednia, pierdolone lewactwo ubrane w kolejną skórkę.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Kiedyś próbowaliśmy założyć Partię Libertariańską z ludzi tu na Forum, bardziej to poszło w stronę zabawy. Ś.p. Margines zaproponował nazwę "Antypartia Libertariańska" (mi się nie podobało) - ale zostało przyjęte. Potem Margines napisał, że angażował się dla jaj i eksperymentów socjologicznych a nie na serio ;) Temat rozlazł się w końcu - próbowałem jeszcze bezskutecznie animować to jako Konfenderację Libertariańską. Ciekawostką jest fakt, że obecny szef PL też się przewinął przez Antypartię (edit: tę dawną libertariańską a nie aktualną palikociarską, ma się rozumieć).

Co do DB, to był mój jednoosobowy, autorski pomysł. Koncepcja była taka, że głównym problemem jest sraczka ustawodawcza parlamentu (to były czasy ACTA, atmosfera była taka, że chujki u władzy mogą sobie uchwalać co chcą, nawet wbrew woli 90% ludzi). Dobrym pomysłem było (i jest), żeby mówić o rozwoju demokracji i propagować takie rozwiązania jak weto ludowe. Wtedy nawet jak chujkom uda się uchwalić jakieś gówno, to pozostaje opcja zablokowania tego. Marketingowo wygląda to imo zajebiście.

No to napisałem list do szefa DB (jak jeszcze byłem szefem PL). Mój krajan, Krzysztof Maczyński (wtedy chyba z Kontestacji) zorganizował na krakowskim Kazimierzu debatę, gdzie wspólnie z Kotuchą, szefem DB, prezentowaliśmy poglądy w kwestii tego sojuszu:



Potem przyszły eurowybory, po których trzymam się od DB (partii) daleko jak od dżumy :) Był moment, że wbrew ustaleniom (norma w tamtej współpracy z DB) na listy wyborcze o mało nie trafił jakiś emerytowany pułkownik LWP. Do dzisjaj mnie to rozpierdala jak sobie przypomnę :D Co ciekawe - w trakcie wyborów wyszło, że niektórzy DBowcy to spady z palikociarni.

PL przyjęła (jeszcze za czasów Raffinettiego, pierwszego szefa marketingu), koncepcje, że jesteśmy wolnorynkowcami liberalnymi, w przeciwieństwie do wolnorynkowców konserwatywnych od Korwina. To ma przyciągać ludzi, którzy są za wolnym rynkiem, ale niekoniecznie są za monarchią, dewocją itp. I chyba dlatego od czasu do czasu przewija się temat palikociarni, która szuka swojego poparcia i chętnie by w ten pomysł weszła. Wydaje mi się, że są jednak zbyt skompromitowani etatyzmem i tępym antyklerykalizmem, żeby zmieścili się w takich ramach.
 
Ostatnia edycja:

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Kurde, przypominam sobie, że Margines zachwycał się stylem Tymochowicza, miał nawet w sygnaturze jego cytat. I teraz ta "Antypartia"... :) O ile dobrze pamiętam - paru głównych DBowców było tresowanych przez Tymochowicza.

Wydaje mi się, że Tymochowicz to typowy współczesny "trener" i "marketingowiec", któremu po lansowaniu Leppera odjebało i myśli o sobie jak o cudotwórcy :)

Co do tego projektu - wydaje mi się, że bezpieka niekoniecznie jest zainteresowana demokracją bezpośrednią (systemem), chyba, że nie będzie miała innego wyjścia (łatwiej sterować parlamentem). Cholera wie, czy będzie to miało jej parasol.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
No, teraz już wszystko zaczyna nabierać sensu, nie wiedziałem o co chodzi z tym Marginesem.

Sam przypomnę o pierwszych przymiarkach ex-palikociarni: https://libertarianizm.net/threads/nowy-szef-pl.5420/#post-120241

Rozjebali liberalizm, rozjebią i libertarianizm..
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Rozjebali liberalizm, rozjebią i libertarianizm..
Na Wikipedii zaczęli dawno temu zaczęli. Libertarianizm stał się Libertarianizmem Prawicowym. A jak się popatrzy na wersję angielską jest inaczej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm - po polsku odpowiada angielskiemu - https://en.wikipedia.org/wiki/Libertarianism
W polskiej wersji jest nas opisuje wyłącznie Prawicowy Libertarianizm - https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawicowy_libertarianizm
Według polskich wikipedystów libertarianizm jest wyłącznie lewicowy.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
No, teraz już wszystko zaczyna nabierać sensu, nie wiedziałem o co chodzi z tym Marginesem.

Sam przypomnę o pierwszych przymiarkach ex-palikociarni: https://libertarianizm.net/threads/nowy-szef-pl.5420/#post-120241

Rozjebali liberalizm, rozjebią i libertarianizm..

Ale Konrad Kozioł to NIE JEST ex-palikociarnia. Kiedyś współdziałał z UPR w Krakowie (nie należąc), to jest koszerny lib. Żeby się jakaś legenda miejska nie wdała :)

Palikociarnia aktualnie nie ma żadnych wpływów w PL i jak dotąd nie miała.

Edit: sam chyba zrobiłem zamieszanie - Konrad Kozioł uczestniczył w tej naszej forumowej Antypartii, z aktualnie szytą nie ma nic wspólnego.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Inny komentarz do tej całej sprawy:

"Tymochowicz - spec od PR, tworzacy "antysystemowe partie".
Stonoga - "generator lajkow" lolcontent, z okreslonym poparciem swego czasu kręcący się wokół innego projekt Tymochowicza - partii Leppera.
Antysystemowy Stonoga wpierw niby kręci się wokół KNP, zdobywa popularność a następnie "zapisuje sie" do antysystemowej partii Tymochowicza, i automatycznie przynosi ze soba konkretne poparcie (220.000 lajkow + rozglos jaki ma). Tadam. Czysty profit, nowa partia z jakims tam poparciem.

Jak dla mnie, to stonoga dzieki radom tymochowicza zaczal lapac "lajki" - na facebooku uaktywnil sie w okolicach kwietnia tego roku.

Zmiana wladzy na stanowisku? - stonoga jest jakby to powiedziec... niepewny - chocby akcja z rachoniem sprzed paru godzin, w ktorej rachon mowi ze stonoga to wspolpracownik sluzb. A o tymochowiczu to nie ma sensu gadac - wystarczy powiedziec "wychowanek urbana"
 
Ostatnia edycja:

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
A co jeśli.... Tymochowicz czyta to forum i stąd wziął pomysł na "Antypartię"? :eek:

Stonoga deklaruje, że jest prawakiem, byłoby trochę dziwne gdyby kręcił z Tymochowiczem i palikociarnią.
Tymochowicz ma w ogóle jakieś poglądy polityczne?
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Jedyne co muszą zrobić, to odczekać aż się "wypali" euforia antyestabilishmentowego elektoratu na PL czy Korwina, ew. gdy podwinie im się noga, wjechać na chama i przedstawić się jako alternatywę. Przecież tak samo było z Partią Palikota, która swego czasu zgarnęła praktycznie całe poparcie ówczesnego kanapowego projektu Korwina, ludzie głosowali na nich w momencie, gdy okazało się że Korwin nie zarejestruje list w całej Polsce, a gdy jeszcze reklamowali się jako gospodarczy liberałowie. Zorganizowali wtedy, rzutem na taśmę, słynną debatę Korwin vs. Palikot "na ringu", którą oglądali wszyscy Korwiniści.

p.s.
edyt
 
Ostatnia edycja:
P

Przemysław Pintal

Guest
Trochę smrodu było z DB i Jackiem Sierpińskim, ale na szczęście wywietrzało (jakieś durne komentarze na necie, że libertarianie z lewakami). Podczas eurowyborów zaczęli odwalać jakieś kocopoły z Tęczową Armią i mega lewusami. Trzymać się od tego z daleka! Obecna linia PL jest dobra.

A co jeśli ten margines był ex-współpracownikiem Tymochowicza/Palikota i już 4 lata temu próbował w jakiś sposób zmontować "umiarkowaną partię" liberalno-liberalną, zaczynając pośród środowisk libowych na tym forum?

o_O. Poczytaj lepiej na serio stare tematy i archiwum starego forum.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Proszę nie szargać imienia Marginesa. To był koszerny anarchista i wieloletni użytkownik libnetu. W wielu sprawach się z nim nie zgadałem, ale rzucanie insynuacjami o współpracę z takimi odpadami jak Palikot i Tymochowicz, na które nie może już odpowiedzieć, są nie na miejscu.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Margines był dziennikarzem, chyba studiował coś, co spowodowało, że był na jakiś wykładach Tymochowicza (z tego co pamiętam z rozmów). Być może "antypartia" to coś, co kiedyś tymoch gdzieś tam opisał jako pomysł marketingowy i stąd to się wzięło.

Nie doszukiwałbym się tutaj jakichś spisków :)

Tymoch, jak każdy chodzący proszek do prania mózgu, potrafi zafascynować technikami wpływania na ludzi. Wbrew pozorom w Polsce pełno tego :) Bez problemu zbił z nóg Korwina w TV.

Granica jest płynna - umięjętność właściwego formułowania myśli, atrakcyjnego przekazania idei, posunięta daleko staje się manipulacją i propagandą. Erystyka, wprowadzanie w błąd itd.

Ja tam jestem prosty człowiek i mam szacunek do odwiecznych porzekadeł. "Kłamstwo ma krótkie nogi" to nie morał z bajki.
 
Do góry Bottom