1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Niemców pojebało, czy mają jakiś plan?

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Rattlesnake, 10 Wrzesień 2015.

 1. Frosty2

  Frosty2 New Member

  Posty:
  21
  Otrzymane Polubienia:
  2
  Doskonale znam historie Izraela i kiedy powstało, nie wiem czego nie rozumiesz?
  Izraelita/Izraelczyk - wojownik boga, jest to do dziś funkcjonujące określenie, czyli brzydko mówiąc żydzi. Nie lubię Izraelitów nazywać Żydami, bo sobie tego nie życzą

  Kto jest Żydem (hebr.? מיהו יהודי) jest pytaniem, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż może to być identyfikacja kulturowa, etniczna lub religijna. Wiele osób, które uważają się z jakichś powodów za Żydów, nie są uznawane przez inne grupy lub instytucje. Dotyczy to na przykład żydów reformowanych, którzy nawet pomimo etnicznego pochodzenia żydowskiego czasem nie są uznawani przez żydów ortodoksyjnych. Według prawa izraelskiego Żydem jest osoba, która ma ortodoksyjną żydowską matkę, chociaż prawo do obywatelstwa bez oficjalnego uznania takiej osoby za Żyda ma każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem....
  Jak sam widzisz temat jest bardziej złożony, a że nie czytasz Talmudu to twój światopogląd tego nie ogarnia, tak samo jak wielu nie ogarnia skąd ci uchodźcy teraz i dlaczego wcześniej takiego problemu nie było.
  Izreal lata pracował na taką sytuacje z Gojami. Izraelczyk nie będzie walczył z Gojami skoro ma od tego innego Goja
  W Polsce, Francji i Niemczech mieszkali gównie Żydzi reformowani, którzy przez ortodoksyjnych nie są nawet dzisiaj często uważani za Żydów, więc Żyd to złe określenie
   
  Last edited: 8 Sierpień 2018
 2. Finis

  Finis Anarchoindywidualista

  Posty:
  376
  Otrzymane Polubienia:
  1 016
  @Frosty2 - piszesz teraz nie na temat. A tak btw, nie chce mi się z Tobą gadać.
   
 3. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 988
  Otrzymane Polubienia:
  14 020
  Niemieckie miasto zamawia kamizelki kuloodporne dla urzędników dokonujących deportacji
  8 sierpnia 2018
  Półmilionowe niemieckie miasto Essen zamówiło 128 kamizelek kuloodpornych dla urzędników, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas przeprowadzania deportacji.

  Kamizelki otrzymają funkcjonariusze nowo utworzonego nadreńskiego oddziału Centralnego Urzędu ds. Imigracji (Zentrale Ausländerbehörde, ZAB). W przyszłości ma pracować tam łącznie 300 pracowników. Osoby pracujące w urzędzie będą zajmować się deportacją osób, których azyl został odrzucony.

  Przetarg publiczny na kamizelki kuloodporne trwał do 10 sierpnia 2018 r. Wszystkie kamizelki w powinny być rozdysponowane w ciągu roku, maksymalnie do lipca przyszłego roku.

  Niemieckie służby mają duże problemy poradzenia sobie z agresją imigrantów w ośrodkach, gdzie czekają na azyl. Podczas interwencji wzywane są liczne oddziały policji do pacyfikacji najbardziej agresywnych. W ostatnim czasie wysłano 250 policjantów do poradzenia sobie z 5 afrykańskimi imigrantami w ośrodku w Donauwörth.

  focus.de

  Syryjski uchodźca: „Austriacy powinni przyjmować uchodźców w swoich domach i dawać im pieniądze”
  8 sierpnia 2018
  Syryjski uchodźca Arasa Bacho, mieszkający w Niemczech napisał list otwarty, zamieszczony w austriackim dzienniku „Österreich”, w którym udziela mieszkańcom Austrii porad, jak mają traktować uchodźców.


  Sugeruje w liście, że zwykli Austriacy i Niemcy powinni uczestniczyć w procesie integracji imigrantów. Bacho podkreśla, że integracja wymaga „działania z obu stron”, dodając, że Niemcy i Austriacy powinni przyjmować uchodźców do swoich domów, mieszkać z nimi i razem z nimi wychodzić.

  „Austriacy i uchodźcy powinni chodzić na wspólne wycieczki i uczyć się razem. To sprawia, że nowo przybyły jest mądrzejszy i może zobaczyć, jak Austriak żyje i jak dyskutuje z nim” – pisze.

  Według Bacho, podatki które Austriacy płacą na utrzymanie uchodźców są niewystarczające. Powinni oni dawać dodatkowe pieniądze uchodźcom, ponieważ „Jezus im to mówi”.

  „Wszyscy chrześcijanie powinni naturalnie wiedzieć, że Jezus powiedział: „Oddaj ludziom będącym w potrzebie swój dom i wszystkie twoje pieniądze”. Jak widać, nie wszyscy chrześcijanie stosują się do tych wytycznych” – podkreśla Bacho.
  źródło: oe24.at
   
 4. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 988
  Otrzymane Polubienia:
  14 020
  Niemcy: Rośnie liczba niebezpiecznych islamistów
  Deutsche Welle
  Wczoraj, 18 sierpnia (21:00)
  Niemiecka policja i służby specjalne identyfikują coraz więcej potencjalnych islamistów-terrorystów. Według najnowszych danych niemieckie służby specjalne mają na swoich listach 2220 osób zaliczanych do kręgu niebezpiecznych islamistów. W 2017 r. było ich około 1700.

  - Najnowsze liczby uświadamiają aktualny potencjał zagrożenia - powiedział prezes Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen. Jak podkreślił, osoby z tego kręgu poddawane są szczególnie uważnej obserwacji.

  Według ekspertów tak poważny wzrost liczby potencjalnych islamskich terrorystów może być związany także z coraz lepszym rozpoznaniem tego środowiska przez tajne służby.

  Połowa (11 200) niebezpiecznych islamistów zaliczanych jest do kręgów tak zwanych salafitów, a więc wyznawców radykalnej wersji islamu. Tylko 12 proc. z nich stanowią kobiety, a 8 procent to konwertyci. 90 procent wszystkich salafitów obserwowanych przez niemieckie służby ma cudzoziemskie korzenie.

  Do kategorii "osób o potencjale islamistyczno-terrorystycznym" niemieckie służby specjalne zaliczają m.in. tak zwane "niebezpieczne osoby" (Gefährder). Uważane są one za zdolne do dokonania zamachu terrorystycznego. Inną podkategorią są "osoby o specjalnym znaczeniu", czyli liderzy i bliscy sympatycy islamistów.

  Wśród osób uważanych za potencjalnie niebezpieczne są także te, które znajdują się obecnie poza granicami Niemiec np. w Syrii i Iraku. Niemieckie władze obawiają się, że po zdobyciu tam doświadczeń bojowych i przeszkoleniu przez terrorystów tzw. Państwa Islamskiego powrócą one do Niemiec.

  (dpa/du)/Redakcja Polska Deutsche Welle
   
  Madmar318 and Doman like this.

Udostępnij Tą Stronę