Niedługo kolejny spis powszechny

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Nie, ale jedna laska której grożono na jakiejś melinie gwałtem, chodziła z dzielnicowym, bo nie wytrzymała ciśnienia ...
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Trigger Happy napisał:
Cyberius napisał:
Na szkoleniu powiedzieli nam, że ten kto nie wpuści rachmistrza lub nie spisze się przez internet, to odwiedzi go rachmistrz z policją[/b] zszokowało mnie to, bo wtedy tego nie było. Nie było przymusu.

Nie prawda, baran nie pamięta szkolenia z przed 9 lat, wiem bo byłem rachmistrzem spisowym, w najgorszych rejonach Łodzi. Fantastyczne przeżycie :)
Miała chyba na myśli obecny spis, może się niezbyt dokładnie wyraziła


23HailEris napisał:
I faktycznie z psiarnią po ludziach chodziłeś?

Tam psiarnia.Możesz dostać dwa latka:s jak cie złapią na pomyłkach albo kłamstwach w spisie:)


"wobec rachmistrza spisowego nie będziemy mogli odmówić udzielenia informacji [za wyjątkiem tych kilku -wyznawa religia itd ] W przeciwnym wypadku możemy zostać ukarani grzywną. Grozi ona również za podanie nieprawdziwych danych, z tym że oprócz grzywny możemy też trafić do więzienia na okres do 2 lat.

Art. 23. Kto:
1) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 8 ust. 3 i 4 nie przekazuje posiadanych danych objętych spisem,
2) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 9 ust.1 odmawia udzielenia ścisłych, wyczerpującychi zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania dotyczące danych określonych w ustawie i załącznikudo rozporządzenia nr763/2008 — podlega karze grzywny.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Się spisałem i po problemie. Nie wiem po co im adres mail, założyłem specjalnie do spisu, bo myślałem, że przyjdzie jakieś potwierdzenie, a tu nic. Telefonu oczywiście nie podawałem.

To nie podejrzane, że można było wpisać hasło tylko z zakresu 8-12 znaków?

Szczęśliwie nie wylosowałem zestawu rozszerzonego.
Imię nazwisko pesel i do wyboru: nip/nazwisko p. matki/miejsce urodzenia (czy jakoś tak) - trzeba było podać, bo bez tego system nie rozpozna. Właściwie to można wypełnić ten test, znaczy spis, za kogoś, jeśli znamy te dane.

Dalsze pytania to takie nudy, że nie wiem po co to komu.
- czy w miejscu obecnego zamieszkania mieszkasz bleblebe, można wybrać cokolwiek, ja zdecydowałem się na wariant "nie rzucim ziemi"
- stan cywilny, można losować, wszystko równie dobre, no może rozwiedziony i wdowiec trochę zwraca uwagę
- obywatelstwo, narodowość, język - wszystko polskie, nie wiem po co wymyślać coś innego, tylko zwróciłoby uwagę.
- były jeszcze pytania o dzieci, ale tego to nawet nie sprawdzałem i nawet gdybym jakieś miał, to bym to olał
 

benten

New Member
35
0
W dalszym ciągu nie wiemy co się stanie jeżeli nie ma nas w domu i nie wpuścimy. Powiedzmy jesteśmy za granicą i mamy w dupie ten spis.
Jestem przekonany - że służby specjalne jako pierwsze rozpoczną wgląd w dane tam zgromadzone. Będą szukać na nas haków, porównywać dane ze spisu 10 lat wcześniej.
Pamiętajcie, że ze 2 miliony robi na czarno za granicą. Nie wolno się przyznać do wyjazdów zagranicznych w celach zarobkowych. Te dane was pogrążą.

Przestrzegam też przed spisywaniem się w internecie. Autorzy spisu wroga władza chce zarejestrować adres IP. dostawcę internetu, i to co pozostawia przeglądarka. Biada temu co napisze głupi tekst na onecie. Będziecie natychmiast namierzeni.
Ten internetowy spis to wielka inwigilacja i nie łudźcie się, że dane zostaną odpersonalizowane. Będą przechowywane w serwerowniach służb przez setki lat. Waszym dzieciom będzie się wypominać działania ojców i dziadków za sto lat.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
benten napisał:
W dalszym ciągu nie wiemy co się stanie jeżeli nie ma nas w domu i nie wpuścimy. Powiedzmy jesteśmy za granicą i mamy w dupie ten spis.
Jestem przekonany - że służby specjalne jako pierwsze rozpoczną wgląd w dane tam zgromadzone. Będą szukać na nas haków, porównywać dane ze spisu 10 lat wcześniej.

A co by się miało stać?
Ta władza już odchodzi i chce być dobrze zapamiętana bo rządził będzie prawdopodobnie pis z przystawkami i/może sld. WIęc raczej represji nie będzie.
Służby też w większości odchodzą po zmianie rządów i też im nie zależy aby nastawiać ludzi przeciw sobie na koniec -bo i po co?


Co do pytań natury ekonomicznej -zgoda też sugeruje zachować uważność:)
Aha, dane będą przechowywane poza polską i ue -tam polska i unijna jurysdykcja nie sięga
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
benten napisał:
Przestrzegam też przed spisywaniem się w internecie. Autorzy spisu wroga władza chce zarejestrować adres IP. dostawcę internetu, i to co pozostawia przeglądarka.
Lewe IP, a przeglądarkę to pewnie zdążę jeszcze zmienić z 10 razy. Jedyne co można zrobić z nierozszerzonymi danymi to wyłapać dziwaków i "obcych". Dlatego wpisywałem najbardziej prawdopodobne rzeczy.
No i telefonu nie podawać, nie wiem jak z mailem.
fafkulec napisał:
A jesli sie wylosuje rozszerzony to mozna przerwac wypelnianie czy losuja dopiero jak juz maja twoje podstawowe dane?
Chyba te losowanie już było i nie ważna jest metoda spisywania.
 

benten

New Member
35
0
Cyberius napisał:
Co do pytań natury ekonomicznej -zgoda też sugeruje zachować uważność:)
Aha, dane będą przechowywane poza polską i ue -tam polska i unijna jurysdykcja nie sięga

Ty się nie łudź. Pierwsze co zrobi GUS na routerze po ich stronie, po rozszyfrowaniu, to skopiuje dane do tajnej kancelarii. Przecież w świecie cyfrowym nie da się temu przeszkodzić. Jestem więcej niż przekonany, że bez względu na pracowników służb czy z PiS czy PO to są takie same szuje jak ich poprzednicy ubecy, ta sama mentalność i nieograniczona władza.

Np co mi sie nasuwa w związku z Libią. Już pomijając inne aspekty sprawy ale rebelianci powinni rozstrzelać czy ściąć każdego kto miał z systemem Kadafiego coś wspólnego. Nawet sprzątaczki zamiatające budynki należące do władzy. W przeciwnym razie dogadają sie przy okrągłym stole przeciw przyszłemu społeczeństwu.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
benten napisał:
Ty się nie łudź. Pierwsze co zrobi GUS na routerze po ich stronie, po rozszyfrowaniu, to skopiuje dane do tajnej kancelarii. Przecież w świecie cyfrowym nie da się temu przeszkodzić. Jestem więcej niż przekonany, że bez względu na pracowników służb czy z PiS czy PO to są takie same szuje jak ich poprzednicy ubecy, ta sama mentalność i nieograniczona władza.

Wiadomo, że tajne kancelarie zbierają takie dane, choćby dla zwykłego bezpieczeństwa informatycznego. W tym przypadku, by zapobiec włamaniu i wyciekowi danych osobowych do cyberprzestępców. Nawet mają taki obowiązek wynikający z ustawy o ochronie danych.

By miały mniej informacji na nasz temat można zamiast komórki podać telefon stacjonarny kogoś z rodziny a w miejsce adresu poczty podać adres tymczasowy (DEA). Wiele serwisów (n.p. Yahoo!) taką opcję udostępnia w normalnej poczcie.
A co do ukrywania IP i zacierania śladów teleinformatycznych, to tu na forum jest dział gdzie zainteresowani mogą się dowiedzieć jak to zrobić.
To znaczy, dane zebrane przez nich podczas spisu nie będą nadawać się do jakichkolwiek porównań z wpisami na portalach czy inną obserwowaną przez służby działalnością.

benten napisał:
Np co mi sie nasuwa w związku z Libią. Już pomijając inne aspekty sprawy ale rebelianci powinni rozstrzelać czy ściąć każdego kto miał z systemem Kadafiego coś wspólnego. Nawet sprzątaczki zamiatające budynki należące do władzy. W przeciwnym razie dogadają sie przy okrągłym stole przeciw przyszłemu społeczeństwu.

Nie zrobią tego. Wpierw musieliby zabić samych siebie. To są ludzie systemu, tylko inna frakcja.
http://libertarianizm.net/thread-1182-p ... l#pid15810
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
GAZDA napisał:
zmieniają sie ino figuranci, pionki, za sznurki nadal pociągają ci sami...

Tak ale tych co odchodzą pilnowanie już ....
teraz myślą o nowej pracy i żeby się gdzieś zaczepić na kilka następnych lat.
I cenzura znowu na jakiś zmalała:)
 

ford

Active Member
314
33
Świetne zabezpieczenia (praktycznie żadne)... Można tam wpisać każdego wystarczą dane z dowodu...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
aluzci20 napisał:

Właśnie GUS ogłosił, że spis jest bezpieczny, bo trudno odgadnąć nazwisko panieńskie matki.
Jednak taką informację można w niektórych przypadkach odnaleźć za darmo w bazach danych (jest ich kilka on-line a właściwa jest dostępna na miejscu) "głównego nurtu" Kościoła Mormonów. Mormoni gromadzą od początków swego istnienia dane wszystkich (nawet tych co żyli 1000 lat temu) mieszkańców naszej planety, celem łatwego odnalezienia swych przodków. Podczas I i II Wojny Mormoni, którzy służyli w armii USA kopiowali wszystkie dostępne księgi parafialne na terenach zdobywanych przez armię. Do tej pory Mormoni zbierają te dane korzystając z różnych źródeł (nie koniecznie legalnie pozyskanych w miejscu zdobywania). Dane te są dostępne za darmo!

Tak, że zabezpieczenie uwierzytelnienia spisu, poprzez znajomość nazwiska rodowego matki, nie jest bezpieczne!
 

benten

New Member
35
0
kr2y510 napisał:
A ludzie wiedzą swoje i piszą to co piszą......
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/584 ... styka.html
Na szczęście nikt nie wierzy, że to "tylko statystyka".

Tak dokładnie jest. Pierwsze co zrobią służby to kopia tych danych na pniu i później rozdysponują do różnych organów. Ci co się nie przyznają, że wynajmują na lewo mają rację. Zaraz ich zgarną i trzeba będzie emigrować na kolejne 10 lat. Takimi akcjami chcą przepędzić większość obywateli tego kraju. Każdy robi coś mniej lub bardziej nielegalnego.
 
Do góry Bottom