1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Niedługo kolejny spis powszechny

Temat na forum 'Inicjatywy wolnościowe' rozpoczęty przez lumabel, 15 Styczeń 2011.

1. Prozak

Prozak Member

Polubienia:
    0
    yea udało się.
    na samym początku akcji brat spisał przez internet siebie i mamę (sit nie wiedziałem o tym, tak bym mu nakazał użyć tora). Ja miałem spisać ojca. Nie chcąc tego czynić, nic nie robiłem.
    Przez te miesiące zero telefonów, w ostatnich dniach ponoć był ktoś, ale tak się złożyło, że nas nie było. Więc w sumie nie męczyli, nie dręczyli, zero straży miejskiej, a dzielnicowego przez przez ponad 16 lat tu mieszkania na oczy nie widziałem.
    Na 12 osób mieszkających w budynku, nie spisały się 4 osoby (tu jeszcze muszę sprawdzić, czy pijaczka na dole nie chapnęli). Także na tym wypadku widać, że % wysoki.

Liczę na to, że w skali kraju będzie to jakiś większy procent. 2% ? Aż dziw bierze, że jesteśmy tacy pokorni...

2. Cyberius

Cyberius cybertarianin, technohumanista

Polubienia:
    34
    Poczekajmy na informacje prasowe.
    Na razie jest dziwnie cicho. :)
    Czyżby nie udało się?

3. Tohu-Wabohu

Tohu-Wabohu New Member

Polubienia:
    1
    U mnie spokoj. Nikt nie dzwonil ani nie przychodzil do domu. A moze przychodzil, ale nikogo nie bylo, bo wyjezdzalem. Zadnych sladow - wezwan, awizo.
    No i zajebiscie.
    W rezimowej tubie tvn24 pisali, ze jak kogos nie nachodza, to znaczy, ze maja o nim wystarczajace informacje. Jest to - podobnie jak z tymi 2% niespisanych - czysta propaganda sukcesu. Sadze, ze spisali jakas wieksza grupe leszczy z miast (+50% ?) i to wszystko. Na reszte zabraklo kasy, slyszalo sie o tym, ze maja problemy.

4. sierp

sierp to ja :-)

Polubienia:
    294
    Do mnie żaden "kuchmistrz" nie przyszedł. Przez Internet się też nie raczyłem spisać.
    Może spisali mnie na podstawie danych z jakiejś teczki w ABW czy policji? :)

5. lumabel

lumabel New Member

Polubienia:
    0
    Nie wiem czy to dobre, czy złe wiadomości... Dobre, jeśli faktycznie nie udało się wielu osób spisać. Złe, jeśli tych, do których trudno było dotrzeć (bo np. nieczęsto bywają w domu) spisali na podstawie innych źródeł. Z drugiej strony, jeśli te "inne źródła" nie są aktualne, to może oznaczać, że relatywnie duża część danych ze spisu jest niewiele warta.

6. ford

ford Active Member

Polubienia:
    32
    Rachmistrz nie przyszedł, nie było żadnych telefonów, listów... Czy kogokolwiek odwiedził rachmistrz?

7. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    do mnie dzwonili 19 razy i wysłali smsa że moge sie przez neta spisać...
    i niestety w pewną niedziele dopadła mnie fajna blondyna akurat jak z chałpy wychodziłem...

8. Anonymous

Anonymous Guest

Pojawili się na Nowej Hucie kilka dni temu. Pukali do mieszkania mojej, ale pytali się tylko o sąsiadkę :p.[hr]
    Kurde jakby ich agent na forum nie mógł im powiedzieć, że mają wysłać rudą :p.

9. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 828
    Muszę sąsiadów popytać czy ktoś w ogóle łaził, aż mnie to dziwi, że nikt u mnie nie był :dodgy: .

10. Cyberius

Polubienia:
    34
    Taka mała spisowa cytata:
    "Jeżeli nikt się nie zgłosił, oznacza to tylko tyle, że dane, które posiadamy w 28 źródłach administracyjnych, były na tyle pełne i aktualne, że nie zachodziła potrzeba dokonywania spisu"
    rzecznik GUS Artur Satora
    http://www.tvn24.pl/12692,1708842,,,nie ... omosc.html

-Tylko w 28:)

11. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 828
    Tak też myślałem, że mnie inwigilują :cool: .

12. Cyberius

Polubienia:
    34
    Po prostu boją się nas:)

13. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 588
  14. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 288
    Zaznaczyć nie tę płeć w czasach genderowych, to nie żaden wyczyn. Podobno mamy ponad 700 różnych płci, a u niektórych osobników płeć sama bez żadnej ingerencji, zmienia się co kilka dni, a nawet co kilka godzin.

15. kompowiec

kompowiec Open Source Boy

Polubienia:
    1 492
    nawet ten news nie jest rzetelny, nie posiada żadnych konkretnych informacji, jaka grzywna, w jaki sposób (pisze że w internecie, ale gdzie?) czegokolwiek :]

sabat lubi to.
  16. T.M.

T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

Polubienia:
    3 588
    Zakres pytań:

Sposób przeprowadzenia spisu:

Grzywna:

Źródła:
    https://www.google.com/amp/s/www.ga...an-2021-za-nieprzystapienie-kara-grzywny.html
    https://m.bankier.pl/wiadomosc/Spis-powszechny-2021-Obowiazkowy-i-przez-internet-7735122.html

Ustawa spisowa jest na necie, nie chce mi się linkować. Prezydent właśnie ją podpisał.

inho i kompowiec lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.