Niedługo kolejny spis powszechny

Prozak

Member
44
0
yea udało się.
na samym początku akcji brat spisał przez internet siebie i mamę (sit nie wiedziałem o tym, tak bym mu nakazał użyć tora). Ja miałem spisać ojca. Nie chcąc tego czynić, nic nie robiłem.
Przez te miesiące zero telefonów, w ostatnich dniach ponoć był ktoś, ale tak się złożyło, że nas nie było. Więc w sumie nie męczyli, nie dręczyli, zero straży miejskiej, a dzielnicowego przez przez ponad 16 lat tu mieszkania na oczy nie widziałem.
Na 12 osób mieszkających w budynku, nie spisały się 4 osoby (tu jeszcze muszę sprawdzić, czy pijaczka na dole nie chapnęli). Także na tym wypadku widać, że % wysoki.

Liczę na to, że w skali kraju będzie to jakiś większy procent. 2% ? Aż dziw bierze, że jesteśmy tacy pokorni...
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Prozak napisał:
Na 12 osób mieszkających w budynku, nie spisały się 4 osoby (tu jeszcze muszę sprawdzić, czy pijaczka na dole nie chapnęli). Także na tym wypadku widać, że % wysoki.

Liczę na to, że w skali kraju będzie to jakiś większy procent. 2% ? Aż dziw bierze, że jesteśmy tacy pokorni...

Poczekajmy na informacje prasowe.
Na razie jest dziwnie cicho. :)
Czyżby nie udało się?
 

Tohu-Wabohu

New Member
63
2
U mnie spokoj. Nikt nie dzwonil ani nie przychodzil do domu. A moze przychodzil, ale nikogo nie bylo, bo wyjezdzalem. Zadnych sladow - wezwan, awizo.
No i zajebiscie.
W rezimowej tubie tvn24 pisali, ze jak kogos nie nachodza, to znaczy, ze maja o nim wystarczajace informacje. Jest to - podobnie jak z tymi 2% niespisanych - czysta propaganda sukcesu. Sadze, ze spisali jakas wieksza grupe leszczy z miast (+50% ?) i to wszystko. Na reszte zabraklo kasy, slyszalo sie o tym, ze maja problemy.
 

sierp

to ja :-)
577
305
Do mnie żaden "kuchmistrz" nie przyszedł. Przez Internet się też nie raczyłem spisać.
Może spisali mnie na podstawie danych z jakiejś teczki w ABW czy policji? :)
 
OP
OP
L

lumabel

New Member
231
0
Nie wiem czy to dobre, czy złe wiadomości... Dobre, jeśli faktycznie nie udało się wielu osób spisać. Złe, jeśli tych, do których trudno było dotrzeć (bo np. nieczęsto bywają w domu) spisali na podstawie innych źródeł. Z drugiej strony, jeśli te "inne źródła" nie są aktualne, to może oznaczać, że relatywnie duża część danych ze spisu jest niewiele warta.
 

ford

Active Member
314
33
Rachmistrz nie przyszedł, nie było żadnych telefonów, listów... Czy kogokolwiek odwiedził rachmistrz?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
do mnie dzwonili 19 razy i wysłali smsa że moge sie przez neta spisać...
i niestety w pewną niedziele dopadła mnie fajna blondyna akurat jak z chałpy wychodziłem...
 
A

Anonymous

Guest
Pojawili się na Nowej Hucie kilka dni temu. Pukali do mieszkania mojej, ale pytali się tylko o sąsiadkę :p.

GAZDA napisał:
do mnie dzwonili 19 razy i wysłali smsa że moge sie przez neta spisać...
i niestety w pewną niedziele dopadła mnie fajna blondyna akurat jak z chałpy wychodziłem...

Kurde jakby ich agent na forum nie mógł im powiedzieć, że mają wysłać rudą :p.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Muszę sąsiadów popytać czy ktoś w ogóle łaził, aż mnie to dziwi, że nikt u mnie nie był :dodgy: .
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Nawet płeć zaznaczę "kobieta".
Zaznaczyć nie tę płeć w czasach genderowych, to nie żaden wyczyn. Podobno mamy ponad 700 różnych płci, a u niektórych osobników płeć sama bez żadnej ingerencji, zmienia się co kilka dni, a nawet co kilka godzin.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
nawet ten news nie jest rzetelny, nie posiada żadnych konkretnych informacji, jaka grzywna, w jaki sposób (pisze że w internecie, ale gdzie?) czegokolwiek :]

Zakres pytań:

Zakres informacji gromadzonych za pośrednictwem spisów jest określony przez prawo międzynarodowe oraz krajowe akty prawne. Zgodnie z nimi w ramach narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań gromadzone są poniższe dane dotyczące respondentów:

Charakterystyka demograficzna osób:
1. płeć,
2. wiek,
3. adres zamieszkania,
4. stan cywilny,
5. kraj urodzenia,
6. kraj posiadanego obywatelstwa.

2. Aktywność ekonomiczna osób:
1. bieżący status aktywności zawodowej – pracujący, bezrobotni, bierni zawodowo,
2. lokalizacja miejsca pracy,
3. rodzaj działalności zakładu pracy,
4. zawód wykonywany,
5. status zatrudnienia,
6. wymiar czasu pracy,
7. rodzaj źródła utrzymania osób,
8. rodzaje pobieranych świadczeń.

3. Poziom wykształcenia.

4. Niepełnosprawność:
1. samoocena niepełnosprawności,
2. prawne orzeczenie o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy,
3. stopień niepełnosprawności,
4. grupy schorzeń powodujące trudności w wykonywaniu codziennych czynności.

5. Migracje wewnętrzne i zagraniczne:
1. okres zamieszkania w obecnej miejscowości,
2. miejsce poprzedniego zamieszkania w kraju,
3. miejsce zamieszkania rok przed spisem,
4. fakt przebywania kiedykolwiek za granicą,
5. rok przyjazdu /powrotu do Polski,
6. miejsce zamieszkania za granicą – kraj (dla osób przebywających kiedykolwiek za granicą),
7. kraj przebywania i rok wyjazdu z Polski (dla osób przebywających czasowo za granicą).

6. Charakterystyka etniczno-kulturowa:
1. narodowość – przynależność narodowa lub etniczna,
2. język, którym posługują się osoby w kontaktach domowych,
3. wyznanie – przynależność do wyznania religijnego.

7. Gospodarstwa domowe i rodziny:
1. stopień pokrewieństwa z reprezentantem gospodarstwa domowego,
2. tytuł prawny gospodarstwa domowego do zajmowanego mieszkania.

8. Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki):
1. rodzaj pomieszczeń mieszkalnych,
2. stan zamieszkania mieszkania,
3. własność mieszkania,
4. liczba osób w mieszkaniu,
5. powierzchnia użytkowa mieszkania,
6. liczba izb w mieszkaniu,
7. wyposażenie mieszkania w urządzenia techniczno-sanitarne,
8. rodzaj stosowanego paliwa do ogrzewania mieszkania,
9. tytuł prawny zamieszkiwania mieszkania przez gospodarstwo domowe,
10. rodzaj budynku, w którym znajduje się mieszkanie,
11. stan zamieszkania budynku,
12. wyposażenie budynku w urządzenia techniczne,
13. powierzchnia użytkowa mieszkań w budynku,
14. liczba izb w budynku,
15. własność budynku,
16. liczba mieszkań w budynku,
17. rok wybudowania budynku.

Sposób przeprowadzenia spisu:

Najbliższy spis zostanie przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie GUS. Metoda samospisu internetowego zakłada, iż respondenci samodzielnie przekażą wymagane dane, używając specjalnej aplikacji, z której będą mogli skorzystać przy użyciu własnego komputera czy urządzenia mobilnego. Każda osoba dokonująca samospisu będzie uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym.

Respondenci, którzy z określonych względów nie będą w stanie skorzystać z aplikacji, zostaną spisani za pomocą jednej z metod uzupełniających, tj.:

  • wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI),
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI).
Lista miejsc, gdzie będzie można dokonać samospisu zostanie opublikowana w odpowiednim czasie na stronie GUS oraz stronie spisu.

Grzywna:

Za nieprzystąpienie do spisu groziła będzie kara grzywny, od 20 do 5 tys. zł.

Źródła:
https://www.google.com/amp/s/www.ga...an-2021-za-nieprzystapienie-kara-grzywny.html
https://m.bankier.pl/wiadomosc/Spis-powszechny-2021-Obowiazkowy-i-przez-internet-7735122.html

Ustawa spisowa jest na necie, nie chce mi się linkować. Prezydent właśnie ją podpisał.
 
Do góry Bottom