Niedługo kolejny spis powszechny

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
3b00615f6400d91c4312000de8989555,12,0.jpg


Spis żywego inwentarza odbywa się też w Irlandii, Zjednoczonym Królestwie 27.03 http://prawda2.info/viewtopic.php?t=15689
i chyba w USA:-/
To jakaś zbiorówka. Widać że kolektywizm rośnie w siłę:)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Znalazłem w necie ciekawy wpis w temacie, gdzie podano pytania spisu:
Totalitarny spis powszechny

MARIQUITA napisał:
- środek transportu i czas dojazdu do pracy;
- dojazdy do miejsca nauki;
- odległość od miejsca pracy lub miejsca nauki;
- częstotliwość dojazdów do pracy;
- data zawarcia związku małżeńskiego;
- data rozwiązania związku małżeńskiego;
- data powstania aktualnego związku nieformalnego;
- ogólna liczba żywo urodzonych dzieci i plany prokreacyjne;
- charakterystyka dodatkowego miejsca pracy;
- zawód wyuczony;
- wymiar czasu pracy;
- okres poszukiwania pracy;
- okres pozostawania bez pracy;
- przyczyny bierności zawodowej;
- główne i dodatkowe źródło utrzymania osób;
- rodzaj pobieranego świadczenia społecznego;
- kontynuacja nauki;
- kierunek wykształcenia;
- znajomość języków obcych;
- umiejętność obsługi komputera i komunikowania się z wykorzystaniem sieci Internet;
- przyczyny migracji wewnętrznych i zagranicznych;
- kraj przebywania i rok wyjazdu z Polski;
- zawód wykonywany przed wyjazdem z Polski;
- zgodność wykonywanej pracy z wykształceniem migranta;
- łączny czas pobytu imigranta w Polsce;
- plany migracyjne;
- kraj urodzenia rodziców;
- narodowość – przynależność narodowa lub etniczna;
- język, którym posługują się osoby w kontaktach domowych, w tym posługiwanie się językiem regionalnym;
- język ojczysty;
- mniejszości narodowe i etniczne;
- wyznanie – przynależność wyznaniowa;
- samoocena niepełnosprawności;
- prawne orzeczenie o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy;
- stopień niepełnosprawności;
- rodzaj niepełnosprawności;
- okres niezdolności do pracy;
- rodzaj głównego i dodatkowego źródła finansowania gospodarstwa domowego;
- samodzielność zamieszkiwania gospodarstwa domowego;
- kuchnia lub pomieszczenia kuchenne w mieszkaniu;
- wyposażenie mieszkania w urządzenia i instalacje techniczno-sanitarne;
- liczba izb przeznaczonych do wykonywania działalności gospodarczej;
- przeznaczenie mieszkanie niezamieszkanego;
- rok i zakres budowy budynku;
- wyposażenie budynku w urządzenia kanalizacyjne;

I tak sobie myślę, by wydać ulotkę w PDF-ie (kto chce niech drukuje i rozprowadza) jak należy odpowiadać, by jebane skurwysyny gówno z tego miały. Po pierwsze, niewiedza i niepamięć nie są karane przez sąd. Można też nie rozumieć pytania. Nie ma obowiązku rozumienia. Nie ma obowiązku posiadania GPS-a i precyzyjnego podawania odległości. Do tego na wiele pytań można udzielić odpowiedzi nic nie znaczącej. Lub fałszywej, której fałszu nie sposób udowodnić. Do tego podać legalne sposoby na uniknięcie spisu.
Może zacząć współpracę z jakimiś grupami anty-NWO? Innymi?

Jakieś propozycje?
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Świetny pomysł z tą ulotką -tym bardzie że dane udzielone podczas spisu mogą działać w przyszłości na niekorzyść odpowiadającego -chodzi o konsekwencje finansowe.
Ja odmawiam udziału w spisie -jednak dla wielu będzie bezpieczniej nie być w domu albo nie otworzyć drzwi lub co najprostsze udzielać "właściwych odpowiedzi":)

Może zacząć współpracę z jakimiś grupami anty-NWO? Innymi?
W internecie zaczyna się pojawiać front sprzeciwu przeciw spisowi inwentarza -więc warto się nad tym zastanowić
http://mariquita.nowyekran.pl/post/6783 ... powszechny
http://newworldorder.com.pl/post,1371,1
http://www.insomnia.pl/Odmawiam_spisu_p ... 53485.html
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Wg mnie trzeba nagłośnić możliwość spisania się przez internet. Ja na pewno będę wolał tak to odbębnić i myślę, że inni też.
http://news.money.pl/artykul/spis;powsz ... 52824.html

To, że podawać prawdziwe dane to głupota chyba się zgadzamy. Ale lepiej podawać optymistyczne (zamożny ateista, planujący zastać w kraju i wychować czwórkę dzieci) czy raczej nie? A może po prostu losowo?
 
C

Cngelx

Guest
Tak czy inaczej coś z tego będą mieli. Fakt, że część osób (uwzględniona jako błąd statystyczny) chujowo odpowie na pytania niczego nie zmieni, ponieważ większość jak bezmózgie bydło odpowiadać będzie zgodnie z prawdą na wszystkie pytania.

W przypadku uczestniczenia w spisie przez internet warto zrobić to tak aby nie pobrane były dodatkowe informacje takie jak rzucające się od razu: isp, używany system operacyjny, przeglądarka etc. czy może nawet zainstalowany spyware :D
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Gdyby libertarian było więcej to można by rozpuszczać różne plotki. Że jak niepełnosprawny odpowie tak a tak to mu zabiorą, a jak tu się poda tak a tak to odbiorą dodatek na dzieci. Albo, że jak się poda to i to w tej rubryce oraz to i to w tamtej to "oni" mają wprowadzić przepis... I tym podobne. A nawet gdyby rząd się spróbował tłumaczyć, że to są plotki to efekt byłby odwrotny. Bo tym skurwysynom nikt nie wierzy, oprócz ich przydupasów i beneficjentów systemu.
I wtedy można by naprawdę zakłócić wyniki spisu bydła. Żaden statystyk, by tego nie odkręcił.
 

23HailEris

Member
277
10
kr2y510 napisał:
I tak sobie myślę, by wydać ulotkę w PDF-ie (kto chce niech drukuje i rozprowadza) jak należy odpowiadać, by jebane skurwysyny gówno z tego miały. Po pierwsze, niewiedza i niepamięć nie są karane przez sąd. Można też nie rozumieć pytania. Nie ma obowiązku rozumienia.

Ja właśnie zastanawiałem się nad możliwością robienia jaj w ten deseń - np. co oni mają robić jak ktoś będzie odpowiadał, że nie rozumie, albo prosił o doprecyzowanie pytania (a to, jak wiadomo można robić w nieskończoność) - i tu można rozłożyć nawet najprostsze pytanie :D np. Facet zapyta mnie o płeć a ja na to, że co on rozumie przez pojęcie płci itd. :D
 

Lukasevic

Member
145
4
Kilka rzeczy z ustawy, które można wyciągnąć po powierzchownym przejrzeniu...

art. 8 pkt 3. Przekazanie danych objętych spisem przez podmioty, o których mowa w ust. 2 pkt 1–4, jest nieodpłatne i obowiązkowe.

art. 6 pkt. 3. Wyłącznie na zasadzie dobrowolności mogą być zbierane od osób fizycznych dane dotyczące:

1) pozostawania w związku nieformalnym;

2) wyznania — przynależności wyznaniowej;

3) liczby żywo urodzonych dzieci oraz planów prokreacyjnych.


Wynika z tego, że podawania tych informacji można odmówić.

Art. 23. Kto:

1) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 8 ust. 3 i 4 nie przekazuje posiadanych danych objętych spisem,

2) wbrew obowiązkowi określonemu w art. 9 ust. 1 odmawia udzielenia ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania dotyczące danych określonych w ustawie i załączniku do rozporządzenia nr 763/2008

— podlega karze grzywny.


ale

art. 2 pkt. 6) narodowości — przynależności narodowej lub etnicznej — rozumie się przez to deklaratywną, opartą na subiektywnym odczuciu, indywidualną cechę każdego człowieka, wyrażającą jego związek emocjonalny, kulturowy lub związany z pochodzeniem rodziców, określonym narodem lub wspólnotą etniczną;

nie wiem jak bardzo można tu nakłamać ale "obywatel świata" może być nieco przesadzone bo jest nieścisłe ale np Kurp czy też Wielkopolanin chyba by przeszło...

art. 2 pkt. 12) wyznaniu — przynależności wyznaniowej — rozumie się przez to formalne uczestnictwo lub emocjonalny związek osoby z określonym wyznaniem religijnym, kościołem lub związkiem wyznaniowym;

w tym przepisie występuje alternatywa więc ja od dzisiaj wierzę w jaszczury z kosmosu... :cool:
 
143
25
Mnie dziwi po co zadaja pytania na ktore dane juz posiadaja.
Data zawarcia malzenstwa/rozwodu - urzad stacu cywilnego
odleglosc od pracy , jej wymiar, etc - urzad skarbowy


etc etc etc. Po co im to?
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Lukasevic napisał:
Kilka rzeczy z ustawy, które można wyciągnąć po powierzchownym przejrzeniu...

2) wyznania — przynależności wyznaniowej;

Pytanie o religię jest ewidentne sprzeczne z konstytucją -i na to można się powołać odmawiać udziału w spisie
Ponieważ spis jest sprzeczny z konstytucją odmawiam udzielenia odpowiedzi

Muszę dokładnie przejrzeć Ustawę o ochronie danych osobowych
i konstytucję. Może coś jeszcze ciekawego wyszperam:)



GrzechotnikPustynny napisał:
Mnie dziwi po co zadaja pytania na ktore dane juz posiadaja.
Data zawarcia malzenstwa/rozwodu - urzad stacu cywilnego
odleglosc od pracy , jej wymiar, etc - urzad skarbowy


etc etc etc. Po co im to?
Być może nie zbierają dla siebie ale dla uni:huh: Albo bałagan.


Madlok napisał:
Ale lepiej podawać optymistyczne (zamożny ateista, planujący zastać w kraju i wychować czwórkę dzieci) czy raczej nie?

Chyba jednak nie. Nie sprawdziłem tego jeszcze ale do ankiety należy [podobno] numer peselu więc dane z ankiety powiązane są z osobą
a prawie dwadzieścia pytań może mieć konsekwencje natury finansowej.
typu:
jeśli wyjeżdżałeś za granicę to...:)


Edit 21.03
Ciekawostka. Dane zebrane podczas spisu będą przechowywane/przetwarzane poza ue. Czy to jest zgodne z prawem?

DECYZJA KOMISJI z dnia 31 stycznia 2011 r. na mocy dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, w sprawie odpowiedniej ochrony danych osobowych w Państwie Izrael w odniesieniu do zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych (notyfikowana jako dokument nr C(2011) 332) (Tekst mający znaczenie dla EOG) (2011/61/UE)
http://narzedzia.infor.pl/akt/ostatnio_ ... ektywy_95_
 
A

Anonymous

Guest
http://mariquita.nowyekran.pl/post/6783 ... powszechny

"Spis z 1934 pozwolił skatalogować wszystkich Żydów. Za pomoca maszyn IBM (Holleritha) mogli rozssortować dane według dowolnych kryteriów. Potem jużtylko można było zaplanowac transporty i przydział zasobów." - z komentarzy.

Kurwa. Nie dało się tego jakoś zaskarżyć? To znaczy zrobić czegoś przed spisem, by go nie mogło być? Albo żeby był w okrojonej formie?

Trzeba to zrobić przez net.
 
OP
OP
L

lumabel

New Member
231
0
Zaskarżyć się nie da... Wystarczy, żeby maksymalnie wielu obywateli nie było w mieszkaniach gdy zapukają rachmistrzowie... To na pewno zaszkodzi państwu.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Mnie na pewno nie będzie, bo tam gdzie jestem zameldowany rzadko bywam he he he :D
 

23HailEris

Member
277
10
część formularzy udostępnili w necie w celach pokazowych. zajrzałem i jest parę zabawnych rzeczy - nie ma żadnych ograniczeń co do narodowości - można wybrać dowolną (nawet więcej niż jedną). Jest też śląska, dlatego myślę, że jeśli będę to gówno wypełniał to mój wybór padnie na śląską i buriacką :) Śląski widnieje też na liście języków jakich używa się w domu (u mnie oczywiście wyłącznie taki:) ) itd. to co obejrzałem wyglądało lajtowo. Nie widzialem za to pytań dotyczących religii, a ciekawi mnie czy będzie do wyboru jedyna słuszna religia JEDI.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Jak gdzies lecę samolotem to zawsze wybieram żarcie koszerne, jestem jedyny w samolocie i stewardesy koło mnie latają :)
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
23HailEris napisał:
nie ma żadnych ograniczeń co do narodowości - można wybrać dowolną (nawet więcej niż jedną). Jest też śląska, dlatego myślę, że jeśli będę to gówno wypełniał to mój wybór padnie na śląską i buriacką :)

Proponuje żebyś przeczytał to co napisał powyżej Premislaus

----------
Znalazłem na jednym z for:
Tahita:
Jestem rachmistrzem spisowym po raz kolejny, byłam nim w 2002 roku, przeraża mnie fakt, że Unia w całej Europie przeprowadza spis. Dane odnośnie rolnictwa w Polsce i struktury własności rolnej z tego spisu w 2002 roku GUS oddał do UE. Oznacza to, że w Brukseli przed naszym wstąpieniem do Unii wiedziano o nas wszystko.
Na szkoleniu powiedzieli nam, że ten kto nie wpuści rachmistrza lub nie spisze się przez internet, to odwiedzi go rachmistrz z policją zszokowało mnie to, bo wtedy tego nie było. Nie było przymusu.
Dla tych którzy będą mnie tu obrażać mówię, że tę pracę podjęłam by zarobić na chleb.

 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Cyberius napisał:
Na szkoleniu powiedzieli nam, że ten kto nie wpuści rachmistrza lub nie spisze się przez internet, to odwiedzi go rachmistrz z policją[/b] zszokowało mnie to, bo wtedy tego nie było. Nie było przymusu.

Nie prawda, baran nie pamięta szkolenia z przed 9 lat, wiem bo byłem rachmistrzem spisowym, w najgorszych rejonach Łodzi. Fantastyczne przeżycie :)
 
Do góry Bottom