Narkotyki

Czy zażywasz/zażywałeś narkotyki?

  • Nigdy ( w tym może być jeden kilka razy w życiu, po prostu aby spróbować jak z fajkami )

    Votes: 44 55,7%
  • Sporadycznie ( od imprezy do imprezy )

    Votes: 15 19,0%
  • Regularnie, jestem uzależniony

    Votes: 4 5,1%
  • Kiedyś regularnie, obecnie w ogóle nie

    Votes: 5 6,3%
  • Kiedyś sporadycznie, obecnie w ogóle nie

    Votes: 11 13,9%

  • Total voters
    79

Kelsi

Well-Known Member
1 040
19 839
Minęło już kilka lat od chwili, kiedy dwaj moi koledzy, którzy regularnie zażywali wtedy narkotyki (marihuana) powiedzieli do mnie :" nie palisz, nie pijesz, jak ty żyjesz"? No i dałam się raz jedyny namówić.
Próbowałam - dostałam mdłości i wymiotowałam
I na tej pierwszej próbie skończyła się moja przygoda z narkotykami :)
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Minęło już kilka lat od chwili, kiedy dwaj moi koledzy, którzy regularnie zażywali wtedy narkotyki (marihuana) powiedzieli do mnie :" nie palisz, nie pijesz, jak ty żyjesz"? No i dałam się raz jedyny namówić.
Próbowałam - dostałam mdłości i wymiotowałam
Trzeba było twardych spróbować. Na miękkie też tak reagowałem.

Swoją drogą - Konrad Berkowicz przegląda to forum? Bo chyba brał udział w ankiecie i zaznaczył drugą od dołu.

P.S. Podobno wrócił do nałogu. Ale nałogowcy oszukują samych siebie.
 
C

Cngelx

Guest
Pytanie od samego początku źle zadane... każdy poprzez "narkotyki" rozumie coś innego i weź odpowiedz na pytanie. :D

Wiele osób uważa, że hehehuana to narkotyk, bo nielegalne. Mimo, że to jest słabe w chuj, nie uzaleznia i ciężko to nazwać narkotykiem.
Z drugiej strony jebana... sacharoza. Janusze i Grażyny co pozjadały wszystkie rozumy dają ją nawet małym dzieciom mimo, że jest cholernie szkodliwa i uzależnia...

Jak dla mnie narkotyk to musi: silnie uzależniać fizycznie i być bardzo szkodliwy dla organizmu. Jedynie opioidy i etanol spełniają moją definicje.
Etanol zdarzało mi się i nadal zdarza sporadycznie stosować. Opioidy tylko "zgodnie z przeznaczeniem" raz na kilka lat.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Pytanie zadane wystarczająco dobrze. Z kontekstu było niezwykle łatwo zrozumieć o jakie substancje chodzi - a mianowicie o narkotyki w rozumieniu potocznym tego słowa. (Tak, wiem, jeśli używasz takich wulgaryzmów jak "potoczne rozumienie" czy "common sense" - z definicji nie jesteś tró libem i przegrywasz walkowerem walkę na długość fiutków)

Wystarczyło tylko wykazać odrob... wróć... nie wykazać złej woli. I na to właśnie niektórych userów tego forum nie stać.

Niektórzy są tak zajebiście indywidualistyczni, a że wolą rzucać własnym gównem w wentylator. Gdyby jeszcze było ich stać na wsadzenie mordy w kubeł gdy nie mają nic to powiedzenia na temat...

Powtarzam: pytanie zadane wystarczająco dobrze, A każda próba precyzyjnego zdefiniowania pojęcia "narkotyki", według dowolnego kryterium (legalność, psychoaktywność, moc uzależniająca etc.), i tak zostałaby zakwestionowana jako arbitralna przez trolli o poziomie umysłowym gimbazy.
 
C

Cngelx

Guest
Pytanie zadane wystarczająco dobrze. Z kontekstu było niezwykle łatwo zrozumieć o jakie substancje chodzi - a mianowicie o narkotyki w rozumieniu potocznym tego słowa.

To wymień wszystkie substancje, które są narkotykiami "w rozumieniu potocznym tego słowa". Sorry, nie zadaje się z "normalnymi ludźmi", więc mogę jedynie zgadywać co oni uważają za narkotyki, a co nie...
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
WSZYSTKIE?
W rozumieniu potocznym nie ma miejsca na wielkie kwantyfikatory. A już wcześniej napisałem, że próba precyzyjnej definicji (a niczym innym nie jest postulat "wymień wszystkie") i tak nie ma sensu.

 

Non Serviam

Well-Known Member
834
2 247
No cóż ja nie mam tego problemu, bo zwykłych używek jak alkohol czy fajki też nie używam, no chyba, że podciągnąć pod to wyżej wspomnianą sacharozę. Ale podciąganie jedzenia pod narkotyk to już chyba duża przesada.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Brakuje mi opcji regularne, nie uzależniony. Choć mogę się założyć, że terapeuta uzależnień by miał inne zdanie. Fat, zainteresuj się tematem DMT w postaci changi. Nie przestrasz się, że od razu tak mocno, zdecydowanie to byłby dorby pierwszy kontakt z psychedelikami. Dużo info na forach anglojęzycznych, ale i PL coraz więcej jest.
 
Ostatnia edycja:

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Powtarzam: pytanie zadane wystarczająco dobrze, A każda próba precyzyjnego zdefiniowania pojęcia "narkotyki", według dowolnego kryterium (legalność, psychoaktywność, moc uzależniająca etc.), i tak zostałaby zakwestionowana jako arbitralna przez trolli o poziomie umysłowym gimbazy.
Sorry, ale jesteś trochę jak mityczny "ustawodawca" który wielu rzeczy na wielu płaszczyznach nie doprecyzował, a sądy muszą się bawić w interpretację, jaki jest z tego pierdolnik, to każdy wie. Ty tak samo, rzuciłeś nieprecyzyjne pytanie i uważasz, że jest ok, skoro wyraźnie widać, że nie jest. Co do arbitralnej definicji: przecież nikt nie chce, żebyś ty wymyślił definicję narkotyku, której każdy w swoim życiu ma się trzymać, tylko, żebyś zawęził pytanie w SWOIM TEMACIE i SWOJEJ ANKIECIE - tam możesz, a nawet wskazane by było arbitralnie ustalać co jest co.

Co do zaś alkoholu - używa go większość społeczeństwa przez większosć życia przez cała znaną historię. A długość życia jakoś cały czas rośnie.
Sugerujesz, że szkodliwy narkotyk to tylko ten, który miałby takie działanie i taki zasięg, że całe społeczeństwa by przez niego wymierały? Jeśli chodzi o same śmierci bezpośrednio spowodowane działaniem narkotyku, to alkohol i tak jest na pierwszym miejscu w świecie. Może by było inaczej, jakby inne dragi miały taką dostępność na całym świecie jak wóda.
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Alkohol i kawa to juz narkotyki czy jeszcze nie? Bo nie wiem jak glosowac...

Chodzi wam tylko o uzywki zabronione obecnie przez Polskiego ustawodawce czy jak?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ja nie uznaje polskiego pańśtwa i jego praw, wiec mam też problem z tą definicja słowa narkotyk...
narkotyk = substancje zakazane przez cos cego nimo... czyli co?
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
@tolep już się ustosunkował do wszystkich pytań i zastrzeżeń: według niego pytanie jest zadane wystarczająco precyzyjnie.
 
Do góry Bottom