Najciekawsze teorie ekonomiczne zwykłych ludzi :)

Brehon

Well-Known Member
555
1 479
Przecież ta "teoria" nie wnosi absolutnie nic nowego... Nawet nie ujmuje niczego w nowy sposób. To jest po prostu zdanie "rządowi nigdy się nie skończą pieniądze bo może je sobie stworzyć", nazwane teorią.

To powinno iść do lewackich przypałów.
 

k94k

Active Member
101
98
MMT (Modern Monetary Theory) w końcu ma godnego zwolennika, przedstawiciela i reprezentanta.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...zycie-polakom-popek-przedstawia-swoj-program/

Konrad Niewolski (reżyser Symetrii) go w to "wkręcił". Popek miał grać w jego filmie.
Twitter Niewolskiego to prawie same udostępnienia twittów W. Moslera (ekonomisty od MMT) na temat MMT. Sam Niewolski jest dosyć specyficzny bo wierzy w różne dziwne teorie spiskowe (twierdzil tez chyba że sie porozumiewa ze zmarlymi) a MMT mam wrażenie to idealny haczyk na takich ludzi, ponieważ wpisuje sie w ogólną gadkę o tym że źli kapitaliści ograniczają suwerenność państw i ich obywateli i że odpowiedzią na to muszą być niszowe, "niezależne" antyneoliberalne teorie ekonomiczne w tym wypadku mmt.
 

Cptkap

Well-Known Member
697
3 209
Jakaś teoria zdecydowanie się tu rozpada.

1MJm6Rk.jpg
 
261
213
Wybaczcie towarzysze moi za być może trywialne pytanie ale się za bardzo nie znam na działalności ułe.View: https://www.youtube.com/watch?v=Ki7OlBq4OHs


Chop w tym filmie (26 minuta) twierdzi że przynależność do ue daje nam do 2% dodatkowego pkb rocznie a to przez to że m. in. WB (i państwa założycielskie pewnie też) dopłacała do funduszy unijnych a taki Polski aparat państwowy najwięcej wyciąga (czyli jest na plusie) z tychże dotacji.
I teraz pytanie, jaki interes mają te "mocarstwa" ue, żeby dopłacać do takiej Polski?
 
Do góry Bottom