1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Meksyk - przestępczość, broń palna, kartele, wojna z narkotykami

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez kawador, 4 Luty 2013.

 1. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 344
  Polubienia:
  5 558
 2. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Niektórzy wysocy urzędnicy stanowi występują przeciwko powstawaniu zbrojnych grup obywatelskiej samoobrony, a zwłaszcza przeciwko wyposażaniu ich w broń używaną przez meksykańskie siły zbrojne.

  To już wiadomo, które urzędasy siedzą w kieszeni kartelu. Pewnie wśród nich jest jakiś lokalny Dziewulski.
   
 3. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  554
  Polubienia:
  1 308
  "Najlepszy" komentarz- "Sami widzicie do czego prowadzi słabe państwo..."
   
  Non Serviam i Gekon lubią to.
 4. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 516
  Polubienia:
  10 530
  Ciekawe jak właściwie mierzy się tego państwowego "pałera", liczbą mieszkańców odjebanych przez aparat w czasie?
   
 5. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Jestem narzędziem zemsty

  Przez 20 lat w meksykańskim Ciudad Juarez zabijano kobiety. Ginęły, wracając z pracy, po wejściu do autobusów, a ich zmasakrowane ciała znajdowano na pustyni. Policja była i jest bezradna. Więc ktoś w Juarez wziął sprawy w swoje ręce.
  W ubiegłym tygodniu w mieście pojawiła się kobieta, która zabija kierowców autobusów strzałami w tył głowy. Kto jest sprawcą? "Jest jak postać z komiksu. Ubiera się na czarno, ma wspaniałe blond włosy - pisze "Los Angeles Times". Według świadków kobieta miała być ubrana w czarną suknię, miała blond włosy (być może perukę). Zatrzymywała autobus, wsiadała, oddawała dwa strzały w głowę kierowcy. Wysiadała.

  http://wyborcza.pl/1,76842,14553156,Ubrana_na_czarno_blond_mscicielka_z_Juarez_zabija.html
   
 6. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 216
  To najprawdopodobniej feministyczny mit. Jeśli nie, to mamy do czynienia z psychopatyczną morderczynią, która powinna zostać zakłuta widłami. Najlepsze jest jednak w tym artykule to, że GW dostaje zawsze sraczki gdy ktoś chce przywrócenia kary śmierci, ale gdy przedstawiciel "uciskanych" (tu kobieta) zabija "wyzyskiwaczy" (tu mężczyzn) to zgodnie z marksistowską dialektyczną tradycją, o strzelaniu w tył głowy michnikoidy wypowiadają się bez oburzenia i z sympatią.
   
  luke27, kr2y510 i kawador lubią to.
 7. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 352
  Non Serviam i Mad.lock lubią to.
 8. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Tak się bawi El Paso, Texas:  With an AK-47 and a bazooka on my shoulder
  Cross my path and I'll chop your head off
  We're bloodthirsty, crazy, and we like to kill!
   
  Non Serviam i father Tucker lubią to.
 9. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 344
  Polubienia:
  5 558
  Tutaj klip który w 2 minutkach obnaża cały bezsens "wojny" państwa z narkotykami:

   
 10. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 352
  Ale rozjebał typa :)
   
 11. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
 12. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 205
  Polubienia:
  18 549
  Nie ma chyba żadnego globalnego wątku o walce z narkotykami lub jej braku i skutkach obu opcji, więc wrzucam tutaj:

  Pół roku legalnej marihuany w Kolorado. Większe wpływy z podatków, więcej pracy, ale i zatrucia
  osi, PAP
  04.07.2014 , aktualizacja: 04.07.2014 07:46
  Milionowe wpływy z podatków, tysiące nowych miejsc pracy i niespełnione obawy o wzrost przestępczości - tak pierwsze pół roku po zmianie prawa podsumowują zwolennicy legalizacji marihuany w Kolorado. Są też poważne problemy, zwłaszcza z marihuaną w żywności.
  1 stycznia 2014 roku sklepy w całym stanie Kolorado rozpoczęły sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych - legalnie, dla każdego powyżej 21 lat. Kolorado jest pierwszym stanem w USA, który się na to zdecydował (w przyszłym tygodniu jako drugi sklepy z rekreacyjną marihuaną otworzy stan Waszyngton) i jest postrzegany jako "laboratorium doświadczalne" przez wiele innych stanów rozważających pójście tą samą drogą.

  W Denver spadek liczby przestępstw

  Jak przekonują zwolennicy legalizacji, doświadczenia ostatnich sześciu miesięcy są zachęcające. - Nie tylko nie pojawiły się przewidywane przez przeciwników legalizacji problemy społeczne, ale nowy sektor zaczyna pozytywnie oddziaływać na nasz stan i nasze społeczności, zarówno pod względem społecznym, jak i gospodarczym - oświadczyła Sabrina Fendric, szefowa organizacji NORML promującej zalegalizowanie marihuany.

  W stolicy stanu, Denver, zanotowano spadek liczby przestępstw z użyciem przemocy o 5,2 proc., mniej było też włamań do mieszkań. Trudno ocenić, czy miało to coś wspólnego z legalizacją marihuany, ale przed 1 stycznia zwolennicy prohibicji snuli czarne scenariusze przewidujące wzrost przemocy. Jak dotąd nie zanotowano też żadnego przypadku zatrzymania właściciela sklepu z marihuaną, przyłapanego na sprzedaży używki nieletnim.

  "Sklepy miały wielki utarg"

  - Wszystko działa dość sprawnie - przyznał na łamach radia NPR Bill Masters, szeryf w hrabstwie San Miguel, gdzie konopie indyjskie można kupić w pięciu sklepach. -Właśnie mieliśmy duży doroczny festiwal z udziałem 15 tys. ludzi. Wielu z nich piło alkohol i zażywało marihuanę. Myślę, że sklepy miały w ten weekend wielki utarg. (...) I po raz pierwszy w historii (masowych imprez w hrabstwie), a jestem stróżem prawa od 39 lat, nikt nie trafił do aresztu, nie było żadnych zatrzymań w związku z zatruciem - powiedział.

  Problemem są natomiast kierowcy jeżdżący po spożyciu marihuany. - Prawo tego zabrania, ale nie mamy, jak w przypadku alkoholu, narzędzi, by to wykryć - wyjaśnił Masters.

  Najbardziej wymierne są zyski ekonomiczne. Jak podał dziennik "Denver Post", tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy od legalizacji (na razie brak danych za całe półrocze), wartość sprzedaży zarówno marihuany medycznej, jak i rekreacyjnej przekroczyła 200 mln dolarów, co oznacza około 70 mln dolarów w podatkach dla budżetu stanowego. Mają być wydane na szkolnictwo. Poza tym szacuje się, że w tym kwitnącym sektorze, zarówno przy produkcji, jak i sprzedaży, pracę znalazło około 9 tys. osób.

  Objawy zatrucia i halucynacje

  Nie wszystko jednak wygląda tak dobrze. Lekarze alarmują, że na oddziały pogotowia trafia wiele osób z ostrymi objawami zatrucia, wymiotujące, a także z halucynacjami po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia zawierającego marihuanę. Często są to niedoświadczeni turyści, którzy do Kolorado przyjeżdżają, by zapalić pierwszego w życiu skręta albo zjeść ciasteczko nasączone THC - uzyskaną z marihuany substancją aktywną. - Są tak podekscytowani, że prosto z lotniska jadą do sklepu, kupują czekoladę z THC, a potem w hotelu zjadają od razu całą tabliczkę - relacjonował dziennikarz "Denver Post" Ricardo Baca.

  Policja potwierdziła już dwa zgony powiązane ze spożyciem żywności z THC. 19-letni student po zjedzeniu zbyt wielu tzw. kosmicznych ciasteczek wyskoczył z balkonu. Drugą ofiarą była kobieta zastrzelona przez męża, u którego po spożyciu jadalnej marihuany wystąpiły halucynacje. Gdy zaczął się dziwnie zachowywać, zadzwoniła po pomoc na policję, ale śmiertelny strzał padł zanim odłożyła słuchawkę.

  "Zjedzenie półtora ciastka wywołało drastyczną reakcję"

  Zdaniem ekspertów główny problem z żywnością zawierającą THC polega na tym, że bardzo trudno przewidzieć, jaką reakcję wywoła po przyswojeniu przez organizm danej osoby. Nie pomagają informacje na opakowaniu, że np. ciastko zawiera 6 porcji THC (co odpowiada dawce narkotyku w średnie wielkości joincie), a czekolada - 20 porcji.

  - Miałem pacjenta, który zjadł całe ciastko i po półgodzinie nie odczuwał żadnego efektu. Zniecierpliwiony zjadł więc jeszcze pół, co wywołało u niego drastyczną reakcję - powiedział doktor Richard Zane, który kieruje oddziałem medycyny ratunkowej w szpitalu przy Uniwersytecie Kolorado. - Mamy coraz więcej takich przypadków - dodał.

  Żelkowe miśki z THC

  Gorzej, gdy żywność z marihuaną trafia w ręce dzieci. Miesiąc temu hospitalizowano siedmioletniego chłopca, który przez przypadek zjadł cukierka z THC. Podniosły się głosy, że taka żywność powinna być restrykcyjnie regulowana i przede wszystkim lepiej oznakowana. Stanowy parlament już pracuje na różnymi propozycjami zmiany prawa.

  - Dla mnie jest nie do pomyślenia, że w ogóle pozwoliliśmy na sprzedaż żelkowych misiów z THC. Mówię to nie tylko jako lekarz, ale i ojciec. Martwię się, że moja 8-letnia córka nieświadomie zje takiego misia poza domem, bo ktoś nieodpowiedzialny zostawi je na stole - powiedział Zane.

  Skargi na "pacjentów"

  Problemem są też oszustwa na rynku marihuany medycznej, która jest znacznie tańsza od rekreacyjnej ze względu na trzykrotnie niższe opodatkowanie. Do jej zakupu wymagane jest specjalne zaświadczenie od lekarza. W prasie opisywano przypadki osób, które je uzyskały, choć nie są chore. Pojawiły się też skargi na "pacjentów", którzy do Kolorado przyjeżdżają na zakupy z innych stanów z receptami na podejrzanie duże zapasy marihuany.

  Mimo problemów z wdrażaniem nowego prawa mieszkańcy Kolorado, którzy w referendum w listopadzie 2012 roku opowiedzieli się za legalizacją marihuany, nie zmienili zdania. W sondażu opublikowanym 28 kwietnia przez Quinnipiac University, 52 proc. respondentów stwierdziło, że legalizacja służy Kolorado, a 38 proc. było przeciwnego zdania. 49 proc. respondentów przyznało, że zażywali marihuanę, w tym tylko 15 proc. - od czasu jej legalizacji. Trudno więc mówić o oszałamiającym wzroście liczby konsumentów.
  Oczywiście, musiał znaleźć się wkurwiający komentarz jakiejś pasywno-agresywnej gnidy...

  demolka666:
  kłopoty zaczną się za parę lat :) teraz cieszą sie z mamony na kontach, za kilka lat przyjdzie rachunek za tę "wolność" :)) brawo brawo, bawcie się dobrze :)

  Niektórzy po prostu nie mogą przetrawić, gdy świat działa inaczej niż im się wydaje - wtedy oczywiście muszą wylać na niego całą złość, złorzecząc wszystkim wkoło, życząc im jak najgorzej. Zacny ból dupy...
   
  Pestek i Staszek Alcatraz lubią to.
 13. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 154
  Polubienia:
  4 352
  Opancerzony Jeep po spotkaniu z kartelem:

  [​IMG]

  Kierowcy nic się nie stało :)
   
  Staszek Alcatraz, Gie i kr2y510 lubią to.
 14. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 746
  Polubienia:
  2 756
  Dobre na reklamę. "in jeep we trust"
   
 15. father Tucker

  father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

  Posty:
  2 344
  Polubienia:
  5 558
  Ostatnio oglądałem trochę klipów tych narcocorridores. Ogólnie to muza w stylu disco-polo, tylko że zamiast majteczek w kropeczki śpiewają o odjebywaniu łbów. Ogólnie mocny dysonans między wesołą, biesiadną nutką a tekstami. Zresztą nie trzeba znać hiszpańskiego, teledyski wszystko ładnie ilustrują. Oni już mają akap u siebie, niebo na ziemi.

   
  GAZDA lubi to.
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  Uzbrojeni mexican vigilantes.

  Praktyka:

  [​IMG]
   
 17. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 516
  Polubienia:
  10 530
 18. Bajaratt

  Bajaratt First of his name

  Posty:
  353
  Polubienia:
  1 418
  Ostatnia edycja: 28 Luty 2015
 19. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
 20. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 266
  Polubienia:
  19 707
  W Meksyku pojawił się kartel, który sieje odjebkę, jakiej dawno tam nie widziano (choć trudno w to uwierzyć). Jego nazwa: Nowa Generacja Jalisco (Cartel de Jalisco Nueva Generación, CJNG). Niedawno podczas jednej tylko akcji zabili 15 szkiełów. Tego samego dnia odnaleziono też zwłoki szefa policji w Zacoalco de Torres. Vice News podaje, że do jego ciała nożem przybito kartkę z groźbą-ostrzeżeniem. Pod koniec 2014 roku porwali członka meksykańskie parlamentu, którego ciało zidentyfikowano dzień później w spalonym samochodzie:

  https://news.vice.com/article/jalis...icos-most-powerful-and-dangerous-drug-cartels

   
  Przemysław Pintal, Till i Gie lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.