Meksyk - przestępczość, broń palna, kartele, wojna z narkotykami

  • Thread starter Deleted member 427
  • Rozpoczęty
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
No ongiś, ongiś. Teraz deklarują, że się zmienili i już nie biorą w łapę :)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
W miejscowości Uruapan (stan Michoacan) znaleziono przywiązane do krzeseł i wystawione na widok publiczny ciała siedmiu mężczyzn z przestrzelonymi głowami. Sprawcy zostawiali notkę z ostrzeżeniem przybitą do klatki piersiowej jednej z ofiar za pomocą szpikulca do lodu:

Oto co czeka bandziorów, kieszonkowców, porywaczy, gwałcicieli i szantażystów.

Sky News --> Seven Executed And Left On Roundabout

Image_Processor.jpg


r_MEXICO_EXECUTED_LEFT_IN_ROUNDABOUT_large570.jpg
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Grubo: Mexican vigilantes seize town, arrest police

tłumaczenie za polskibreivik.pl

Tierra Colorado to miasteczko położone niedaleko Acapulco. Mieszkańcy tego miasta przestali ufać lokalnej policji oraz władzom i stworzyli straż obywatelską. Przez długi czas cierpliwie znosili to, że są dojeni przez policję, władzę do spółki z kartelami. Miarka się przebrała, gdy główny lider straży obywatelskiej został zamordowany. Na reakcję pozostałych nie trzeba było długo czekać. Najpierw rozbroili i aresztowali cały komisariat policji z komendantem na czele oraz aresztowali lokalnych polityków. A w ciągu następnych dwóch godzin zrobili to, czego władza i policja przez dziesięć lat nie mogła zrobić - roznieśli w drobny pył kartel terroryzujący miasto. Tak zapalczywie zwalczali kartel, że niechcący ostrzelali turystów jadących busem do Acapulco, gdyż wzięli ich za odsiecz kartelu.

Dwie godziny strzelania i po wszystkim, wieśniaki zrobiły porządek z policją, politykami i przestępcami. Można? Można, wystarczy chcieć.

Chcieć i mieć broń.

34381940.jpg
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
951
http://www.dzialzagraniczny.pl/2013/04/brygada-acapulco/

Meksykanie z dużych miast, takich jak Acapulco, liczą na policję i oddelegowane do walki z przestępcami wojsko. Na wsi mieszkańcom cierpliwość skończyła się na początku stycznia. Pięć dni po Nowym Roku porywacze uprowadzili naczelnika wioski Rancho Nuevo. Jego rodzina i sąsiedzi mieli już dość płacenia okupów za kolejnych zakładników, a miejscowych stróżów prawa od dawna podejrzewali o działanie ręka w rękę z bandytami. Wściekli, chwycili za broń i sami ruszyli na odsiecz ofierze. Za ich przykładem poszli mieszkańcy okolicznych wsi, a w ciągu dwóch miesięcy trend rozprzestrzenił się na cały stan. Z organizacją nie było zresztą większych problemów, na prowincji istniały wcześniej oddziały ludowej “policji społecznej”, usankcjonowanej prawnie od 1995 r.. I choć Manuel Mondragon, w nowym rządzie odpowiedzialny za walkę z kartelami narkotykowymi, stwierdził niedawno, że najnowsze wiejskie bojówki działają “absolutnie poza ramami prawnymi”, to gubernator Guerrero przymyka oczy na ich działalność, a niektórzy dziennikarze twierdzą nawet, że po cichu pomógł je wyposażyć w broń. Wyborcy raczej nie będą mu mieli tego za złe: niedawny sondaż opinii publicznej pokazał, że aż 60 proc. z nich odnosi się pozytywnie do ich działalności.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 565
Dokąd tupta nocą jeż, możesz wiedzieć jeśli chcesz...
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Kościół Katolicki w Meksyku - podobnie jak w Brazylii - wspiera ideę rozbrojenia.

Niedawno zakończył się skup broni palnej w Mexico City. Gmachy kościołów katolickich posłużyły jako składownie dla "odzyskiwanej" broni. Inne podobieństwa z Brazylią są takie, że w przedsięwzięciu brali udział nobliści, w tym laureat pokojowego Nobla - Rigoberta Chuj Mu W Dupe Menchu. W sumie wedle oficjalnych doniesień władz udało się odkupić 5.641 jednostek broni, w tym 3.987 pistoletów, 356 granatów, jedną bombę i 44.495 sztuk amunicji --> Mexican Gun Buyback

Tyle z frontu działania katolicko-noblowsko-lewackich pojebów.
 
D

Deleted member 4151

Guest
Ciekawe za pomocą czego bronili swoich praw w czasie powstania Cristero?
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 285
Rigoberta Chuj Mu W Dupe Menchu

"Chuj Jej W Dupę"

Kościół Katolicki w Meksyku - podobnie jak w Brazylii - wspiera ideę rozbrojenia.

Nie wiem czy Kościół jest tak głupi w samej swej istocie czy po prostu tamtejszy katolicyzm tak się zlewaczył/tamtejsi lewacy skatoliczyli. Jak wiadomo "domieszka kilku kropel chrześcijaństwa do poglądów lewicowych zamienia głupca w głupca doskonałego".
 

Voy

Active Member
386
242
Nie wiem czy Kościół jest tak głupi w samej swej istocie czy po prostu tamtejszy katolicyzm tak się zlewaczył/tamtejsi lewacy skatoliczyli. Jak wiadomo "domieszka kilku kropel chrześcijaństwa do poglądów lewicowych zamienia głupca w głupca doskonałego".

Kościół w krajach latynoamerykańskich jest bardzo silnie zlewaczały. Działa to w sporym stopniu na takiej zasadzie dlaczego u nas jest antykomunistyczny: reżim u nas był z nadania moskwy, więc automatycznie aby się mu sprzeciwić i wspierać pokrzywdzonych należało być przeciwieństwem. U latynosów natomiast reżimy były pro-amerykańskie, więc (przynajmniej z nazwy i retoryki) kapitalistyczne - więc kler się zlewaczył, żeby wspomagać biednych.

Dużą sławę zyskało zdjęcie, na którym JPII opierdala publicznie księdza, zasiadającego w nikaraguańskim lewicowym rządzie:
popejohnpaul2ernestocardenal.jpg
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Ciudad Juarez gun free zone:

tumblr_moh6ia_B8_Kq1qkdieno1_500.jpg


Fragment książki Charlesa Bowdena "Mordercze miasto":

Niektóre mordy są sprawką karteli narkotykowych. Niektóre - policji stanowej i federalnej, jeszcze inne - meksykańskiego wojska. Teraz można zginąć na różne sposoby.

Jednak pomału się tam poprawia:

Juarez_Homicide_Graph.jpg


Kompleksową, świetną analizę przestępczości w tym mieście znajdziecie na blogu Diego Valle'a --> Myths about Ciudad Juarez. Autor ładnie rozprawia się z mitologią narosłą wokół miasta, szczególnie tą reprodukowaną przez środowiska lewaczące. Ciudad Juarez to było swego czasu relatywnie spokojne miejsce do życia. Wszystko zaczęło się psuć w 1993 roku, kiedy zmarł Aguilar Guajardo, przywódca lokalnego kartelu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Miguel Angel Trevino Morales, ksywa Z-40, eks lider najemnego oddziału sił specjalnych, później szef kartelu Los Zetas, został schwytany przez meksykańską armię. Zatrzymało go w położonym na granicy ze Stanami Zjednoczonymi mieście Nuevo Laredo, stanowiącym bazę operacyjną kartelu. "El Chapo" Guzman pewnie nie może powstrzymać radości. Dla niego to najlepsza informacja od lat - po wyeliminowaniu lidera Zetas kartel Sinaloa będzie mógł przejąć kontrolę nad punktami przerzutu narkotyków do USA w Nuevo Laredo. NYT --> Drug Kingpin Is Captured in Mexico Near Border
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
W 2012 roku w Meksyku 98% zabójstw pozostało nierozwiązanych. Albo inaczej: ~2% spraw, których przedmiotem było zabójstw0, zakończyło się dla zabójcy wyrokiem skazującym --> 98% of Mexico's 2012 Murder Cases Unsolved

Pomyślałem sobie: gdyby Meksyk prowadził statystyki tak jak robi to brytyjski Home Office (czyli nie uwzględniał w corocznych raportach incydentów niezwieńczonych wyrokiem skazującym), miałby niższe wskaźniki zabójstw niż UK :)
 
Do góry Bottom