Krótkie pytanie od nooba - dlaczego Korwin jest tak nieskuteczny?

A

artur1978

Guest
Ale można być konserwatywnym i wierzyć, że ideały konserwatywne w wersji light zostaną podtrzymane woluntarystycznie korzystając z ostracyzmu społecznego
Ano mozna, podobnie jak mozna byc lewakiem i wierzyc ze wspolnoty ludzi na pewnym obszarze opdatkuja sie dobrowolnie zeby pomoc tym ktorzy maja mniej.
We wszystko mozna wierzyc, pytanie jak to bedzie wygladac w praktyce
 

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
Ludzie nie powtarzaja ale faktycznie maja pewne potrzeby bo tak skonstruowana jest ludzka psychika a podloze tego jest ewolucyjne a nie poznawcze.
Wiekszosc systemow ideologicznych popelnia ten blad ze zaklada ze ludzie beda postepowali w jakis okreslony sposob a ludzie postepuja zgodnie z wlasnymi potrzebami i systemem wartosci. Jest hierarchia potrzeb wedlug Maslowea etc.
Sztuka jest pokazac im ze pewne odpowiedzi saczone przez obecne ideologie sa zludne czyli na przyklad falszywe poczucia bezpieczenstwa dawana przez obecny system emerytalny lub falszywa koncepcja ze musi istniec panstwo zeby zagwarantowac pewien porzadek prawny.

Ale się zapędziłeś. Ja napisałem że ludzie powtarzają bzdury opotrzebie istnienia państwa bo tak zostali wytresowani i taka jest prawda.
Nie napisałem że państwo zapewnia bezbieczeństwo, bo nie zapawnia. Jednak ludzie myślą inaczej. I o to mi chodziło.

Nie da sie za to zmienic tego jak ludzie postrzegaja i przezywaja rzeczywistosc, komunisci juz probowali i slabo im wyszlo.

Nie wiem po co wyjażdżasz z komunistami. Ja nie pisze o inżynierii społecznej, nie sądzę że jest potrzebna, tylko o odkłamaniu rzeczywistości. Tylko propaganda i korupcja trzyma ludzi przy systemie państwowym.
A to jak ludzie postrzegają rzeczywistość w rzeczywistości się zmienia. Choćby odkrycia naukowe na to wpływają. Nie jest to rzecz stała.
 
A

artur1978

Guest
re rebel
Okrycia naukowe odkryciami naukowymi a ludzie dalej wierza ze pana Jezusa mozna w teczy zobaczyc albo swiat ma 10 tys lat i wszystkie zwierzeta zmiescily sie na jednej arce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rebel

komunizm warstwowy
679
822
re rebel
Okrycia naukowe odkryciami naukowymi a ludzie dalej wierza ze pana Jezusa mozna w teczy zobaczyc albo swiat ma 10 tys lat i wszystkie zwierzeta zmiescily sie na jednej arce.

Część wierzy, a część nie wierzy. Jeszcze większej części to w ogóle nie obchodzi. Mało kto traktuje to na serio, a kiedyś traktowano bardzo serio.
Swoją drogą narzucenie wiary w Jezusa tysiąc lat temu (oczywiście wiadomo że trwało to setki lat) też było sporą zmianą postrzeganiu świata przez ludzi.
 
A

artur1978

Guest
Część wierzy, a część nie wierzy. Jeszcze większej części to w ogóle nie obchodzi. Mało kto traktuje to na serio, a kiedyś traktowano bardzo serio.
Swoją drogą narzucenie wiary w Jezusa tysiąc lat temu (oczywiście wiadomo że trwało to setki lat) też było sporą zmianą postrzeganiu świata przez ludzi.
Rzecz w tym ze obiektywny rowzoj nauki nie przeklada sie w zaden mierzalny sposob na bardzije racjonalne postrzeganie swiata przez ludzi.
Zreszta ludzie nie pojmuja swiata w racjonalny sposob i dokonuja nieracjonalnych wyborow bo taka jest natura ludzkiej psychiki.
Psychologia eksperymentalna pokazuje ze ludzie ulegaja licznym bledom poznawczym, i dlatego wiele zalozen tak zwanej klasycznej szkoly ekonomii jest bez wiekszego sensu. Po prostu ludzki umysl ze wzgledu na rozne ewolucyjne dostosowania przeszkadza w podejmowaniu optymalnych wyborow
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_perspektywy
Ale ok przestaje zanudzac dla jednych pewnie jakis tam poziom konserwatyzmu jest akceptowalny dla innych takich jak ja juz nie i tak musi byc.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Ale co ma piernik do wiatraka? No i nie przekłada się i co w związku z tym?
Jakoś się z tym pogodziłem i jako egoistę mało mnie to obchodzi.
 
A

artur1978

Guest
Ale co ma piernik do wiatraka? No i nie przekłada się i co w związku z tym?
Jakoś się z tym pogodziłem i jako egoistę mało mnie to obchodzi.
Odpowiadalem na post rebel, trudno sie odniesc do tego ze Cie to nie obchodzi.
Mnie nie obchodzi ze Cie nie obchodzi i co z tego?
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
A to znacie ?
W 2008 Korwin próbował uratować Amerykę blogiem po angielsku. Cierpliwości starczyło na 2 posty.
http://jkm-januszkorwinmikke.blogspot.com/
I am writing to you from abroad.
I have decided to blog for the Americans, because I see now an imminent danger hanging over America - and the rest of the world as well,
 
Ostatnia edycja:

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Krul przemówił na facebooku:

Protesty? Nie: DEMONSTRACJA!
Młodzież aż przebiera nogami, by wyrazić swoje oburzenie do tego systemu, w którym przyszło jej żyć. Stąd spontaniczne - lub organizowane przez narodowców - protesty w Warszawie i w innych miastach.
A przecież IM o to chodzi!
Moment ujawnienia taśm był specjalnie tak dobrany, by nie było klimatu do protestu. Część młodych ludzi już wyjechała na wakacje - lub wyjedzie do wakacyjnej pracy za granicą. Trwają mistrzostwa świata...
Te protesty nie mogą się udać. W najlepszym razie są to protesty kilkusetosobowych grupek, które IM łatwo ośmieszyć. .
Natomiast my szykujemy Wielka Demonstrację Suwerenności - na 5 października.
Chcemy zebrać 100.000 ludzi - by zaprotestować nie przeciwko "rządowi Tuska" - lecz przeciwko stworzonemu przez p.gen.Czeslawa Kiszczaka ustrojowi. W ubiegłym roku było nas tylko kilka tysięcy. W tym roku Marsz Suwerenności ma wstrząsnąć ulicami Warszawy.
Zaklepcie sobie ten dzień: 5 dzień października!


Czyżby to już tej jesieni?
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Bardzo mi się podoba ten fragment: "Chcemy zebrać 100.000 ludzi - by zaprotestować nie przeciwko "rządowi Tuska" - lecz przeciwko stworzonemu przez p.gen.Czeslawa Kiszczaka ustrojowi".

Średnio wierzę, ale trzymam kciuki.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
MUZMcQQ.jpg
 

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
"Kolejny sondaż, w którym Kongres Nowej Prawicy jest trzecią siłą polityczną w RP i ma 10,9% (Homo Homini)! Jutro mój komentarz w tej sprawie opublikuje Rzeczpospolita! To oczywiście owoce "taśm prawdy" - pierwsze i nie ostatnie!"

Wipler na FB. Nie sprawdziły się, zatem - pogłoski, by wzrost notowań na 10% był tymczasowy i miał potrwać zaledwie parę dni..
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 462
Oba sondaże były robione chyba w tym samym tygodniu. Jak na razie jest potwierdzenie, że te 10% z poprzedniego badania nie było przypadkowe.

Czy Polska będzie niedługo najbardziej liberalnym państwem na świecie? :)
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Pierwszy raz usłyszeli jak JKM domaga się wsadzenia kogoś - tym razem "oszustów" od globalnego ocieplenia.
Niestety silny słowiański akcent utrudnia zrozumienie, ale można chyba oficjalnie uznać "rozwalanie UE" za rozpoczęte
 
Do góry Bottom