Komunizm w praktyce

A

Antoni Wiech

Guest
Przypomniała mi się jeszcze jedna akcja, może nie do końca na temat, ale również z czasów czerwonej zarazy. Opowiadał mi ją ojciec. Jak był mały to władza rozpędziła nagonkę przeciw szkodnikowi-stonce ziemniaczanej (Oczywiście przemyconej na pola krajów władzy ludowej specjalnie przez imperialistów). Ludzie do końca nie wiedzieli jak ta stonka wygląda. Był tylko namalowany wielki plakat, na którym była stonka. Problem w tym, że nie poinformowano w jakiej skali jest ten szkodnik. Część ludzi, więc chodziła z kijem, bo myślała, że stonka jest wielkości psa :D
 
A

Antoni Wiech

Guest
Jako, że wczoraj była rocznica Stanu Wojennego w Polsce, to ojciec mi opowiadał, że jednej nocy, kiedy była godzina milicyjna pod sklep w okolicach domu, taki PRLowski duży SAM podjechały samochody. Wyjebali szyby, okradli go i odjechali. Nie widział tego osobiście, zna to z relacji świadków, jednak kto mógł taki numer zrobić w czasie kiedy po ulicach biegały patrole z gnatami Jaruzela? Najprawdopodobniej jakiś oddział milicji lub wojska.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 510
...jednak kto mógł taki numer zrobić w czasie kiedy po ulicach biegały patrole z gnatami Jaruzela? Najprawdopodobniej jakiś oddział milicji lub wojska.
Kto? Jumacy poprzeplatani agentami bezpieki.
Od połowy lat 70-tych bezpieka rozpoczęła z jumactwem i cinkciarstwem współpracę na ogromną skalę. W zamian za uniknięcie odsiadki, rozwalali opozycję, mordowali i mieli przyzwolenie na jumkę. Takich Vogeli na wolności jest pełno. Wiele przestępstw było robionych po to, by wciągnąć i przecwelić do współpracy innych niedoszłych jumaków. W latach 80-tych dostawli wizy, by rozwalać opozycję w obozach przejściowych i na emigracji. Pozwalano im nawet sprowadzać do Polski zajumane samochody i je legalizować!
Przykładowo, by w zamian syna Kazimierza Świtonia wrobić w przestępstwo.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 510
Oczywiście. Afera "żelazo" odsłoniła jedynie wierzchołek góry lodowej. Podobno, bo ktoś kiedyś to rzucił w darknecie i zweryfikować tego nie sposób, słynny Zacharski został wystawiony Amerykanom przez cinkciarzy, którzy przekazywali jego informatorowi kasę. Kolesie na pewnym etapie pazerności, dali się przecwelić przez służby USA.
 
D

Deleted member 427

Guest
Lewicowa wrażliwość społeczna:

Rząd Kuby zniósł obowiązujący od dziesięcioleci zakaz importu nowych samochodów.


Dobre, nie? NIE.

Raul Castro będzie pobierał 400% prowizji od każdego auta. Sytuacja motoryzacyjna Kubańczyków właściwie nie zmieni się. W państwowej dealerskiej marki Peugeot w Hawanie model 206 można kupić za jedyne 91 000 dolarów, a 508 za 262 000 dolarów, czyli mniej więcej tyle, co Ferrari. Dla porównania – cena 508 w Wielkiej Brytanii wynosi 53 000 dolarów. Z kolei nowa Kia Rio hatchback, której ceny w USA zaczynają się od 13 600 dolarów na Kubie kosztuje 42 000 dolarów. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Kubie wynosi 20 dolarów...

http://classicauto.tv/na-kubie-nowy-peugeot-kosztuje-tyle-co-ferrarii/
 

de Maistre

Member
92
80
Cała wieś może się poskładać na jakąś furgonetkę. ^^ To sobie założą firmę przewozową i ktoś ich będzie do pracy podwoził. Aaa bo nie da się firmy otworzyć. :p
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 510
Lewicowa wrażliwość społeczna:
Rząd Kuby zniósł obowiązujący od dziesięcioleci zakaz importu nowych samochodów.
Przypominam, że temu zasrańcowi Fidelowi Castro pomogli zdobyć władzę: Kościół Rzymskokatolicki i służby USA.
Kościół Rzymskokatolicki dwa razy wyciągnął tego komuszego smrola spod kary śmierci.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Sowieckie zbrodnie były oczywiście wspominane, ale warto wrzucić zdjęcia z Wielkiego Głodu na Ukrainie.

W latach 1921–1947, wskutek trzech klęsk głodu wywołanych przez władzę radziecką życie straciło około 10 milionów mieszkańców Ukrainy (PWN).

Wg Wiki Rosja, ani Janukowycz nie uznają tego faktu za ludobójstwo (co uznała np. Polska i wiele innych krajów). I nawet jeśli przyjąć taką optykę to kurwa, gratulujemy ekonomii, która doprowadziła do takiej katastrofy. Gratulacje dla czerwonych.

http://ukraincy.wm.pl/24352-0,Wielki-Glod-na-Ukrainie,579489.html?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 274
23 299
O, taki dokument BBC o łagrach.


(A w 14 minucie, jak zwykle winny liberalizm...)
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 500
23 510
Chekist - Чекист - film rosyjski 92', napisy angielskie, pełna wersja

Już wiecie, dlaczego ja uważam, że z nimi nie należy się certolić. Na pierwszym lepszym skręcie historii, jeśli to będzie możliwe, należy tę zarazę zniszczyć totalnie i to na jak największym obszarze. Tak by się nie odrodziła.
 
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
900
Wracając z wizyty w rodzinnym Berdyczowie, sowiecki pisarz Wasilij Grossman ujrzał pod oknem przedziału żebrzącą o chleb kobietę. Emigrant polityczny Arthur Koestler, który przybył do Związku Radzieckiego pomagać w budowie socjalizmu, miał podobne doświadczenia. Jak wspominał znacznie później, obok stacji w Charkowie, chłopki podsuwały „pod okna wagonów straszne niemowlęta z ogromnymi, kiwającymi się głowami, patykowatymi kończynami i nabrzmiałymi, wystającymi brzuszkami”. Stwierdził, że ukraińskie dzieci wyglądały jak „embriony wyjęte ze słojów z alkoholem”. Musiało upłynąć wiele lat, zanim ci ludzie, uważani obecnie za dwóch spośród moralnych świadków XX wieku, napisali o tym, co zobaczyli.

Timothy Snyder, Skrwawione ziemie. Między Hitlerem a Stalinem, tłum. Bartłomiej Pietrzyk, Świat Książki, Warszawa 2011, s. 45
 
Do góry Bottom