Jakie filmy ostatnio oglądaliście?

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Do końca życia zapamiętam jak siedziałem w małomiasteczkowym kinie ojcu na kolanch i trzymałem go za rękaw ze strachu czy może z podziwu jakie wtedy wywoływały te efekty. W dniu premiery kino było tak nabite, że ludzie siedzieli po dwóch na siedzeniach i stali w przejściu. Od zaduchu powietrze dało sie ciąć nożem. Jak zapalili światła ojciec powiedział "Jezus jak oni to zrobili" Dzisiaj można na tym raczej ziewnąć, albo obejrzeć z nudów zamiast familiady. Ale wtedy...
Co ty nadal te efekty są spoko. Nie robią wow bo to już standard ale skoro jest to nadal przyjemny film to nie ma co narzekać.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Efekty "Parku Jurajskiego" nie zestarzały się, bo CGI było tam minimalizowana na rzecz animatroniki. Obok "Parku Jurajskiego" warto sobie odświeżyć "Obcy: decydujące starcie", "Coś", "Mucha", czy "Starship troopers"; doskonałe filmy, które cieszą oko nawet dzisiaj i ich wspólnym mianownikiem jest właśnie to, że włożono masę pracy w praktyczne efekty, kostiumy i modele, zamiast zrobić wszystko na odpierdol na komputerze. Katastrofalny wpływ efektów komputerowych jest szczególnie widoczny w seriach filmowych, gdzie np. trylogia "Władca Pierścieni" wygląda dużo lepiej niż jej młodsza o 10 lat kontynuacja "Hobbit".
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Jerzego Skolimowskiego „IO”

Nominacja do Oscara?
Przerost formy nad treścią. Rozczarowanie.
Oczywiście polecam obejrzeć - może tylko mnie rozczarował?



View: https://www.youtube.com/watch?v=ztY2HE6ZNNo

Oskarów, w ogóle mainstreamowych nominacji ostatnio unikam jak ognia. W tym jest już imho coraz mniej rozrywki a coraz wiecej polityki. Dla mnie w filmie musi być przede wszystkim ciekawa opowieść, a coraz bardziej odbieram to wszystko jako zwykłą propagandę.
Ciekawe, że na początku sądziłem, że nie wytrzymam, że tak czy inaczej obejrzę. Wcale nie, i o dziwo nie czuje głodu czy żalu że czegoś nie widziałem. Z mainstreamu to trzymam tylko Netflixa dla siostrzenicy, bo ona bez Stranger Things i innych takich chyba by mnie przestała uznawać za wujka, a pomyślałem, że jest jeszcze za młoda, żeby to zrozumieć. Sama wybierze jak podrośnie.
Poza tym, to w zasadzie najnowszego mainstreamu prawie nie oglądam. Mam ostatnio "projekt" by sobie obejrzec wszystkie co ciekawsze westerny, wybrałem ok 400 i co dzzień czy dwa staram sie zobaczyć jeden. Z reguły są łatwo osiągalne w sieci. Czysta rozrywka z czasów, kiedy o to jeszcze w kinie chodziło
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Sylvester Stallone zasugerował, że występ w gangsterskiej produkcji może być jego ostatnią ekranową kreacją w karierze.



View: https://www.youtube.com/watch?v=sk5BR0jVNiE


Nie wiem czy to kwesia dobrego prowadzenia przez reżysera czy Sylwek na starość stał się aktorem ale wypada bardzo dobrze. Na tyle przekonująco, że widz bez oporu łyka historię o romansie 70paroletniego dziadka z dupą młodszą o prawie 30 lat.
Mimo to zajebisty minus za chamską antylibertariańską propagandę.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 035
Gdzie jest samolot. Lot MH370

 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Wczoraj obejrzalem "Ran" czyli adaptacje Króla Leara Kurosawy. (Przez Hbbtv Kultura powinien byc do obejrzenia bodajże jeszcze do niedzieli) Pamietam ze film widzialem lata temu jako dzieciak i nic z niego nie zrozumialem. Dodatkowo teraz jakosc hd dodaje naprawde mu urody. Piekny, wizualnie wycyzelowany film o ludzkim zaprzaństwie i upadku. Chyba do mojej listy z westernami dołoże też kino samurajskie.
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
"Martwe Zło: Przebudzenie" - akcja nie toczy się już w leśnej chatce tylko w kamienicy w LA ( bez Asha). Odbiór tego filmu zależy chyba od tego ile horrorów objerzało się w cześniej. Jesli niewiele to można liczyć na emocje: upiór chodzi po suficie, wymiotuje litrami jakiegoś mętnego syfu, ciemne pomieszczenia,podkład dźwiękowy budujący nastrój itp. Z kolei jeśli ktoś jest fanem horroru to będzie miał wrażenie, że ogląda kolejne gatunkowe kalki przez co całośc jest strasznie przewidywalna i wtórna.
 

Salem

Born again
59
247
Jak ktoś coś to piękne mini opinię klepię

Tylko na mielizny przerobili ten portal... still zapraszam
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Jak ktoś coś to piękne mini opinię klepię

Tylko na mielizny przerobili ten portal... still zapraszam

Niezbyt ogarniam nawigacje na tej stronie. Wyświetla mi sie lista filmów z Twoimi ocenami ale nie mogę znaleźć tych mini opinii ?
 

Blobfish

Well-Known Member
150
274
Wyprowadźcie mnie z błędu, mam nadzieję że się mylę ale czy "mini opinia" oznacza po prostu kliknięcie cyferki z oceną filmu ???
Pewnie za dwa lata pierdolnięcie uśmiechnietej albo smutnej emotki nazwa "recenzją" i jakis ziomek wjedzie z tekstem "patrzta jakie recenzje klepie :mad::confused::p:D;) "
 

dunajec1

Active Member
109
47
Na podstawie książki Davida Granna powstał film " Czas krwawego księżyca" wyreżyserowany przez Martina Scorsese.
Długo czekałem na ten film. Seria morderstw Indian Osagów w stanie Oklahoma i narodziny FBI / trzy i półgodzinna projekcja/
Robert De Niro i Leonardo DiCaprio. Świetnie zagrali wszyscy aktorzy i społeczność Osedżów zatrudniona w filmie na pół roku.
Film nie jest arcydziełem, choć bardzo dobry.



View: https://www.youtube.com/watch?v=EFfPURg7CrQ
 
Do góry Bottom