Imigranci, obca kultura, epidemie

D

Deleted member 427

Guest
dla mnie to nie jest główny wyznacznik wolności, bo broń se można kupić praktycznie wszędzie

No nawet w Polsce można legalnie/nielegalnie kupić pistolet i paczkę amunicji do niego. Tylko wytłumacz mi, jak można w Polsce regularnie zaopatrywać się w broń i kupować po kilka tysięcy sztuk amunicji (w tym dwie torby hollow pointów prosto z Biedronki) i potem sobie strzelać z tego na luzie u siebie na polu albo na strzelnicy?

może nikt sie nigdy nie dopierdoli do tego że ma sie broń bez pozwolenia państwa...

Oczywiście, że się dopierdolą i to momentalnie. Poza tym nikt nie twierdzi, że kupno pistoletu = wolność. Tu chodzi o to, żeby na danym terenie była cała infrastruktura sklepów-strzelnic-producentów-wytwórców akcesoriów i żebyś miał natychmiastowy dostęp do broni i duży wybór produktów. Tego nie ma "wszędzie".
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
ty byś chwalił nawet największy zamordyzm gdyby ino ci pozwolili naboje i broń w biedronce kupić, co?
co mam ci tłumaczyć? czy ja pisałem ze w polskim państwie jest wolność? też sie dopierdalają na każdym kroku o wszystko możliwe...
i co daje to że kupisz se amunicje w biedronce jak zapłacisz mandat za pifko w parku czy bo trawnik nie jest zielony...
 
T

Tralalala

Guest
@GAZDA
Różny odgłos, to już by trzeba było dobrać odpowiednią broń, myśliwi strzelają ze sztucerów raczej w nocy, leśniczy nie strzelają, kłusownicy chuj wie z czego ale i tak to może ściągnąć kogoś, jak już to lepiej łapa na ryj i nóż w któryś z organów ( serce, wątroba, nerki, szyję kurwy zasłaniają, chyba, że tętnicę ale tak czy siak ponoć nerki i wątroba to dobre cele ), no i musowo przekręcenie i poprawienie.
 
D

Deleted member 427

Guest
ty byś chwalił nawet największy zamordyzm gdyby ino ci pozwolili naboje i broń w biedronce kupić, co?

Oczywiście. Bo to by oznaczało, że zamordyzm jest mniejszy niż w Polsce 2014.


co mam ci tłumaczyć? czy ja pisałem ze w polskim państwie jest wolność?

Pisałeś, że wszędzie można kupić broń, co nic nie znaczy, tak samo jak nic nie znaczy mierzenie stanu posiadania broni w Europie na zasadzie: "w kraju X na 100 mieszkańców przypada 30 sztuk broni", skoro i tak jedno hrabstwo w Kentucky jest lepiej uzbrojone niż cały ten kraj.
 
T

Tralalala

Guest
Wszędzie można kupić broń jednak w niektórych miejsca za operowanie swoją własnością w postaci papierków, matalu, kryptowalut odpowiada się zamknięciem lub śmiercią.
 
D

Deleted member 427

Guest
No ja tłumaczę, że nie wszędzie. "Wszędzie" to można kupić używany pistolet, ale co z tego, skoro nawet nim nie postrzelasz legalnie, tylko będziesz się musiał konspirować gdzieś kurva po lasach 40 km od domu? I co to za przyjemność ze strzelania, skoro będziesz liczył każdy nabój, bo wiadomo, że nie wsiądziesz po wszystkim do pickupa, nie zajedziesz pod shella i nie kupisz 1000 sztuk amunicji na zapas?
 
T

Tralalala

Guest
Jest różnica w trenowaniu strzelania a posiadaniu broni do obrony. Kupujesz legalnie możesz ćwiczyć, kupujesz nielegalnie możesz odjebać śmiecia i kombinować nowe dane. Jak dla mnie im mniejszy zamordyzm tym lepiej, broń, niskie podatki + brak podatku od crypto, legalne narkotyki to dla mnie podstawa =]
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
@kawador czyli waziristan jest bardziej wolnościowy od polski według ciebie?
jebać usa, chuja daje ta cała broń w stanie kentucky i innych kiedy nie można jechać bez pasów, pić na ławce w parku, pokazać cycków na plaży, mieć otwartego piwa w aucie, gdzie zapłacisz manadat bo trawnik ni jest zielony... pierdole taką wolność...
dla mnie liczy sie całokształt i suma różnych wolności, a nie ino jebana broń...
@Tralalala ludzie sie nie znają na tym jaki odgłos ma jaka broń... jakoś nie słyszałem o tym by ktokolwiek interesował sie tymi odgłosami strzałów... kiedyś w lasku 100-200 metrów od szkoły / innych zabudowań wywaliliśmy z kuzynem całą paczke nabojów z browninga i nikt sie tym nie zainteresował...

a co do minarchistycznego państwa to rak też zaczyna sie od małych komórek a jak wytnie sie 80% to i tak powróci... jebać państwo...
 
D

Deleted member 427

Guest
czyli waziristan jest bardziej wolnościowy od polski według ciebie?

Przecież tam trwa wojna. Na kij rzucasz takimi absurdalnymi przykładami? Od razu mówię, że ziemie białoruskie z 1943 tez nie były bardziej wolnościowe od Polski 2014.

chuja daje ta cała broń w stanie kentucky i innych kiedy nie można jechać bez pasów, pić na ławce w parku, pokazać cycków na plaży, mieć otwartego piwa w aucie

No wiesz, piwo w aucie to ja se mogę wypić nawet teraz, zaraz, na parkingu. A postrzelać z karabinu to ni chuja. Kentucky wygrywa :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no to niech bedzie somalia abo inne zadupie broń kupujesz nikt sie nie czepio, super wolność...
no ale w usa jak policjant zobaczy otwartą butelke w aucie to areszt... nawet jak nie pijesz... super wolność... niby argument jest taki że ta wolnościowość przekłada sie na to że ludzie bedom sie mogli bronić przed pańśtwem... jakoś chujowo im to w usa wychodzi jak w pewnych kwestiach zamordyzm jest większy niż polsce...
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
no to niech bedzie somalia abo inne zadupie broń kupujesz nikt sie nie czepio, super wolność...
no ale w usa jak policjant zobaczy otwartą butelke w aucie to areszt... nawet jak nie pijesz... super wolność... niby argument jest taki że ta wolnościowość przekłada sie na to że ludzie bedom sie mogli bronić przed pańśtwem... jakoś chujowo im to w usa wychodzi jak w pewnych kwestiach zamordyzm jest większy niż polsce...
Co do tego to słyszałem, że w 'murice policjanci są bardziej przeczuleni na alkohol niż w polsce, co nie zmienia faktu że na terenie prywatnym w wielu stanach robisz co chcesz. Odkrywasz złoża ropy, w ameryce albo oddajesz je w dzierżawę, lub sam robisz odwierty i wydobywasz, tak czy inaczej jest to twoje i państwo gówno może ci zrobić, a kasa do portfela leci. W USA jest o wiele większy szacunek do własności prywatnej, traktują ją jak niemalże świętość, dlatego uważam ten kraj o niebo lepszy od polski jeśli chodzi o wolności osobiste.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no nie tylko wyczuleni na alkohol, możesz sie znaleźć w areszcie ino za to że krzywo spojrzałeś czy coś głupiego powiedziałeś...
prawa własnosci są przestrzegane bardziej, ale są kraje gdzie bardziej sie je szanuje... sam przykład z mandatem za trawnik to pokazuje...
ale zgadza sie suma wszelkich wolności jest większa niż w polszy, co nei zmienia faktu że broń nie jest głównym wyznacznikiem...
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
no nie tylko wyczuleni na alkohol, możesz sie znaleźć w areszcie ino za to że krzywo spojrzałeś czy coś głupiego powiedziałeś...
prawa własnosci są przestrzegane bardziej, ale są kraje gdzie bardziej sie je szanuje... sam przykład z mandatem za trawnik to pokazuje...
ale zgadza sie suma wszelkich wolności jest większa niż w polszy, co nei zmienia faktu że broń nie jest głównym wyznacznikiem...
To prawda, ale jest jednym z tych wyznaczników.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale ino jednym, dla coniektórych tutaj mógłby być totalny zamordyzm, grunt że łaskawie pozwoli im władza pobawic sie karabinkiem...
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
no ale ino jednym, dla coniektórych tutaj mógłby być totalny zamordyzm, grunt że łaskawie pozwoli im władza pobawic sie karabinkiem...
Dokładnie, pozwolić... Ja jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zezwoleń, czy to budowlanych, czy recept itd. oraz legalizacji i delegalizacji, jeśli ktoś chce sobie litr heroiny w żyły dać, to niech to robi jego sprawa, jeśli chce zbudować chatkę ze słomy i mu wiatr zniszczy, trudno jego problem. Moim zdaniem nie powinno się traktować ludzi jak niewolników.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
Władza pozwalająca na posiadanie broni i zarazem nakładająca tysiące innych zakazów i nakazów to najprawdopodobniej najgłupsza władza na świecie.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
no ale ino jednym, dla coniektórych tutaj mógłby być totalny zamordyzm, grunt że łaskawie pozwoli im władza pobawic sie karabinkiem...

Jeżeli chodzi o mnie, to przyznam, że z tym Pakistanem może trochę przesadziłem, ale przykład tak czy siak uważam za absurdalny. Nie usprawiedliwiam wszystkich zamordyzmów kosztem liberalnego dostępu do broni, a dostęp ten to tylko jeden z aspektów wolności. Jest to dla mnie jednak najważniejszy aspekt. Mnie w Ameryce wiele rzeczy żenuje, radzę np. zajrzeć do tego wątku:
https://libertarianizm.net/threads/historia-zamordyzmu-obyczajowego-w-usa.5005/

Moim zdaniem jednak rozbrojenie społeczeństwa, a zakaz picia w miejscu publicznym lub pokazywania cycków na plaży, to jednak inne poziomy zamordyzmu. Nie wyobrażam sobie wolności albo wprowadzania jej bez broni palnej. Możecie zlikwidować prawie wszystkie podatki, publiczną edukację, służbę zdrowia, socjal, zalegalizować narkotyki, ale jeżeli cały czas sytuacja z bronią palną będzie wyglądać tak, że po latach procedur będę mógł wybłagać sztucer, to nie będzie to dla mnie wolność.
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
Wolność to przede wszystkim możliwość wywalczenia jej, jeśli nie możemy walczyć o swoje (nie mamy do tego środków) to nadal jesteśmy niewolnikami, dlatego Ojcowie Założyciele USA tak bardzo uwzględniali to prawo, że wpisali je do konstytucji.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no ale zakładając że władza nie czepia sie niczego, nie zatrzymuje aut do kontroli, nie przeszukuja chałp, nie ma dowodzików ani meldunków, jedynie nie życzy se by ludzie mieli broń, to i tak tego nie może egzekwować... bo każdy se kupi gdzieś na cornym rynku broń i jest wolność większa niż jak kiedy władza czepia sie non stop o każdą duperele, ma prawo legitymować i przeszukiwać ale zezwala na pewne typy broni...
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
Równie dobrze możesz pracować na czarno, kupować nielegalne fajki i alkohol, narkotyki, sam hodować rośliny i zwierzęta bez badań, nielegalnie polować, unikać płacenia podatków, lub po prostu żyć na garnuszku rodziców i prosić o kieszonkowe na amunicje. Dla Ciebie GAZDA może żadnych zmian w Polsce nie być, bo w każdym momencie sobie akap możesz zrobić. Ja bym chciał inaczej, chciałbym abym mógł sobie iść do sklepu stojącym przed komendą policji i mógł kupić sobie jaką chcę broń i amunicje, na oczach policjanta, tak aby on mi nic za to nie zrobił, chciałbym sobie spróbować, kokainy z kiosku itd. Chciałbym nie kryć się z tym wszystkim, bo na czarno zawsze można akap zrobić, tylko jedna pomyłka może to skończyć. Po co narzekać na dzisiejszą władzę skoro to i tak nie ma żadnej różnicy?
 
Do góry Bottom