Imigranci, obca kultura, epidemie

adex26

Active Member
112
106
Jak wiadomo, multikulturalizm powstaje poprzez napływ imigrantów o dużym zróżnicowaniu kulturowym do danego kraju. Niestety mimo zalet tego zjawiska (np: poszerzona wiedza o różnych krajach) są też wady, na przykład epidemie, niedawno odkryto zachorowania na wirusa ebola w GB http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16400882.html#MT Jak sądzicie czy będzie to kolejna afera jak epidemia ptasiej grypy, od której umarło zaledwie kilka osób, czy może coś poważniejszego? Co sądzicie o samej emigracji? Sam nie mam nic przeciwko, w wielu miastach polski jest dużo azjatów i nie mam na ten temat zdania. Ważne aby ktoś kto migruje do kraju w którym mieszkam nie brał zasiłków tylko normalnie pracował.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 510
A co mam sądzić?
Jak chcą lub nie mają wyjścia to niech przyjeżdżają.
Ich sprawa... Co mnie to obchodzi.

Ważne aby ktoś kto migruje do kraju w którym mieszkam nie brał zasiłków tylko normalnie pracował.

Niech biorą.
Też mnie to gówno obchodzi.
Jak jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystać? Mają łeb.
Nie pracować i zgarniać kasę.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Kazdy powinien moc wjechac i wyjechac na teren niczyj albo tzw. panstwowy (de facto niczyj). Jak ktos przyjechal chory (np. na AIDS) to tez nic nie mozna mu zrobic poki jego zachowanie nie narusza NAP (jesli pluje komus do zupy HIV-em no to juz narusza), a jak narusza to odjebka albo wykop za morze. Proste.
 
T

Tralalala

Guest
HIV nie przenosi się od naplucia, odjebać można za sam fakt naplucia, to, że pluje zarażona osoba nie ma tu nic do rzeczy.
 
T

Tralalala

Guest
Tak tego nie wziąłem pod uwagę;p

No i ja też bym musiał mieć rozcięty język dziąsła czy poliki;p
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Niekoniecznie - w buzi masz błony śluzowe, przez które także może dojść do zakażenia przy kontakcie z krwią nosiciela.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
522
Ważne aby ktoś kto migruje do kraju w którym mieszkam nie brał zasiłków tylko normalnie pracował.
Jak dla mnie, to niech sobie wezmą nawet wszystkie przewidziane na ten cel do końca świata albo niech sobie je weźmie jeden losowy wybrany emigrant. Może pójdzie w tango, zapije i resztę zgubi, będzie deflacja hehe. Co to w ogóle za różnica?
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
Zasiłków to w ogóle nie powinno być, najgorsze jest to że przyjedzie jeden z drugim, przywiezie trąd, ebole czy kij wie co jeszcze. Dlatego sam nie wiem jak to ocenić, na razie nikt nie podał argumentów za w pełni otwartymi granicami, szczególnie dla afryki, gdzie bądź co bądź jest najwięcej dziadostwa.
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
Jestem libertarianinem, po prostu czasami sytuacja wymaga środków, które nie zaliczają się do danej idei, tak jak np. przez złą sytuację gospodarczą w PRL, socjaliści odeszli lekko w prawo, rezygnując z teorii Marksa, tylko i wyłącznie po to aby dać kopa gospodarce, przez danie ludziom możliwości na założenie firmy. Tak teraz, istnieje ryzyko że umrzesz wykrwawiając się przez odbyt, nie wiem jak Ty @pikol ale według mnie nie jest to miła śmierć, i jeśli Ebola dalej będzie sobie po Afryce beztrosko hulała to trzeba będzie nie wpuszczać imigrantów bez wcześniejszego badania, a ebola przenosi się drogą kropelkową, czyli jeśli ktoś zarażony kichnie w autobusie to może kilka osób dostać za darmo wirusa, i jak to w większości bywa z ebolą, po prostu umrzeć w męczarniach.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Jestem libertarianinem, po prostu czasami sytuacja wymaga środków, które nie zaliczają się do danej idei, tak jak np. przez złą sytuację gospodarczą w PRL, socjaliści odeszli lekko w prawo, rezygnując z teorii Marksa, tylko i wyłącznie po to aby dać kopa gospodarce, przez danie ludziom możliwości na założenie firmy. Tak teraz, istnieje ryzyko że umrzesz wykrwawiając się przez odbyt, nie wiem jak Ty @pikol ale według mnie nie jest to miła śmierć, i jeśli Ebola dalej będzie sobie po Afryce beztrosko hulała to trzeba będzie nie wpuszczać imigrantów bez wcześniejszego badania, a ebola przenosi się drogą kropelkową, czyli jeśli ktoś zarażony kichnie w autobusie to może kilka osób dostać za darmo wirusa, i jak to w większości bywa z ebolą, po prostu umrzeć w męczarniach.

Dla mnie liczy się jedna rzecz. Jak zabroniłbyś im imigracji w bezpaństwowym społeczeństwie?
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
To że jestem libertarianinem nie oznacza że jestem anarchistą. Bliżej mi do minarchisty, jestem przeciwnikiem interwencjonizmu w życie prywatne, i we własność prywatną obywateli, natomiast wojsko, policja, sądownictwo, i niewielka administracja powinno być państwowe. Jak można mnie o anarchizm oskarżać? Nie jestem idealistą tylko realistą, a bezpaństwowe społeczeństwo w którym panuje jako taki ład jest realne jak opłacalna biurokracja, anarchistyczna utopia to mit, w który sam kiedyś wierzyłem, ale szybko wyrosłem.
 

MarekAK

Member
63
24
Dla mnie liczy się jedna rzecz. Jak zabroniłbyś im imigracji w bezpaństwowym społeczeństwie?

Przez ostracyzm społ., jeżeli wł. pryw. to wiadomo lub siłą? Aksjomaty aksjomatami, ale w rzeczywistości jeżeli "większość", (głośna lub nie), chce mieć swoje podwórko "czyste rasowo" to będzie je miała i chuj.
 
Ostatnia edycja:

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Koledzy, z tym zakazem wjazdu na teren prywatny i ostracyzmem to oczywiste. Mi wydaje się po prostu, że kolega adex chce czegoś więcej.

Minarchizm alert [emoji1]
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 791
8 462
Co sądzicie o samej emigracji?
Postawiłbym 10-metrowy mur i zasieki z drutu kolczastego.
Jak sądzicie czy będzie to kolejna afera jak epidemia ptasiej grypy, od której umarło zaledwie kilka osób, czy może coś poważniejszego?
Ebolą można się zarazić poprzez wydzieliny chorego lub krew, a bezpośrednio przez zjedzenie mięsa dzikich zwierząt (murzyny żrą nietoperze i małpy), więc droga do zarażenia jest dosyć trudna o czym świadczy, że 600+ ofiar to rekord w historii. Będzie jak z ptasią grypą.
 
OP
OP
adex26

adex26

Active Member
112
106
Jak można wierzyć w państwo minimum?
Jak można wierzyć, że da się kontrolować rozrost państwa i jemu zapobiec?
To ty jesteś idealistą.
Wierzysz w bajkowe i dobre państwo, którego nigdy w historii nie było.
Zawsze kończy w taki sam sposób.
Państwo to zawsze aparat ucisku, czasami lepiej po prostu wybrać mniejsze zło, państwo minimum jest i tak lepsze od dzisiejszej biurokracji.
Poprzez zakaz wjazdu na teren prywatny.

@adex26, skoro nie wierzysz w opłacalną biurokrację, to po co ten minarchizm?
Biurokracja w minarchiźmie nie występuje, biurokracja może istnieć tylko wtedy gdy państwo jest sterowane centralnie.
A tak w ogóle to nie wiem skąd ten ból dupy o minarchizm, przecież każdy idiota wie, że ten nurt zalicza się do libertarianizmu. Widzę duża część użytkowników tego forum jest mądrzejsza od wikipedii...
 
Do góry Bottom