III Wojna Światowa

kr2y510

konfederata targowicki
12 386
21 938
W 1985. Ja zrobiłem literówkę, ale nie wiem skąd wziąłeś 1994. Proces kontrolowanego rozpadu rozpoczęto na przełomie lat 70 i 80. Nawiasem mówiąc nieoceniony wkład dla CIA wniosła żydokomuna pogoniona z PRL w 1967. W 1994 było już po wszystkim.
Ty zrobiłeś literówkę, a ja też! ;)
Literówki dziwnie zaczęły się propagować.
Ja miałem na myśli 1984, bo wtedy chyba doszło do pierwszego spotkania.

Rosyjski przemysł elektr.maszynowy jest słaby, Rosja praktycznie NIE PRODUKUJE obrabiarek i linii montażowych, więc każda większa zabawka typu precyzyjna obrabiarka numeryczna kupiona przez zbrojeniówkę zostaje skrupulatnie odnotowana.
Ja widziałem sowieckie (dziś białoruskie) maszyny CNC (w akcji na produkcji) na początku lat 90-tych u jednego prywaciarza w Krakowie. Byłem pozytywnie zaskoczony i zdziwiony. Mimo sterowania prymitywnymi sowieckimi procesorami, były technicznie spoko.
Natomiast jest faktem, że przemysł elektromaszynowy Rosji jest słaby. Ale w odróżnieniu od np. Polski on jest i jest na kroplówce, by zachować jego ciągłość. Dziś Rosja może się posiłkować sprzętem chińskim, który z roku na rok jest coraz lepszy.
Co do zamkniętych miast, to one mają sens nie dla przemysłu, a dla badań naukowych i przetwarzania informacji zdobytych przez wywiad.

Jeśli do tej pory nie wprowadzono SU 57 do masowej produkcji, to nie ma co liczyć, że gdzieś w bunkrach pod Uralem jest już takich samolotów 500. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Albo to czujesz albo nie.
Ja widzę w Rosji inną tendencję. Oni nie potrzebują SU-57. Oni się skupiają na doskonaleniu sprawdzonych technologii. Przez lata obserwowali co jest grane w Iraku, Syrii i na innych terenach gdzie są toczone wojny proxy i wyciągnęli wnioski. Skupili się na rakietach, okrętach podwodnych i na prostym skutecznym sprzęcie. To wystarczy, by przebić się przez każdy obecnie dostępny system antyrakietowy i detonować atomówki.

Ruscy nie zaskoczą stadem SU-57. Oni mogą zaskoczyć jakimś systemem radarowym, czy zakłócaczem radarów, elektroniki pokładowej lub systemów naprowadzania. Oni mogą zaskoczyć jakąś rakietą lub technologia podwodną.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 599
20 553
Od Serbów powinni przejąć technikę wykrywania samolotów stealth. Z tego co pamiętam, można je lokalizować metodą sprzężonych radarów, dokonujących triangulacji albo za pośrednictwem wież telefonii komórkowej, co jest jeszcze ciekawsze.

O, dobrze pamiętam:
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 386
21 938

rawpra

Well-Known Member
2 743
4 911
szaraki atakujom, @Claude mOnet

Wciąż nie wiadomo, dlaczego FBI zamknęło obserwatorium słoneczneMinął już ponad tydzień od nagłego tajemniczego zamknięcia Sunspot Solar Observatory w Nowym Meksyku. Do obserwatorium wciąż nie ma dostępu, a władze nie udzielają żadnych informacji. Najbliższe miasto to Alamogordo, położone w odległości około 25 kilometrów. Ze względu na górzysty teren jedzie się do niego niemal godzinę.

Instytucja naukowa znajdująca się w Górach Sacramento, została zamknięta 6 września. Jest ona zarządzana przez Stowarzyszenie Uniwersytetów na rzecz Astronomii (AURA). Rano zadzwonili do nas z AURA i powiedzieli, że obserwatorium zostaje tymczasowo ewakuowane i poprosili, bym ewakuował ludzi. Powiedziałem więc załodze, by wszystko zamknęli i spokojnie opuścili budynki, mówi profesor James McAteer, dyrektor obserwatorium. Mamy tam dwa budynki. Jeden to budynek teleskopu, a drugi to centrum dla zwiedzających, dodaje.

Ewakuowano też urząd pocztowy, który znajduje się w obserwatorium i kilkanaście mieszkających obok osób.
Miejscowy szeryf, Benny House, który udał się na miejsce, zastał tam wielu agentów FBI, którzy mieli do dyspozycji śmigłowiec. FBI nie mówi nam, co się dzieje. Wysłałem tam ludzi, jednak polecono im, by trzymali się z daleka. Nie wiemy, co się stało, stwierdził House.

W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele AURA poinformowali, że chodzi o względy bezpieczeństwa, nie wyjaśnili jednak, co się stało. Szeryf spekuluje, że być może ktoś groził obserwatorium lub jego pracownikom, ale nie rozumie, dlaczego lokalnej policji odmówiono tam dostępu. Jeśli chodzi o groźby, to dlaczego nas nie wezwali i nie pozwolili wykonywać swojej roboty? Nie wiem, dlaczego FBI zostało zaangażowane tak szybko i dlaczego niczego nam nie mówią, stwierdza szeryf.

Pojawiły się spekulacje, że chodzi o wyciek niebezpiecznej substancji. Podstawa teleskopu wykorzystuje rtęć, na której się on obraca. Jednak profesor McAteer wyklucza, by chodziło o jej wyciek. W takim przypadku wdrażany jest zupełnie inny protokół awaryjny, który nie przewiduje zamykania wszystkiego. Ponadto wszystko regularnie jest sprawdzane, wyjaśnia. Ponadto wyciek substancji chemicznych nie jest powodem, by trzymać wszystko w tajemnicy.

Obecnie więc nie wiadomo, ani dlaczego obserwatorium nagle zostało zamknięte, ani dlaczego sprawą zajmuje się FBI, ani też kiedy zostanie otwarte.

http://kopalniawiedzy.pl/Sunspot-Observatory-FBI,28806
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 386
21 938
szaraki atakujom, @Claude mOnet

Wciąż nie wiadomo, dlaczego FBI zamknęło obserwatorium słoneczne
Już nie okupują. Podali nawet powód, dlaczego okupowali. Zarówno dla foliarzy jak i wielu pozostałych wytłumaczenie zachowania FBI nie jest jasne i przekonujące.

https://innemedium.pl/wiadomosc/wiadomo-juz-dlaczego-fbi-zamknelo-obserwatorium-sloneczne-sunspot

Okazuje się, że zamknięte 6 września Narodowe Obserwatorium Słoneczne Sunspot zostało ponownie otwarte. Zarówno FBI jak i wykorzystywany przez nich helikopter Blackhawk oddaliły się z okolic placówki, a jej pracownicy wracają na swoje stanowiska. Wystosowano nawet oficjalne oświadczenie w tej sprawie, które dla niektórych rodzi jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

Zgodnie z wypowiedzią rzecznika prasowego organizacji AURA czyli Association of Universities for Research in Astronomy, zdarzenie które miało miejsce na początku tego miesiąca miało charakter kryminalny. Oto treść samego oświadczenia:

AURA współpracowała ze służbami prowadzącymi śledztwo w sprawie kryminalnej aktywności w okolicy obserwatorium. Podczas trwania śledztwa osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa zaczęła stanowić realne zagrożenie dla pracowników placówki dlatego też zadecydowano o tymczasowym zawieszeniu działalności obserwatorium.
Całość "czynności śledczych" wykonywanych przez FBI trwała aż 11 dni podczas których nikt nie miał pewności co do tego co stało się w tym obserwatorium. W zasadzie, nadal nie ma co do tego pewności, ponieważ mimo ogłoszonego śledztwa nadal nie doszło do jakichkolwiek aresztowań. Może to oznaczać zarówno, że osoba poszukiwana przez FBI wymknęła się z ich zasadzki, albo że historia opowiedziana przez organizację AURA jest tylko przykrywką dla prawdziwych działań, które miały tam miejsce.​
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 910
Słowa Kay Bailey Hutchison przytacza agencja Reutera w przeddzień spotkania ministrów obrony państw Sojuszu w Brukseli. Dziś także sekretarz generalny NATO skrytykował Moskwę za nowy system rakietowy i oskarżył o łamanie traktatu INF dotyczącego likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu.

Ambasador USA przy NATO, jak donosi agencja Reutera, powiedziała, że Rosja musi wstrzymać swoje tajne prace nad systemem rakiet manewrujących, w przeciwnym razie Stany Zjednoczone będą musiały zniszczyć ten system zanim osiągnie on zdolność operacyjną. Kay Bailey Hutchison podkreśliła, że Waszyngton chce rozwiązać tę kwestię metodami dyplomatycznymi, ale jest gotowy także rozważyć atak wojskowy, jeśli Rosja będzie kontynuowała prace nad systemem rakiet średniego zasięgu. Zaznaczyła, że decyzja w tej sprawie będzie należała do prezydenta.
http://www.radiozagranica.pl/8/79/Artykul/385318,USA-grozi-Rosji-atakiem-Chodzi-o-tajne-rakiety

Ustawka czy już mamy gorzej niż w tamtej zimnej wojnie? W tamtej TAKICH pogróżej raczej nie stosowano.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 386
21 938
Mamy dziś tak:
 • Płonące tankowce w Zatoce Omańskiej.
  Pompeo oskarża Iran: Odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej
  USA oskarżają "wiecznie zły" Iran, ale nikt rozsądny w to nie wierzy.
  Ja w to nie wierzę. Jak już to jest to prowokacja dokonana przez Saudów, Żydów lub samych US-manów.
 • Bazę USmańską w Polin. Baza "rotacyjna". Wartość bojowa bazy bliska zeru. Jak Ruscy naprą na Polin, to pewnie zostawią USmanom korytarz, by ci się mogli bohatersko wycofać na "z góry upatrzone pozycje".
  Jedyny sens tej bazy, to sterroryzowanie tubylczego narodu, by mu się nie przyszło buntować. Wszak w Rwandzie wystarczyły maczety.
 • Bohaterskie Ludowe Wojsko Polskie ma drony i chce kupować drony. Wszak trzeba wziąć za ryj własny naród. Każdego będzie można wyśledzić i zbombardować. Drony są idealną bronią do tłumienia rewolucji.
  Ale na wszelki wypadek zadbano o umieszczenie bazy ciężkich dronów MQ-9 w Mirosławcu.
 • Sytuacje w Polin od lat wykorzystują Judajczykowie, by prowadzić swą zakłamaną politykę historyczną i żądać haraczu za nie wiadomo co.
 

Maksymiliana

Everyday Hero
248
125
Dzisiejsza wojna to wojna w której nikt nie wystrzeli ani 1 pocisku.
Dzisiejsza wojna to wojna ekonomiczna.
Wystarczy rozwalić giełdę / gospodarkę danego panśtwa i proszę bardzo.
Zniszczyliśmy je nawet nie ruszając swojego wojska.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 599
20 553

Takie tam zimnowojenne klimaty. Tak wyobrażano sobie III wojnę światową i szacunki jej ofiar. W razie konfliktu atomowego najlepiej znaleźć się na południowej półkuli tej planety.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 701
7 657
Atak USA w Bagdadzie. Iran zapowiada zemstę.

Siły USA w Iraku zabiły Kassima Sulejmaniego, dowódcę najbardziej elitarnej jednostki Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Iran zapowiada krwawą zemstę. A to oznacza wojnę, w której może wziąć udział również Polska. Czy tak się stanie? Rządzący tonują nastroje. – Trzymamy rękę na pulsie – mówi WP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Na całym świecie wrze po ataku USA. Iran już zapowiedział surową zemstę. "Wszyscy wrogowie powinni wiedzieć, że dżihad oporu (przeciw USA) będzie teraz prowadzony ze zdwojoną determinacją" – ogłosił duchowo-polityczny przywódca kraju

Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, nie żyją irański generał Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis. Zostali zabici w czwartek późnym wieczorem na rozkaz Donalda Trumpa. Prezydent Iranu Hasan Rowhani zapowiedział "miażdżącą zemstę". "Bez cienia wątpliwości Iran i inne kraje w tym regionie, dążące do wolności, zemszczą się na USA" – ogłosił.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom