III Wojna Światowa

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Japonia się zbroi, ale nie koniecznie musi się stać z automatu sojusznikiem USA. Może być neutralna, ale równie dobrze może się przyłączyć do Chin, a wtedy USA będą mieć przesrane. Australia woli handlować z Chinami niż walczyć.

Okupowanie terenów lub kontrola szlaków morskich.
To właśnie tłumaczy obecność USA w Iraku, Afganistanie i UK w Syrii. Te kraje blokują Chinom drogi lądowe wewnątrz Azji. Jak Chiny będą miały Jedwabny Szlak Bis, to Ameryce pozostaje jedynie okupowanie terenów. Z czasem będzie musiała odpuścić, bo to sporo kosztuje.

Rosja jest potrzebna US ale sama jest słaba i z pewnością nie zacznie samodzielnej wojny z Chinami.
Atak Rosji na Chiny jest małoprawdopodobny, ale po Ruskich można się spodziewać wszystkiego. Jednak gdy Rosja się przekręci na sojusz z USA, to wojna z Chinami będzie nieunikniona.

Madmar318

Well-Known Member
291
842
Ale Japonia trzyma z US. Dodatkowo sprawdź co się wyprawia na wyspach położonych pomiędzy Japonią i Chinami... Australia jest między młotem a kowadłem, bo ma na swoich terenach bazy wojskowe US (Japonia rownież). Poczytaj podlinkowany dokument, tam jest wszystko opisane...

Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 502
22 943
Pamiętaj że RAND to lobbyści. Oni są zainteresowani wypromowaniem konkretnych firm, a co za tym idzie konkretnych rodzajów broni. I do tego dorabiają beletrystykę. Oczywiście by ta beletrystyka była poważna, to musi bazować na prawdzie i rzetelnej analizie. Natomiast podchodzić do niej powinno się tak samo, jak do tekstów Chomsky'ego.

tolep

ChNiNK! ChP!
7 820
13 804
"Wojna na krawędzi świata" - dobry tytuł na letni blockbuster.

Nawet nie o tytuł idzie, a o robienie wideł z igły. Ja wiem, ze Gabriel Princip, że Sarajewo i tak dalej, Incydenty tego typu - ze śmiercią żołnierzy z ręki obcego państwa w czasie pokoju między tymi państwami - zdarzały się i zdarzają się wbrew pozorom dosyć często i nikt z tego powodu wojny nie wszczyna. A już pierdolenie o automatyzmie 5. artykułu paktu NATO całkiem Kolonkę kompromituje. Obecne NATO to gunwo, a 5. artykuł to zawsze było gunwo.

Non Serviam

dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...
802
1 985
hehe ja tam zawsze lubiłem klimaty postapo, i w sumie uważam, że prędzej akap nastanie po wojnie nuklearnej niż gdyby obecny świat miałby się ciagnąć dalej, chętnie zobaczyłbym grzybki nad Turcją.

Non Serviam

dinozarły dinozarły jaka szkoda, że wymarły...
802
1 985
to turkom życzysz akapu a u siebie nie chcesz?
Do nas też dojdzie. Wolałbym jednak żeby większość arsenały zdetonowali na Turcji i innych krajach a u nas jebneli tylko w miasta wojewodzkie, najlepiej w jakiś weekend albo święto żeby mnie przypadkiem w nim nie bylo.

OP
D

Deleted member 427

Guest
Administracja Obamy przygotowuje hakerskie ataki odwetowe na Rosję z powodu rzekomych włamów na serwery Demokratów i "fałszowania wyborów":

https://www.ft.com/content/2d9c73fa-935b-11e6-a80e-bcd69f323a8b

http://www.independent.co.uk/news/w...retaliation-hacking-fancy-bears-a7363321.html

Lewicowa kandydatka na prezydenta USA z Partii Zielonych, Jill Stein, mówi, że Clintonowa może rozpętać wojnę atomową z Rosją. Dla niej Trump to nie tylko mniejsze zło w kontekście wyborów, ale również lepsza opcja globalne dla świata, bo mimo wszystkich swoich wad nie jest on socjopatą:

PJM kilka miesięcy temu wskazywał, że demokratyczny establishment wyraźnie dąży do konfrontacji z Rosją:

Alex Jones kilkadziesiąt minut temu wypuścił nagranie, w którym stwierdza, że rozpoczęła się wojna:

Do góry Bottom