1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Hulaj dusza – piekła nie ma, czyli na drodze i bezdrożu.....

Dyskusja w 'Hyde-Park' zaczęta przez workingclass, 8 Czerwiec 2014.

 1. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 934
  Otrzymane Polubienia:
  16 176
  Trafiłeś.
  Miałem raz niemal identyczną sytuację, nie z psiarnią ale jakimś gamoniem, na szczęście udało mi się ominąć skurwysyna. To skurwysyn najadł się strachu, bo zrobiłem ostry manewr z klaksonem. Mnie wkurwiają tacy kierowcy, co swym pizdolskim zachowaniem na drodze nie dają innym znaków o swych zamiarach.

  Co do psiarni, to oni wkurwiają wszystkich pozostałych swym pierdolonym jestestwem. W zasadzie to powinni mieć zabronione jeździć bez celu, powinni tylko jeździć na interwencje i zawsze na kogucie.
   
  wah, Non Serviam and bombardier like this.
 2. WoKu

  WoKu Active Member

  Posty:
  166
  Otrzymane Polubienia:
  194
  Szczerze to nie wiedziałem, że według przepisów wina w tym przypadku leży po stronie skręcającego w lewo. Jak rozumiem skręcając w ten sposób muszę ustąpić wszystkim na przeciwnym pasie, niezależnie czy z przodu czy z tyłu... Ale czy w teorii nie mogłoby to doprowadzić do sytuacji, w której nigdy nie skręcę bo cały czas jadą z przeciwka, albo mnie wyprzedzają? :D
   
 3. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  996
  Otrzymane Polubienia:
  3 257
  Tak będzie w akapie.
   
 4. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 138
  Otrzymane Polubienia:
  5 361
  Kelsi, wah and Non Serviam like this.
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 934
  Otrzymane Polubienia:
  16 176
  Przecież można się w takiej sytuacji zatrzymać przy środku jezdni. Ci z tyłu niemal zawsze mogą mijać po prawej. Jest wolne - to jedziesz.

  Niestety. :(
  Potem zacznie się dostosowywanie przepisów do tych gamoni, czyli kolejne utrudnienia dla reszty.
  A wszędobylskie państwo będzie miało wszystko pod kontrolą i to wyłącznie dla tego, że technologia im to umożliwi.
   
  wah, Staszek Alcatraz and Non Serviam like this.
 6. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  6 115
  Otrzymane Polubienia:
  11 481
  Co to znaczy z tyłu? Zabronione jest wyprzedzanie pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo, więc jeśli jesteś przy lewej skrajnej krawędzi pasa do jazdy w twoim kierunku, to ktokolwiek jest z tyłu i wyprzedza, ten popełnia wykroczenie i będzie winny kolizji. Jest jednak jeden wykręt od tego, który czasem ratuje takich debili, którzy wyprzedzają kolumnę zwalniających pojazdów, bo pierwszy z nich chce skręcić w lewo (czyli jadą na ruskiego), że wykonując manewr powinniśmy się upewnić, że możemy go wykonać bezpiecznie, czyli spojrzeć w lusterko czy jednak nie debil nie jedzie łamiąc przepisy. Ale nie wiem, na ile to jest naprawdę skuteczne - ja generalnie nie patrzę w lusterko w takiej sytuacji.
   
 7. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 934
  Otrzymane Polubienia:
  16 176
  Policyjny pies nie był przy lewej krawędzi swego pasa, wykonywał skręt w lewo z prawej strony pasa, więc jego zamiar skrętu był widoczny w ostatniej chwili. Ja przypuszczam, że pies nie chciał normalnie skręcić w lewo, a chciał zrobić sobie nawrotkę.
  IMO policyjny pies winny. A jeśli prawo uzna, że niewinny, to należy zmienić to prawo, bo zgodnie z taką logiką nigdy nie będzie możliwe skuteczne i bezpieczne wyprzedzanie gamoni.

  Policyjnemu psu w tej sytuacji patrzenie w lusterko nic by nie dało.
   
 8. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  6 115
  Otrzymane Polubienia:
  11 481
  Tylko w świecie, w którym skręt w lewo będzie oznaką bycia gamoniem. Reguła, w którym nie wyprzedza się skręcających w lewo ma sens w normalnym świecie. Ale dotyczy skrętu w lewo, a nie zawracania.
   
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 808
  Otrzymane Polubienia:
  13 492
  Prawdziwi, męscy prawicowcy nie mają potrzeby skręcania w lewo. Zaczyna się od łagodnych skrętów w lewo, a kończy na światowym komunizmie.

  W akapie znaczenie znaków drogowych trochę się zmieni. Na przykład znak B-21:

  [​IMG]
  będzie oznaczał zakaz korzystania z dróg przez osoby o poglądach lewicowych.

  Natomiast znak B-23:
  [​IMG]

  będzie oznaczał zakaz korzystania z dróg przez osoby o poglądach lewicowych skłonne do wycofywania się w trudnych sytuacjach.

  No i jest jeszcze to:
  [​IMG]
   
  luke27, tosiabunio, wah and 2 others like this.
 10. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  10 934
  Otrzymane Polubienia:
  16 176
  Wiesz dobrze że nie o to chodzi. Skręcającego też muszą obowiązywać jakieś zasady. Jak by się przykleił do lewej krawędzi pasa, to nic by się nie stało, bo byłoby go widać. Nikt nie jest w stanie wyhamować z jakiejś szybkości do zera na zbyt krótkim odcinku.

  Nie może być również tak, że jak ktoś wyprzedza wcześniej, to skręcający włącza nagle kierunkowskaz i rozpoczyna sobie manewr. Powinien być ustalony czas lub ustalona ilość mignięć kierunkowskazu przed uzyskaniem prawa do skrętu.

  W tym przypadku problem jest inny. Jadą pały. Skoro jadą pały, to kierowcy za pałami, boją się to gówno wyprzedzić, bo nikt nie chce mieć z tym gównem do czynienia. Do tego mają stress, bo nie wiadomo do czego te huje się doczepią (a minimalny limit mandatów do wystawienia mają), więc najwięksi pistoleros jadą jak barany. Co więcej, gdyby to było normalne auto co chce skręcić w lewo, to część z kierowców zaczęła by go smyczyć po prawej stronie i korek by się sam rozładował, a kierowca nie podejmowałby nawet próby wyprzedzania.
   
  Last edited: 14 Czerwiec 2018 o 18:42
  bombardier likes this.

Udostępnij Tą Stronę