Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Zero wpierdolu (Kowalski), zero hitlera (Korwin), nic o broni (Braun). Do tego Wilk przypominający w każdej wypodziedzi, że jest "praktykiem prawa". Nuda.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Jedyna wypowiedź Brauna, z którą się zapoznałem to ta o Gwiezdnych Wojnach. Jest pewna kategoria ludzi, którzy z miejsca zdobywają moją sympatię jakimiś drugorzędnymi drobiazgami typu sposób wypowiadania się czy mimika i Braun chyba do nich należy :D
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Braun na swojej Konwencji Wyborczej powiedział, że po wyborach będzie dalej prowadził działalność polityczną. Nie skonkretyzował jednoznacznie w jaki sposób.
Ma też koordynować i patronować pracy organicznej opartej na swoim haśle Kościół Szkoła Strzelnica, tutaj zbiera chętnych: http://www.pobudka.org/ Jeden z celów to 1050 strzelnic za rok.
 

DEZ.informacja

#osobno
118
68
Obejrzałem parę materiałów z Braunem i jestem pozytywnie zaskoczony: poza pierdololo o Chrystusie jest też sporo dobrych postulatów, w większości zgodnych z Korwinem. Lekkie wariactwo nie jest szkodliwe społecznie, pytanie jak taka osobowość paranoidalna by wyglądała w praktyce rządzenia.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
"Osobowość paranoidalna" to dość poważne oskarżenie o charakterze klinicznym. Nie podejrzewam o to Brauna. Trzeba zrozumieć irracjonalną część ludzkiej natury, zdolną pomieścić i asymilować intronizację Chrystusa, Trzy Osoby W Jednym i Zmartwychwstanie (oczywiście w sensie biblijnym nie Romerowskim ;) ). Potrzeba wiary w Nadrzędną Istotę dziffko! Ja tego nie kupuję, bo mi się całe "ja" od razu kołacze i mózg mi lekko zwija, ale staram się ze wszystkich sił zaakceptować fakt istnienia takiego poglądu na świat.

Bo czemu nie? Od razu trzeba dorabiać mordę oszołoma? A może Braun to sprytny agent lub troll? A może poczciwy, fajny gość, ale z osobowością autorytarną (co do tego nie ma wątpliwości)? Tak czy inaczej, Braun popełnia błąd stałego akcentowania swojej religijności, co z automatu kasuje mu poparcie bezrefleksyjnej, lemingowatej części środowisk ateuszy lub zwykłej trzody, której ateizm jest indukowany poprzez propagandę.
 

DEZ.informacja

#osobno
118
68
Paranoja ujawnia się w sytuacjach kryzysowych, silnego stresu. Mistycyzm/irracjonalizm + wszędzie czyhający wróg = możliwa wybuchowa mieszanka.

Ja się tylko zastanawiam, a oszołomem oczywiście jest - religijność to właśnie tego definicja. Ateizm lemingozy to inny temat, oczywiście jest to też coś co podpada pod termin oszołomstwo.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Religijność opierająca się o postać Boga Osobowego (w kontekście Brauna) nie jest wyrazem oszołomstwa, to raczej klasyczna scheda po wczesnodziecięcej, rodzicielskiej indukcji (różnych wierzeń też to dotyczy oczywiście).

To w dużym stopniu tłumaczy, czemu mimo swej inteligencji, dorośli ludzie wierzą w Osobowego Boga, przykładowo wyposażonego w atrybuty, jakie wyłuszczył Tomasz Akwinata. To nieświadome brzemię. Nie ma sensu oskarżanie tych osób o paranoję, oni są w swej większości zupełnie zdrowi na umyśle.
 

DEZ.informacja

#osobno
118
68
Tylko gdzie tu rozum i godność człowieka, gdy się wierzy w bajki z dzieciństwa? Nie inteligencja jest najważniejsza, a mądrość. Eh.

Po drugie: Nie zrozumiałeś mnie! Ja sam jestem paranoikiem, tylko nie tego obawiam się u Brauna. On mówi całkiem do rzeczy i nagle jakaś inna osobowość zaczyna bredzić o Chrystusie. Myślę, że ten obłęd i konflikt wewnętrzny osobowości może się nasilać i w kluczowym momencie dla losów Polski, kontrolę nad mózgiem przejmie nie racjonalny umysł w płacie czołowym tylko głos Boga mówiący, że czas podpalić świat!

Serio nikt nie ma takich wątpliwości?o_O
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
No ja mam, ale nie glosuję na Brauna. Poza tym, po co się zawczasu nakręcać? Robi się za bardzo prewencyjnie.
 

DEZ.informacja

#osobno
118
68
Zgoda. Czasem trzeba ryzykować, ja po prostu postawię na Korwina, chciałem tylko przedstawić moje wątpliwości - leżało mi to na wątrobie.
 

Północny

Active Member
95
163
Jak dla mnie Brauna akcentowanie wiary to strategia obliczona na przejęcie elektoratu słuchaczy Radia Maryja (w większości głosujących na Dudę) i młodych, którzy w defensywie do upadku moralnego Zachodu i ekspansji islamu skłaniają się ku fundamentalizmowi katolickiemu. Jednocześnie stara się on w tych środowiskach zaszczepić radykalne wolnościowe postulaty (broń). Oni i tak nie zagłosują na Korwina, który ma zbyt luźne podejście do dogmatów KK.
 

DEZ.informacja

#osobno
118
68
O ile to prawda, to Braun byłby dobry - odbierałby katoprawicowy elektorat faszystom z PiSu. Jednak tak się nie dzieje, bo reżimowa telewizja go nie pokaże, a znany jest tylko w necie, gdzie zabiera głosy co najwyżej Korwinowi..
 
D

Deleted member 427

Guest
11201002_297740843683045_5309802897978334615_o.jpg
 

Albert

Active Member
135
94
Trzeba zrozumieć irracjonalną część ludzkiej natury, zdolną pomieścić i asymilować intronizację Chrystusa, Trzy Osoby W Jednym i Zmartwychwstanie
Trójca Święta i Zmartwychwstanie to część depozytu wiary. Część nie do udowodnienia samym tylko rozumem, ale też niemożliwa do zaprzeczenia na drodze logicznego rozumowania. Dlatego nie można o tej części ludzkiej natury, jaką jest wiara katolicka, powiedzieć "irracjonalna". Chyba że pod tym pojęciem rozumiesz "pozarozumowa", a nie "bezrozumna".
Religijność opierająca się o postać Boga Osobowego (w kontekście Brauna) nie jest wyrazem oszołomstwa, to raczej klasyczna scheda po wczesnodziecięcej, rodzicielskiej indukcji (różnych wierzeń też to dotyczy oczywiście).
Ale jakie znaczenie ma dla prawdziwości danego poglądu, czy ktoś wyznaje go w wyniku "rodzicielskiej indukcji" czy w wyniku innych przyczyn? Muzyka Mozarta nie traci na znaczeniu dlatego, że ojciec zmuszał go do grania od małego.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Kolejny plus dla Brauna jako kandydata na urząd prezydenta i osoby pretendującej do pełnienia funkcji publicznej. Za co? Za zamieszczenie notki o pochodzeniu i rodzinie. Wyborcy powinni wiedzieć.

W zakładce "Życiorys" na http://grzegorzbraun2015.pl - wielki plus dla Grzegorza Brauna.
Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach patriotycznych (m.in. powstańczych i konspiracyjnych), artystycznych (przede wszystkim teatralnych), a także prawniczych i ziemiańskich; syn prof. Kazimierza Brauna, reżysera, pisarza, teatrologa – i Zofii, z domu Reklewskiej, pisarki, teatrologa, pedagoga; brat Moniki i Justyny; mąż Aleksandry, z domu Gruziel.

Wnuk Juliusza Brauna (adwokata) i Elżbiety Braunowej z d. Szymanowskiej, oraz Wincentego Sebastiana Reklewskiego (właściciela majątku Mirogonowice) i Anny Danuty Reklewskiej z d. Wasiutyńskiej; prawnuk Karola Brauna (notariusza) i Henryki Braunowej z d. Miller, oraz Michała Szymanowskiego (właściciela majątku Mokrsko Dolne) i Marii Szymanowskiej z d. Tymienieckiej.

W wyniku II wojny światowej rodzina utraciła majątek, a szereg jej członków – zdrowie i życie. Przez bandy rabunkowe i komunistyczne zamordowani zostali: Wincenty Reklewski (dziadek), Jan Reklewski (stryjeczny brat matki), Jadwiga z Reklewskich Rauszerowa (ciotka). W niemieckich obozach koncentracyjnych zginęli: Aleksander Jasiński (kuzyn matki – w Auschwitz), Janusz Tymieniecki (wuj ojca – w Mauthausen).

Stryjeczny dziadek Jerzy Braun – poeta i filozof, harcerz (autor pieśni „Płonie ognisko i szumią knieje”), dramatopisarz, scenarzysta filmowy, był jednocześnie wybitnym publicystą i działaczem politycznym, twórcą organizacji konspiracyjnej „Unia” (do której należał m.in. Karol Wojtyła), we władzach Polskiego Państwa Podziemnego był ostatnim przewodniczącym podziemnej Rady Jedności Narodu i Delegatem Rządu na Kraj. Latem 1945 spod jego pióra wyszedł tzw. „Testament Polski Podziemnej”. Jerzy Braun przez komunistyczne władze poddany został licznym szykanom i torturom (utrata oka), łącznie więziony był przez 9 lat. W tym samym czasie więźniami politycznymi byli również: jego żona Hanna, a także brat Juliusz (dziadek Grzegorza) i szwagier Michał Szymanowski (brat babki Grzegorza).

Zainteresowani tradycją i losami rodziny Braunów i Reklewskich, a także ich genealogią (sięgająca w tym pierwszym przypadku XVIII, w drugim – XV wieku) zasięgnąć mogą informacji m.in. z lektury książek autorstwa Zofii Reklewskiej i Kazimierza Braunów: „Urodziłam się pomiędzy”, „10 dni w PRL-u”, „Dobrzy księża” i in. – szeregu istotnych wskazówek bio-bibliograficznych dostarczą również przygotowywane do druku nowe książki Kazimierza Brauna i Moniki Braun (siostry Grzegorza).

W licznej rodzinie nie było nigdy funkcjonariuszy wojska, służb, ani członków Partii komunistycznej. Pierwszym i jedynym działaczem i nominatem partyjnym – już za III RP – jest stryj Juliusz Braun (młodszy brat ojca), prezes TVP S.A. (Nota bene: TVP S.A. od pięciu lat nie zamawia żadnych programów, ani filmów w realizacji Grzegorza Brauna).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Kolejny plus dla Brauna jako kandydata na urząd prezydenta i osoby pretendującej do pełnienia funkcji publicznej. Za co? Za zamieszczenie notki o pochodzeniu i rodzinie.
Zastanawia mnie, dlaczego ci sami ludzie gdy kupują psa, sprawdzają jego rodowód do któregoś pokolenia, ale gdy głosują na polityków, nie interesują się ich rodowodem?
Dlaczego ci sami ludzie, którzy podczas kupna samochodu zaglądają pod maskę, nie interesują się kim naprawdę jest polityk którego wybierają?
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808


Braun zalicza u mnie duży minus po tym wywiadzie. 8:15. Ze słów które padają można wywnioskować że Braun chce ścigać i penalizować handel, produkcję i obrót narkotykami. I nie chodzi tutaj o sprzedaż dzieciakom. Wyraźnie kładzie akcent na motyw przedsiębiorczy. Depenalizacja dla posiadaczy i użytkowników indywidualnych. Produkcja i dystrybucja - nielegalne.

"rozumiem że nie jest pan za zalegalizowaniem substancji narkotycznych, tylko za tym żeby nie ścigać, nie karać narkomana za to że ćpa, tylko łapać producenta??
-tak, dokładnie tak"


Później gada że państwo nie może czerpać wpływów z nierządu, i dlatego nie można zalegalizować prostytucji. Ale przecież dochodowy ma być skasowany, jedyny kto będzie czerpał korzyści to dostawca usługi. Więc w czym tkwi problem?

Braun to pewniak w kwestii broni, ale co do reszty to zachowałbym ostrożność.


PS. Na końcu tego filmiku gościu wypisał punkty programowe Brauna z którymi się zgadza... I napisał tam że Braun jest przeciw sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom... i że jest przeciwny GMO (raczej w sensie że ma być zakaz).

No i teraz moje pytanie - czy to na prawdę są punkty jego programu?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 427

Guest
A Korwa chce legalizować handel narkotykami? Handel i dystrybucję? Czy też depenalizować zażywanie?
 
Do góry Bottom