Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Niestety, choć w wielu aspektach mówi ciekawie i nawet koszernie, ale żaden z niego wolnościowiec. Akapowcy według niego już powinni siedzieć w więzieniach, a aktywniejsi powinni dostać czapę, bo dążą do demontażu państwa, a to jest według niego, agresja na obywateli.

Coś tam o Bogu wspomina, ale widzę, że bożek jest inny - państwo polskie.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Państwo polskie Brauna (a Korwina tym bardziej) zajmowałoby bezsprzecznie 1. miejsce w indeksie wolności gospodarczej Heritage Foundation. Obecnie jest tam na miejscu pierwszym Hąkąg o którym dziś wspomniałem. a w którym ziemia jest w całości państwowa, a bodaj 30% ludności mieszka w państwowych mieszkaniach.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Państwo polskie Brauna (a Korwina tym bardziej) zajmowałoby bezsprzecznie 1. miejsce w indeksie wolności gospodarczej Heritage Foundation.
nigdy w życiu... pierwsze lata by sie zajmowali odjebywaniem przeciwników, i nie tylko przeciwników, dzień sznura bedzie dla wielu chujowy...
potem bedom budować wielką polską silną armie i policje
i potem moze troche poluzują...
prędzej ja kurwa zniszcze polskie państwo, niż bedzie ono na 1 miejscu w jakimkolwiek wolnościowym rankingu...
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
nigdy w życiu... pierwsze lata by sie zajmowali odjebywaniem przeciwników, i nie tylko przeciwników, dzień sznura bedzie dla wielu chujowy...
potem bedom budować wielką polską silną armie i policje
i potem moze troche poluzują...
prędzej ja kurwa zniszcze polskie państwo, niż bedzie ono na 1 miejscu w jakimkolwiek wolnościowym rankingu...
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
No, to strrrraszne.
Ale za to nazywanie nie-do-końca-koszerności "ekonomicznym analfabetyzmem" jest śmieszne. I to dużo bardziej śmieszne.

Dla ilustracji: czy wszyscy nobliści ekonomiczni (z których prawie wszyscy mają/mieli o wiele bardziej niekoszerne poglądy) są/byli "ekonomicznymi analfabetami?
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Nudna mantra mode on: Każde popieranie państwa jest ekonomicznym debilizmem, o ile nie jest się kandydatem na urzędnicze stanowisko albo nie jest się tak bogatym i potężnym, że państwo pożycza od ciebie na procent.
 

deith

Active Member
230
169
Niestety, choć w wielu aspektach mówi ciekawie i nawet koszernie, ale żaden z niego wolnościowiec. Akapowcy według niego już powinni siedzieć w więzieniach, a aktywniejsi powinni dostać czapę, bo dążą do demontażu państwa, a to jest według niego, agresja na obywateli.

Coś tam o Bogu wspomina, ale widzę, że bożek jest inny - państwo polskie.
No cóż, konserwa to konserwa a nie anarchokapitalista. Natomiast wygląda na to, że w najbliższych latach jeżeli będziemy mieli jakiś, w miarę realny, wybór władzy to będzie to wybór pomiędzy konserwami a bandyterką. Jeżeli już mielibyśmy wybierać to lepiej żeby konserwatyści pokroju Brauna i Korwina prowadzili prawaków niż RN.

Partia Libertariańska choć jest świetną inicjatywą to ma przed sobą bardzo długi okres pracy zanim zaistnieje.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Braun to zwolennik posiadania broni, więc musi być miły dla mnie i innych posiadaczy broni z libertariańskiego chowu.
A pozwoli na posiadanie. To człowiek ideowy. I nie będzie mógł kontrolować, więc może se pogadać. Nie można być równoczesnym zwolennikiem decentralizacji i lokalnego bogacenia (jak Braun) i efektywnie ścigać za uchylenia od płacenia podatków. Trudno zapanować nad lokalnymi organami, a każda ingerencja to próba centralizacji.
Podsumowując - moja ocena Brauna jest podobna do oceny Michalkiewicza. Korwin to większy realista i temu zakłada istnienie stref wolnych od podatków lub opanowanych przez komuchów.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
5Xg1LXH.jpg


Braun oprócz mówienia o odjebce dziennikarzy gazwybu sam trenuje do Dnia Sznura.
 
D

Deleted member 427

Guest
Braun to zwolennik posiadania broni, więc musi być miły dla mnie i innych posiadaczy broni z libertariańskiego chowu.

Ale jakie ma te poglądy w szczegółach. Bo wiesz - zwolennikami posiadania broni jest też rząd PO. Za panowania PO nawet trochę zliberalizowana ustawę.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
Przecież nie może wystraszyć swego religijnego elektoratu. Stare babcie mogą dostać zawałów.

Tutaj wspomina o tym:


Może byś Kawador do Brauna napisał i spytał o szczegółowe wyjaśnienie jego poglądów na temat broni palnej? Miałbyś co na bloga wrzucać.
 
Do góry Bottom