Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Z tego co słuchałem Brauna, to nic takiego nie mówił.
nie musi mówić jako hardkor katol można pewnych rzeczy oczekiwać na 100%

Uważa, że lepsze wyparłoby gorsze.
za pomocą silnego państwa...

Czyli katolicyzm, głoszący wolny rynek i równe traktowanie wszystkich ludzi, wyparłby wszystkie inne ideologie/religie - na zasadach wolnej konkurencji.
katolicyzm nie jest w stanie głosić całkiem wolnego rynku bo zawsze bedzie problem z pewnymi branżami czy handlem w niedziele lub świeta...

'Kościół wymyślił wolność'
a jezus był libertarianem a wolny rynek jest ino dzięki religii...

No i jest za Dniem Sznura
na który większość libnetu by sie załapała pewnie...
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Bo to koleś od narodowców, a oni jak wiadomo idą w stronę narodowego socjalizmu. Oczywiście widać, że ma raczej wolnorynkowe podejście do gospodarki, ale na papierze program partii jest lewicowy. Skoro on się pod tym programem podpisuje, to jest dla mnie lewusem. Teoretycznie skręca w prawo, a w praktyce bierze udział w lewicowym projekcie.

Za cholere bym na nikogo z RN nie glosowal. Lewusy, nacjonalisci/narodowcy i neofeudalni legitymisci to dla mnie jedna sperdolina. Nieczysta trojca.

katolicyzm nie jest w stanie głosić całkiem wolnego rynku bo zawsze bedzie problem z pewnymi branżami czy handlem w niedziele lub świeta...

Nie przesadzaj. Sam czytalem wywiday z paroma Katolickimi duchownymi i byli oni przeciw zakazowi handlu w niedziele. I nikt ich nie ekskomunikowal.

na który większość libnetu by sie załapała pewnie...

Na Dzien Sznura narodowcow napewno tak. A na Dzien Sznura Brauna? Kto wie... Lepiej nie ryzykowac. Korwin przynajmniej obiecuje autonomie regionalna a nawet wyodrebnienie jakiegos poletka dla anarchistow. A kto wie co zrobi Braun? Moze nas wsadzi do paki za "pro-secesyjna propagande" albo powiesi na latarniach?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Nie przesadzaj. Sam czytalem wywiday z paroma Katolickimi duchownymi i byli oni przeciw zakazowi handlu w niedziele. I nikt ich nie ekskomunikowal.
katolicyzm to podstawa wielu komuszyzmów, to ze wśród nich jest 0.001% co by nie zakazali handlu w niedziele nie zmiania faktu ze wiekszosć by zakazała...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Lepiej nie ryzykowac. Korwin przynajmniej obiecuje autonomie regionalna a nawet wyodrebnienie jakiegos poletka dla anarchistow.
Problem w tym, że w Polsce prezydent niewiele może zamieszać lokalnie, jeśli idzie o wprowadzanie zamordyzmów. Może jednak zrobić wiele, by znosić zamordyzmy. Najważniejszą rolą prezydenta jest polityka zagraniczna i choć jego władza jest formalnie ograniczona w tej materii, to może bardzo efektywnie wywierać presje.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Problem w tym, że w Polsce prezydent niewiele może zamieszać lokalnie, jeśli idzie o wprowadzanie zamordyzmów. Może jednak zrobić wiele, by znosić zamordyzmy. Najważniejszą rolą prezydenta jest polityka zagraniczna i choć jego władza jest formalnie ograniczona w tej materii, to może bardzo efektywnie wywierać presje.

Raczej samemu nie moze wiele zniesc. Ma jednak prawo weta wiec moze zawetowac zamordystyczne ustawy.

Co do polityki zagranicznej to JKM zazwyczaj popiera umiarkowany izolacjonizm (nie angazowanie sie w konflikty w innych krajach. Chociaz dla ISIS zrobil dziwny wyjatek...). A co o polityce zagranicznej mysli Braun?
 
Ostatnia edycja:

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
W dużym skrócie, Unia Polski z Białorusią przeciw reszcie, broń atomowa, umiarkowany izolacjonizm. Jak być pachołkiem USA, to brać łupy z góry, tak jak to robi np. Turcja.

A mowil cos o ISIS? Bo niestety wielu wolnosciowcow peka przy tym temacie i mowi jak mainstream (np. Rand Paul, JKM, Wipler i Nowozelandzcy libowie popieraja dzialania wojenne skierowane przeciwko ISIS. Jak grzeczne pacholki moznych tego swiata...).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Bo niestety wielu wolnosciowcow peka przy tym temacie i mowi jak mainstream
Bo islamizm jest zagrożeniem dla białego człowieka. Przy czym kwestia IS jest złożona. Wpierw USA przez Izrael uzbroiły i wyszkoliły tę bandę dzikusów, wcześniej wspierając islamizm w krajach arabskich, po czym jak to zaczęło stanowić zagrożenie, to zaczęli z tym walczyć. Sztucznie wypuścili króliczki z klatek, by można było jej łapać. Tak samo jak z Talibami czy Al Queidą. USA chodzi o to by tereny wokół Izraela były wykrwawione na długi czas.

Ja to widzę tak, że to mainstream mówi w tym temacie tak samo jak anty-sytemowcy na całym świecie. Tyle że anty-systemowcy i mainstream mają sprzeczne wizje w kwestii, co będzie po zwycięstwie nad islamistami.
P.S. Czytałeś to? (www.racjonalista.pl/kk.php/t,9684) Operetka w tamtym rejonie została zaplanowana dawno, dawno temu.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 104
Bo islamizm jest zagrożeniem dla białego człowieka. Przy czym kwestia IS jest złożona. Wpierw USA przez Izrael uzbroiły i wyszkoliły tę bandę dzikusów, wcześniej wspierając islamizm w krajach arabskich, po czym jak to zaczęło stanowić zagrożenie, to zaczęli z tym walczyć. Sztucznie wypuścili króliczki z klatek, by można było jej łapać. Tak samo jak z Talibami czy Al Queidą. USA chodzi o to by tereny wokół Izraela były wykrwawione na długi czas.

Ja to widzę tak, że to mainstream mówi w tym temacie tak samo jak anty-sytemowcy na całym świecie. Tyle że anty-systemowcy i mainstream mają sprzeczne wizje w kwestii, co będzie po zwycięstwie nad islamistami.
P.S. Czytałeś to? (www.racjonalista.pl/kk.php/t,9684) Operetka w tamtym rejonie została zaplanowana dawno, dawno temu.

Przeczytam pozniej. Troche zajety jestem.

Jakby nie bylo: nie nalezy za pieniadze podatnikow nikogo do Syrii wysylac. Tylko o to mi chodzi. Jesli ktos chce to niech walczy z ISIS jako najemnik za swoja kase albo kase jakiegos bogacza albo zrobi zrzutke we wsi ale nie zmusza ludzi.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Polacy dostali państwo tysiąc lat temu w prezencie od kościoła katolickiego. (...) I misją, i celem istnienia, racją istnienia Polski jest wywdzięczanie się kościołowi katolickiemu za ten prezent, któryśmy darmo dostali i darmo wzięli. I mimo naszych niewierności, zdrad, zaprzaństwa jakoś tam zawsze byliśmy w rezerwie. Sęk w tym, żebyśmy byli nie tylko w odwodach, żebyśmy nie byli maruderami tego nieistniejącego wojska, tych dywizji, których przecież papież nie ma, tylko żebyśmy byli dywizjami doborowymi.



To jest na tylu poziomach bełkot, że nawet nie warto chyba nic pisać.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Braun to mi koło dupy lata, bo to prawacki oszołom. Sorry... To, że czasem coś powie albo zrobi sensownego, nie wzbudza we mnie sympatii do niego. Popieram Waldemara Deskę i może uda mi się zebrać jakieś podpisy z poparciem - nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
no ale to nie odpowiedź na pytanie...

Każdy musi sobie odpowiedzieć we własnym zakresie. Część libertarian wykazała się inicjatywą, założyli Partię Libertariańską, jeszcze wcześniej polski oddział Instytutu Misesa, etc. Coś tam kombinują: Sierp do Europarlamentu, Waldemar Deska na prezydenta, ten podręcznik dla szkół (Machaj, Gwiazdowski, Rybiński). Jestem pesymistą i wiem, że władza korumpuje, że kiedy do gry wejdą pieniądze, to wtedy to wszystko może się rozpierdolić (będzie widać kto jakim jest libem), ale póki co mają moje błogosławieństwo.
 
Do góry Bottom