Gra o tron

Danjou

Król Akapu.
370
944
Wy patrzycie na serial z perspektywy ludzi, którzy czytali książkę. To serial na rynek USA, a tam czytelnictwo vs telewizja dostaje baty. Choć scena epickiej bitwy, zjebana tak, że aż smutek.
 

Ślepy

neosarmata
75
41
Wczoraj sobie myślę: "OK, zrobię sobie chwilę przerwy, może coś obejrzę... Normalne pełnometrażówki za długie... Oooo! Grę o tron to chyba mi znajomi polecali, kolega książkę chwalił, chyba nawet na wiadomym forum coś gadali. No, to obejrzę sobie odcinek, w sam raz godzinka i wracam do roboty."
Pięć godzin później. Nie zrobiłem nic z tego co sobie zaplanowałem. Ale było warto :). Serial świetny, będę połykał kolejne odcinki, po nowym roku wybieram się do księgarni po książkę. Dużo fajnych tekstów i przemyśleń (już w pierwszym odcinku bardzo mi się spodobała rozmowa Starka z synem: "Ten, kto wydaje wyrok powinien podnieść miecz"), dobrze stworzeni bohaterowie, jak na razie fabuła ciekawa i tylko się rozkręca. Zapowiada się interesująco.
 

Racibor

Well-Known Member
408
2 159
Książka jest genialna, serial bardzo dobry(najwiekszy minus w porównaniu z książką to brak niewypowiedzianych myśli bohaterów, w książce to były jedne z najlepszych tekstów).
Lewacy w USA czepiali się Martina i twórców serialu, że są seksistami, poniżają kobiety i demonizują niebiałych.
To taka ironia, bo Martin sam jest lewakiem, byłym hippisem z pokolenia '68, Demokratą, zwolennikiem przymusowych ubezpieczeń, państwowej służby zdrowia itp., na blogu często wychwala Obamę, a i tak mu sie dostało.
Ale plus dla Martina, że do książek nie przemyca marksizmu kulturowego(jak był młody to pisał zaangażowane politycznie opowiadania).
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Książkę polecam, ale nie nastawiałbym się na poznanie jej zakończenia, bo jest 5 części, jeszcze chyba niektóre części są w dwóch tomach, a końca nie widać. Autor zapowiada jeszcze 2 części po 1500 stron każda XD.
 

kozak

Member
67
27
Są też "niezłe dupy", np. ta białowłosa (w tej roli nie wiem kto, ale pewnie i tak bez charakteryzacji jest brzydka).
IMHO nie jest zła:

z13736649Q.jpg
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Pytanie spoiler do S03E9

Czego szukała stara Starkowa na ręku Boltona na chwilę przed odjebką ?? Bo nie skumałem

Dziękuję.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Mam nadzieję, że już w następnym odcinku

Stannis się wpierdoli pod Mur i zrobi dzikim holocaust
 

Luizy

Well-Known Member
520
2 017
Dzicy też klękali przed Stannisem, by ocalić życie i udać się na południe Muru. Byli dumni, ale chęć przetrwania okazała się silniejsza

No, ale pamiętajmy, że twórcy serialu z jakiegoś powodu nienawidzą Stannisa więc aby mu dojebać pokazali, że nawet Dzicy nie traktują go poważnie, a scena w której nie dopuszcza do żadnych gwałtów była zbędna, lepiej pokazać cycki Missandei i szwagra-predatora który jest przy brzegu...
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Pamiętam ją z brytyjskiego serialu "Rewolwer i Melonik" z lat 60. Fajna była. Później została zastąpiona przez mniej urokliwą bohaterkę.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Później, w sensie, że w "The New Avengers"? No nie wiem, ja tam jako dzieciak się podkochiwałem w Joannie Lumley, która grała tam główną rolę żeńską. Oryginalnych "The Avangers" nie pamiętam.
 
Do góry Bottom