Gra o tron

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Książki przeczytałem jeden tom. Owszem podobało mi się, ale tylko tak jak podoba się dobra obyczajowa saga w twardym świecie fantasy (jak choćby "Księga całości" Kresa).
Serial jest wg mnie co najmniej tak samo dobry. Są rodzinne scenki, ale bez ckliwych "ajm sory" przeplatanych z "aj lawju".
Fabuła opowiada o intrygach kilku hard propertariańskich władców (w roli jednego z nich Boromir Ronin Beam) o władzę nad jednym z kontynentów.
Nie ma potężnej magii, ani monoteistycznych kapłanów, więc wszystko sprowadza się do racjonalnej przemocy i polityki.
Są też "niezłe dupy", np. ta białowłosa (w tej roli nie wiem kto, ale pewnie i tak bez charakteryzacji jest brzydka).

Niestety na razie wyszło tylko kilka odcinków. Początkowo dawkowałem sobie pół odcinka dziennie, ale teraz mnie poniosło i walnę sobie aż półtora. To taka moja rekomendacja. :D
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Zacząłem oglądać właściwie przypadkiem, z nudów. Jak na ekranizację fantasy to naprawdę niezły serial.
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Na północy (prowincja Boromira) jest mur Hadriana tylko że ze 20 razy większy. Za nim mieszkają diabły i prawdopodobnie anarchokomuniści (a co najmniej Eskimosi, bo jest tam bardzo zimno).
 
D

Deleted member 427

Guest
Serial jak na razie daje rade i podoba mi się. Dużo niebanalnych tekstów i mocno życiowych rozkmin ("Mężczyzna, który wydaje wyrok, powinien sam go wykonać", "Wszystko, co się powie przed słowem ale, tak naprawdę nie ma znaczenia", "Każdy karzeł jest bękartem dla swego ojca"), aktorów też świetnie dopasowali do ról (szczególnie Neda Starka i Tyriona Lannistera).
 
D

Deleted member 427

Guest
Przed chwila skończyłem oglądać odcinek 5 - zarąbisty po prostu. Zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Pomału akcja nabiera konkretnej epy. Od cholery dobrych scen, dialogów, bitek i walk. A niżej kwestia, która mnie rozwaliła na milion kawałków:

Osobiście wolę inwestować w burdele niż w statki. Kurwy rzadziej toną.

:) :)
 

Bart Es

Member
80
6
od 5-tego odcinka akcja zaczyna się na dobre rozkręcać ale teraz właśnie oglądnąłem 7-my i ten odcinek wymiata, zakończenie świetne, już nie mogę się ósemki doczekać
 
D

Deleted member 427

Guest
Potwierdzam, serial z każdym kolejnym odcinkiem zwyżkuje - dialogi zabójcze, postacie się wyraźnie nakręcają, kilkoma figurami na tej szachownicy zdążyłem już szczerze wzgardzić - zwłaszcza blondwłosą kurwą królową, którą najchętniej widziałbym w zagrodzie ze świniami pożeraną na żywca razem z jej bękartem. Co się zaś tyczy Neda, to on jest zbyt honorowy, zbyt konserwatywny, zbyt tradycyjny, nie przetrwa w tym syfie, tam trzeba orać ludzkie, fałszywe ścierwa żelazem póki gorące i patrzeć jak posoka z nich wypływa. Ned tego nie potrafi, szkoda faceta, bo bardzo go szanuję. Serial miecie, karta tytułowa mega mi się podoba, ciary mnie przechodzą jak słucham muzy Ramina Djawadiego i obserwuje jak domki wzrastają. Jedyne, do czego w zasadzie mógłbym się przyczepić, to wygląd "dzikusów". Oni są za ładni. Drogo wygląda jak koleś, który 4 godziny dziennie spędza na klimatyzowanej siłce w Beverly Hills. Gdzie mu tam do przywódcy mongolskich hord (na przykład).
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Wszyscy są za ładni, ale w tym serialu przynajmniej faceci noszą jakiś zarost. W którymś z pierwszych odcinków król kończył się odlewać pod drzewem i wracał zaraz do stolika.
Szkoda, że postać Sandora Clegane'a jest trochę pomijana, gość miał niezłe teksty. Może jego awansu na biały płaszcz nie pominą.
Niedługo koniec, zostało kilka dramatycznych scen potem trochę batalistyki. Żeby tylko nie dali innego zakończenia, w książce jest bardzo otwarte, a potem są kolejne tomy.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Nooo zakończenie dzisiejszego odcinka - mistrzostwo ;d
Poza tym dobra gadka o honorze, który przychodzi łatwo gdy nic nas nie kosztuje.
 
OP
OP
Mad.lock

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Dopiero włączyłem. Wiedziałem, że czołówka będzie się dopasowywać do miejsc akcji.

Edit: Ale zmienili udział Tyriona w bitwie. Nie wytrzymałem i się roześmiałem w głos.
 
D

Deleted member 427

Guest
Najnowszy odcinek miecie, blady jestem.

Ale zmienili udział Tyriona w bitwie. Nie wytrzymałem i się roześmiałem w głos.

Wg mnie ten cios w bańke młotem bojowym to było ukartowane, żeby Tyrion nie walczył :)
 
D

Deleted member 427

Guest
Niestety, taki jest urok oglądania seriali na bieżąco. Finał niesamowicie spokojny, jakby twórcy mówili "tej, tej, dziatki, spoko, pierdolnięcie dopiero nadejdzie", widać, że tam w hbo nikt się nie śpieszy i że nie ma ciśnienia na bajerowanie widowni jakimiś cliffingerami. Ogólnie wdarło się nieco patosu w ten epizod, ale coś mi mówi jest to kolejna tęga zmyłka ze strony scenarzystów i że prawie nic tu nie potoczy się z zarysowującym się właśnie "szlakiem". I dlatego wszystkie te mowy ku pokrzepieniu serc, tudzież okrzyki, od których serca wrogów powinny truchleć, można wybaczyć :) Nie zmienia to jednak faktu, że podobała mi się scena oddawania hołdu "królowi Północy" - aż mnie naszło, żeby chwycić za miecz i jebać wroga :) Reasumując: mega dobry serial, daje 8/10 za pierwszy sezon, czyli tyle samo, co dałem "Boardwalk Empire" - kolejne na 100% będą lepsze.
 
A

Anonymous

Guest
Gra o tron Online

Gra o Tron Sezon 2 ma wychodzić dopiero na wiosnę 2012 roku ;D Trochę kicha ze trzeba tyle czekać, ale jak ktoś jest bardzo napalony to zawsze może sobie poczytać książkę, bo z tego co wiem to fabuła jest całkiem zbliżona :D

Swoją drogą zapraszam na swoją stronę -
Gra o Tron , niedawno wystartowała ale mam nadzieję żę uda się ją jakoś dalej rozwijać ;D Można obczaić sobie tam odcinki serialu w artykule
gra o tron online, no i czytać na bieżąco informacje na temat drugiego sezonu :D

Serial jak dla mnie jest świetny, trochę nawet aż za nadto, po obejrzeniu najnowszych odcinków innego serialu produkcji HBO - true blood zacząłem się zastanawiać czy jeszcze kiedyś jakikolwiek serial będzie mi się podobać, bo jak przyrównam coś do gry o tron to przeważnie wypada blado ;D
 

Lukasevic

Member
145
4
RE: Gra o tron Online

ulqq napisał:
Gra o Tron Sezon 2 ma wychodzić dopiero na wiosnę 2012 roku ;D Trochę kicha ze trzeba tyle czekać, ale jak ktoś jest bardzo napalony to zawsze może sobie poczytać książkę, bo z tego co wiem to fabuła jest całkiem zbliżona :D

Swoją drogą zapraszam na swoją stronę -
Gra o Tron , niedawno wystartowała ale mam nadzieję żę uda się ją jakoś dalej rozwijać ;D Można obczaić sobie tam odcinki serialu w artykule
gra o tron online, no i czytać na bieżąco informacje na temat drugiego sezonu :D

Serial jak dla mnie jest świetny, trochę nawet aż za nadto, po obejrzeniu najnowszych odcinków innego serialu produkcji HBO - true blood zacząłem się zastanawiać czy jeszcze kiedyś jakikolwiek serial będzie mi się podobać, bo jak przyrównam coś do gry o tron to przeważnie wypada blado ;D

Sporo pracy włożyłeś, trochę stronka imho bez ładu i składu ale i tak nie jest mi potrzebna, wystarczą torrenty, filmweb i gra o tron na fb :) A i trochę mnie zaciekawił wiek Khala Drogo, żonka miała 13 lat więc on miał jakieś 20 a nie 30 :)

A seriale na tym poziomie to Dexter, Deadwood, The Wire, pierwszy sezon Prison Break, fabularne odcinki The X Files.
 
Do góry Bottom