1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Główny temat o broni palnej

Temat na forum 'Broń palna i przestępczość' rozpoczęty przez Anonymous, 30 Wrzesień 2010.

1. bombardier

bombardier Well-Known Member

Polubienia:
    5 358
  2. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 527
    Demaskacja oszusta, który twierdzi, że w Ameryce zdarza się najwięcej strzelanin na świecie:

Obama cytował te bzdury, ba, cały świat je cytował.

Przypominam, że mowa jest tylko o masowych mordach popełnianych przy użyciu broni palnej. Do analizy nie włączono ataków przy użyciu pojazdów mechanicznych, bomb, broni białej, trucizn czy podpaleń.

3. bombardier

Polubienia:
    5 358

Załączniki:

4. Hanki

Hanki Secessionist

Polubienia:
    3 309
  5. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 438
    Po zamachu w Christchurch w całej Nowej Zelandii chcą zaostrzyć dostęp do broni.
    Szykuje się całkowity zakaz broni szturmowej i broni półautomatycznej (!) większego kalibru (zostaną ryglówki).
    Nadal legalne będą strzelby myśliwskie i broń kalibru .22LR.
    New Zealand to Change Gun Laws After Mass Shooting Kills 49

Banning Semi-automatics

“That will give you an indication of why we need to change our guns laws,” Ardern said. Banning semi-automatic guns is “certainly one of the issues that I’m looking at with immediate effect.”​

https://www.bloomberg.com/news/arti...-starts-in-new-zealand-after-mosque-shootings
    https://www.bloomberg.com/news/arti...sault-rifles-in-wake-of-deadly-mosque-attacks

Doman, wah, kalvatn oraz 1 użytkownik lubi to.
  6. bombardier

Polubienia:
    5 358
    Nie półautomatycznej, tylko samopowtarzalnej. Na półautomaty popyt może się tam akurat pojawić, jeśli przeoczą je w zakazach, tak jak pojawił się w Wielkiej Brytanii i Australii. Tu przykład takiej broni, której zespół ruchomy zatrzymuje się w tylnym położeniu po każdym strzale:

Repetiery. Ryglówka to maszyna do szycia.

osman, wah, sabat oraz 2 uzytkowników lubi to.
  7. kr2y510

Polubienia:
    19 438
    A to nie wiedziałem, że są i takie wynalazki.

No cóż, moje nazewnictwo i wiedza w temacie pochodzą ze starych czasów oraz języka powszechnego (wtedy broń była dostępna wyłącznie w czarnej strefie, a słownictwo/nazewnictwo pochodziło z przed wojny i Wehrmachtu). Mój ŚP. dziadek, który był jednym z założycieli "Strzelca" w Chybiu, a potem przeszedł z Wehrmachtem front wschodni miał "ryglówkę od Mausera" u której naciskał zawsze cyngiel. Gdyby ktoś mu powiedział o ściąganiu spustu, to by nie wiedział o co chodzi. Dzięki za korektę.

Ostatnia edycja: 23 Marzec 2019
  8. kr2y510

Polubienia:
    19 438
    PiS szykuje atak na czarnoprochowce.

nazimno, osman, inho oraz 4 uzytkowników lubi to.
  9. Maksymiliana

Maksymiliana Active Member

Polubienia:
    40
    Ja jestem neutralnie nastawiona do posiadania broni, jest dobrze jak jest teraz, czyli muszą zostać spełnione szereg wymogów, bez których broni nie dostaniemy. M. in - psychiatra, psycholog, wywiad środowiskowy, ocena policji.
    Tak ważne jest to, aby zabezpieczyć się przed historiami z dalekich zachodnich stanów USA, gdzie wariaci lub niespełna rozumu goście rozwalają kilkanaście osób, a dzień wcześniej kupili broń w sklepie jak bułki.
    Dodam więcej, bronią białą też możemy się skutecznie bronić. Ja często ostatnio myślę nad zakupem gazu pieprzowego. Nikogo nie zabije, a obezwładnię.

10. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 698
    nz police shut down gun confiscation website in less than 24 hours due to trolling
    https://www.firearmownersunited.com...ebsite-in-less-than-24-hours-due-to-trolling/

11. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    1 026
    Ty sobie możesz ten pieprz w gacie wsadzić .Zanim go użyjesz to bandzior ci łeb z broni odstrzeli bo nie masz się czym bronić.

12. Maksymiliana

Polubienia:
    40
    Sabat, możesz mnie nazywać trollem, jak chcesz. Inni na tym forum znają mnie dużo dłużej i wiedzą o moich poglądach nt broni.

Gaz pieprzowy to najlepsza alternatywa dla broni, której i tak nie dostanę. Poza tym, nie będą miała na sumieniu zabitego człowieka, a fakt, że może pójść siedzieć, to chyba lepsza kara dla bandyty.

13. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    1 026
    Na forum znana gdzie ??? ja tylko jeden post twoj na forum o ruchaniu widzialem co dali z discorda
    dobra skończylem

14. Maksymiliana

Polubienia:
    40
    Na discordzie się udzielam ;)

15. kalvatn

kalvatn Well-Known Member

Polubienia:
    1 825
    Bzdury wypisujesz.

osman, sabat i NoahWatson lubią to.
  16. workingclass

workingclass Well-Known Member

Polubienia:
    2 702
    Oczywiscie, że pisze bzdury i zaprzecza samej sobie, pisząc że jest neutralna a potem co jest ważne.

sabat i NoahWatson lubią to.
  17. bombardier

Polubienia:
    5 358
    wariatka.png

To zdiagnozowana wariatka (schizofreniczka), a do tego socjalistka, niegrzesząca intelektem. Jakakolwiek dyskusja z nią ma wątpliwy sens.

Ostatnia edycja: 19 Maj 2019
    sabat i NoahWatson lubią to.
  18. Maksymiliana

Polubienia:
    40
    Tosiabunio powiedział, żebym się nie przejmowała i olewała zaczepki. Tak więc się nie przejmuje :)

19. Maksymiliana

Polubienia:
    40
    Sabat, jak masz jakiś problem to napisz to Tosi. On mi napisał, że mam się nie przejmować zaczepkami. Jestem tu użytkowniczką taką samą jak TY.

20. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 698

sabat lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.