Główny temat o broni palnej

tolep

ChNiNK! ChP!
7 772
13 245

Kod:
https://twitter.com/jairbolsonaro/status/1211268726043140096
Przetłumaczone z portugalski przez Google:
- Liczba rejestracji broni palnej wzrosła w tym roku o 50%, biorąc pod uwagę ten sam okres 2018 r. Według „ekspertów” liczba zgonów powinna wzrosnąć w Brazylii, ale w praktyce spadła o 22%. - Jestem zależny od Parlamentu, aby rozszerzyć kadencję na większą liczbę obywateli.
 

Hanki

Secessionist
1 283
3 691
Słów kilka o wydarzeniach w Virginii zogniskowanych wokół prób ograniczania obywatelom prawa do posiadania broni:


 

Maksymiliana

Everyday Hero
237
113
@Hanki i tak nic nie zdzialają, w tych stanach gdzie od dziada, pradziada była swoboda w dostępie do broni nie mogą tak z dnia na dzień wywrócić dotychczasowy układ. To nie przejdzie, ta manifestacja jest tego przykładem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 294
21 378
Słów kilka o wydarzeniach w Virginii zogniskowanych wokół prób ograniczania obywatelom prawa do posiadania broni:
Już niektóre hrabstwa Virginii chcą secesji i przyłączenia się do Wirginii Zachodniej.

Na razie nie do końca wiadomo o ilu hrabstwach mowa. Po ogłoszeniu propozycji zaostrzenia przepisów dotyczących broni palnej ok. 100 hrabstw i miast otwarcie się zbuntowało i zapowiedziało, że ich policje nie będą wprowadzać ich w życie. Howell uważa, że dołączyć chce ich mniej – od 30 do 46. Podkreśla, że broń palna nie jest jedynym powodem i równie ważna może być np. ochrona życia poczętego albo niższe podatki.
Jeżeli rezolucja wejdzie w życie to władze hrabstw, które będą chciały dołączyć, będą musiały zorganizować przed 1 sierpnia referenda. Podczas wyborów w listopadzie mieszkańcy Zachodniej Wirginii w referendum potwierdzą, że chcą ich przyjąć. Zmiany terytorium poszczególnych stanów nie są w USA niczym szczególnie niezwykłym, ale zmiana na taką skalę zapewne będzie wymagała arbitrażu albo wyroku Sądu Najwyższego.
Przy okazji dowiedziałem się, że secesje w USA są możliwe i miały miejsce w przeszłosci.
 
Do góry Bottom