Główny temat o broni palnej

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Co za debil. To była prawdopodobnie pierwsza broń, z jakiej ta kobieta strzelała, i debil dał jej od razu Desert Eagle'a.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 592
13 139

simek

Well-Known Member
1 372
1 950
W Atlancie jakiś murzyn połasił się na cudzą kasę przed sklepem, jeden ze stojących w kolejce skutecznie strzelił do typa, wyborcza zdziwiona, że obrońca nie poszedł siedzieć:

Wielu świadków potwierdza, że zrobił to w obronie własnej - twierdzi miejscowa policja, która nie postawiła mężczyźnie żadnego zarzutu. Media dotarły jednak do nagrania, które różni się od relacji świadków.

Dopiero gdy media opublikowały nagranie z kamery przemysłowej, policja postanowiła jeszcze raz przyjrzeć się sprawie. Nadal jednak nie postawiono mężczyźnie zarzutów. Żaden z około 30 świadków morderstwa nie zrezygnował z opuszczenia kolejki. - Najmłodsi z nas byli mocno wstrząśnięci, ale byliśmy zdeterminowani, by kupić te buty - mówił telewizji Fox 5 News inny ze świadków.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14206909,Zastrzelil_zlodzieja_i_stal_nadal_w_kolejce_po_najnowsze.html
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
W stanie Minnesota chętnych, żeby potrenować strzelanie, jest więcej niż są w stanie pomieścić aktualnie istniejące strzelnice. Otworzono już dla cywilów nawet strzelnice policyjne, ale to ciągle za mało. Co tydzień powstaje tam nowa strzelnica albo wysuwane są prośby o otwarcie kolejnej: Growing interest in guns crowds gun ranges. To jest trend ogólnokrajowy i tak jak jeszcze parę miechów temu producenci broni nie nadążali za popytem, tak teraz właściciele strzelnic nie nadążają z otwieraniem nowych --> Business Is Booming.

Z innej paki: jak ktoś zna niemiecki, to prośba o przetłumaczenie - ponoć firmie Heckler & Koch grozi bankructwo --> Die Welt, [link]
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 592
13 139
Tak, niemieckie H&K ma więcej długów niż aktywów. Ale jest jeszcze amerykańskie H&K, który podobno dobrze sobie radzi.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954


Twórca gier komputerowych, libertarianin, Christian Allen, o broni palnej i przemocy w grach:

I'm a Game Designer. I'm a Gun Owner. It's Time To End All This 'Us vs. Them'

I grew up in Alaska. I have owned and fired weapons since I was a child. (...) All of my games experience has one thread running through it: Violence. When not working on a shooting game—which is what I am best known for—I worked on a short-lived sword slashing game. I have never made a game that did not include violence.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 948
822

Nie wiedziałem czy postować w tym wątku, czy założyć nowy dla Filipin (chyba wypadałoby) czy też w "Zapodaj coś ciekawego" lub #takbedziewakapie.
Vice trzyma poziom.

PS. "Polityka zabójstw" na sterydach :)
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Najświeższe dostępne statystyki pokazują, że Filipiny mają wskaźnik zabójstw na poziomie 5.4 na 100.000 rezydentów. To nic w porównaniu z Brazylią, Meksykiem, nie wspominając o innych krajach Ameryki Łacińskiej. Wskaźnik na poziomie 5.4 USA odnotowały w roku 2008.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 189
1 861
15 tysięcy stróży prawa w USA odpowiedziało na pytania w ankiecie dotyczące rozwiązań prawnych w kwestii posiadania broni. Było to najbardziej kompleksowo przeprowadzone badanie jak do tej pory na grupie, której gros (70% to policjanci pracujący w polu, poza biurkiem) najczęściej wykorzystuje broń do interwencji w sytuacjach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.

W dość oczywisty sposób, większość oficerów sprzeciwia się teoriom forsowanym przez zwolenników zaostrzenia kontroli broni, którzy twierdzą, jakoby proponowane zwiększenie restrykcji na możliwości broni i jej produkcję miało zmniejszyć przestępczość.

W rzeczywistości wielu jest zdania, że owe kontrole przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego.


http://www.policeone.com/Gun-Legislation-Law-Enforcement/articles/6183787-PoliceOnes-Gun-Control-Survey-11-key-findings-on-officers-thoughts/
Tłumaczenie: http://www.liberia.com.pl/kilka-przemyslen-policji/

Nie wiem czy już było, jeśli tak to usuńcie posta.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Było, ale zostawiamy. Generalnie policja w USA jest w sporej części nastawiona mocno pro do broni palnej, zwłaszcza lokalni szeryfowie. Najbardziej anty są gliniarze ze wszystkich negrovillages. Oni przynajmniej - w odróżnieniu od polskich ubeków czy takich durniów jak Dziewulski - mają jakieś tam usprawiedliwienie dla swojego zamordyzmu, w końcu działają w terenie z wysokimi wskaźnikami śmiertelności, więc nie dziwota, że chcą sobie ułatwić robotę konfiskując broń wszystkim w okolicy.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 843
6 717
Kopalnia informacji o korelacji broni i przestępczości:

WOULD BANNING FIREARMS REDUCE MURDER AND SUICIDE?
A REVIEW OF INTERNATIONAL AND SOME DOMESTIC EVIDENCE
http://www.law.harvard.edu/students/orgs/jlpp/Vol30_No2_KatesMauseronline.pdf

"where firearms are most dense violent crime rates are lowest, and where guns are least dense violent crime rates are highest,"
[T]here is no consistent significant positive association between gun ownership levels and violence rates: across (1) time within the United States, (2) U.S. cities, (3) counties within Illinois, (4) country?sized areas like England, U.S. states, (5) regions of the United States, (6) nations, or (7) population subgroups...
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Don B. Kates to znakomity badacz, kryminolog i prawnik. Na pytanie, czy powinny być jakieś ograniczenia dla cywilów w dostępie do broni palnej i amunicji, odpowiada zawsze tak samo:

No. But there are some people who shouldn't be able to get them, like people who have felony convictions.

Gary'ego Mausera nie znam zbyt dobrze. Przypomniało mi się, że tłumaczyłem jego tekst --> link
 

Hitch

3 147
4 383
Marzy mi się, żeby ktoś wrócił z tą bazooką i odjebał towarzysza łysolskiego, zamykając mu tym samym ten tępy ryj na wieki :)
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 236
19 954
Ale to wtedy potwierdzi jego teorię. Media z kolei nagłośnią incydent ("A jednak wracają z bazookami" - nagłówek w Newsweeku) i się zacznie szitstorm. Wg mnie lepiej, żeby ktoś wrócił po Dziewula, ale z piłą tarczową albo pistoletem na gwoździe ;)
 
Do góry Bottom