Gdzie się ubieracie?

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
dołączam się do autystów z pierwszej strony - chodze w szmateksach, choć teraz jak zobaczyłem tą fajną koszulkę maskująca to może sobie uszyłbym akapowską... :)

Jeszcze nie kupywałem sam sobie ciuchów, byłoby to dla mnie tak nudne że no po prostu bym szajby dostał. Chodziłem w byle czym, choć nie raz rodzina zwracała mi na ten temat uwag.i Chodzę w nowych dopiero, gdy z jakiś powodów nie mieszczę się w swoich dziurawych spodniach. l Żebym nie chodził w dziurach, to pewnie musiałaby to być dziura o takich rozmiarach, która nie pozwalała by mi ich zwyczajnie założyć.. (raz mi się tylko tak zdarzyło).

Zawsze uważałem, że stroimy się dla innych, by być atencyjnym ścierwem, nie dla siebie. Dla siebie to mam tylko jeden warunek, materiał 100% bawełna, reszta nie ma znaczenia. Byleby mi nie kazano zacząć nosić pedałówek i szmacianek tychże.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Zawsze uważałem, że stroimy się dla innych, by być atencyjnym ścierwem, nie dla siebie.
Według mnie nie ubieramy się "dla kogoś", tylko swoim ubiorem wyrażamy siebie, tak samo jak wyglądem ciała (na tyle na ile mamy na niego wpływ), zapachem, fryzurą, zarostem, sposobem poruszania czy wysławiania się: wszystkie te elementy można zdeprecjonować i powiedzieć, że robimy to nie dla siebie, więc jesteśmy atencyjnym ścierwem. Oczywiście nie mówię tu o przypadkach ewidentnego strojenia się, bo ktoś każe, bo tak wypada, czyli np. biała koszula i garniak ubrane do kościoła/do pracy w sytuacji, gdy dana osoba się w tym źle czuje.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Wydaje mi się, że prawda leży gdzieś pomiędzy "dla siebie" i "dla innych". Ja się ubieram na sportowo, bo często zasypiam w ubraniu i inaczej jest niewygodnie. Ale czasem lubię wyglądać nieco lepiej i właśnie zamierzam sobie skompletować zestaw garniturowy od krawca z poszetką (to ta mikroszmata w kieszonce marynarki) dobraną do krawata i resztą tych dress-code'owych udziwnień. Warto znać się trochę na takich rzeczach, by uniknąć np. wpadki Sierpa z buddyjską koszulą w telewizji (no offence - nie chodzi o to, że z nią coś nie tak, tylko w danym kontekście była dziwna).
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
z poszetką dobraną do krawata i resztą tych dress-code'owych udziwnień. Warto znać się trochę na takich rzeczach, by uniknąć np. wpadki
Ja się na ubiorze trochę znam (efekt kobiety - ubraniowej nazistki, która zaganiała do sklepów i wkładała do głowy co wypada, a co nie) i moja opinia jest taka, że są zasady-wskazówki, które są bardzo spoko, bo po prostu precyzują co robić, aby dobrze wyglądać, a są też zasady, które ktoś wymyślił chyba tylko po to, żeby odróżnić ludzi, którzy te zasady znają i stosują od tych, którzy ich nie znają i nie stosują - takie można ignorować, przynajmniej dopóki nie idziesz na koktajl do ambasady.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Na chłopski rozum: jeśli po bułki do sklepu dwie ulice obok idziesz w potarganych gaciach, bo tak ci wygodnie - wtedy ubierasz się "dla siebie" i masz w dupie zdanie innych, jeśli na taką wyprawę czujesz potrzebę się przebrać, bo znaczy, że ubierasz się "dla innych".
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 410
4 438
Ja się na ubiorze trochę znam (efekt kobiety - ubraniowej nazistki, która zaganiała do sklepów i wkładała do głowy co wypada, a co nie) i moja opinia jest taka, że są zasady-wskazówki, które są bardzo spoko, bo po prostu precyzują co robić, aby dobrze wyglądać, a są też zasady, które ktoś wymyślił chyba tylko po to, żeby odróżnić ludzi, którzy te zasady znają i stosują od tych, którzy ich nie znają i nie stosują - takie można ignorować, przynajmniej dopóki nie idziesz na koktajl do ambasady.

Zdaję sobie z tego sprawę: wszystko to kwestia konwencji, a estetyka rzecz względna. Ale kilka sprawdzonych tradycji w męskim ubiorze jest (niby-konserwatyzm) i mi się podobają (jednak indywidualizm).

Skąd pomysł, że "dla siebie" i "dla innych" to dwie różne rzeczy?

W sumie, jak kupujesz wypasiony samochód, to jest i "dla siebie" i "dla innych".
 

Patriciush

akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO
118
281
i moja opinia jest taka, że są zasady-wskazówki, które są bardzo spoko, bo po prostu precyzują co robić, aby dobrze wyglądać, a są też zasady, które ktoś wymyślił chyba tylko po to, żeby odróżnić ludzi, którzy te zasady znają i stosują od tych, którzy ich nie znają i nie stosują - takie można ignorować,
Zdaję sobie z tego sprawę: wszystko to kwestia konwencji, a estetyka rzecz względna.
Konwencja wynika z nazwijmy to praktyki estetycznej. Na przykład czerń wygląda chujowo w dziennym świetle a dobrze w sztucznym, dlatego czarne smokingi i garniaki zakłada się wieczorem. Gość, który zakłada na dzień czarny garniak wygląda gorzej przy gościu w garniaku granatowym czy szarym. Pytanie ile osób to zauważy? To takie samo pytanie jak ile osób rozróżnia dobre wino od kiepskiego... Gusta są różne, ale nie równe ;)
 
T

Tralalala

Guest
Warto dobrze wyglądać, ludzie inaczej podchodzą do takiej osoby. Łatwiej coś od nich uzyskać, niezależnie czy to będzie hajs czy cipa.
Ja tam się lepiej czuję jak się ładnie ubieram niż w jakbym w brudnych łachach miał popierdalać po ulicy.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Gość, który zakłada na dzień czarny garniak wygląda gorzej przy gościu w garniaku granatowym
Uważaj, bo zaraz ktoś wyskoczy, żebyś nie komuszył decydując jaki kolor wygląda na kimś źle, a jaki dobrze ;)

Porównanie z winem dobre - każdy potrafi powiedzieć czy mu smakuje/ciuch się podoba, ale niekoniecznie to musi się pokrywać z tym, że jest to rzeczywiście dobre.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Wczoraj po raz pierwszy od nie wiem kiedy, kupiłem ciuchy w innym sklepie niż C&A. Dziwnie się poczułem, jakbym zdradził. Następnym razem wracam do moich ulubionych korpo-faszystów, choć jak przymierzałem "obce" szmaty, w lustrze zobaczyłem całkiem zadowolonego zdrajcę :)
 

Patriciush

akcjonariusz Najjaśniejszej RP Sp. ZOO
118
281
Też jestem zwolennikiem C&A. A raczej ich targetem.
Nie wiem, ale jak wchodzę no. do H&M czy niektórych innych sklepów znanych sieciówek to mam wrażenie, ze ktoś sobie robi ze mnie jaja i sprzedaje jakieś ciuchy z lumpeksu. Kupić garniak z wełny bez chujowych domieszek w sieciówkach garniakowych to też jakiś kurwa cud. A to jakie kocopoły pierdolą tamtejsi sprzedawcy.... Zwłaszcza kobitki, które myślą że one to najlepiej wiedzą jak facet ma się ubrać.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Na studiach kupiłem raz czy dwa coś w H&M i był to błąd, to już lepiej wychodzi się w lumpeksie, bo taniej i jakość o wiele lepsza.

Jakoś chyba w zeszłym roku albo dwa lata temu wyczaiłem markę butów Clarks, wczoraj pisałem o tym na SB i mogę szczerze polecić. Kasa niewielka (około 200-250 zł w promocji można całkiem ładne buty wyłapać), a jakością nie ustępują raczej noszonym przeze mnie dotychczas Ecco. Nawet mogę powiedzieć, że jest trochę lepiej, bo moje ostatnie Ecco (model Pesaro, naszło mnie na styl paragwajskiego kowboja ;) ) okazały się dużym rozczarowaniem.

Ostatnio trochę eksperymentuję z aliexpress i dotychczas jestem zadowolony, nabyłem sweterek, ponoć z kaszmiru, za $25, trampki i letnie buty do bawełnianych spodni. Wszystko jakość nie gorsza niż to co bym w PLu dostał, zwłaszcza, że to ten sam towar, tylko bez pośredników ;)
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
kupiłem raz czy dwa coś w H&M i był to błąd, to już lepiej wychodzi się w lumpeksie, bo taniej i jakość o wiele lepsza.
Sam mam kilka rzeczy z ciuchów, które siostra kupiła, bo miała czas przedzierać się przez sterty szmat, żeby znaleźć coś ciekawego, samemu nie potrafię/nie chce mi się/nie mam czasu szukać :/
W H&M kupuję - mam tam zniżki i zazwyczaj wybieram albo koszule (nie narzekam na jakość, a serio nie wiem gdzie oprócz szmateksu miałbym je kupić taniej i żeby jakoś wyglądały) albo jakieś spodnie, bo podobają mi się kroje, a z dżinsami mam tak, że jakich bym nie kupił (a próbowałem od najtańszych z targu po Lee, Levisy, Diesle) to po ~roku przecierają się w kroku i do wyrzucenia, więc nie daję już więcej niż 8 dyszek za parę. Chyba, że możecie polecić jakieś turbo wytrzymałe w które mógłbym zainwestować?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Na spodniach się nie znam i myślę podobnie żeby iść po taniości. Ostatnio kupiłem 2 pary bawełnianych w Lidlu za 40 zeta od sztuki i moim zdaniem wyglądają bardzo ładnie. W ogóle polecam Lidla jeśli chodzi o ubrania - mam masę sportowych rzeczy z tego sklepu i zwłaszcza koszulki to zupełna rewelacja za taką kasę. Z jeansów w zeszłym roku kupiłem 2 pary levisów 501 i nadal śmigają bez problemu, ale czy to jest warte 3 stówki za sztukę to szczerze wątpię, natomiast są to jedyne spodnie których krój znam i nie boję się kupić wysyłkowo.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Ja znam ludzi, którzy chodzą w Levisach po >5 lat i wyglądają dalej zajebiście, jakby kto mi dał gwarancję, że spodnie pociągną 5 lat, to i 5 stówek bym dał za parę, ale jak ja kupiłem swoje Levisy, to przetarty krok po jakimś roku, cała reszta w idealnym stanie. Ja po prostu muszę mieć taką budowę, że podczas chodzenia nogawki przy dupie trą o siebie i się niszczą.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Rozważ sploty z nylonem i poliestrem, jeśli przecierają ci się nadzwyczaj szybko. Szycie na klin w kroku też powinno pomóc.
 
Do góry Bottom