Francja - socjalizm w praktyce...

Voy

Active Member
386
242
Minister ds. odrodzenia przemysłu Arnaud Montebourg zapowiedział

co kurwa? Minister ds. odrodzenia przemysłu? o_O już się przyzwyczaiłem że w eurosocjalu jest od cholery dziwnych ministerstw, na czele z równouprawnieniem, czy prawami gejów, ale to dla mnie nowość jakościowa
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Bo próba chwycenia za gardło szarej strefy (czyt. wolnego rynku), to jedna z fundamentalnych przyczyn procesu, który o ile nic mu nie stanie na drodze, sfinalizuje się w postaci całkowitego i globalnego wprowadzenia obrotu bezgotówkowego.

Oczywiście nie stanie się tak od razu, najpierw kilka państw, potem stopniowe obniżanie wysokości funkcjonalnej gotówki, a ostatecznie całkowity zakaz. Mam nadzieję, że się mylę.
 

vapaus

Active Member
209
251
Lemingom nie trzeba nic tłumaczyc. Leming robiąc zakupy w Tesco z kolezanką lemingiem nie lubi wyliczac swoich drobniaków jak jakis menel kupujac winko bo siara. A jak wyciągnie swiecaca karte to jest gosc. Płace kartą - jestem nowoczesny, swiatowy.
 

Hitch

3 220
4 872
Ja płacę kartą w sklepach, żeby trollować ludzi, co jęczą za każdym razem, kiedy to robię. Jak baba przede mną grzebie po wszystkich kieszeniach pół dnia w poszukiwaniu drobnych, ja jakoś jej nie sapię, żeby się pospieszyła. Za to wystarczy dać ekspedientce kartę, żeby cała kolejka zaczęła wykrzywiać ryje i stękać...
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
Napisałeś, że "Lemingom wytłumaczą..." tak jakby rzeczywisty powód był inny, a plebsowi wcisną bajeczki.
 

Norden

Well-Known Member
723
900
Wystarczy, że ładnie ubiorą to w słowa: "wyższe wpływy do skarbu państwa", "załatanie dziury budżetowej" itp... Przeciętny "leming" uważa, że to dobrze - nie muszą wciskać bajeczek. Imo przeszłoby to bez większego echa. Tzn. wraz z całkowitym upowszechnieniem się transakcji bezgotówkowych - tak jak ma to miejsce w Szwecji.
 

Cokeman

Active Member
768
120
Podatki podatkami ale lobby banksterskie chce miec wszystko pod kontrola i zarabiac na kosztach tranzakcyjnych i bawic sie w cykl koniunkturalny czyli dymanie balonika i strzyzenie owiec. To wieksza kasa niz potencjalne wplywy z podatkow.
 

vapaus

Active Member
209
251
Terminal od minety nie obsługuje karta płatniczych, sprawdz sobie, nie wiem jak z gotówka bo nie wkładałem. Wiec nie mow mi ze mam jakis wybor.
 

Obrazoburca

New Member
4
7
No ale przecież właśnie po to zakazuje się gotówki - żeby każda możliwa transakcja była ewidencjonowana, czyli żeby odprowadzić od niej podatek.

Nie tylko o to chodzi, będą także mieć dane dt.tego co każdy kupuje, gdzie kupuje. Jest takie powiedzenie że jak zaglądniesz komuś do śmietnika to sie dowiesz o nim wszystkiego. I oni nie muszą nawet zaglądać do kosza bo zaglądną do rejestru co kupujesz, co sprzedajesz, gdzie chodzisz. Tylko czekać na czasy jak lewacy będą robić eugenikę na podstawie tych zebranych danych, jak to oni mają w zwyczaju, najpierw doprowadzić do tego że jest pełno narkomanów, alkoholików i nieróbów a potem ich zwalczać za pomocą eugeniki i walczyć o czystość rasową. Bo socjalizm bohatersko walczy z problemami które sam stworzył. Zresztą po co zaraz eugenikę, wystarczy że od twoich poglądów, życia, sfeminizowania będzie zależało czy dostaniesz pracę/zasiłek/prawo jazdy/kredyt/konto w banku/prawo życia.
 

Sing

Member
41
44
Nie ma szans by był całkowity obieg bezgotówkowy, ludzie wymyślą jakiś ekwiwalent. Zresztą wątpię, czy w Słowiańskich krajach łapowniczych politycy chcieli by czegoś takiego. To tak jak z prostytucją. Z tym się nie da wygrać, na szczęście. Mnie tylko ciekawi dlaczego jeszcze nie ma odwrotu w myśleniu tylko ludzie brną coraz bardziej w lewactwo mieszając się wzajemnie do swoich spraw. Wprawdzie zdrowe myślenie się klaruje ale w dosyć wąskim gronie. Przeciętny Kowalski ma nieźle zjebany beret, ostatnio jeden mnie wkurwił, bo powiedział, że transfery piłkarzy za milionowe kwoty to handel ludźmi i powinni tego zakazać, i że w ogóle jak to może być aż tak dużo. Na co odpowiedziałem, że tam wszystkie strony przecież zyskują, klub sprzedający, kupujący i piłkarz przeważnie też, to boractwo użyło najsłynniejszego faszystowskiego argumentu, nie bo nie.
 
Do góry Bottom