Dobre wiadomości

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 774
21 525
Klasyczna dyplomacja to wet za wet?
Dyplomacja nie musi oznaczać przecież jedynie szampańskich imprez, poklepywania się po ramionach i prawienia łatwo wchodzących komunałów, sprawiających, że jest komuś miło.

Czasem to stawianie gróźb a'la Ławrow: pokazy siły, demonstacje własnego zdeterminowania i zwyczajne odstraszanie. Ostatecznie chodzi o to, żeby coś załatwić.
 

mikioli

Well-Known Member
2 668
4 930
Na miejsce Sławomira Kowalskiego powinni wysłać teraz konsula, który będzie zachowywał się identycznie. Gdy sytuacja się ponowi, powtórzyć manewr. I robić tak, dopóki Norwedzy nie będą mieli dość. Albo przestaną odbierać Polakom dzieci, albo wezmą się za ten swój urząd.

https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczn...czy-o-jeszcze-jedna-rodzine-6348755840599681a
Ja bym wysłał kanonierki. Niech ostrzelają Oslo, jak Brytyjczycy Kopenhagę za Napoleona.
 

The Silence

Well-Known Member
359
2 110
Nagrobek Karola Marksa został zdewastowany

Nagrobek Karola Marksa na cmentarzu Highgate w Londynie drugi raz w ciągu dwóch tygodni stał się obiektem wandalizmu. Tym razem nieznani sprawcy wielkimi literami wypisali na froncie: „Pamięci 66 000 000 zmarłych w bolszewickim holokauście 1917-1953”.

Z boku pomnika pojawił się także czerwony napis „Doktryna nienawiści”, a na drugim „Ideologia przymierania głodem”. Cały tył pomnika pokrył napis „Architekt ludobójstwa, terroru + opresyjnego masowego mordu”. Napisy zauważono w sobotę.

Wcześniej w tym miesiącu ktoś wytłukł dziury w tablicy wbudowanej w monument zwieńczony rzeźbą głowy Marksa. Pod nią złoconym liternictwem widnieje hasło „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”.

W grobie spoczywa również Jenny von Westphalen, zmarła dwa lata przed Marksem jego żona, oraz ich wnuk. Tablica pochodziła pierwotnie z jej nagrobka, skąd ekshumowane prochy przeniesiono w 1954 roku w bardziej reprezentacyjne miejsce cmentarza, na którym spoczywają ważne dla angielskiej kultury postaci.

Według Maxwella Blowfielda z działu prasowego British Museum, pomnik ufundowany przez Brytyjską Partię Komunistyczną w 1954 roku jest główną atrakcją ściągająca turystów na cmentarz Highgate.

– Czerwona farba zniknie, jak przypuszczam, ale nie jest dobrze, że taki poziom i rodzaj zniszczenia zdarzył się dwukrotnie – powiedział.

Autor „Kapitału” i współautor „Manifestu komunistycznego” mieszkał w Londynie od 1849 roku. Jego pomnik już w przeszłości malowano czerwoną farbą, a nawet próbowano w 1970 roku wysadzić w powietrze.

https://www.magnapolonia.org/nagrob...8k8PNw5_mwR15IpVAg10ZjbLQ7VOTSiZHHOzX7D-LWYOY

Zazwyczaj nie popieram aktów wandalizmu, zwłaszcza tych w miejscach pochówku. Jednak może dzięki takim wydarzeniom grób zostanie przeniesiony w jakieś mniej reprezentacyjne miejsce i ukróci się nieco kult tej mendy.
 

rawpra

Well-Known Member
2 743
4 946
Chińskie szyby oczyszczają powietrze ze smoguChińscy naukowcy stworzyli przezroczystą dużą szybę, która oczyszcza powietrze w pomieszczeniach ze smogu. Szyba pokryta jest elektrodami ze srebra i nylonu, które skutecznie wyłapują pyły zawieszone PM2.5.

Wyprodukowanie 7,5 metra kwadratowego elastycznego przezroczystego okna trwa zaledwie 20 minut, zapewniają jego twórcy z Chińskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, którzy pracowali pod okiem Yu Shohonga. Przepuszczalność optyczna okna wynosi ponad 86%.

Pokrywające okno elektrody mogą spełniać dwa zadania. Nie tylko oczyszczają powietrze, ale pozwalają też regulować ilość wpadającego światła. Testy wykazały, że elektrody pozostają stabilne po 10 000 cyklach zginania się, podczas gdy promień zgięcia wynosi co najmniej 2 milimetry. Ponadto po 100 cyklach filtrowania i czyszczenia elektrody wciąż są w stanie usunąć z powietrza 99,65% PM2.5.

Chińscy uczeni mówią, że ich najnowsze osiągnięcie będzie podstawą do dalszych prac nad szybami oczyszczającymi powietrze.

https://kopalniawiedzy.pl/Chiny-szyba-smog-srebro-nylon-PM2-5-pyl-zawieszony,29614
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 718
7 812
Aktor Jussie Smollett aresztowany za upozorowanie napadu na niego. Wcześniej miał wysłać rasistowski list do studia filmowego, ale to nie pomogło, więc postanowił wynająć 2 nigeryjskich braci, którzy mieli go pobić. Chciał oskarżyć o napad "białych rasistów". Lewicowe media w USA grzmiały o napadzie przez kilkanaście dni, teraz jakoś siedzą cicho.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47319044
 
Ostatnia edycja:

tolep

ChNiNK! ChP!
7 790
13 603
Sąd uchylił 120 tys. zł grzywny dla Jerzego Urbana za karykaturę Jezusa Chrystusa w „Nie”

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok pierwszej instancji skazujący Jerzego Urbana na 120 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych na okładce tygodnika „Nie” pokazującej przerobiony wizerunek Jezusa Chrystusa. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...tys-zl-grzywny-za-karykature-jezusa-chrystusa

Karykatura nie była chamska btw.
 

The Silence

Well-Known Member
359
2 110
Być może już niedługo kapitalizm rozwiąże problem kaca.

W Azji nauczyli się, jak leczyć kaca. W Polsce chcą z tego zrobić biznes

Co może wyrosnąć ze współpracy ekspertów od genetyki i dawnych doradców Banku Światowego? Okazuje się, że lek na kaca. Polsko-japoński startup Nomi Biotech Corp. zdobył właśnie milion złotych dofinansowania na badania.

https://msp.money.pl/wiadomosci/w-a...a-z-tego-zrobic-biznes-6359986358056577a.html
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 922
Trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii obnażyło siatkę mossadu. Kilka lat później, w tym samym miejscu, w dość podejrzanych okolicznościach dochodzi do skrajnie prawicowej, white supremasistowskiej odjebki modlących się muzułmanów. Sterowanie takimi odjebkami to sól ziemi rządzących światem, bo reakcje ludzi są przewidywalne, ale już trzęsienia ziemi nie.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 922
W tekście jest

Trop izraelski potwierdza także wieść o ucieczce jednego z podejrzanych do Izraela.
ale powiedzmy, że to TYLKO źródło (może być niepewne). Faktem jest, że elity władzy natychmiast przeszły do walenia w swój ulubiony bębenek: nienawiść, ograniczyć prawa do broni. Doświadczenie pokazuje, że zaatakowany przeżywa knockout i nie wie jak komentować wiadomości, a strona mająca inicjatywę wie to już w pierwszych minutach po zdarzeniu.

poza tym

https://gazetawarszawska.com/index....land-the-unraveling-of-an-israeli-mass-murder

mnie w sumie wystarcza, że mossad jest mega aktywny na antypodach i w losowym zdarzeniu (trzęsienie ziemi) wpadają jego agenci, a potem w tym samym miejscu jest prawacki zamach. Rozwinąć musisz sam, bo ja tylko wrzucam co oceniłem jako wiarygodne.
 
Do góry Bottom